نصب سنسور حرکتی راه پله

سنسور حرکتی راه پله یاچشم راه پله چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک مکانی وارد شدید و به محض وارد شدن شما لامپ های بالای سرتان روشن شده باشد؛در چنین جاهایی از سنسور های چشمی یا سنسور حرکتی راه پله استفاده شده در این مقاله از آموزش برق  می خواهیم با سنسور حرکتی راه پله آشنا شویم.

اگر یک تعریف مختصر و مفید از این نوع وسیله بکنیم میتوان گفت: وسیله ای است جهت کنترل روشنایی یک مکانی که نیاز نیست همیشه لامپ ها روشن بماند همانطور که در قبل اشاره کردیم سنسنور های متعددی وجود دارد که برای کنترل روشنایی از آنها استفاده می شود مانند فتوسل که با تغییر شب و روز لامپ را برای ما خاموش و روشن میکرد،فتوسل با نور تحریک می شد و سنسور حرکتی راه پله با حرکت تحریک می شود حالا حرکت کننده ممکن است انسان باشد یا گربه و یا یک شئ بی جان ، سنسنور های حرکتی در جاهایی مثل پارکینگ ها، راهرو ها، راه پله ها،و حتی جاهایی که علاقه داشتیم آن را نصب کرد.

انواع سنسور حرکتی راه پله

سنسنور های حرکتی که بازاریان پسوند راه پله نیز به آن داده اند و دراصل همان سنسور حرکتی است و در انواع مختلف در بازار وجود دارد:

۱ – سنسور حرکتی ۱۴۰ درجه توکار: نصب سنسور حرکتی راه پله

این سنسور ها در حالت مربعی هستند و فقط در حالت افقی به اندازه ی ۱۴۰ در جه دید دارند در قوطی کلید و پریز نصب می شوند، کاربرد این نوع سنسور های بیشتر در راهرو ها است که وقتی شخص وارد راهرو شد لامپها روشن میشود برد این سنسور ها ار ۲٫۵ متر تا ۱۰ است.

۲-سنسور حرکتی ۳۶۰ درجه سقفی:نصب سنسور حرکتی راه پله

این نوع سنسور ها دایره ای شکل هستند و در زاویه ی۳۶۰ درجه عمل میکنند، محل نصب این نوع سنسنور ها زیر سقف است و معمولاً بعد از درب ورودی نصب می شود تابه محض این که شخص از در وارد شد سنسور عمل کند و لامپ ها روشن شود.

کاربرد این نوع از سنسور های در راه پله ها و پارکینگ ها است قدرت دریافت حرکت در این سنسور ها نیز از۲/۵ متر تا ۱۲ متر است و بیشترین کاربرد رادر بین انواع سنسور ها دارد.

۳- سنسور حرکتی ۱۸۰ درجه دیواری:نصب سنسور حرکتی راه پله

این سنسور ها روی دیوار نصب می شوند و قدرت دید آنها ۱۸۰ درجه است، این سنسور ها در محیط های باز ومحوطه ها مورد استفاده قرار میگیرد.دید این سنسور ها نسبت به سایر سنسنو ها قوی تراست و تا ۲۰ متر نیز توان دید دارند.

۴- سنسور ۳۶۰ در جه توکار سقفی:

این سنسور به جای یکی از هالوژن ها در زیر سقف نصب می شود، به عبارتی باید زیر سقف ما جای قوطی هالوژن باشد تا بتوانیم این از این نوع هالوژن استفاده کنیمنصب سنسور حرکتی راه پله

۵-سنسور و لامپ سر خود:

این نوع سنسور ها با لامپ های سقفی سر خود است یعنی لامپ سقفی یک قاب دارد و وسط این قاب هم سنسور ۳۶۰ در جه قرار دارد که معمولاً در راه پله ها از آن استفاده می شودنصب سنسور های حرکت وچشم راه پله

طریقه نصب سنسور حرکتی راه پله

اصول سیم کشی در سنسورهای حرکتی یا چشم راه پله یکی است در پایین نقشه نصب این سنسوره ای راه پله را مشاهده می کنید.

نصب سنسور حرکتی راه پله

سنسور های حرکتی راه پله سه پیچ برای وصل کردن سیم دارند که همان طور که در تصویر مشاهده میکنیم یکی از سیم ها فاز ورودی است که به سنسور حرکتی راه پله وصل می شود و سیم دیگر هم فاز خروجی است که به مصرف کننده یا همان لامپ وصل می شود و سیم دیگر هم سیم نول است

تنظیم کردن حساسیت در سنسور حرکتی راه پله

معمولاً همه ی سنسور ها دارای ۳ ولوم برای تنظیم کردن حساسیت هستند

time : این ولوم برای تنطیم زمان است یعنی وقتی که سنسور روشن شد پس از گذشت چه مدتی سنسور قطع کند ولامپ خاموش شود.

lux : این ولوم برای حساسیت نوری سنسور است و اگر به سمت منفی بچرخانیم فقط در شب روشن میشود، متناسب با نیاز خود میتوانید این مقادیر را تنظیم کنید.

sens : برای حساسیت عبور اجسام است به این صورت که اگر ولوم آن را روی کم کنیم اگر جسم کوچکی از جلو این سنسور عبور کرد، سنسور وصل نشود.

روش نصب سنسور حرکتی یک پارکینگ و برق کشی آن

چند وقت پیش برای نصب لامپ های سقفی برای پارکینگ که در یکی از آپاراتمان های بندرعباس بودم رفته بودم  و تعدادی لامپ سقفی را نصب کردم و سیم کشی این لامپ ها از قبل آماده بود و روی کلید وصل می شد وقتی کار مان تمام شد صاحب آپارتمان گفت من این روش رو نمی خوام  و من میخوام که وقتی شخصی از در ورودی وارد شد لامپ روشن بشه و نیز وقتی که یک شخصی از در آسانسور وارد پارکینگ شد هم همین لامپ ها روشن شود ونیازی به کلید ها ندارم .

معمولاً در پارکینگ ها تعدادی لامپ و جود دارد که نیاز به دو سنسور است همان طور که برای من اتفاق افتاده بود،در چنین مواقعی باید سه سیم هردو سنسور را به هم وصل میکنیم و در انتها به لامپ هایی که می خواهیم روشن شود وصل می کنیم.

سوال: سنسور ها در جاهایی که محیط باز است چگونه نصب می شود؟

در جاهایی که محیط باز است وبیشتر از سنسور های دیواری استفاده می شود در بعضی مواقع ما نیاز داریم که سنسور خاموش باشد مثلا وقتی که طوفان می آید احتمال دارد خار و خاشاک از جلوی سنسور عبور کند و ما می خواهیم که سنسور در چنین مواقعی خاموش باشد.

برای این کار کافیست در قبل از برق ورودی یک کلید تک پل قرار دهیم تا در چنین مواقعی سنسور را خاموش کنیم.نصب سنسورحرکتی راه پله

راستی!!!

عضو کانال تلگرام کالنجی شده اید؟

با عضویت در کانال تلگرام کالنجی از جدید ترین آموزش ها و تخفیف های ویژه با خبر خواهید شد؛برای عضویت در کانال، اینجا کلیک کنید

 

محمود غفاری

در زمینه برق صنعتی فعالیت میکنم، از آنجایی که علاقه مند به آموزش نوین برق هستم وچندین سال در زمینه برق صنعتی و ساختمان به صورت عملی وتئوری اطلاعت کسب کردم خوشحال میشوم این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارم. سپاسگزارم

نوشته‌های مرتبط

دیدگاه‌ها

*
*

  سعید

  سلام: من سنسور 360 درجه روکار دارم و می خوام از اون برای سیستم دزد گیر استفاده کنم؟ یعنی علاوه بر لامپ یک آژیر هم به سنسور وصل کنم؟ آیا می شود اینکار را کرد؟ بعد در این مدل سنسور که من دارم یک دکمه تنظیم Time دارد که برای تنظیم زمان است. یک دکمه sens برای تنظیم احتمالا بزرگی و کوچکی جسم حساسیت و یکی lux هم دارد که نمی دانم برای چیست سنسور را در ویلای جنگلی می خواهم نصب کنم اگه امکان دارد راهنمایی کنید با تشکر.

  محمود غفاری

  بله به راحتی می شود این کار را انجام داد کافیه دو رشته سیمی که خروجی سنسور به لامپ هست رو به آژیر هم وصل کنید تا با روشن شدن لامپ، آژیر هم روشن بشه فقط دقت داشته باشید که اگه آژیر با برق مستقیم یا DC کار می کند ترانس یا آدابتور به آژیر وصل کنیم .
  قسمت LUX هم میزان حساسیت در شب و روز است اگه می خوای در شب سنسور عمل کنه باید ولوم رو روی کم یا علامت ماه تنطیم کنید تا سنسور فقط در شب عمل کنه .

  علوی

  آیا شما در زمینه فروش قطعات هم فعالیت دارید؟

  محمود غفاری

  در حال حاضر خیر ولی طی ماه های آینده بخش فروش قطعات هم در سایت راه اندازی می شه.

  علی ولی الله

  باسلام وتشکر من قطعات سنسور راه پله را بصورت منفصله یعنی (tome. lux. sens) بطور وبراب یه پروژه جداگانه لارم دارم چگونه وکجا میتوانم تهیه کنم لطفا راهنمایی فرمایید و درصورت تمایل شماره تلعن را برام ایمیل نمایید باسپاس وتشکرمجدد

  محمود غفاری

  سلام همراه گرامی
  بنده در سایت های فروش قطعات الکترونیک برای شما جست جو کردم این قطعات در ایران به صورت جداگانه پیدا نکردم ولی درسایت های چینی مثل علی بابا موجود است، شما میتوانید چشمی راه پله را تهیه کنید و قطعات مورد نیازتون رو از روی بُرد سنسور راه پله باز کنید .
  با تشکر

  Mohammad

  با سلام
  آیا میتونیم سه سنسور حرکتی یا بیشتردر مدار روشنایی قرار بدیم؟یعنی اگه یکی از این n سنسور حرکت رو تشخیص بده لامپها روشن بشه؟

  محمود غفاری

  سلام بله این مورد نیز شدنی هست برای این کار کافیه هر تعداد سنسور که داری ، سه سیمی که ازهر سنسور خارج میشه رو به هم وصل کنی و در نهایت سه سیم خروجی داشته باشی

  آروین

  سلام خسته نباشید.
  من یک چشم دیواری 180 درجه شیله نصب کردم. البته بعد از کلید(به سمت لامپ) باید کلید را بزنم تا لامپ با استفاده از چشم روشن شود.
  ولی یک مشکلی است. چشم بی مورد هر از گاهی( با فواصل زمانی زیاد) بدون تحریک فرمان روشن شدن به چراغ میده!! مثل اینکه حشره ای جلوی چشم برود. البته چیزی جلوی چشم نمیرود! میخواستم از تجربه شما کمک بگیرم. حدس میزنید مشکل چیه؟! ممنون میشم

  محمود غفاری

  سلام کاربر گرامی
  در مورد سنسور شما، این مسئله از این دو حالت خارج نیست
  1 حساسیت سنسور نسبت به اجسام عبوری بالاست
  2 خود سنسور مشکل داره و بی مورد برق رو به رله داخل خودش میده و برق رو وصل میکنه
  اگه امکانش رو دارین یک سنسور دیگه رو نصب بکنید تا مشخص بشه دقیقاً مشکل از تنظیم نبودن حساسیته یا خود سنسور مشکل داره
  با تشکر

  عبدالرضا انصاری

  باسلام خدمت شما.ما اخیرا به آپارتمان جدید نقل مکان کردیم،سررشته ای هم از برق ندارم.سئوال من در مورد لامپ سنسوری جلوی درب آپارتمان است که فقط زمانی که از آپارتمان به سمت بیرون می رویم روشن می شود و نه برعکس.آیا این لامپ ها برای زاویه خاصی طراحی شده اند؟ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

  محمود غفاری

  سلام بله ممکن هست زاویه دید سنسور شما به اندازه کافی وسیع نیست که جوابگو بشه

  فرزاد

  سلام . ساختمان ما ۳ طبقه هست و ۳ سنسور در ورودی طبقات هست
  چند روزی هست دایم لامپ ها روشن هست
  امروز تک تک سنسورها چک کردم و سنسور طبقه سوم یک سره خروجی داشت
  و وقتی قطع میکردم سیستم به درستی عمل می کرد و سنسور جدید خریدم و درست شد .
  الان چند ساعتی گذشته مجدد همان مشکل ایجاد شده در سنسور طبقه سوم
  لطفا راهنمایی کنید
  سنسورها رو کار و ۱۸۰ درجه دیواری هست

  محمود غفاری

  سلام شما باید سنسور طبقه سوم رو تنظیم کنید به احتمال زیاد ولوم تنظیم برای شب و روز که شکل ماه داره رو روی کم تنظیم کنید تا فقط شب سنسور عمل کنه

  فرزاد

  از نظر تنظیم تنظبم هست
  قبل از غروب روشن می شود
  اما بعضی وقت ها قطع نمی کند
  حتی سنسور جدبد
  البته خودم الکترونیک هستم و تا جایی که بلد بودم قطعات هم چک کردم
  رله قبلی خراب شده بود ولی جدیده سالمه

  محمود غفاری

  کیفیت سنسور هم در این مورد دخیل هست ، سنسور های با قیمت پایین تلرانس و در صد خطای بالایی دارند چون شخصاً این مورد رو هنگام نصب یک سنسور ارزان مشاهده کردم ولی همه این موارد احتمال هستند و باید با چک کردن ، علت رو پیدا کرد. we

  ایرج

  سلام
  چراغهای راه پله ما با کلید روشن و خاموش میشود با هر کدام از کلیدها همه لامپها روشن میشوندقصد دارم از سنسورهای توکار استفاده کنم روش جابجایی سنسور با کلیدها چگونه است آیا تغییری در سیمکشی باید ایجاد کرد.
  متشکرم.

  محمود غفاری

  باید سیم کشی رو عوض کنید من هم با در یک آپارتمان همچین موردی را مشاهده کرده ام و در اخر مجبور شدیم سیم کشی را طبق نیاز مون به سنسور عوض کنیم

  مهدی

  با سلام
  ما در ساختمان از چراغهای سقفی استفاده کردیم که با حرکت و در شب فعال می شود ( می توان شدت روشنایی محیط را تنظیم کرد که در موقعی که روشنایی محیط کافی باشد چراغ با حرکت فعال نشود ). می خواستم مدار داخلی چند را تغییر دهم بنحوی که موقع شب و بدون نیاز به حرکت فعال شود لطفا راهنمایی فرمایید.

  حسن

  سلام
  آیا میتوان سنسور لامپ سرخود را طوری تغییر داد که با شدت روشنایی محیط فعال شود و برای فعال شدنش به حرکت نیاز نباشد؟

  محمود غفاری

  سلام برای این مورد ولومی روی سنسور وجود دارد که شکل ماه کنار ان است با تغییر این ولوم مقدار مورد نیاز تون رو تنظیم کنید

  محمود غفاری

  سلام برای این کار از فتوسل استفاده کنید که با تغییر نور قطع و وصل انجام شود

  محمد

  سلام بهترین راه برای روشنایی پارکینگ چه روشی هست' این که همه چراغ ها با هم روشن شوند یا بصورت تکی?واز چه نوع سانسوری استفاده بشه سقفی یا دیواری ? کدوم اقتصادی تر ? ممنون

  محمود غفاری

  سلام معمولا همه لامپ ها با هم روشن میشه و به صورت سنسور سقفی که ازدو سنسور استفاده میشه یکی دم در ورودی و یکی هم دم در اسنانسور اگه میخواین یک سنسور هم دم راه پله هم بزارین و نحوه نصبش هم سه سیم سنسور ها رو به هم وصل کنید و در عمل دوتا یکی کنید و به لامپ تون وصل کنید

  کورش وحدتی

  سلام
  آیا سنسور لامپ که دمای محیط استفاده از اونها رو تا 40 درجه نوشته در خوزستان بالاتر هست خراب میشه یا اختلال پیدا میکنه

  محمود غفاری

  سلام
  قطعات الکترونیکی داخل اون هست و ممکنه پس از مدتی خراب بشه ولی تو بندر عباس نصب میکنند و مشکلی نیست شما هم میتونید یک بار نصب و امتحان کنید

  کورش وحدتی

  سلام
  ضمانت و خدمات پس از فروش عهده بگیره بعدش...من هر روز یکی بصورت تستی میبندم میشه هههههههه

  محمود غفاری

  دمای بندر عباس تا 58 درجه هم رسیده و من تو زمستون سنسور سقفی برای یک اپارتمان نصب کردم و هنوز هم که تابستونه کار میکنه و گرما روی اون اثری نداشته

  حامد

  باسلام
  حدود ۴ماهه که در طبقات ساختمان سنسورهای ۳۶۰سقفی استفاده کردم وحدود یه ماهه که به مشکل برخوردیم .گاهی اوقات موقع بالا اومدن از پله ها سنسورها دیر عمل میکنن در حدی که حتی از زیر سنسور هم رد میشیم بعد عمل میکنه .ولی گاهی اوقات هم به خوبی عمل میکنه ..
  ولی زمان پایین اومدن از پله ها اصلا مشکل نداریم خیلی خوب وسریع عمل میکنه..ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که مشکل از چیه

  محمود غفاری

  سلام نمیشه جواب قطعی داد ولی این احتمال رو میدیم که کیفیت سنسور مرغوب نبوده و پس از کارکرد مدتی، اون کارایی روز اول رو نداره ، این که بده عمل میکنه بر میگرده به اون سنسوری که توش به کار رفته پیشنهاد میکنم یک سنسور باکیفیت رو جاش بزارین ببینید بازم اون اشکال وجود داره یا نه
  سپاسگزارم

  رضا

  سلام چند ماه پیش ما راه پله های ساختمان خودمان را سنسور با لامپ سرخود نصب کردیم اولش خیلی خوب بود اما به مرور زمان سنسور ضعیف شده وتا نزدیک نشوی لامپ روشن نمیشود ایا راهی برای تقویت سنسورها وجود دارد

  محمود غفاری

  سلام خیر
  در ضمن این مدل سنسور سر خود ها خیلی باکیفیت نیست و توصیه نمیشه
  سعی کنی جداگانه نصب کنید و یک مدل باکیفیت تا خرابی کمتری داشته باشه

  پویا

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما.ببخشید ما یک ساختمان دو طبقه داریم که میخوام در راه پله ها ازسنسور چشم راه پله استفاده کنم،میخواستم بپرسم آیا میشه قبل از سنسور برای خاموش و روشن شدن از کلید تبدیل استفاده کنم،چون در راه پله هامون از کلید تبدیل استفاده شده

  محمود غفاری

  سلام بله میشه و باید سیم کشی مجدد کنین و سیم های اضافه رو حذف کنین

  سعید

  سلام
  با تشکر از زحمات شما و از راهنمائی های خوبتون

  وحید

  سلام.من تعدادی لامپ FPLدر پارکینگ دارم که میخوام با دوتا سنسور چشمی سقفی که یکی در جلوی درب پارکینگ و دیگری جلوی درب آسانسور که وصل میکنم تمام لامپ ها روشن بشه.یعنی با هر سنسور چشمی سقفی تمام لامپ ها روشن بشه.چیکار باید بکنم

  محمود غفاری

  سلام دوست عزیز
  اگه میخواین یک سنسور دم در و یکی هم دم در اسناسور بزارین و نحوه نصبش هم سه سیم سنسور ها رو به هم وصل کنید و در عمل دوتا یکی کنید و به لامپ تون وصل کنید

  وحید

  ببخشید یعنی چی دوتا یکی کنم سنسور ها رو.دیگه سیمی از سنسور باقی نمیمونه که بخوام به لامپ ها وصل کنم.چون به گفته خودتون سنسور ها باهم سری شدن.

  محمود غفاری

  منظورم اینه که موازی کنید مثلا اگه دوتا یا بیشتر بود همه سه سرش رو به هم وصل کنین و در نهایت سه خروجی بگیرین و در مدار ازش استفاده کنید

  علیرضا

  سلام
  من از سنسور شیله توکار دو سیمه به صورت موازی برای یک لامپ استفاده کردم یعنی یکی دم در وردی یکی دم آسانسور لامپو روشن میکنن ولی دیگه خاموش نمیشه البته سیم کشی قبلیش کلید تبدیل بود ممنون میشم راهنمایی کنید

  محمود غفاری

  سلام چیزی که ما تست کردیم سنسور های سه سیمه بوده
  شما حساسیت و اینا رو تست کنین و ببینید دست میشه یانه

  علیرضا

  سلام سنسورها رو سری بستم درست شد

  ارش

  سلام.ببخشید داخل یه مجتمع 5طبقه از تایمر نوع برنا بکاربریدم.چراغ ها راه پله به این تایمر وصل شده اند ولی چراغ ها پس ازخارج کردن تایمر ازمداربه صورت یکسیر یا پس ازنصب تاپس نصب تایمر تازمانی که کلید رافشار دهیدم دوشن میمانند مشکل ازکجاست؟؟

  یداله

  سلام.در راه پله ما از چهار عدد سنسور استفاده شده است .بعضی وقت ها چراغ ها روشن که میشود خاموش نمیشود و چراغ ها تا صبح روشن میماند. اخیرا در یک طبقه کلید تک پل در مسیر فاز ورودی سنسور قرار دادم ولی این کلید فقط همان طبقه را کنترل میکند و در صورت عملکرد سنسور سایر طبقات چراغهای انها روشن میشود. چطور میشود بایک کلید سنسور های تمام طبقات قطع و وصل کرد . برق اصلی روشنایی راه پله را هم نتوانستم پیدا کنم و نمیدانم از یک خط تغذیه میشود یا از برق طبقات مختلف برای سنسور ها استفده کرده است.

  محمود غفاری

  سلام ممنون میشم واضح تر بفرمایید متوجه نشدم منظورتون

  محمود غفاری

  باید اول مشخص کنین که برق ورودی از کجا اومده تا متناسب با اون تصمیم بگیریم مثلا اگه یه برق اصلی داره خوب سادست از یه کلید استفاده میشه ولی اگه از طبقات گرفته شده باید سیم کشی رو تغییر داد و رو یه برق اصل اورد تا بشه رو یه کلید وصل کرد

  یداله

  سلام با تشکر من برق ورودی اصلی را پیدا کردم و با نصب یک عدد کلید تک پل مشکل حل شد.

  امیر

  سوال اگر خواسته باشیم چشمی راه پله برای چند دقیقه ای که داریم اساس میاریم دائم روشن بماند باید چه کار کنیم

  محمود غفاری

  سلام ولوم زمان روی چشمی رو بالا ببیرین

  سوشیا

  سلام
  بهترین برندهایی که استفاده کردید چه بوده؟

  محمود غفاری

  سلام برند سنسور راه پله منظورتون هست؟

  سوشیا

  بله منظورم برندهای باکیفیت سنسور بود

  محمود غفاری

  الکتروپیک جنسش خوبه

  رضا

  با سلام
  امکان داره که در یک آپارتمان که همه از کلید برای روشن و خاموش کردن لامپ راهرو استفاده می کنن و یک تایمر مرکزی هم برای این کار وجود داره . فقط یک واحد از این سنسور استفاده کنه و بقیه از همان کلید استفاده کنن ؟

  محمود غفاری

  نیاز به تغییر سیم کشی است باید نقشه کل سیم کشی رو در بیارین و تغییرات رو اعمال کنین

  مهدی

  سلام دلیل قطع و وصل مداوم چشمی راه پله چیست

  محمود غفاری

  سلام یا تنظیم نیست و یا خراب هست

  جاوید

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم داخل آپارتمان ماراه پله ها تایم داراست اگه بخواهم واسه طبقه اول فقط چشمی سنسورداربزارم تاهمه چراغ ها تاطبقات بالاروشن بشه نصبش چطوری مرسی ازراهنماییتون

  رحیم نوروزی

  باسلام وعرض ادب
  میشه سنسور های حرکتی رو توان ورودیش رو کم کرد مثلا از 220 ولت به 12ولت کاهش داد و در جای دیگه استفاده کرد ممنون......
  باتشکر ناصحی

  محمود غفاری

  سلام دوست عزیز برای این کار تو طبقه اول مثل نقشه مدار رو اجرا کنین و در صورت نیاز تایمر هم از مدار خارج کنین

  محمود غفاری

  سلام دوست عزیز کمی نیاز به دانش الکترو نیک هست که بردش رو دست کاری کنین ولی فکر کنم مدا 12 ولت هم تو قطعات الکترونیک فروشی پیدا کنین

  اشرفی

  سلام و خسته نباشید
  من یه مشکل پیدا کردم با سنسور های توکار
  مشکل این هست که وقتی لامپ های ال ای دی کم مصرف بستم جای لامپ های قدیمی وقتی سنسور فرمان خاموشی میده به لامپ لامپ شروع میکنه به چشمک زدن
  ولی بالامپ های رشته ای یا فلوروسنت این مشکل وجود نداره
  در ضمن دیروز یه سنسور جدید خریدم که وصل کنم بعد متوجه شدم سنسور های قدیمی 2 رشته سیم بیشتر نداره یعنی یه ورودی سیم برق و یک خروجی
  یعنی نول توی کلید و پریز ها نیامده در نتیجه سنسور جدید که خریدم رو نمیشه وصل کرد
  میشه راهنمایی کنید

  محمود غفاری

  سلام دوست عزیز
  در مورد سوال یک : دلایل چشمک زدن لامپ کم مصرف را مطالعه کنید
  سوال دوم : یک رشه سیم نول از نزدیک ترین محل اطراف سنسور براش بکشین

  علی

  سلام
  من سنسور حرکت رو در سقف راه پله نصب کردم. در فصل سرما کارکردش عالیه ولی وقتی هوا رو‌ به گرما میره، یا به زور کار میکنه یا اصلا کار نمیکنه، این مشکلو چجوری میشه حل کرد؟

  Fazelrabi Temori

  سلام عرض ادب
  من یک مشکل دارم اینست که درآلمان هستم ومشکلات زبان دارم ورشته الکترو راپیش گرفته ام. اماوقتیکه در مدرسه روز درسی میداشته باشم اصلا ۲۰%برداشت کرده نمیتوانم وخاصت من از شما اینست که یک کتابی را به زبان فارسی برم پیشنهاد بکنین تابتوانم بقیه مشکلات خود را بااون حل بسازم.
  تشکرازشما واقعا احساستان قابل قدر است .

  حسین

  سلام. من دو روز پیش سنسور 360 درجه روکار خریدم.
  سوال اینه که ما اگه این حسگر رو کنار یه منبع حراری مثل بخاری نصب با 40 سانت فاصله نصب کنم به سنسور صدمه ای وارد نمیکنه که؟ این کارو نمیکم فقط پرسیدم تا اطمینان داشته باشم همچنین اگه فاز و نول ورودی به حسگرو سنسور رو اشتباه بزنم مدارش میسوزه؟

  محمود غفاری

  سلام وقت تون بخیر ظاهرا سنسور مشکل دارد و نیاز به تعویض داره کیفیت ساخت سنسور در چنین جاهایی خودش رو نشون میده و پیشنهاد میکنم با یک جنس با کیفیت تر تعویض کنین

  محمود غفاری

  سلام در مورد سوال اول تون اگه سنسور با کیفیت نباشه فرمان اشتباهی صادر میکنه
  سوال دوم هم تست نکردم ممکنه هست اسیب ببینه

  محمود غفاری

  سلام
  کتاب فارسی خیلی زیاد هست و بسته به رشته و سال تحصیلی تون باید انتخاب کنین

  Fazel

  سلام دوباره خدمت شما
  رشته برق ساختمانی وغیر ساختمانی است که بنام تخنیک برق مشهور است.
  و سه سال نیم در هفته دو روز مدرسه داریم .

  محمود غفاری

  رشته ای به نام تخنیک در ایران نداریم

  حسین

  سلام.
  ببخشید قبلا سوالی ازتون پرسیده بودم جواب ندادید. یه مشکل دیگه اینکه که من اینو تست کردم تو اتاق با ال ای دی دور از نور و هیچ بخاری و اینا...حساسیت حسگر خوبه ولی من واسه اولین بار برای تست به لامپ LED که زدم داشت کف دستمو عین المنت میسوزوند تا اون حدی که نمیتونستم نگهش دارم البته بعد 30 دقیقه روشن موندنش. میدونم احتمال داره بیشتر مشکل از خرابی مدار داخلی لامپ باشه اما تو حال عادی که لامپ خالی رو به جا لامپی اتاق میندازم اونقد گرم نمیشه ولی چی باعث شده این لامپ با مقدار ولتاژ خروجی سنسور گرم شه؟ با تشکر.

  محمود غفاری

  سلام احتمال داره ولتاژی که سنسور به لامپ اعمال میکنه بیش از حد نرمال باشه

  سجاد

  سلام من لامپ چشمی سقفی دولامپه گرفتم چهار سیم داره دو سفید دو مشکی می خواستم بدانم دو فاز برگشتی کدام رنگه با تشکر

  محمود غفاری

  سلام لطفا عکسش رو تو تلگرام ارسال کنید
  09179022269

  حميد

  باسلام من از يك سنسور حركتي راهپله در ساختمان استفاده ميكنم به الان اشكالي كه بوجود امده اينه كه سنسور سنس ميكنه ال اي دي اون روشن ميشه ولي لامپ روشن نمشه فازمتر زدم سر لامپ برق نداشت لطفا راهنمايي كنيد

  محمود غفاری

  سلام ببینین در خروجی فاز سنسور برق هست یا نه

  داود

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم یک فوتوسل معمولی را میشه سر راه تایمر راه پله نصب کرد تا فقط وقتی هوا تاریک شد برق لامپهای راه پله وصل بشه لطفا اگه میشه طریقه نصبش رو هم توضیح بدین با تشکر

  محمود غفاری

  سلام بله میشه برای نصبش هم باید برق تغذیه تایمر رو از خروجی فتوسل دریافت کنیم نحوه نصب فتوسل و تایمر راه پله هم تو سایت اموزش دادیم میتونید از قسمت جستجو آن را پیدا کنید

  Hossein.gorji

  سلام ممنون از اين موقعيتی که در اختیار ما قرار داده ايد يه سوال از حضورتون دارم بنده ساکن يه ساختمان چهار طبقه هستم که تقریبا هشت سال ساخته ومتاسفانه چراغ های راه پله ها فاقد سنسور میباشند ضمنا آسانسور هم داریم خواستم بپرسم که اگر ما بخواهیم سنسور برای این چهار طبقه نصب کنیم يه مارک ایرانی متوسط تقریباً چقدر هزینه داره البته از قیمت سنسورها تا دستمزد برق کار اگه بشه تقریباً محاسبه فرمایید ممنون ميشم

  محمود غفاری

  سلام بهتره قیمت رو از برق کار ساختمان بپرسین ما تو حوزه صنعتی فعالیت داریم
  سپاسگزارم

  شاهین بهمنی

  سلام مهندس جان ، خسته نباشید
  شرمنده من بار دیگر مزاحم شدم تا از تجربیات شما هموطن بزرگوار استفاده کنم، قربان من هم یک سنسور حرکتی خریدم که دارای ۴سیم خروجی به دو رنگ سفید و طوسی میباشد میخواستم بدونم چگونه نصب می‌شود البته عکس هم ازش گرفتم ولی توی تلگرام کالنجی امکان ارسال پست برای کاربران وجود ندارد

  محمود غفاری

  سلام اقای بهمنی بزرگوار لطفا عکس تون رو به تلگرام زیر ارسال کنید
  لینک تلگرام

  یدالله

  دمتون گرم. خسته نباشید.

  سیدمرتضی بهشتی

  سلام آقای غفاری عزیز
  من یک سنسور سقفی ۳۶۰ درجه نصب کردم.میخواستم ببینم ولوم lux رو در چه حالتی بذارم که در طول کل روز با هر حرکتی روشن بشه.بیشتر به سمت علامت ماه باشه یا بیشتر به سمت علامت خورشید
  ممنون از لطف شما

  محمود غفاری

  سلام سمت علامت خورشید

  محمد

  سلام وقت بخیر
  من چراغ سنسوردار خریدم به جای چراخهای قدیمی راه پلها برای صرفه جوی
  چطوری باید اینا رو نسب کنم که با سنسور خاموش و روشن بشن چطوری برق رو باید سری کرد.
  منظور از سری اینه که کلید از سر راه حذف بشه.

  محمود غفاری

  سلام برای این که چراغ سنسور دار کار کنه کلیدی که قبلا بوده رو حذف کنین و برق مستقیم بره به لامپ و سیم بندیش هم مثل نقشه بالا ببندید

  پویا

  سلام من یک سنسور در پارکینگ نصب کردم که چراغ به کلید تبدیل وصل بود هر سه سیم رو در هر دو کلید تبدیل به هم وصل کردم تا مسیر برق چراغ مستقیم بشه ولی چراغ سنسور دار هی روشن خاموش میشه

  محمود غفاری

  سلام ممکنه سنسور معیوب باشه

  حامد

  سلام. یک سنسور سقفی 360 درجه پارس شهاب خریدم که فقط دو ولوم دارد و حساسیت ولوم جدا گانه ندارد. در پارکینگ نصب کردم
  در توضیح محصول نوشته حداکثر برد 6متر میباشد. ولی تا حدود 1.5 متری که نزدیک میشیم روشن میشود.
  به نظر شما مشکل از کجاست؟

  محمود غفاری

  سلام اگر ولوم تنظیم حساسیت نداره دوحالت داره
  یک اون چیزی که روکاغذ نوشتن نیست
  دو ممکنه سنسنورش ضعیف شده باشه و یا خراب باشه
  با شرکت سازنده تماس بگیرین

  علیرضا

  سلام ببخشید یه کمک و راهنمایی میخواستم تو راه پله مجتمع آپارتمانی یکسری لامپهای دیواری نصب هست که سنسور سر خود هستش و چند تاش خراب شده به صورتی که یکیش لامپ رو میبندم روشن میشه ولی بعد چند لحظه که خاموش میشه دیگه روشن نمیشه و صدای شدیدی هم که حالت قطع و وصل میشه و آژیر ماننده میده و دو تاشم کلا وقتی لامپ رو میبندم روشن نمیشه ولی صدای تغ میده میخواستم ببینم اولا ایراد از خود سنسوره و خراب شده و اگر اره سنسورش رو میشه گرفت و عوض کرد ممنونم از لطفتون

  محمود غفاری

  سلام بله احتمال زیاد ایراد از سنسور هست و این نوع چراغ ها سنسورش مرغوب نیست و این که جدا گیر بیان یا نه من ندیدم شاید باشه

  سجاد

  سلام. خدا قوت
  می خواستم که سنسور رو در اتاق استفاده کنم و به جای روشن لامپ یک موزیک کوتاه یا یک صوت کوتاه پخش بشه ، آیا امکان داره؟
  ممنون

  محمود غفاری

  سلام خیر

  حسین

  سلام. با تشکر از مطالب مفیدتون.
  ما در آپارتمان از کلیدهای زمانی برای روشن کردن راهرو حدودا 25 متری استفاده میکنیم. عرض راهرو هم حدودا 2ونیم متر هست. و دو آسانسور در وسط سالن وجود دارد.
  سوال من اینست که آیا میتوا فقط از یک سنسور برای روشن کردن تمام راهرو استفاده کرد؟ و مارک بهترین سنسور قابل تهیه در بازار چیست و اگر قیمت آنرا دارید چه مقدار است؟
  با تشکر فراوان از اینکه وقت میزارید.

  محمود غفاری

  سلام سنسور با برد 25 متر ندیدم و فکر نکنم هم موجو باشه که بشه ببا یک سنسور مدار رو بست

  امیر

  سلام خیلی ممنون که به همه سوالا جواب میدین منم یه کمکی می خوام
  میخوام تو پارکینگ از LED های شاخه ای یک متری استفاده کنم که با سنسور روشن بشه
  ممکنه ؟ برقشو می خوام آداپتور بخرم حالا چجوری وصلشون کنم
  این لامپ ها سری به هم وصل میشن یا موازی ؟
  اگه سری باشه باید نقطه لحیم های - و + آخرین شاخه رو به هم وصل کنم؟
  خیلی ممنون

  محمود غفاری

  سلام لطفا عکسش رو برام بفرستین تو تلگرام09179022269

  محمد علی

  سلام
  میخواستم بدونم میشه کاری کرد که این‌سنسورها در طول شب یکسره روشن‌ باشن و در طول روز خاموش و روشن بشن ؟
  مرسی

  احمد

  سلام من سنسورسقفی راه پله را نصب کردم با کلید روشن و خاموش میشه و با خود چشمی قطع و وصل نمیشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  محمود غفاری

  سلام بررسی کنین سیم بندی تون صحیح باشه

  مهندس مهدی

  سلام.من یک کارگاه نجاری به طول ۱۸متر دارم.یه سنسور حرکتی گرفتم که به محض ورود از در لامپها روشن شوند(هنوز نصب نکردم).حالا میخوام لامپها تا وقتی کار میکنم مثلا ۴ یا ۵ ساعت روشن باشند.آیا راهی داره.با تشکر

  محمود غفاری

  سلام شما میتونین لامپ رو دو حالته نصب کنین یک حالت دستی با کلید قطع و وصل بشه و حالت اتومات که با سنسور کار کنه

  مهندس مهدی

  سلام.آیا میشه سنسور هم نصب کنم و بعد کلید هم وصل،تا مدت زمان زیادی لامپها روشن باشند.یعنی در واقع از سنسور فقط برای روشن شدن اولیه لامپها استفاده بشه؟

  امید

  سلام آیا اگر اتصال مثبت یا منفی سنسورو جابجا بزنیم‌ باعث سوختن اون میشه یا مشکلی نیستو کار میکنه یا فقط روشن نمیشه؟؟

  محمود غفاری

  سلام تست نکردیم

  جواد

  سلام اقامهندس میشه ازیک سنسوربا۸عددمهتابی ۴۰وات استفاده کرد ممنون ازاینکه وقت گذاشتید مناراهنمایی کردید

  امین

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام
  من برای لامپهای تراس ی سنسور گذاشتم
  توی روز کلا خاموشه ولی توی شب تا قبل از این ک خاموشی بزنیم درست کار میکنه
  ولی موقع خواد ک میشه خود ب خود خاموش روشن میشه
  دلیلش چی میتونه باشه!؟
  ممنون...?

  محمود غفاری

  سلام ولوم های روی سنسور تنظیم نیست

  میثم روسی

  من میخاستم روی یک دستگاه تراش یک سنسوری وصل کنم که وقتی برش قطعه میله ای به اندازه مورد نطر رسید سنسوره به الکتروموتوری دستور بده که روشن بشه و اهرم برگشت رو بزنه و دور دستگاه بر عکس بشه و در مرحله برگشت وقتی به قسمت مورد نظر رسید دستور اف به دستگاه بده.خاهشا هرچه زودتر جوابی بدین..ممنونم

  محمود غفاری

  سلام باید حضوری کسی باشه که مدارش رو طراحی کنه طبق فرایند کار اینجا پاسخ کامل نمیشه داد
  با تشکر

  محمد باقری

  سلام خسته نباشید نحو تغیر دادن سنسور تایمری به سنسور چشمی توکار ۱۴۰ درجه دریک ساختمان با ۵ شستی

  محمود غفاری

  سلام میبایست سیم کشی را تغییر بدین

  مخمد

  سلام.مشکلی برای سنسور راه پله با برند utabبوجود امده اونم اینه که سه ساله سنسور با ریتم خوب کار میکرد ولی جدیدا داءم روشن میمونه روی ولوم ها دستکار نشده و موقع رفت وامد صدای عملکرد رله مشهوده ایراد ممکنه از چی باشه

  محمود غفاری

  سلام
  سنسنور معیوب شده و ممکنه هر عیبی مثل خراب شدن رله یا برد و... باشه که توصیه میشه تعویض کنین

  امیر

  من می خوام وسیله ای بسازم که در آن سنسور بر روی بدنه یک سطل متصل شده و سطل مذکور در زمین قرار داده میشود و وقتی کشی از جلوی سطل عبور می کند لامپ نصب شده بر روی سطل روشن شود.
  آیا این کار ممکن است؟شما چه نوع سنسوری را پیشنهاد می کنید؟

  محمود غفاری

  سلام سنسور نوری رو پیشنهاد میکنم

  Zahrabayat

  سلام..داخل خیابون سنسور حرکتی مناسب هستش یا مادون قرمز؟

  محمود غفاری

  سلام ممنون میشم سوال تون رو دقیق تر بفرمایید متوجه نشدم

  احسان

  با سلام من میخواستم پروژهای را اجرا کنم نیاز به همکاریتان دارم. اگر یک مسیر 100 متری را در نظر بگیرید(مثل یک دروازه بزرگ) میخواستم اگر کسی از این مسیر تردد کند متوجه تردد آن شوم . به جز لیزر و دوربین از چه نوع سنسوری استفاده کنم که برد آن 100 تا200 متر را تشخیص دهد؟ (من کارشاسی کنترل دارم)

  محمود غفاری

  برد های بالا رو در سنسور های نوری دنبالش بگردین

  Mohammad

  ببخشید چجوری سنسور لامپ سر خود را باز کنم تا به تنظیمات آن دسترسی داشته باشم.

  محمود غفاری

  سلام این مدل لامپ اغلب امکان تنظیم کردن نداره وتنظیم شده هست ولی میتونی قاب لامپ رو باز کنین اگه داشته باشه میتونین تنظیم کنین

  حیدری

  با سلام و احترام

  سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  توی مجتمع مون سنسورهای سقفی راه پله عمل میکنه، و روی هر مدار یه لامپ رشته ای نصبه که روشن میشه، ولی لامپ خود چشمی ها روشن نمیشه!
  خود لامپ های چشمی سالمه اما نمیدونیم چرا خود لامپ چشمی ها روشن نمیشه؟!

  تشکر

  محمود غفاری

  سلام سیم بندی رو چک کنین

  poya

  با سلام خدمت شما

  سنسور چشمی راه پله ای توکار خریداری کردم که عکس آن نیز به پیوست ارسال می گردد
  من میخواستم به جای یک کلید تک پل داخل راه پله وصل کنم وصل که کردم فیوز پرید نمی دونم مشکل از کجاست؟؟
  نحوه بستن سیم هم به این صورت بود که دوتا سیمی که به کلید یک پل وصل بود را فازش را به قسمت L وصل کردم و یک نول مستقیم آوردم به قسمت N سنسور چشمی وصل کردم و سیمی هم که به لامپ می رفت را به قسمتی که فلش داره که توی عکس مشخص هست وصل کردم.
  اما نمی دونم چی شد که وقتی که فیوز را وصل کردم یکباره پرید و دیگه وصل نکردم گفتم از شما دوست گرامی سوال کنم ببینم مشکلم کجا بوده که انشاله حل بشه.؟

  عکس سنسور راه پله:
  http://uupload.ir/files/3mp4_photo_2018-08-11_22-50-32.jpg

  محمود غفاری

  سلام مدارش که درسته مجدد کلید مینیاتوری رو بالا بزنین تا مشخص بشه میپره یا خیر اگر بازم بلافاصه پرید یا حتی وصل هم نشد احتمال زیاد یک جایی اتصالی هست که میبایست پیدا کنین

  جعفر

  سلام وقت بخیر
  بنده چند سنسور توکار 3 سیم دارم که هر کدوم چند لامپ مجزا رو فرمان میده
  میخام در مواقع لزوم با کلید همه لامپها روشن بشن و وقت دیگه باسنسور خودشون
  با 1کلید همه روشن خاموش بشن و وقت دیگه با سنسور
  چطور میشه اینکار رو انجام داد تشکر از محبت شما

  محمود غفاری

  سلام برای این کار باید سیم کشی تغییر کنه و از یک کلید صفر یک دو استفاده کنین
  که در اموزش نصب کنتاکتور در دو حالت دستی اتوماتیک اموزش هم دادیم

  محمود غفاری

  سلام برای این کار باید سیم کشی تغییر کنه و از یک کلید صفر یک دو استفاده کنین
  که در اموزش نصب کنتاکتور در دو حالت دستی اتوماتیک اموزش هم دادیم

  احسان

  سلام چند روز من سیستم روشنایی راه پله رو از حالت تایمر به سنسور چشمی 360 درجه تغییر دادم ولی سنسور خود به خود فعال میشند مشگل چیست ؟

  محمود غفاری

  سلام احتمالا حساسیتش بالا هست

  مهدی

  سلام دو عدد سنسور سقفی دارای چراغ که روشن وخاموشش درسته بعد از تعویض لامپ‌ها دیگه روشن نمیشه علت چیه

  محمود

  سلام. من هم چراغ سنسور دیواری نصب کردم و حساسیتش رو کم کردم ولی دائم عمل می کنه. مشکل از چی می تونه باشه؟

  محمود غفاری

  سلام،ظاهرا بالامپمورد نظر سازگاری نداره و میباست تست و بشه

  محمود غفاری

  کلا مدل های سر خود که هم سنسور و هم چراغ به صورت یکجا هست کیفیتش نسبت به سنسور تکی خیلی
  پایین تر هست و اگر تنظیم میکنین و باز درست نمیشه سنسورش معیوب هست

  معین

  با سلام
  - بهترین سنسوری ک در بازار موجوده چ مارکی هست تا در اینده دچار مشکل نشیم؟
  - برای لابی ( یک لوستر و یک ریسه ی نور مخفی) میشه با سنسور حرکتی روشن و خاموش شن؟
  - برای لوستر و نور مخفی میشه یک سنسور خرید و هر دورو ب این یه سنسور وصل کنیم؟ یا نیازه برای هرکدوم یه سنسور جداگانه نصب بشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما

  محمود غفاری

  سلام سنسور تایم ایران خوبه
  اگر جریان مصرفی تون کمتر از از 8 امپر هست معمولا مشکلی به وجو نمیاد در دراز مدت

  سعید

  سلام
  بنده یه زنگ به سنسور وصل کردم که از ورود و خروج به دالان مغازه با خبر شوم، ولی مدت زنگ اونقدره که یه جورایی تو مخمه، میخواستم یه راهی پیشنهاد بدین که این زنگ یه هشدار موقت بده.
  نمیشه مدت اتصال سنسور رو رو به دو سه ثانیه کم کرد؟
  یا اگه زنگی که فقط یه هشدار کوچلو بده وجود داره بهم معرفی کنید.

  محمود غفاری

  سلام ولوم تایم رو روی سنسور به حد اقل بزارین

  محمود غفاری

  سلام ولوم تایم رو روی سنسور به حد اقل بزارین

  kave

  سلام خسته نباشید آیا سنسور سقفی قابل تعمیر است قطع و وصل میشود تنظیمات درست است روی تایم تنظیم شده قطع میشود ولی دوباره وصل میشود خیلی ممنون از سایت خوبتون در ضمن آشنایی به الکترونیک دارم.

  محمود غفاری

  سلام اگر مدار داخلیش رو کامل مسلط باشین اره ولی کسی تعمیر نمیکنه چون به تعمیرش نمی ارزه

  امیر

  سلام میخواستم طریقه نصب سنسور دو سیم بدونم

  محمود غفاری

  سلام در چت پاسخ داده شد

  فرشید

  سلام
  می خواستم بدونم چه طوری می شه هم از سنسور حرکتی برای روشن کردن چراغ ها استفاده کرد هم از کلید یعنی وقتی که بخواهیم چراغهارو باکلید روشن خاموش کنیم و در برخی موارد از سنسور چون بعضی وقتا لازمه که چراغا همیشه روشن بمونه

  محمود غفاری

  سلام میتونین از کلید فرمان 0-1-2 جهت این کار استفاده کنین

  حسین

  سلام میخواستم بدونم میشه با یه سنسور ۱۰ تا لامپ پارکینگ رو روشن کرد

  حسین

  سلام میخواستم بدونم میشه تمام لامپ های پار کینگ رو با بک سنسور روشن کنم

  محمود غفاری

  سلام بله میشه،فقط اگه لامپ ها تون با توان بالا بود میبایست یه کنتاکتور هم کنارش بزارین

  علی

  با درود
  سنسور چراغ راه پله در حالت روز هم روشن میشود.البته پتانسیوتر حالت شب و روز را در حالت منفی قرار دادم ولی باز هم مشکل روشن شدن در روز را دارد ممنون میشوم راهنمایی کنید و اینکه چگونه حالت روز را خاموش شود.با تشکر

  محمود غفاری

  سلام اگر ولوم رو در حالت شب بردین و بازم عمل نکرد
  سنسور مشکل داره

  محمود غفاری

  سلام بله میشه و موردی نداره

  محمود غفاری

  سلام بله موردی نداره

  رشید

  سلام
  علت روشن ماندن همیشگی لامپ ها ؟از سنسور 360 درجه استفاده کردیم

  محمود غفاری

  سلام ظاهرا پلاتین رله در سنسور خراب شده

  عباس

  سلام خیلی ممنون از راهنمای شما ،لامپهای چشمی پارکینگ حدود شش ماه عمل میکرد مدتی است که فیوز داخل تابلو بعداز۱۵ثانیه قطع میکند وپارکینک دارای دو سنسور چشمی ورودی دودرب پارکینگ میباشد علت آن چیست لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  محمود غفاری

  سلام فیوز چند امپر هست و چقدر ازش جریان عبور میکنه؟
  اتصالات رو هم چک کنین سست نباشه

  محمد حبیبی وند

  سلام من چند روز پیش یک چراغ سنسور سرخود خریدم و در جلوی در ورودی آپارتمان نصب کردم. متاسفانه این چراغ فقط پیچ تنظیم نور و زمان رو داره و تنظیم حساسیت نداره، این باعث شده شب تا صبح دایم روشن وخاموش میشه که احتمالا به دلیل تکون خوردن برگ گلهای باغچه یا عبور حشرات هست. خواستم ببینم روی مدار این چراغها چیزی هست که بشه حساسیت اونو کم کرد یا اینکه مثلا اگر یک صفحه مات رو جلوی سنسور حرکتی بزارم، حساسیت رو کم میکنه؟
  لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

  محمود غفاری

  سلام متاسفانه مدل سر خود عملکردش چندان مطلوب نیست و در مورد صفحه مات هم تست نکردم ممکنه عمل کنه

  عباس

  سلام درمورد سوال قبلی سنسورچشمی/فیوز۱۶امپر وچهار لامپ را روشن میکند با همین فیوز قبلا کار میکرده احتمال داره سنسور چشمی سوخته باشد به چه طریق ازمایش کنم اگر سنسور چشمی را قطع کنم وفیوز درست عمل کرد ایا سنسور چشمی سوخته است یا برای ازمایش ان روش دیگری دارد با تشکر از راهنمایی شما

  محمود غفاری

  سلام بدون مصرف کننده سنسور رو وصل برق کنین
  اگر بازم فیوز پرید خراب شده

  پرویز رضایی

  با سلام
  یک سنسور حرکتی سیصد و شصت درجه که یکسره در حالت روشن است رو چکار کنم که بصورت درست روشن و خاموش بشه ؟ دایماً روشنه.. شش تا لامپ ال ای دی ۵ وات بهش وصله
  .ممنون

  محمود غفاری

  سلام ولوم هاش رو کمی زیر و بالا کنین اگه تغییری در عملکردش ایجاد نشد رله داخلیش خراب شده

  علی رضایی

  سلام،من سال قبل سنسور سقفی۳۶۰درجه اوا برای ۴تا لامپ fplوصل کردم،خوب بود جواب داد،ولی الان سنسور کار خودشو انجام میده یعنی رله قطع و وصل میشه منتها لامپ ها دائم وصل هستند،این مشکل برای دوتا پروژه رخ داده،ممنون میشم راهنمایی کنین

  محمود غفاری

  سلام منظور تون اینه که در رله رله خروجی نداریم ولی لامپ با وجود قطع بودن رله بازم روشنه؟
  اگر این طوری هست مطمئن هستین که برق لامپ از خروجی رله میاد؟ و با فاز متر خروجی رو در حین قطع و وصل شدن چک کنین
  با تشکر

  حبيب

  سلام مهندس عزيز لطفا راهنمايي بفرماييد كه يك كليد هوشمند توكار نصب كردم و led ان هم روشن ميشود وليكن در وضعيت روشن دائم و يا در حالت هوشمند هيچ لامپي روشن نميشود و مطمئن باشيد سيم كشي كامل بسته شده است تشكر

  محمود غفاری

  سلام میباست حضوری بررسی بشه و احتمال داره خود کلید معیوب شده باشه

  عظیمی

  سلام مهندس
  آیا سنسورهای ۳۶۰ درجه نیاز به کلید دارند؟
  در یک آپارتمان ۳ طبقه باید سنسورها با فاز یک کنتور
  کار کنند یا اینکه در هر پاگرد از فاز همان طبقه برای سنسور چشمی آن طبقه استفاده کرد ممنونم .
  عظیمی

  محمود غفاری

  سلام
  سوال 1 خیر
  2 اغلب برقش از کنتور پارکینگ گرفته میشه

  حمیدرضا

  با سلام
  و تشکر از سعه صدرتان جهت پاسخ گویی
  می خواستم بدونم آیا این امکان وجود داره تا خروجی دو سنسور (توکار) را به یک لامپ متصل کنیم؟ (برای استفاده در ابتدا و انتهای راه پله بجای تبدیل)
  در صورت برق دار شدن خروجی یک سنسور برای سنسور دیگه مشکلی پیش نمیاد؟
  سپاس فراوان

  محمود غفاری

  سلام خواهش میکنم بله میشه و موردی پیش نمیاد

  محسن

  سلام، یک مجموعه چهار طبقه داریم در هر طبقه یک سنسور دیواری ست که بصورت سری است و در هر طبقه تردد کنیم چراغهای هر ۴ طبقه روشن میشود. گذشته از این موضوع ۳ یا ۴ ساعت که سنسورها عمل میکنن از اواخر شب دیگه خاموش نمیشن و تا صبح روشنن.نا حالا دوتا از سنسورها را عوض کردم اما بازم بصورت خودکار و بدون تردد چراغها روشن میشن. ایراد کجاست؟ میشه مثلا داغ کنه و دیگه عمل نکنه؟

  محمود غفاری

  سلام یا تنظمیات حساسیت و زمانش دقیق تنظیم نشده یا هم خود سنسور مشکل داره

  سینا

  سلام.اگر برای ورودی یه پارکینگ ک در ندارد بخوایم از چشمی حرکتی سقفی ۳۶۰ درجه استفاده آیا بارش باران یا برف باعث تحریک چشمی میشه یا نه. معمولا فاصله دیدشون ارتفاع و طول چقدره؟

  محمود غفاری

  سلام بله تاثیر خواهد گذاشت و برد شون متفاوت هست که روی مشخصات خود چشمی ذکر میشه

  محسن دوستی

  سلام جناب غفاری
  در یک آپارتمان سه طبقه که داری سنسور حرکتی ۳۶۰ درجه هستش،طبقه ۱ و ۲ سنسور به درستی عمل می کند ولی طبقه ۳ چند روزی است با همان تنظیمات از قبل انجام شده دائم روشن می ماند ...
  امکان دارد وجود شی در زاویه دید سنسور باعث این مشکل شده باشد؟

  محمود غفاری

  سلام احتمال خرابی سنور زیاد هست

  اسماعیل

  سلام
  آیا میشه دو عدد از سنسور چشمی رو موازی با هم استفاده کرد نمی سوزن؟
  یکی بالا پله ها و دیگری پایین پله که هر کدوم فعال شد نور مخفی پله روشن بشه
  می‌خوام تو دوبلکس ویلا استفاده کنم به محض اینکه از طبقه بالا یا پایین خواستن از پله ها بیان این سنسور ها فعال بشن و نور مخفی رو روشن کن
  امیدوارم منظورمو درست عرض کرده باشم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  محمود غفاری

  سلام بله میشه و موردی نداره میتونین خروجی هر تعداد سنسور رو به هم وصل کنین و به مصرف کننده بدین

  اسماعیل

  خروجی سنسور فعال شده به خروجی سنسور دیگر برق میرسون آیا مشکل ایجاد نمیشه نمیسوزه آخه پس چرا موقع نصب اگر دقت نکنیم برق رو به خروجی بدیم میسوزه
  البته یه رله نیس در خروجی ولی میسوزه
  اگه شما مطمئن هستید که با موازی کردن نمیسوزه لطفاً بفرمایید؟

  محمود غفاری

  خیر مشکلی پیش نمیاد و چندین بار این حالت رو در پارکینگ ها نصب کردیم به شخصه که اغلب سه سنور رو خروجیش به هم وصل میکنیم، یکی دم در اسانسور یکی دم راه پله و یکی هم دم در ورودی که شخص از هر طرف اومد چراغای پارکینگ روشن بشه

  اسماعیل

  سپاس از شما
  ممنون بابت وقتی که میزارید و پاسخ میدین
  خداخیرت بده مهندس غفاری,???

  بهنام ..

  با سلام..من یه سنسور حرکت شیله خریدم که سه تا سیم قرمز قهوه ای و آبی داره..میشه راهنماییم کنین هر کدوم از رنگها باید به چه سیمی وصل بشه؟سوال دومم اینکه چرا وات خروجی برای لامپ های کم مصرف کمتر از لامپ های رشته ای هستش؟منظورم اینه اصولا باید تعداد بیشتری لامپ کم مصرف نسبت به لامپ رشته ای بشه به سنسور وصل کرد..اما در عمل چرا اینجوری نیس؟

  محمود غفاری

  سلام رنگ سیم ها متفاومته ولی در مقاله توضیح دادیم که فاز و نول ورودی داریم و یک رشته خروجی هست
  سوال دوم تون چون لامپ رشته مثل المنت هست و گرم میشه ولی لامپ کم مصرف فلورسنت هست و اصولا بله میشه تعداد بیشتری لامپ نصب کرد

  محسن

  سلام. لطفا بفرمایید ایا می توان برای لامپ های دو پاگرد که هر دو با هم با کلید تبدیل روشن خاموش می شوند , سنسور سقفی ۳۶۰ درجه به کار برد? در صورت مثب بودن , نقشه ان چگونه است? سپاسگزار

  محمود غفاری

  سلام بله میشه و مثل یک لامپ عادی برق خرجی به دو لامپ داده میشه

  احمد

  باسلام
  یک سوال داشتم میخواستم ببینم سنسور پله با دیدن گاو و گوسفند هم حساسیت نشون میدهد یا نه

  محمود غفاری

  سلام بله نشون میده

  محمدی

  دستکش های مناسب کار برق معرفی کنید لطفا

  محمدی

  دررابطه با اینورترها توضیح دهید چند نوع وجوددارد

  محمود غفاری

  سلام در دوره آموزش ویدیویی اینورتر مفصل توضیح دادیم