آموزش شینه کشی – نحوه خم کردن شینه به صورت اصولی

آموزش شینه کشی

آموزش شینه کشی موضوع این قسمت از آموزش برق صنعتی در کالنجی است و میخواهیم به صورت اصولی نحوه خم کاری شینه مسی را با هم یاد بگیریم، قبل از هر چیز از پیج اینستاگرام @bargh_active که ویدیو این مقاله را تولید کرده است تشکر میکنم.

قیل از این که وارد بخش آموزش شینه کشی شویم نیاز است که توضیح مختصری راجع به خود شینه بدانیم.

شینه چیست؟

شینه های مسی در تابلو ها برای انتقال برق مورد استفاده قرار میگیرد و همانطور که میدانیم در جریان های پایین از سیم استفاده میکنیم و وقتی جریان مصرف کننده بالا می رود از شینه های  مسی استفاده میکنیم در تصویر زیر یک نمونه شینه مسی را مشاهده میکنید.

آموزش شینه کشی

یک نمونه تابلو برق که در آن از شینه مسی استفاده شده است

در تصویر لایه های رنگی وجود دارد که روی شینه مسی کشیده شده و به آن شیرینگ حرارتی میگوند.

آموزش شینه کشی – نحوه خم کاری

نحوه خم کاری به روش های مختلفی قابل انجام است و ما میبایست بدانیم که زاویه خم ما چند درجه باشد و همچنین اندازه شینه مورد نیاز مان چقدر باشد تا بتوانیم به به صورت دقیق برش بزنیم و از پرتی ها تا حد ممکن جلوگیری کنیم وقتی این اطلاعات را بدست آوردیم میتوانیم یک شینه کشی اصولی و دقیق را انجام دهیم که علاوه بر جلوگیری از هدر رفت شینه، زیبایی خوبی هم در تابلو برق مان ایجاد میکند و به اصطلاح کار ما را حرفه ای جلوه می دهد.

 

خوب تا اینجا که در ویدیو مشاهده کردید خم کاری به صورت دقیق انجام شده است و همانطور که دیدیم در ویدیو از نرم افزار اکسل استفاده شده بود که  که برای خم کاری مورد نیاز مان می شود، در پایین همین صفحه لینک دانلود فایل اکسل به همراه فایل ویدیویی برای تان قرار داده ایم تا شما هم به راحتی بتوانید از این آموزش نهایت استفاده را ببرید و یک خم اصولی در تابلو برق تان انجام دهید.

  نحوه نصب رله کنترل بار در مدار سه فاز

 

محمود غفاری

در زمینه برق صنعتی فعالیت میکنم، از آنجایی که علاقه مند به آموزش نوین برق هستم وچندین سال در زمینه برق صنعتی و ساختمان به صورت عملی وتئوری اطلاعت کسب کردم خوشحال میشوم این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارم. سپاسگزارم

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   محمود غفاری

   سلام طبق ویدیو پیش برین محاسبه انجام میشه

   محمد

   سلام نرم افزار رو دانلود کردم نمیشه محاسبه باهاش انجام داد که

   حمید

   ممنونم از مطالب بسیار مفیدتان