آموزش برق ساختمان, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

نحوه نصب کلید هوشمند کولر آبی

نصب کلید هوشمند کولر آبی

کلید هوشمند کولر آبی برای بهره‌مندی جذاب‌تر، مفیدتر و در عین حال بهینه‌تر از انواع کولر آبی طراحی شده است. این کلیدها به راحتی به جای کلیدهای قدیمی کولر آبی نصب شده و علاوه بر قابلیت‌های کنترل ساده مانند راه‌اندازی پمپ آب و موتور کولر از امکانات ویژه‌تری نیز برخوردار هستند.

در آموزش های گذشته نصب کلید کولر آبی سنتی را خدمت تان آموزش دادیم و موضوع این آموزش ما نصب کلید هوشمند کولر آبی است که امکانات بیشتری را در اختیار ما قرار می دهد

کلید کولرهای قدیمی که حالا هم به کرات استفاده می‌شوند، عملکردی مکانیکی دارند و قابلیت‌های کنترل پذیری آنها محدود است. در عین حال هیچ بازخورد اطلاعات از شرایط محیط اتاق را در اختیار شما قرار نمی‌دهند. از طرفی حتی در کنترل بهینه کولر آبی نیز ناتوان هستند. این در حالی است که می‌توانیم با نصب کلید هوشمند کولر آبی علاوه بر کنترل ساده این کولرها از امکانات ویژه‌تر مانند کنترل راه دور، کنترل دمای محیط، روشن و خاموش شدن اتوماتیک و یا زمان‌بندی شده نیز برخوردار شویم.

در فیلم آموزشی زیر به بررسی فنی و طراحی این کلیدهای هوشمند پرداخته‌ایم و روش سیم بندی آنها را در بیانی ساده و قابل فهم ارائه کرده‌ایم.

امکانات کنترلی در کلیدهای هوشمند کولر آبی

کلیدهای هوشمند کولر آبی به شکلی طراحی شده‌اند تا به راحتی جایگزین کلیدهای قدیمی شوند. بنابراین برای سیم بندی کلید هوشمند کولر آبی نیازی به تغییر شرایط سیم کشی قدیمی ساختمان ندارید. در عین حال این کلیدها از تمامی شرایط کنترل بهینه و ساده کلیدهای مکانیکی قدیمی برخوردار هستند. اما در کنار این قابلیت‌های ساده برخی امکانات و ویژگی‌ها را عرضه می‌کنند. مانند:

  • کنترل هوشمند دمای محیط: این کلیدها قابلیت کنترل هوشمند دمای محیط طبق تنظیمات شما را دارند. در ماژول کلید هوشمند کولر آبی از سنسور دمایی مستقل استفاده شده است که در هر لحظه شرایط دمای محیط را پایش کرده و مقدار آن را از طریق صفحه نمایش دیجیتالی اعلام می‌کند. همچنین می‌توانیم با تنظیم دمای ایده‌آل از کلید برای کنترل هوشمند عملکرد کولر آبی استفاده کنیم.
  • کنترل زمانبندی شده: از این کلیدها می‌توانیم برای عملکرد زمان‌بندی شده آنهم در حالت‌های مختلف کولر آبی استفاده کنیم. در طراحی نرم‌افزار داخلی این کلیدها از تایمرهای دیجیتالی استفاده شده است که روش تنظیم ساده‌ای دارند و به راحتی قادر هستند تا کولر آبی را پس از مدتی کارکرد خاموش کرده و یا پس از مدتی فعال سازند.
  • بهره‌مندی کنترل از راه دور: تمامی انواع کلید هوشمند کولر آبی دارای قابلیت کنترل از راه دور هستند. در مدل‌های ساده این کلیدها از ریموت‌های مستقل استفاده شده است. اما برخی از مدل‌های پیشرفته‌تر با توانایی کنترل توسط موبایل طراحی شده‌اند. این کلیدهای هوشمند دارای اپلیکیشن مستقل هستند که در گوشی‌های اندروید و یا IOS نصب می‌شوند و از طریق این اپلیکیشن و ارتباط WiFi قادر به کنترل تمام شرایط عملکرد کلید هوشمند کولر آبی هستیم.

روش سیم بندی کلیدهای هوشمند کولر آبی

این کلیدها با عملکرد هوشمندانه و ظاهر به نسبت پیچیده روش سیم بندی بسیار ساده‌ای دارند. طراحان این کلیدها در تصمیمی هوشمندانه از تطابق آن با سیم بندی کلید کولرهای قدیمی استفاده کرده‌اند. به این ترتیب برای سیم بندی کلید هوشمند کولر آبی نیازی به هیچ تغییر در سیم کشی کولر ساختمان ندارید.

در تصویر زیر نحوه سیم بندی این کلید را مشاهده میکنید:

نصب کلید هوشمند کولر آبی

تمامی این کلیدها دارای ۶ ترمینال هستند. دو ترمینال N و PH برای اتصال فاز و نول برق ۲۲۰ ولت استفاده می‌شوند. در ادامه از ترمینال‌های NO، HI، LO و PU به ترتیب برای اتصال نول موتور کولر، دور تند، دور کند و برق پمپ آب کولر استفاده می‌شود. روش سیم بندی کلید هوشمند کولر آبی ساده است. اما همین کلید با نصب ساده از امکانات و قابلیت‌های بسیار هوشمندانه‌تری نیز برخوردار است. با نصب کلید هوشمند کولر آبی سطح بهره‌مندی شما از کولرهای ساده خانگی بسیار توسعه پیدا می‌کند و به راحتی می‌توانید سیستم کنترل هوشمندانه‌تری برای شرایط خنک‌سازی محیط خانه دایر کنید.

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *