جشنواره بزرگ عید قربان تا غدیر کالنجی آغاز شد؛ از 10 تا 90 درصد تخفیف ویژه

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه!

تایمر بادی (پنوماتیک) چیست و چه کاربردی دارد؟

تایمر بادی

تایمر بادی (پنوماتیک) چیست و چه کاربردی دارد؟

تایمر بادی (پنوماتیک) می شود گفت یک نوع کنتاکت کمکی تایمری هست و از آن می توان در مدار فرمان مان استفاده کنیم.

تایمر بادی (پنوماتیک) در واقع یک تایمر مکانیکی هست و هیچ نیازی به برق ندارد، دارای یک کنتاکت بسته و یک کنتاکت باز هست که ما از این تیغه ها در مدار فرمان استفاده می کنیم عملکرد این تایمر به کنتاکتور وابسته است چونکه به مانند کنتاکت کمکی بر روی کنتاکتور نصب می شود و به محض وصل شدن کنتاکتور عمل می کند. این تایمر در دو نوع تاخیر در وصل (on delay) و تاخیر در قطع (off delay) وجود دارد.

از این تایمر ها قبلا بیشتر استفاده می شد و بیشتر در برند تله مکانیک و اشنایدر (telemecanique & schneider) دیده می شود در حال حاضر بیشتر از تایمر الکترونیکی استفاده می شود مدتی قبل از این تایمر در تابلو برق در کالنجی استفاده کرده بودیم که این تایمر جزئی از مدار ستاره مثلث بود.

در تصویر پایین می بینید که زبانه مربوط به تایمر با کنتاکتور هیوندای (hyundai) همخوانی ندارد منظورم این است که زمانی که هر دو را به هم وصل کردیم تایمر نمی تواند عمل کند چونکه یک تکه پلاستیک جلوی زبانه تایمر قرار دارد که ما باید این تکه پلاستیک را با فازمتر از کنتاکتور جدا کنیم و این کار به آسانی میسر هست.

در تصویر بعدی سیم بندی مشخص شده است که ما میاییم کنتاکت NO را در مدار فرمان قرار می دهیم، و خروجی می تواند رله، کنتاکتور، لامپ و هر وسیله دیگری باشد.

  کنترل بار چیست

علی مرتضوی

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   محمود غفاری

   سلام لینک دانلود اصلاح شد،مجدد بررسی کنید
   با تشکر

   محمد

   سلام
   فیلم نمایش داده نمی شود و دانلود که میکنیم فیلم در مورد چیز دیگری است

   کابل حرارتی هیت تریس

   سلام و تشکر از سایت خوبتون. براتون آرزوی موفقیت دارم.

   علی

   عالی خسته نباشید

   علی

   عالی