آموزش برق ساختمان, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

نصب سنسور حرکتی راه پله

نصب سنسور حرکتی راه پله

سنسور حرکتی راه پله یاچشم راه پله چیست؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که در یک مکانی وارد شدید و به محض وارد شدن شما لامپ های بالای سرتان روشن شده باشد؛در چنین جاهایی از سنسور های چشمی یا سنسور حرکتی راه پله استفاده شده در این مقاله از آموزش برق  می خواهیم با سنسور حرکتی راه پله آشنا شویم.

اگر یک تعریف مختصر و مفید از این نوع وسیله بکنیم میتوان گفت: وسیله ای است جهت کنترل روشنایی یک مکانی که نیاز نیست همیشه لامپ ها روشن بماند همانطور که در قبل اشاره کردیم سنسنور های متعددی وجود دارد که برای کنترل روشنایی از آنها استفاده می شود مانند فتوسل که با تغییر شب و روز لامپ را برای ما خاموش و روشن میکرد،فتوسل با نور تحریک می شد و سنسور حرکتی راه پله با حرکت تحریک می شود حالا حرکت کننده ممکن است انسان باشد یا گربه و یا یک شئ بی جان ، سنسنور های حرکتی در جاهایی مثل پارکینگ ها، راهرو ها، راه پله ها،و حتی جاهایی که علاقه داشتیم آن را نصب کرد.

انواع سنسور حرکتی راه پله

سنسنور های حرکتی که بازاریان پسوند راه پله نیز به آن داده اند و دراصل همان سنسور حرکتی است و در انواع مختلف در بازار وجود دارد:

1 – سنسور حرکتی 140 درجه توکار: نصب سنسور حرکتی راه پله

این سنسور ها در حالت مربعی هستند و فقط در حالت افقی به اندازه ی 140 در جه دید دارند در قوطی کلید و پریز نصب می شوند، کاربرد این نوع سنسور های بیشتر در راهرو ها است که وقتی شخص وارد راهرو شد لامپها روشن میشود برد این سنسور ها ار 2.5 متر تا 10 است.

2-سنسور حرکتی 360 درجه سقفی:نصب سنسور حرکتی راه پله

این نوع سنسور ها دایره ای شکل هستند و در زاویه ی360 درجه عمل میکنند، محل نصب این نوع سنسنور ها زیر سقف است و معمولاً بعد از درب ورودی نصب می شود تابه محض این که شخص از در وارد شد سنسور عمل کند و لامپ ها روشن شود.

کاربرد این نوع از سنسور های در راه پله ها و پارکینگ ها است قدرت دریافت حرکت در این سنسور ها نیز از2/5 متر تا 12 متر است و بیشترین کاربرد رادر بین انواع سنسور ها دارد.

3- سنسور حرکتی 180 درجه دیواری:نصب سنسور حرکتی راه پله

این سنسور ها روی دیوار نصب می شوند و قدرت دید آنها 180 درجه است، این سنسور ها در محیط های باز ومحوطه ها مورد استفاده قرار میگیرد.دید این سنسور ها نسبت به سایر سنسنو ها قوی تراست و تا 20 متر نیز توان دید دارند.

4- سنسور 360 در جه توکار سقفی:

نصب سنسور حرکتی راه پله

این سنسور به جای یکی از هالوژن ها در زیر سقف نصب می شود، به عبارتی باید زیر سقف ما جای قوطی هالوژن باشد تا بتوانیم این از این نوع هالوژن استفاده کنیم

5-سنسور و لامپ سر خود:

نصب سنسور های حرکت وچشم راه پله

این نوع سنسور ها با لامپ های سقفی سر خود است یعنی لامپ سقفی یک قاب دارد و وسط این قاب هم سنسور 360 در جه قرار دارد که معمولاً در راه پله ها از آن استفاده می شود

طریقه نصب سنسور حرکتی راه پله

اصول سیم کشی در سنسورهای حرکتی یا چشم راه پله یکی است در پایین نقشه نصب این سنسوره ای راه پله را مشاهده می کنید.

سنسور های حرکتی راه پله سه پیچ برای وصل کردن سیم دارند که همان طور که در تصویر مشاهده میکنیم یکی از سیم ها فاز ورودی است که به سنسور حرکتی راه پله وصل می شود و سیم دیگر هم فاز خروجی است که به مصرف کننده یا همان لامپ وصل می شود و سیم دیگر هم سیم نول است

تنظیم کردن حساسیت در سنسور حرکتی راه پله

معمولاً همه ی سنسور ها دارای 3 ولوم برای تنظیم کردن حساسیت هستند

time : این ولوم برای تنطیم زمان است یعنی وقتی که سنسور روشن شد پس از گذشت چه مدتی سنسور قطع کند ولامپ خاموش شود.

lux : این ولوم برای حساسیت نوری سنسور است و اگر به سمت منفی بچرخانیم فقط در شب روشن میشود، متناسب با نیاز خود میتوانید این مقادیر را تنظیم کنید.

sens : برای حساسیت عبور اجسام است به این صورت که اگر ولوم آن را روی کم کنیم اگر جسم کوچکی از جلو این سنسور عبور کرد، سنسور وصل نشود.

روش نصب سنسور حرکتی یک پارکینگ و برق کشی آن

چند وقت پیش برای نصب لامپ های سقفی برای پارکینگ که در یکی از آپاراتمان های بندرعباس بودم رفته بودم  و تعدادی لامپ سقفی را نصب کردم و سیم کشی این لامپ ها از قبل آماده بود و روی کلید وصل می شد وقتی کار مان تمام شد صاحب آپارتمان گفت من این روش رو نمی خوام  و من میخوام که وقتی شخصی از در ورودی وارد شد لامپ روشن بشه و نیز وقتی که یک شخصی از در آسانسور وارد پارکینگ شد هم همین لامپ ها روشن شود ونیازی به کلید ها ندارم .

معمولاً در پارکینگ ها تعدادی لامپ و جود دارد که نیاز به دو سنسور است همان طور که برای من اتفاق افتاده بود،در چنین مواقعی باید سه سیم هردو سنسور را به هم وصل میکنیم و در انتها به لامپ هایی که می خواهیم روشن شود وصل می کنیم.

سوال: سنسور ها در جاهایی که محیط باز است چگونه نصب می شود؟

در جاهایی که محیط باز است وبیشتر از سنسور های دیواری استفاده می شود در بعضی مواقع ما نیاز داریم که سنسور خاموش باشد مثلا وقتی که طوفان می آید احتمال دارد خار و خاشاک از جلوی سنسور عبور کند و ما می خواهیم که سنسور در چنین مواقعی خاموش باشد.

برای این کار کافیست در قبل از برق ورودی یک کلید تک پل قرار دهیم تا در چنین مواقعی سنسور را خاموش کنیم.

نصب سنسور راه پله

نصب سنسور راه پله به صورت وصل دایم و اتوماتیک

سنسور چشمی راه پله

یکی از سوالاتی که بسیاری از کاربران از ما می‌پرسند این است که ما چطوری می توانیم در مواقع دلخواه سنسور راه پله را غیرفعال کنیم و لامپ به صورت دائم کار وصل بماند.

در تصویر بالا یکی از ساده‌ترین راهکارها و در عین حال کاربردی را خدمت شما ارائه کرده‌ایم که با استفاده از یک کلید تبدیل می توان این کار را انجام داد به فرض مثال شما در پارکینگ خود می خواهید برای چند ساعت لامپ به صورت دائم کار وصل باشد و هی مدام قطع و وصل نشود طبق سیم بندی پایین مدار خود را اجرا می کنید و وقتی کلید در حالت بالا قرار دارد چشمی فعال است و کلاً قطع و وصل لامپ توسط چشمی راه پله انجام میشود و اگر کلید را در حالت پایین قرار دهید چراغ به صورت دائم کار و وصل میماند

امیدوارم از این آموزش کاربردی نهایت استفاده را ببرید

دیدگاهی در مورد “نصب سنسور حرکتی راه پله

 1. علی گفت:

  سلام ووقت بخیرجناب غفاری…
  آیاامکان این هست که ماسنسورهای راه پله راروی هم سری یاموازی کنیم وبتونیم چراغهای هرهرطبقه راباهم روشن کنیم .ممنون اگه جواب بدید.

  1. الان و درود اگر چشمی راه پله تون از نوع رله ای باشه میتونید خروجی چشمی ها رو به هم وصل کنید

 2. حمید گفت:

  بعد از بستن سنسور طبق نقشه ، عمل نمی کند وبا دیدن افراد روشن نمی شود وفقط وقتی روشن میشود که سیم فاز ورودی و یا نول یک بار قطع ودوباره شود آن هم برای چند ثانیه .

  علت چیست؟

  1. سلام و درود سنسور تون خرابه

 3. حسین گفت:

  با درود
  من از سنسور دیواری برای کاربرد خاصی استفاده کرده ام که میخواهم با یک کلید و قطع برق ورودی سنسور آن را گاها غیر فعال کنم. مشکل من این است که وقتی برق ورودی سنسور را وصل میکنم ، حتی اگر کسی نزدیک سنسور نباشد ، سنسور حدود 15 ثانیه فعال و سپس غیر فعال میشود. آیا برای رفع این مشکل پیشنهادی دارید که سنسور فقط و فقط با حرکت فعال شود؟

  1. سلام خیر راهکاری به ذهنم نمیاد

  2. ابراهیم گفت:

   سلام، کلید قطع و وصل را از برق ورودی سنسور به خروجی سنسور تغییر دهید، مشکل حل میشه.

   مثلا، اکنون سنسور شما به بلندگو وصل هست، و کلید شما برق سنسور را مستقیم قطع میکند، اکنون باید کلید را بین سنسور و بلندگو قرار دهید. جوری که برق در سنسور قطع نمیشود اما ارتباط بین سنسور و بلندگو توسط دکمه قطع میشود.

 4. وحید گفت:

  سلام یک لامپ رو میشه با دو عدد سنسور روشن کرد به سنسور جلوی درب ورودی به سنسور ورودی خانه .؟
  اگه هم زمان سنسور ها فعال باشند خطری ندارند؟
  برق منزل ما تک فازه

  1. سلام اگر سنسور تون از نوله خروجی رله ای باشه میتونین خروجی دو سنسور رو به هم وصل کنین و به لامپ تون متصل کنید

 5. مرتضی سرداری گفت:

  سلام وقت بخیر
  برای کنترل یک یا چند لامپ اگر بخواهیم چند سنسور استفاده کنیم تا چند عدد سنسور جواب میده محدودیت استفاده داره یا خیر؟

  1. سلام وقتتون بخیر اگر سنسور تون از نوع رله ای خریداری بکنید میتونید خروجی سنسور ها رو به هم وصل کنید و به لامپ ها متصل می‌کنید محدودیتی هم نداره فقط اینکه تعداد لامپ هاتون نباید خیلی زیادن باشه که رله سنسور آسیب نبینه

 6. سعید خواجوی گفت:

  سلام وقت بخیر
  جسارتا اگه خواسته باشیم یه لامپ با دو عدد سنسور کار بکنه امکانش هست ؟ به تور مثلا یک سنسور اول پله و لامپ وسط پله ویک سنسور آخر پله و اگه همزمان این دو سنسور فعال بشن مشکلی پیش نمیاد و طریقه وصل به چه شکل هست .؟ ممنون

  1. سلام وقتتون بخیر میشه این کار رو انجام داد ولی حتماً باید سنسور تون از نوع رله ای باشه و اگه سنسور از نوع تایرستوری باشیم خراب میشه
   برای سنسور رله ای کافیه خروجی ها را به همدیگه وصل کنید

 7. کامیار گفت:

  سلام من یک سنسور سقفی 360 درجه در ارتفاع 225ساتی متر نصب کردم .برد اون کمه و حدود 3 متر است .چطوری میتونم برد را به 6 متر افزایش بدم.با ولوم نمیشود.

  1. سلام و درود
   برد سنسور ها فیکس هست و قابل تغییر نیست

 8. مجید رضایی گفت:

  سلام وقت بخیر. اگرهمزمان هم بر روی فاز ورودی سنسور حرکتی و هم به لامپ سیم فاز وصل کنیم چه اتفاقی میافتد ؟ آیا موجب خرابی سنسور و یا سوختن لامپ میشود؟
  خواهش میکنم راهنمایی فرمایید.

  1. سلام منظورتون رو متوجه نشدم دقیق‌تر بفرمایید

   1. علیرضا کریمی گفت:

    سلام آقای غفاری عزیز با چه برنامه ای نقشه های اینگونه روترسیم میکنید

    1. سلام و درود با پاور پوینت هست

     1. حمید گفت:

      اگر سیم فاز ورودی و فاز خروجی برعکس بسته شود چه اتفاقی می افتد؟

  2. محمود کریمی گفت:

   بله سنسور اسیب خواهد دید چون سنسور حالت کلید داره و فاز خروجی میده وقتی فاز به فاز خروجی برسه اسیب میبینه

 9. علی چراغی گفت:

  سلام اقای غفاری اگه جای نول وبرگشتی را در سنسور سقفی اشتباها وصل کنیم سنسور قابل تعمیر هست؟ با تشکر

  1. باید سنسور باز بشه تا علت خرابی اصلی پیدا بشه و معمولاً تعمیر میشه

 10. مهدی گفت:

  سلام
  الان تایمر در راه پله فعال هست و تمام چراغ ها باهم در تمام طبقات روشن می شوند. می خواهیم سنسور حرکتی را جایگزین این تایمر کنیم و هر طبقه جداگانه روشن شود.
  سوال: سیمکشی باید عوض شود؟ میشه راهنمایی بفرمایید
  تشکر از شما

  1. سلام و درود
   در لینک پایین آموزش دادیم
   https://kalengi.ir/remove-timer/

 11. مجید رخشانی گفت:

  سلام.من توی ساختمان تریبلکس سه تا سنسور گذاشتم ک هم زمان از هر طبقه ک وارد بشم لامپ‌ها روشن بشن.اینکار یه مشکل اساسی داره ک جریان برگشتی از سنسور فعال ب سنسور های دیگه می‌ره و باعث سوختن میشه

  1. سلام سنسور از نوع رله ای بگیرین مشکل تون حل میشه
   مدل تریستوری این مشکل رو داره

 12. علیپور گفت:

  سلام وقت بخیر
  موقعی که سه تا لامپ با تبدیل روشن میشه
  ایا میتوانیم همزمان از سنسور هم استفاده بکنیم
  با تشکر

  1. سلام بله میشه ولی سنسور وابسته به کلید میشه

 13. حسین فلاح گفت:

  سلام جناب سنسور سقفی باید از منبع نور چقدر فاصله داشته باشد

  1. سلام محدودیتی در انتخاب فاصله نداره و تداخلی ایجاد نمیشه

 14. سیاح گفت:

  سلام مهندس
  به سنسور سقفی یوتاب چند تا پنل ۹ وات میشه نصب کرد
  ممنون میشم راهنمایی کنید با تشکر

  1. سلام بستگی داره رله سنسور تون چند آمپر هست
   که پشت سنسور حد اکثر جریانش رو نوشته

   1. علیرضا محمدپور گفت:

    با سلام وقت بخیر
    تو حیاط ۴ تا چراغ دیواری هست با دوتا چراغ سقفی که کلیدتبدیل روشن خاموش میشن کلیدیکیش در ورودی و دیگری در پارکینگ میباشد الان میخواهیم چشمی وصل کنیم که با چشمی روشن خاموش بشن
    لطفا راهنمایی کنید.

    1. سلام ورودی دو کلید تبدیل رو به هم متصل کنین توسط یکی از سیم های واسط، و سیمی که از کلید به سمت لامپ میره رو به برق ورودی سنسور متصل کنین و نول هم به سنسور و لامپ بدین و خروجی سنسور رو به لامپ وصل کنین

 15. ابوالفضل گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  میشه همزمان از کلید تبدیل و لامپ سنسور دار استفاده کرد؟؟؟؟

  1. سلام دقیق تر شرایط کارکرد تون رو توضیح بدین ممنون میشم

   1. جواد شریفی گفت:

    سلام و وقت بخیر
    پارکینگ ما چهار عدد لامپ داره و الان با سه تا کلید و تایمر روشن می‌شوند، یک عدد کلید چشمی گرفتم و تایمر رو از کار انداختم ولی الان چراغها اصلا خاموش نمیشن.
    میشه راهنمایی کنید
    تشکر

    1. سلام یا سیم کشی تون مشکل داره یا حسایت چشمی بالا هست و تنیم نیست

    2. تهرانی فر گفت:

     سلام
     اقای مهندس
     در پارکینگ دو لامپ سقفی سنسوردار جای لامپ معمولی نصب کردم الان میبینم از کلید سه تا سیم داخل ترمینال رفته دوسیم قاره یکی هم نول درحالیکه از چراغ سنسور دار دوسیم بیرون اومده باشیم سوم که میشه فاز دوم چکار کنم
     ضمنا برای حذف کلید باید فاز ونول داخل کلید رو به هم وصل کنم ?
     خیلی ممنون

 16. حاتم گفت:

  سلام من میخواستم یک تحقیق انجام بدم ایا با سنسور راپله میشه اژیر خطر نصب کنیم

  1. سلام بله میشه بجای لامپ از آژیر استفاده کرد

 17. کاربر مهمان گفت:

  باسلام خدمت شما تو نصب سنسور سقفی روکار اگه سیم فاز خروجی و نول مشترک که از طرف سیم کشی دیوار ویا سقف میاد به سنسور اشتباهی وصل کنیم مشکلی پیش میاد وبی زحمت روش تشخیص این دوسیم را بفرمایید

  1. سلام
   فقط سنسور کار نخواهد کرد
   راه تشخیص هم از طریق سه سیم خروجی سنسور هست که شرکت سازنده مشخص کرده

 18. امین گفت:

  چه تغییراتی خودم نصب کردم به جای تایمر

 19. علی گفت:

  سلام وقت بخیر اگر امکان داره منو راهنمایی کنید
  در راه پله هایی که چراغ ها به تایمر وصل شده چگونه میشود سنسور حرکتی نصب کرد با تشکر

  1. سلام بله قابل انجام هست ولی می بایست توسط یک برقکار در سیم کشی ها تغییراتی داده شود

 20. اسی گفت:

  سلام
  آیا میشه از سنسور سقفی در زیر بالابر استفاده کرد؟
  آیا در حال حرکت به بالا و پایین مشکلی ایجاد نمیکنه؟

  1. سلام احتمال داره تداخل ایجاد بشه تست نکردم

 21. سپنتا گفت:

  سلام اطلاعات شما خیلی آموزنده بود تشکر

  1. سلام و درود
   خوشحالیم که براتون مفید واقع شده

 22. بابک گفت:

  درود بر شما.
  من یک کلید توکار با سنسور حرکتی دارم که سه تا ورودی N , K و L داره
  N به نول وصل میشه
  K به فاز برگشتی لامپ
  L به فاز اصلی
  متاسفانه کلید های تک پل و دو پل فقط سیم فاز اصلی و فاز برگشتی دارن
  سیم نول رو از کجا باید بیارم‌ داخل کلید؟
  نکته : در کنار کلید تک پل هیچ پریز برقی هم نیست که از اون نول بگیرم
  ممنونم از پاسخگویی تون

  1. سلام میباید از لوله برق کلید تک پل سیم نول براش بکشین

 23. حمید میرزایی گفت:

  ، بنده یه سنسور توکار خریدم که ۵ تا سیم داره یکی از سیماش را زده سیم اتش ، نتونستم نصبش کنم میفرمایید چطوری باید نصب کنم

 24. راشد گفت:

  سلام ممنونم از مطالب مفیدتون
  من یک سنسور حرکتی ۱۸۰ درجه داخل انبار روی دیوار نصب کردم با ارتفاع دو متر و فاصله روبه رو دو متر در صورتی که مشخصات سنسور نوشتن ارتفاع دو متر و فاصله رو به رو ۱۲ متر
  که میخواهم در تاریکی شب جهت امنیت از دزد استفاده کنم
  هر چقدر تنظیم کردم باز آیژیر روشن میمونه
  آیا احتمالش هست چون اجسام انبار با فاصله کم از سنسور قرار دارن همیشه روشن میمونه ؟

  1. سلام اجسام تداخلی ایجاد نمیکنه احتمالا حساسیت سنسور رو کم نکردید

 25. محمد چگيني گفت:

  با سلام وقتتون بخير
  ببخشيد من ميخواستم يك عدد سنسور در راه پله ببندم و اينكه چون فقط 1 كليد دارد كه به كل لامپ هاي ساختمان وصل هست و وقتي كليد را روشن ميكنيم همه با هم روشن ميشوند . واينكه براي بستن سنسور 3 تا جاي سيم هست من فقط 2 تا سيم لامپ دارم اون يكي سيم رو بايد سيم كشي كنم

  1. سلام سیم کشی در تصویر مقاله رو با دقت مشاهده کنید توضیح دادیم که سیم کشی به چه صورت انجام میشه

 26. علی گفت:

  سلام
  من پارکینگ خونه ام هالوژن کار شده است و تعداد زیادی دارند و البته به صورت دستی و با پریز خاموش/روشن میشوند.
  الان میخوام کل پارکینگ رو سنسور حرکتی بذارم که اتوماتیک خاموش روشن شوند.
  میخواستم بپرسم الان برای این کار باید سیم کشی روکار برای کل هالوژن ها باید انجام داد یا ممکنه نیاز نباشه؟؟؟

  1. سلام
   سیم کشی برای هالوژن ها نیاز نیست و کافیه سیمی که به پریز وصل میکنین رو به سنسور وصل کنین

 27. محسن گفت:

  سلام. میشه بجای لامپ از زنگ اخبار در فضای باز استفاده نمود. جهت جلوگیری از سرقت در پشت ساختمان

  1. سلام بله میشه و موردی نداره

 28. جواد پناهی گفت:

  سلام.میشه من ۲تا سنسور رو به هم وصل کنم در ۲ورودی مجزا برای روشن شدن یک لامپ.
  سنسور ها اگر همزمان روشن بشه میسوزن؟

  1. سلام میتونید وصل کنید و اگر همزمان وصل کنید اتفاقی نخواهد افتاد

 29. برات محمد اغار گفت:

  بسیار مفید بود خسته نبا شید

 30. الناز گفت:

  سلام وقت بخیر. برای نصب این سنسور های حرکتی نیاز به کنتور جداست. یا فقط به روشنایی هر واحد وصل میشه.

  1. سلام خیر به کنتاکتور نیاز نیست

 31. رضا گفت:

  سلام چگونه میتوان از سالم بودن سنسور های حرکتی راه پله مطمعا شویم

  1. سلام سنسور سالم اگر کارکردش رو به درستی انحام بده متوجه میشیم که سالمه

 32. محمدحسین گفت:

  سلام وقتبخیر.
  توی راه پله سنسور سقفی ۳۶۰درجه نصب شده سوالم این هست میشه این سنسور رو یکسر کرد که وقتی خراب شد نیاز به تعویض نباشه و لامپ ۲۴ساعت روشن بمونه؟اگه ممکنه بگید چجوری یکسرش کنم؟؟

  1. غفاری گفت:

   سلام بله میشه کافیه فاز ورودی و فاز خروجی سنسور رو به هم وصل کنید که معمولا با L و Lَ نمایش داده میشه

 33. قندهاری گفت:

  سلام در راه پله میخوام سنسور حرکتی ۱۸۰ نصب کنم اما سیستم رله نصب است وبازدن کلید چندین لامپ روشن میشود چکارکنم ایا فقط لامپ جلوی اپارتمان خودم رو از رله قطع و نول وفاز دیگه بکشم یا راهکاری دیگه داره ممنونم

  1. غفاری گفت:

   سلام کلید رو از مدار خازج کنید و دوسیمش رو به هم دیگه وصل کنید وفاز بوبین رله رو از خروجی سنسور بگیرین

 34. علی محمدیان گفت:

  سلام جناب مهندس.. آیا نصب سنسور حرکتی،زاویه یا چشمی آن باید دقیق باشد یا فرقی نداره؟ چون بعضی سنسورهافاصله دور هم میگیره ولی بعضی ها نه. درصورتی که تنظیمات آنها یکی میباشد..ممنون از لطف شما

  1. غفاری گفت:

   سلام معمولا قابل تنظیم هست کمی اینور اونور فرقی نداره البته که اگر به صورت ظاهری مانعی جلوی سنسور باشه کارش رو مختل میکنه ولی به صورت جزئی تاثیر نداره و بسته به شرکتهای سازنده سنسور ها برد شون متفاوت هست

 35. لقمان گفت:

  سلام سیم خروجی سنسور تا چند متر جواب میده

  1. غفاری گفت:

   سلام متراژ خاصی از سمت شرکت سازنده تعیین نشده و تست نکردیم

 36. علی محمدی گفت:

  سلام.. پارکینگ از چراغهای هالوژن است که سنسور ندارد حالا میخوام سنسور حرکتی سر راهش ببندم روش نصب سیم کشی چگونه است ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. غفاری گفت:

   سلام کلید تک پل رو یکسره کنید یعنی دو سیمی که بهش رفته رو به هم وصل کنین و مداری که در نقشه بالا هست رو اجرا کنید اگر چن لامپ دارین هم همه لامپ ها به هم وصل هست کافیه یک سنسور نصب کنید

 37. سعید شیرخانلو گفت:

  سلام خسته نباشین
  یه پارکینگ دارم ۸ تا لامپ داره و دوتا سنسور روشنایی دوطرف پارکینگ هست که خروجی دوتا سنسور به هم وصل شده
  چند بار سنسور ها رو عوض کردم ولی درست کار نمیکنه
  وقتی روشن میشه خاموش نمیشه
  بنظرتون سنسورها معیوبه یا بخاطر اینه که خروجیشون بهم وصل شده

  1. غفاری گفت:

   سلام سیم بندی مشکل نداره و ظاهرا رله تون خراب میشه که احتمال داره تعداد لامپ ها زیاد هست
   لامپ تون چند واته؟

 38. مقدم گفت:

  سلام اپارتمان من 14سنسور توی پاگردھاو6تا توی پارکینگ ولابی دارھ 2تاتوی پارکینگ اکثراوقات روشن میمونن و4تاازپاگردھا لامپ روشن نمیشه ولی ال ای دی داخل سنسور چشمک میزنه لامپها سی او بی ھستند وبعد ازمدتی اینجوری شدند لطفا راهنمای بفرمایید

  1. غفاری گفت:

   سلام ظاهرا سنسور های نامرغوبی استفاده شده و به راحتی معیوب میشه که با تعویضش درست میشه

 39. علی گفت:

  سلام دوست من
  من ی پارکینگ ۱۵۰ متری دارم ک میخوام چراغاش با تایمر شیواامواج کارکنه اما استارت اولیه با سنسور باشه
  پس بنابراین سنسور نباید خودش تایمرداشته باشه چون اون موقع تایم سنسور باتایم تایمر جمع میشه
  پیشنهاد شما چیه
  ممنون

  1. غفاری گفت:

   سلام تنها راه سادش اینه که تایم سنسور رو روی کمترین زمان ممکن قرار بدین تا خیلی تاثیر مشهودی نداشته باشه

 40. کامران گفت:

  سلام
  لامپ سنسوری راه پله اصلا خاموش نمیشه یکسره روشن هست علت چی میتونه باشه ممنون

  1. سلام ظاهرا رله اش چسبیده

 41. علیخانی گفت:

  سلام، وقت بخیر
  پارکینگ ما یه سنسور لامپ دار، داره که هر وت روشن میشه دو لامپ بدون سنسور دیگه پارکینگ هم روشن میشه، حالا من به یکی از لامپهای دیگه سنسور سرپیچی وصل کردم اما صرفا وقتی نزدیک سنسور قبلی میرم روشن میشه و سنسور جدید عمل نمیکنه، ایا نیاز به تغییر سیم کشی داره؟

  1. سلام بله ظاهرا سیم کشی تون مشکل داره

 42. مقدم گفت:

  سلام میشه واسه یه لامپ سقفی هم سنسور بزاریم که به صورت اتومات خودش عمل کنه و هم از طریق یه کلید تک پل فازی به خروجی سنسور وصل کرد که هر زمان نیاز شد لامپ ما دایم روشن بماند

  1. سلام برای این کار از کلید 0-1-2 استفاده کنین

 43. ادبجو گفت:

  در پارکینگ 6 لامپ داریم ک با سه کلید که کار میکنن والبته تایمر دار هست
  اگر بخواهیم از سنسور تو کار استفاده کنیم میشه سه تا سنسور جای کلیدها نصب کرد؟

  1. سلام میبایست کلید رو یکسره کنین و کنار هر لامپ یک سنسور نصب کنین

 44. سعید قریب گفت:

  استاد سلام ساختمانی الان تایمر دارد،اگر تایمر را از مدار خارج کنم و در هر پاگرد چراغ سنسور دار حرکتبی سقفی نصب کنم باز هم با تحریک هر سنسور همه چراغهای راه پله تا بالا به هم روشن میشود؟چکار کنم فقط هر طبقه مجزا روشن بشود؟ممنون از راهنماییتون

  1. سلام تایمر رو ازم دار خارج کنین و برق یکسره به لامپ برسونین و سر هر لامپ سنسور بزارین

 45. سعید قریب گفت:

  سلام سوالی دارم آیا راه پله تایمردار را میتوانم سنسور نصب کنم؟صاحبکار خواسته هم تایمر کار کند و هم سنسور.آیا امکان دارد هر دو کار کنند و اگر بله چگونه؟ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. میشه ولی کلا سیم کشی نیاز به تغیررات داره و جوابگو نیست

 46. فریدون حبیبی گفت:

  سلام خیلی ممنون بابت آموزش نصب ولی اگه دو سنسور تو یه مدار باشه وصل شدن سن یک به سن دو که قطع است آسیب نمیرسونه و آیا نیاز به اضافه کردن دیوود مناسب نیست .لطفا راهنمایی بفرمایید .بازم ممنون .قربان شما .عامو فریدون .

  1. سلام خیر آسیبی وارد نخواهد شد

   1. علیرضا حیدری گفت:

    سلام
    میشه مدار نصب دو سنسور به یک لامپ را ارسال کنید

    1. سلام سیم بندیش رو در این مقاله خواهیم گذاشت چند روزی صبر کنید

 47. امیر منصور فهیمی گفت:

  سلام
  بهترین مارک سنسور سقفی تو بازار چی هست ممنون میشم بگیید

  1. سلام تابم ایران خوبه شیله هم خوبه

 48. عزت اله شاه کرمی گفت:

  سلام مهندس ،انسان های بزرگ وسعت دیدشان خیلی باز است و شما انسان بررگی هستید که این چنین بیدریغ دانش خود را در اختیار همه قرار میدید.
  من همیشه از مطالب شما بسیار استفاده می کنم .واقعا از زحمات شما سپاسگزارم
  امیدوارم در تمام مراحل زندگی موفق باشید.

  1. متشکرم دوست عزیز نظر لطف شماست

 49. بهمن گفت:

  با سلام آیادرساختمان سه طبقه برای هر راه پله در هر طبقه باید یه سنسور نصب کنیم ؟

  1. سلام معمولا در هر قسمتی که درب هست نصب میشه

 50. بهمن گفت:

  با سلام یه ساختمان سه طبقه دارم میخواستم بدنم که آیا برای هر طبقه باید یه سنسوردرراه پله نصب گردد.؟

 51. jamal گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  چجوری میتونم چراغ های پارکینگ که با سنسور حرکتی روشن میشن را هر وقت که نیاز بود دائم روشن کنم؟

 52. فرزادمحمدی گفت:

  سلام سنسور چشمی کلیدی نصب کردم حسگرش پایین اوردم ولی خودش خاموش روشن میشه علت چیست

  1. سلام اگر درست تنظیم کردین و مشکل حل نشده احتمالا بردش مشکل داره

 53. ایسل گفت:

  سلام. ممنون از مطالب خوب سایتتون و وقتی که میذارید.
  راه پله ما سنسور سقفی دو لامپه داره که برا هر لامپ دو تا سیم قرمز و ابی وصل شده، کارگر ساختمون داریم و برای یک هفته میخوایم چراغ ها دایما روشن باشند. دو تا گزینه لوکس و تایم رو تا اخرش فعال کردیم ولی باز خاموش میشن. میشه راهنمایی کنین که ثابت روشن بمونن؟ هیچ دکمه ی دیگه ای نداره.

  1. سلام بله چنین امکانی نداره متاسفانه ولی با بستن یک مدار میشه این مشکل رو رفع کرد که در لینک زیر آموزش دادیم
   https://kalengi.ir/product/man-auto/

 54. محمود گفت:

  سپاس از توضیحتون

 55. مرتضی گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت شما
  بنده توی راه پله منزلم دو تا سنسور دیواری مارک دلند نصب کردم که یکی روبروی ورودی اصلی ساختمان قرار دارد و دیگری کنار ورودی منزل
  سوال من برق سنسور ها را مشترک کردم و سیم پنج لامپ موجود هم موازی و بین سنسور ها مشترک است ولی به محض وصل کردن برق راهپله لامپ ها دائما روشن میمانند مشکل کار کجاست؟
  با تشکر

  1. سلام سیم بندی مشکلی نداره تنظیمات تایمر چشمی تون رو بررسی کنین

 56. اميري گفت:

  با عرض سلام
  دوست عزيز فرمودين سنسور رو بعد از درب ورودي نصب كنيم راه پله من سه طبقه س اگر بر عكس شود از داخل خونه وارد راه پله بشم چجوريه ايا باز روشن ميشه يا بايد در هر طبقه يه دونه نصب كنم

  1. در هر صورت سنسور عمل میکنه و الزامی نیست اگر گفتیم بعد از در ورودی صرفا یک مثال هست

 57. مجید گفت:

  سلام امکان گرفتن سنسور از باطری هست با چه ولتاژی
  برای یه کاردستی میخام

  1. سلام ولتاژ دی سی مورد نیازش رو چ نکردم چقدره ولی باید تست کنین رو چه ولتاژی بدون ترانس جواب میده

 58. فرنام & رهام گفت:

  تشکر از راهنمایی های شما

  1. Key گفت:

   سلام خسته نباشید ما برای راه پله هر طبقه لامپ تایمر دار نصب کردیم ولی برای دو طبقه نور سبزی که زیر قاب هست روشن میشه ولی خود لامپ ها اصلا روشن نمیشه ، یعنی چند ساله نصب کردیم الان این اتفاق افتاده ، لامپشم نو گذاشتیم باز کار نمیکنه

 59. حمیدرضا گفت:

  سلام ایا میشه سنسور گرد سقفی رو برای راه پله هم استفاده کرد یا خیر؟

 60. امیرحامد گفت:

  سلام
  سنسور ۳۶۰ درجه راهروی ما موقع روشن شدن لامپ ها رو چند بار به صورت سریع روشن خاموش مکنه با صدای بلند بعد روشن میشه به نظرتون مشکل از سنسوره یا سیم کشی.

  1. سلام سنسور ظاهرا مشکل داره

 61. رضا گفت:

  سلام وقت بخیر
  تو پارکینگ دوتا سنسور یکی جلو پله ویکی جو در ورودی نصب شده و تعداد 6 عدد لامپ رو روشن میکنه اما الان چند روزه که یه سره شده دائما روشنه و خاموش نمیشه بطوریکه وقتی وارد پارکینگ میشی صدای تیک وصل و قطع شدن سنسور میاد اما بی فایده. باید چکار کنم تا درست بشه
  ممنون از پاسخ شما

  1. سلام سنسور تون خراب شده و نیاز به تعویض داره

 62. کورو گفت:

  خسته نباشی این چشمی اولی که گرده یه سیم داره که زده سنسور
  سوال اینه که آیا سنسور جدا میخواد؟

  1. سلام خیر سنسور سر خودش داره

 63. mohammad گفت:

  سلام
  سنسور راه پله مون از نوع آخری یعنی سر خود هستش ولی فقط دو تا ولوم داره یکی نوشته تایم و یکی هم عکس ماه و خورشید حک شده . هر کاری میکنم حتا اگه کسی هم اون دورو ور نباشه لامپ هی روشن میشه و پنج ثانیه بعد خاموش میشه اگه میشه راهنمایی کنید

  1. سلام اگر تایم رو بالا پایین میکنین و تغییری نمیکنه،سنسور تون مشکل داره

 64. احمد کاظم پور گفت:

  با سلام و تشکر .ممنون از در اختیار گذاشتن اطلاعات فنی.
  انشاله در تمام زمینه ها موفق باشید.با تشکر.

  1. سلام دوست عزیر متشکرم

 65. فرقانی گفت:

  سلام.
  ولی اصن چراغ خود سنسور روشن نمیشه.
  صدا هم نمیکنه

 66. فرقانی گفت:

  با سلام.
  من سنسور رو مانند نقشه بستم و سنسور هم چراغش روشن میشه و صدای تیک تیک هم میکنه ولی بعد از چند ثانیه خاموش میشه و هیچ جوره روشن نمیشه.لطفا بگید مشکل از کجاست.

  1. سلام زمان وصل رو از طریق ولومش بیشتر کنین

 67. خانم رضازادگان گفت:

  با سلام .
  اگه زحمتی نیست ممکن واسه من توضیح دهید که چگونه چهار لامپ را باید به سنسور وصل کرد؟

  1. سلام فازها و نول های هر چهار لامپ رو به هم وصل کنین و در نهایت یک فاز و ویک نول دارین که نول رو مستقیم به شبکه وصل کنین و فاز رو به خروجی سنسور متصل کنین

 68. فرامرز فرقانی گفت:

  با سلام دوباره.
  اگه زحمتی نیست ممکن واسه من توضیح دهید که چگونه چهار لامپ را باید به سنسور وصل کرد؟

 69. فرامرز فرقانی گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید.
  ببخشید،می خواستم بدونم میشه چهار تا لامپ رو به سنسور وصل کرد یا نه؟
  یعنی به طوری که چهار لامپ همزمان با تحریک سنسور روشن شوند؟

  1. سلام بله میشه موردی نداره

 70. علیرضا گفت:

  سلام. در یک پارکینگ سنسور حرکتی 140 درجه نصب شده برای 10 لامپ کم مصرف وled. اخیرا متوجه جریان مصرفی 5 آمپری بهنگام روشن شدن از طریق سنسور شدم در حالی که بدون سنسور جریان یک آمپر میباشد که منطقی هست. از سنسور نوی دیگری استفاده کردم ولی فرقی نکرد. علت رو چی می دونید شما سنسور دو سیمه هست

  1. سلام باید عملی اندازه گیری بشه تا علت رو پیدا کرد ولی ظاهرا خود سنسور داره اینقدر جریان اضافه مصرف میکنه

 71. جواد گفت:

  سلام فاصله واقعی عملکرد این سنسور ها چقدر باید باشد . آیا با sence و lux میشود فاصله را کم و زیاد کرد؟

  1. سلام فاصل شون با توجه به برند های مختلف متفاوته و میتونین حساسیت رو کم و زیاد کنین

  2. سلام فاصله شون با توجه به برند های مختلف متفاوته و میتونین حساسیت رو کم و زیاد کنین

 72. حمیدرضایی گفت:

  سلام چطوری میتونم تایمر راه پله رو به حباب سنسوری تبدیل کنم

  1. سلام تایمر رو یکسره کنین و برق رو به چشمی راه پله بدین و از خروجی چشمی به لامپ بدین و هم چنین یه نول به لامپ و یه نول هم به چشمی متص کنین

 73. محمد گفت:

  با درود و وقت بخیر !
  آقا مهندس درخواست یک راهنمایی برای چراغ چشمی راه پله دارم ! آیا امکان دارد که یک فاز از طریق کلید یک پل به فاز خروجی چراغ چشمی که به لامپ می رود وصل کنم که هر گاه نیاز شد, چراغ بصورت دائم کار عمل کند و با عمل کلید یک پل فاز به خروجی چراغ چشمی بصورت مستقیم به لامپ متصل شود و چراغ برای مواقع ضروری مثل نظافت راه پله دائم کار شود ؟ لطفاً راهنمایی کنید ! با کمال سپاسگزاری !

  1. سلام در کنتور های سه فاز اگر فاز ورودی چشمی و فازی که از کلید تک پل میاد یکی باشه مورد نیست ولی اگر کنتور تک فازه مشکلی پیش نمیاد و وصل کنین

 74. محمدی گفت:

  دررابطه با اینورترها توضیح دهید چند نوع وجوددارد

  1. سلام در دوره آموزش ویدیویی اینورتر مفصل توضیح دادیم

 75. محمدی گفت:

  دستکش های مناسب کار برق معرفی کنید لطفا

 76. احمد گفت:

  باسلام
  یک سوال داشتم میخواستم ببینم سنسور پله با دیدن گاو و گوسفند هم حساسیت نشون میدهد یا نه

 77. محسن گفت:

  سلام. لطفا بفرمایید ایا می توان برای لامپ های دو پاگرد که هر دو با هم با کلید تبدیل روشن خاموش می شوند , سنسور سقفی ۳۶۰ درجه به کار برد? در صورت مثب بودن , نقشه ان چگونه است? سپاسگزار

  1. سلام بله میشه و مثل یک لامپ عادی برق خرجی به دو لامپ داده میشه

 78. بهنام .. گفت:

  با سلام..من یه سنسور حرکت شیله خریدم که سه تا سیم قرمز قهوه ای و آبی داره..میشه راهنماییم کنین هر کدوم از رنگها باید به چه سیمی وصل بشه؟سوال دومم اینکه چرا وات خروجی برای لامپ های کم مصرف کمتر از لامپ های رشته ای هستش؟منظورم اینه اصولا باید تعداد بیشتری لامپ کم مصرف نسبت به لامپ رشته ای بشه به سنسور وصل کرد..اما در عمل چرا اینجوری نیس؟

  1. سلام رنگ سیم ها متفاومته ولی در مقاله توضیح دادیم که فاز و نول ورودی داریم و یک رشته خروجی هست
   سوال دوم تون چون لامپ رشته مثل المنت هست و گرم میشه ولی لامپ کم مصرف فلورسنت هست و اصولا بله میشه تعداد بیشتری لامپ نصب کرد

 79. اسماعیل گفت:

  سپاس از شما
  ممنون بابت وقتی که میزارید و پاسخ میدین
  خداخیرت بده مهندس غفاری,???

 80. اسماعیل گفت:

  خروجی سنسور فعال شده به خروجی سنسور دیگر برق میرسون آیا مشکل ایجاد نمیشه نمیسوزه آخه پس چرا موقع نصب اگر دقت نکنیم برق رو به خروجی بدیم میسوزه
  البته یه رله نیس در خروجی ولی میسوزه
  اگه شما مطمئن هستید که با موازی کردن نمیسوزه لطفاً بفرمایید؟

  1. خیر مشکلی پیش نمیاد و چندین بار این حالت رو در پارکینگ ها نصب کردیم به شخصه که اغلب سه سنور رو خروجیش به هم وصل میکنیم، یکی دم در اسانسور یکی دم راه پله و یکی هم دم در ورودی که شخص از هر طرف اومد چراغای پارکینگ روشن بشه

 81. اسماعیل گفت:

  سلام
  آیا میشه دو عدد از سنسور چشمی رو موازی با هم استفاده کرد نمی سوزن؟
  یکی بالا پله ها و دیگری پایین پله که هر کدوم فعال شد نور مخفی پله روشن بشه
  می‌خوام تو دوبلکس ویلا استفاده کنم به محض اینکه از طبقه بالا یا پایین خواستن از پله ها بیان این سنسور ها فعال بشن و نور مخفی رو روشن کن
  امیدوارم منظورمو درست عرض کرده باشم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام بله میشه و موردی نداره میتونین خروجی هر تعداد سنسور رو به هم وصل کنین و به مصرف کننده بدین

 82. محسن دوستی گفت:

  سلام جناب غفاری
  در یک آپارتمان سه طبقه که داری سنسور حرکتی ۳۶۰ درجه هستش،طبقه ۱ و ۲ سنسور به درستی عمل می کند ولی طبقه ۳ چند روزی است با همان تنظیمات از قبل انجام شده دائم روشن می ماند …
  امکان دارد وجود شی در زاویه دید سنسور باعث این مشکل شده باشد؟

  1. سلام احتمال خرابی سنور زیاد هست

 83. سینا گفت:

  سلام.اگر برای ورودی یه پارکینگ ک در ندارد بخوایم از چشمی حرکتی سقفی ۳۶۰ درجه استفاده آیا بارش باران یا برف باعث تحریک چشمی میشه یا نه. معمولا فاصله دیدشون ارتفاع و طول چقدره؟

  1. سلام بله تاثیر خواهد گذاشت و برد شون متفاوت هست که روی مشخصات خود چشمی ذکر میشه

 84. محسن گفت:

  سلام، یک مجموعه چهار طبقه داریم در هر طبقه یک سنسور دیواری ست که بصورت سری است و در هر طبقه تردد کنیم چراغهای هر ۴ طبقه روشن میشود. گذشته از این موضوع ۳ یا ۴ ساعت که سنسورها عمل میکنن از اواخر شب دیگه خاموش نمیشن و تا صبح روشنن.نا حالا دوتا از سنسورها را عوض کردم اما بازم بصورت خودکار و بدون تردد چراغها روشن میشن. ایراد کجاست؟ میشه مثلا داغ کنه و دیگه عمل نکنه؟

  1. سلام یا تنظمیات حساسیت و زمانش دقیق تنظیم نشده یا هم خود سنسور مشکل داره

 85. حمیدرضا گفت:

  با سلام
  و تشکر از سعه صدرتان جهت پاسخ گویی
  می خواستم بدونم آیا این امکان وجود داره تا خروجی دو سنسور (توکار) را به یک لامپ متصل کنیم؟ (برای استفاده در ابتدا و انتهای راه پله بجای تبدیل)
  در صورت برق دار شدن خروجی یک سنسور برای سنسور دیگه مشکلی پیش نمیاد؟
  سپاس فراوان

  1. سلام خواهش میکنم بله میشه و موردی پیش نمیاد

 86. عظیمی گفت:

  سلام مهندس
  آیا سنسورهای ۳۶۰ درجه نیاز به کلید دارند؟
  در یک آپارتمان ۳ طبقه باید سنسورها با فاز یک کنتور
  کار کنند یا اینکه در هر پاگرد از فاز همان طبقه برای سنسور چشمی آن طبقه استفاده کرد ممنونم .
  عظیمی

  1. سلام
   سوال 1 خیر
   2 اغلب برقش از کنتور پارکینگ گرفته میشه

 87. حبيب گفت:

  سلام مهندس عزيز لطفا راهنمايي بفرماييد كه يك كليد هوشمند توكار نصب كردم و led ان هم روشن ميشود وليكن در وضعيت روشن دائم و يا در حالت هوشمند هيچ لامپي روشن نميشود و مطمئن باشيد سيم كشي كامل بسته شده است تشكر

  1. سلام میباست حضوری بررسی بشه و احتمال داره خود کلید معیوب شده باشه

 88. علی رضایی گفت:

  سلام،من سال قبل سنسور سقفی۳۶۰درجه اوا برای ۴تا لامپ fplوصل کردم،خوب بود جواب داد،ولی الان سنسور کار خودشو انجام میده یعنی رله قطع و وصل میشه منتها لامپ ها دائم وصل هستند،این مشکل برای دوتا پروژه رخ داده،ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام منظور تون اینه که در رله رله خروجی نداریم ولی لامپ با وجود قطع بودن رله بازم روشنه؟
   اگر این طوری هست مطمئن هستین که برق لامپ از خروجی رله میاد؟ و با فاز متر خروجی رو در حین قطع و وصل شدن چک کنین
   با تشکر

 89. پرویز رضایی گفت:

  با سلام
  یک سنسور حرکتی سیصد و شصت درجه که یکسره در حالت روشن است رو چکار کنم که بصورت درست روشن و خاموش بشه ؟ دایماً روشنه.. شش تا لامپ ال ای دی ۵ وات بهش وصله
  .ممنون

  1. سلام ولوم هاش رو کمی زیر و بالا کنین اگه تغییری در عملکردش ایجاد نشد رله داخلیش خراب شده

 90. عباس گفت:

  سلام درمورد سوال قبلی سنسورچشمی/فیوز۱۶امپر وچهار لامپ را روشن میکند با همین فیوز قبلا کار میکرده احتمال داره سنسور چشمی سوخته باشد به چه طریق ازمایش کنم اگر سنسور چشمی را قطع کنم وفیوز درست عمل کرد ایا سنسور چشمی سوخته است یا برای ازمایش ان روش دیگری دارد با تشکر از راهنمایی شما

  1. سلام بدون مصرف کننده سنسور رو وصل برق کنین
   اگر بازم فیوز پرید خراب شده

 91. محمد حبیبی وند گفت:

  سلام من چند روز پیش یک چراغ سنسور سرخود خریدم و در جلوی در ورودی آپارتمان نصب کردم. متاسفانه این چراغ فقط پیچ تنظیم نور و زمان رو داره و تنظیم حساسیت نداره، این باعث شده شب تا صبح دایم روشن وخاموش میشه که احتمالا به دلیل تکون خوردن برگ گلهای باغچه یا عبور حشرات هست. خواستم ببینم روی مدار این چراغها چیزی هست که بشه حساسیت اونو کم کرد یا اینکه مثلا اگر یک صفحه مات رو جلوی سنسور حرکتی بزارم، حساسیت رو کم میکنه؟
  لطفا راهنمایی کنید. ممنونم

  1. سلام متاسفانه مدل سر خود عملکردش چندان مطلوب نیست و در مورد صفحه مات هم تست نکردم ممکنه عمل کنه

 92. عباس گفت:

  سلام خیلی ممنون از راهنمای شما ،لامپهای چشمی پارکینگ حدود شش ماه عمل میکرد مدتی است که فیوز داخل تابلو بعداز۱۵ثانیه قطع میکند وپارکینک دارای دو سنسور چشمی ورودی دودرب پارکینگ میباشد علت آن چیست لطفا راهنمایی کنید باتشکر

  1. سلام فیوز چند امپر هست و چقدر ازش جریان عبور میکنه؟
   اتصالات رو هم چک کنین سست نباشه

 93. رشید گفت:

  سلام
  علت روشن ماندن همیشگی لامپ ها ؟از سنسور 360 درجه استفاده کردیم

  1. سلام ظاهرا پلاتین رله در سنسور خراب شده

 94. علی گفت:

  با درود
  سنسور چراغ راه پله در حالت روز هم روشن میشود.البته پتانسیوتر حالت شب و روز را در حالت منفی قرار دادم ولی باز هم مشکل روشن شدن در روز را دارد ممنون میشوم راهنمایی کنید و اینکه چگونه حالت روز را خاموش شود.با تشکر

  1. سلام اگر ولوم رو در حالت شب بردین و بازم عمل نکرد
   سنسور مشکل داره

 95. حسین گفت:

  سلام میخواستم بدونم میشه تمام لامپ های پار کینگ رو با بک سنسور روشن کنم

  1. سلام بله میشه،فقط اگه لامپ ها تون با توان بالا بود میبایست یه کنتاکتور هم کنارش بزارین

 96. حسین گفت:

  سلام میخواستم بدونم میشه با یه سنسور ۱۰ تا لامپ پارکینگ رو روشن کرد

 97. فرشید گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم چه طوری می شه هم از سنسور حرکتی برای روشن کردن چراغ ها استفاده کرد هم از کلید یعنی وقتی که بخواهیم چراغهارو باکلید روشن خاموش کنیم و در برخی موارد از سنسور چون بعضی وقتا لازمه که چراغا همیشه روشن بمونه

  1. سلام میتونین از کلید فرمان 0-1-2 جهت این کار استفاده کنین

 98. امیر گفت:

  سلام میخواستم طریقه نصب سنسور دو سیم بدونم

  1. سلام در چت پاسخ داده شد

 99. kave گفت:

  سلام خسته نباشید آیا سنسور سقفی قابل تعمیر است قطع و وصل میشود تنظیمات درست است روی تایم تنظیم شده قطع میشود ولی دوباره وصل میشود خیلی ممنون از سایت خوبتون در ضمن آشنایی به الکترونیک دارم.

  1. سلام اگر مدار داخلیش رو کامل مسلط باشین اره ولی کسی تعمیر نمیکنه چون به تعمیرش نمی ارزه

 100. سعید گفت:

  سلام
  بنده یه زنگ به سنسور وصل کردم که از ورود و خروج به دالان مغازه با خبر شوم، ولی مدت زنگ اونقدره که یه جورایی تو مخمه، میخواستم یه راهی پیشنهاد بدین که این زنگ یه هشدار موقت بده.
  نمیشه مدت اتصال سنسور رو رو به دو سه ثانیه کم کرد؟
  یا اگه زنگی که فقط یه هشدار کوچلو بده وجود داره بهم معرفی کنید.

  1. سلام ولوم تایم رو روی سنسور به حد اقل بزارین

  2. سلام ولوم تایم رو روی سنسور به حد اقل بزارین

 101. معین گفت:

  با سلام
  – بهترین سنسوری ک در بازار موجوده چ مارکی هست تا در اینده دچار مشکل نشیم؟
  – برای لابی ( یک لوستر و یک ریسه ی نور مخفی) میشه با سنسور حرکتی روشن و خاموش شن؟
  – برای لوستر و نور مخفی میشه یک سنسور خرید و هر دورو ب این یه سنسور وصل کنیم؟ یا نیازه برای هرکدوم یه سنسور جداگانه نصب بشه؟
  پیشاپیش ممنون از پاسخگویی شما

  1. سلام سنسور تایم ایران خوبه
   اگر جریان مصرفی تون کمتر از از 8 امپر هست معمولا مشکلی به وجو نمیاد در دراز مدت

 102. محمود گفت:

  سلام. من هم چراغ سنسور دیواری نصب کردم و حساسیتش رو کم کردم ولی دائم عمل می کنه. مشکل از چی می تونه باشه؟

  1. کلا مدل های سر خود که هم سنسور و هم چراغ به صورت یکجا هست کیفیتش نسبت به سنسور تکی خیلی
   پایین تر هست و اگر تنظیم میکنین و باز درست نمیشه سنسورش معیوب هست

 103. مهدی گفت:

  سلام دو عدد سنسور سقفی دارای چراغ که روشن وخاموشش درسته بعد از تعویض لامپ‌ها دیگه روشن نمیشه علت چیه

  1. سلام،ظاهرا بالامپمورد نظر سازگاری نداره و میباست تست و بشه

 104. احسان گفت:

  سلام چند روز من سیستم روشنایی راه پله رو از حالت تایمر به سنسور چشمی 360 درجه تغییر دادم ولی سنسور خود به خود فعال میشند مشگل چیست ؟

  1. سلام احتمالا حساسیتش بالا هست

 105. جعفر گفت:

  سلام وقت بخیر
  بنده چند سنسور توکار 3 سیم دارم که هر کدوم چند لامپ مجزا رو فرمان میده
  میخام در مواقع لزوم با کلید همه لامپها روشن بشن و وقت دیگه باسنسور خودشون
  با 1کلید همه روشن خاموش بشن و وقت دیگه با سنسور
  چطور میشه اینکار رو انجام داد تشکر از محبت شما

  1. سلام برای این کار باید سیم کشی تغییر کنه و از یک کلید صفر یک دو استفاده کنین
   که در اموزش نصب کنتاکتور در دو حالت دستی اتوماتیک اموزش هم دادیم

  2. سلام برای این کار باید سیم کشی تغییر کنه و از یک کلید صفر یک دو استفاده کنین
   که در اموزش نصب کنتاکتور در دو حالت دستی اتوماتیک اموزش هم دادیم

 106. poya گفت:

  با سلام خدمت شما

  سنسور چشمی راه پله ای توکار خریداری کردم که عکس آن نیز به پیوست ارسال می گردد
  من میخواستم به جای یک کلید تک پل داخل راه پله وصل کنم وصل که کردم فیوز پرید نمی دونم مشکل از کجاست؟؟
  نحوه بستن سیم هم به این صورت بود که دوتا سیمی که به کلید یک پل وصل بود را فازش را به قسمت L وصل کردم و یک نول مستقیم آوردم به قسمت N سنسور چشمی وصل کردم و سیمی هم که به لامپ می رفت را به قسمتی که فلش داره که توی عکس مشخص هست وصل کردم.
  اما نمی دونم چی شد که وقتی که فیوز را وصل کردم یکباره پرید و دیگه وصل نکردم گفتم از شما دوست گرامی سوال کنم ببینم مشکلم کجا بوده که انشاله حل بشه.؟

  عکس سنسور راه پله:
  http://uupload.ir/files/3mp4_photo_2018-08-11_22-50-32.jpg

  1. سلام مدارش که درسته مجدد کلید مینیاتوری رو بالا بزنین تا مشخص بشه میپره یا خیر اگر بازم بلافاصه پرید یا حتی وصل هم نشد احتمال زیاد یک جایی اتصالی هست که میبایست پیدا کنین

 107. حیدری گفت:

  با سلام و احترام

  سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
  توی مجتمع مون سنسورهای سقفی راه پله عمل میکنه، و روی هر مدار یه لامپ رشته ای نصبه که روشن میشه، ولی لامپ خود چشمی ها روشن نمیشه!
  خود لامپ های چشمی سالمه اما نمیدونیم چرا خود لامپ چشمی ها روشن نمیشه؟!

  تشکر

  1. سلام سیم بندی رو چک کنین

 108. Mohammad گفت:

  ببخشید چجوری سنسور لامپ سر خود را باز کنم تا به تنظیمات آن دسترسی داشته باشم.

  1. سلام این مدل لامپ اغلب امکان تنظیم کردن نداره وتنظیم شده هست ولی میتونی قاب لامپ رو باز کنین اگه داشته باشه میتونین تنظیم کنین

 109. احسان گفت:

  با سلام من میخواستم پروژهای را اجرا کنم نیاز به همکاریتان دارم. اگر یک مسیر 100 متری را در نظر بگیرید(مثل یک دروازه بزرگ) میخواستم اگر کسی از این مسیر تردد کند متوجه تردد آن شوم . به جز لیزر و دوربین از چه نوع سنسوری استفاده کنم که برد آن 100 تا200 متر را تشخیص دهد؟ (من کارشاسی کنترل دارم)

  1. برد های بالا رو در سنسور های نوری دنبالش بگردین

 110. Zahrabayat گفت:

  سلام..داخل خیابون سنسور حرکتی مناسب هستش یا مادون قرمز؟

  1. سلام ممنون میشم سوال تون رو دقیق تر بفرمایید متوجه نشدم

 111. امیر گفت:

  من می خوام وسیله ای بسازم که در آن سنسور بر روی بدنه یک سطل متصل شده و سطل مذکور در زمین قرار داده میشود و وقتی کشی از جلوی سطل عبور می کند لامپ نصب شده بر روی سطل روشن شود.
  آیا این کار ممکن است؟شما چه نوع سنسوری را پیشنهاد می کنید؟

  1. سلام سنسور نوری رو پیشنهاد میکنم

 112. مخمد گفت:

  سلام.مشکلی برای سنسور راه پله با برند utabبوجود امده اونم اینه که سه ساله سنسور با ریتم خوب کار میکرد ولی جدیدا داءم روشن میمونه روی ولوم ها دستکار نشده و موقع رفت وامد صدای عملکرد رله مشهوده ایراد ممکنه از چی باشه

  1. سلام
   سنسنور معیوب شده و ممکنه هر عیبی مثل خراب شدن رله یا برد و… باشه که توصیه میشه تعویض کنین

 113. محمد باقری گفت:

  سلام خسته نباشید نحو تغیر دادن سنسور تایمری به سنسور چشمی توکار ۱۴۰ درجه دریک ساختمان با ۵ شستی

  1. سلام میبایست سیم کشی را تغییر بدین

 114. میثم روسی گفت:

  من میخاستم روی یک دستگاه تراش یک سنسوری وصل کنم که وقتی برش قطعه میله ای به اندازه مورد نطر رسید سنسوره به الکتروموتوری دستور بده که روشن بشه و اهرم برگشت رو بزنه و دور دستگاه بر عکس بشه و در مرحله برگشت وقتی به قسمت مورد نظر رسید دستور اف به دستگاه بده.خاهشا هرچه زودتر جوابی بدین..ممنونم

  1. سلام باید حضوری کسی باشه که مدارش رو طراحی کنه طبق فرایند کار اینجا پاسخ کامل نمیشه داد
   با تشکر

 115. امین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  عذر میخوام
  من برای لامپهای تراس ی سنسور گذاشتم
  توی روز کلا خاموشه ولی توی شب تا قبل از این ک خاموشی بزنیم درست کار میکنه
  ولی موقع خواد ک میشه خود ب خود خاموش روشن میشه
  دلیلش چی میتونه باشه!؟
  ممنون…?

  1. سلام ولوم های روی سنسور تنظیم نیست

 116. جواد گفت:

  سلام اقامهندس میشه ازیک سنسوربا۸عددمهتابی ۴۰وات استفاده کرد ممنون ازاینکه وقت گذاشتید مناراهنمایی کردید

 117. امید گفت:

  سلام آیا اگر اتصال مثبت یا منفی سنسورو جابجا بزنیم‌ باعث سوختن اون میشه یا مشکلی نیستو کار میکنه یا فقط روشن نمیشه؟؟

 118. مهندس مهدی گفت:

  سلام.آیا میشه سنسور هم نصب کنم و بعد کلید هم وصل،تا مدت زمان زیادی لامپها روشن باشند.یعنی در واقع از سنسور فقط برای روشن شدن اولیه لامپها استفاده بشه؟

 119. مهندس مهدی گفت:

  سلام.من یک کارگاه نجاری به طول ۱۸متر دارم.یه سنسور حرکتی گرفتم که به محض ورود از در لامپها روشن شوند(هنوز نصب نکردم).حالا میخوام لامپها تا وقتی کار میکنم مثلا ۴ یا ۵ ساعت روشن باشند.آیا راهی داره.با تشکر

  1. سلام شما میتونین لامپ رو دو حالته نصب کنین یک حالت دستی با کلید قطع و وصل بشه و حالت اتومات که با سنسور کار کنه

 120. احمد گفت:

  سلام من سنسورسقفی راه پله را نصب کردم با کلید روشن و خاموش میشه و با خود چشمی قطع و وصل نمیشه ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام بررسی کنین سیم بندی تون صحیح باشه

 121. محمد علی گفت:

  سلام
  میخواستم بدونم میشه کاری کرد که این‌سنسورها در طول شب یکسره روشن‌ باشن و در طول روز خاموش و روشن بشن ؟
  مرسی

 122. امیر گفت:

  سلام خیلی ممنون که به همه سوالا جواب میدین منم یه کمکی می خوام
  میخوام تو پارکینگ از LED های شاخه ای یک متری استفاده کنم که با سنسور روشن بشه
  ممکنه ؟ برقشو می خوام آداپتور بخرم حالا چجوری وصلشون کنم
  این لامپ ها سری به هم وصل میشن یا موازی ؟
  اگه سری باشه باید نقطه لحیم های – و + آخرین شاخه رو به هم وصل کنم؟
  خیلی ممنون

  1. سلام لطفا عکسش رو برام بفرستین تو تلگرام09179022269

 123. حسین گفت:

  سلام. با تشکر از مطالب مفیدتون.
  ما در آپارتمان از کلیدهای زمانی برای روشن کردن راهرو حدودا 25 متری استفاده میکنیم. عرض راهرو هم حدودا 2ونیم متر هست. و دو آسانسور در وسط سالن وجود دارد.
  سوال من اینست که آیا میتوا فقط از یک سنسور برای روشن کردن تمام راهرو استفاده کرد؟ و مارک بهترین سنسور قابل تهیه در بازار چیست و اگر قیمت آنرا دارید چه مقدار است؟
  با تشکر فراوان از اینکه وقت میزارید.

  1. سلام سنسور با برد 25 متر ندیدم و فکر نکنم هم موجو باشه که بشه ببا یک سنسور مدار رو بست

  2. حمید ناطقی گفت:

   سلام متاسفانه چراغ پارکینیک ما که سنسور هم دارد چند روزه یکسره روشن است ایراد رو چطوری رفع کنیم

   1. سلام سنسور خراب شده و میبایست تعویض بشه

 124. سجاد گفت:

  سلام. خدا قوت
  می خواستم که سنسور رو در اتاق استفاده کنم و به جای روشن لامپ یک موزیک کوتاه یا یک صوت کوتاه پخش بشه ، آیا امکان داره؟
  ممنون

  1. Yas گفت:

   سجاد جان میخوای کی رو از خونه فراری بدی

 125. علیرضا گفت:

  سلام ببخشید یه کمک و راهنمایی میخواستم تو راه پله مجتمع آپارتمانی یکسری لامپهای دیواری نصب هست که سنسور سر خود هستش و چند تاش خراب شده به صورتی که یکیش لامپ رو میبندم روشن میشه ولی بعد چند لحظه که خاموش میشه دیگه روشن نمیشه و صدای شدیدی هم که حالت قطع و وصل میشه و آژیر ماننده میده و دو تاشم کلا وقتی لامپ رو میبندم روشن نمیشه ولی صدای تغ میده میخواستم ببینم اولا ایراد از خود سنسوره و خراب شده و اگر اره سنسورش رو میشه گرفت و عوض کرد ممنونم از لطفتون

  1. سلام بله احتمال زیاد ایراد از سنسور هست و این نوع چراغ ها سنسورش مرغوب نیست و این که جدا گیر بیان یا نه من ندیدم شاید باشه

 126. حامد گفت:

  سلام. یک سنسور سقفی 360 درجه پارس شهاب خریدم که فقط دو ولوم دارد و حساسیت ولوم جدا گانه ندارد. در پارکینگ نصب کردم
  در توضیح محصول نوشته حداکثر برد 6متر میباشد. ولی تا حدود 1.5 متری که نزدیک میشیم روشن میشود.
  به نظر شما مشکل از کجاست؟

  1. سلام اگر ولوم تنظیم حساسیت نداره دوحالت داره
   یک اون چیزی که روکاغذ نوشتن نیست
   دو ممکنه سنسنورش ضعیف شده باشه و یا خراب باشه
   با شرکت سازنده تماس بگیرین

 127. پویا گفت:

  سلام من یک سنسور در پارکینگ نصب کردم که چراغ به کلید تبدیل وصل بود هر سه سیم رو در هر دو کلید تبدیل به هم وصل کردم تا مسیر برق چراغ مستقیم بشه ولی چراغ سنسور دار هی روشن خاموش میشه

  1. سلام ممکنه سنسور معیوب باشه

 128. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من چراغ سنسوردار خریدم به جای چراخهای قدیمی راه پلها برای صرفه جوی
  چطوری باید اینا رو نسب کنم که با سنسور خاموش و روشن بشن چطوری برق رو باید سری کرد.
  منظور از سری اینه که کلید از سر راه حذف بشه.

  1. سلام برای این که چراغ سنسور دار کار کنه کلیدی که قبلا بوده رو حذف کنین و برق مستقیم بره به لامپ و سیم بندیش هم مثل نقشه بالا ببندید

 129. سیدمرتضی بهشتی گفت:

  سلام آقای غفاری عزیز
  من یک سنسور سقفی ۳۶۰ درجه نصب کردم.میخواستم ببینم ولوم lux رو در چه حالتی بذارم که در طول کل روز با هر حرکتی روشن بشه.بیشتر به سمت علامت ماه باشه یا بیشتر به سمت علامت خورشید
  ممنون از لطف شما

  1. سلام سمت علامت خورشید

 130. یدالله گفت:

  دمتون گرم. خسته نباشید.

 131. شاهین بهمنی گفت:

  سلام مهندس جان ، خسته نباشید
  شرمنده من بار دیگر مزاحم شدم تا از تجربیات شما هموطن بزرگوار استفاده کنم، قربان من هم یک سنسور حرکتی خریدم که دارای ۴سیم خروجی به دو رنگ سفید و طوسی میباشد میخواستم بدونم چگونه نصب می‌شود البته عکس هم ازش گرفتم ولی توی تلگرام کالنجی امکان ارسال پست برای کاربران وجود ندارد

  1. سلام اقای بهمنی بزرگوار لطفا عکس تون رو به تلگرام زیر ارسال کنید
   لینک تلگرام

 132. Hossein.gorji گفت:

  سلام ممنون از اين موقعيتی که در اختیار ما قرار داده ايد يه سوال از حضورتون دارم بنده ساکن يه ساختمان چهار طبقه هستم که تقریبا هشت سال ساخته ومتاسفانه چراغ های راه پله ها فاقد سنسور میباشند ضمنا آسانسور هم داریم خواستم بپرسم که اگر ما بخواهیم سنسور برای این چهار طبقه نصب کنیم يه مارک ایرانی متوسط تقریباً چقدر هزینه داره البته از قیمت سنسورها تا دستمزد برق کار اگه بشه تقریباً محاسبه فرمایید ممنون ميشم

  1. سلام بهتره قیمت رو از برق کار ساختمان بپرسین ما تو حوزه صنعتی فعالیت داریم
   سپاسگزارم

 133. داود گفت:

  سلام خسته نباشید میخواستم ببینم یک فوتوسل معمولی را میشه سر راه تایمر راه پله نصب کرد تا فقط وقتی هوا تاریک شد برق لامپهای راه پله وصل بشه لطفا اگه میشه طریقه نصبش رو هم توضیح بدین با تشکر

  1. سلام بله میشه برای نصبش هم باید برق تغذیه تایمر رو از خروجی فتوسل دریافت کنیم نحوه نصب فتوسل و تایمر راه پله هم تو سایت اموزش دادیم میتونید از قسمت جستجو آن را پیدا کنید

 134. حميد گفت:

  باسلام من از يك سنسور حركتي راهپله در ساختمان استفاده ميكنم به الان اشكالي كه بوجود امده اينه كه سنسور سنس ميكنه ال اي دي اون روشن ميشه ولي لامپ روشن نمشه فازمتر زدم سر لامپ برق نداشت لطفا راهنمايي كنيد

  1. سلام ببینین در خروجی فاز سنسور برق هست یا نه

 135. سجاد گفت:

  سلام من لامپ چشمی سقفی دولامپه گرفتم چهار سیم داره دو سفید دو مشکی می خواستم بدانم دو فاز برگشتی کدام رنگه با تشکر

  1. سلام لطفا عکسش رو تو تلگرام ارسال کنید
   09179022269

 136. حسین گفت:

  سلام.
  ببخشید قبلا سوالی ازتون پرسیده بودم جواب ندادید. یه مشکل دیگه اینکه که من اینو تست کردم تو اتاق با ال ای دی دور از نور و هیچ بخاری و اینا…حساسیت حسگر خوبه ولی من واسه اولین بار برای تست به لامپ LED که زدم داشت کف دستمو عین المنت میسوزوند تا اون حدی که نمیتونستم نگهش دارم البته بعد 30 دقیقه روشن موندنش. میدونم احتمال داره بیشتر مشکل از خرابی مدار داخلی لامپ باشه اما تو حال عادی که لامپ خالی رو به جا لامپی اتاق میندازم اونقد گرم نمیشه ولی چی باعث شده این لامپ با مقدار ولتاژ خروجی سنسور گرم شه؟ با تشکر.

  1. سلام احتمال داره ولتاژی که سنسور به لامپ اعمال میکنه بیش از حد نرمال باشه

 137. Fazel گفت:

  سلام دوباره خدمت شما
  رشته برق ساختمانی وغیر ساختمانی است که بنام تخنیک برق مشهور است.
  و سه سال نیم در هفته دو روز مدرسه داریم .

  1. رشته ای به نام تخنیک در ایران نداریم

 138. حسین گفت:

  سلام. من دو روز پیش سنسور 360 درجه روکار خریدم.
  سوال اینه که ما اگه این حسگر رو کنار یه منبع حراری مثل بخاری نصب با 40 سانت فاصله نصب کنم به سنسور صدمه ای وارد نمیکنه که؟ این کارو نمیکم فقط پرسیدم تا اطمینان داشته باشم همچنین اگه فاز و نول ورودی به حسگرو سنسور رو اشتباه بزنم مدارش میسوزه؟

  1. سلام در مورد سوال اول تون اگه سنسور با کیفیت نباشه فرمان اشتباهی صادر میکنه
   سوال دوم هم تست نکردم ممکنه هست اسیب ببینه

 139. سلام عرض ادب
  من یک مشکل دارم اینست که درآلمان هستم ومشکلات زبان دارم ورشته الکترو راپیش گرفته ام. اماوقتیکه در مدرسه روز درسی میداشته باشم اصلا ۲۰%برداشت کرده نمیتوانم وخاصت من از شما اینست که یک کتابی را به زبان فارسی برم پیشنهاد بکنین تابتوانم بقیه مشکلات خود را بااون حل بسازم.
  تشکرازشما واقعا احساستان قابل قدر است .

  1. سلام
   کتاب فارسی خیلی زیاد هست و بسته به رشته و سال تحصیلی تون باید انتخاب کنین

 140. علی گفت:

  سلام
  من سنسور حرکت رو در سقف راه پله نصب کردم. در فصل سرما کارکردش عالیه ولی وقتی هوا رو‌ به گرما میره، یا به زور کار میکنه یا اصلا کار نمیکنه، این مشکلو چجوری میشه حل کرد؟

  1. سلام وقت تون بخیر ظاهرا سنسور مشکل دارد و نیاز به تعویض داره کیفیت ساخت سنسور در چنین جاهایی خودش رو نشون میده و پیشنهاد میکنم با یک جنس با کیفیت تر تعویض کنین

 141. اشرفی گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من یه مشکل پیدا کردم با سنسور های توکار
  مشکل این هست که وقتی لامپ های ال ای دی کم مصرف بستم جای لامپ های قدیمی وقتی سنسور فرمان خاموشی میده به لامپ لامپ شروع میکنه به چشمک زدن
  ولی بالامپ های رشته ای یا فلوروسنت این مشکل وجود نداره
  در ضمن دیروز یه سنسور جدید خریدم که وصل کنم بعد متوجه شدم سنسور های قدیمی 2 رشته سیم بیشتر نداره یعنی یه ورودی سیم برق و یک خروجی
  یعنی نول توی کلید و پریز ها نیامده در نتیجه سنسور جدید که خریدم رو نمیشه وصل کرد
  میشه راهنمایی کنید

  1. سلام دوست عزیز
   در مورد سوال یک : دلایل چشمک زدن لامپ کم مصرف را مطالعه کنید
   سوال دوم : یک رشه سیم نول از نزدیک ترین محل اطراف سنسور براش بکشین

 142. رحیم نوروزی گفت:

  باسلام وعرض ادب
  میشه سنسور های حرکتی رو توان ورودیش رو کم کرد مثلا از 220 ولت به 12ولت کاهش داد و در جای دیگه استفاده کرد ممنون……
  باتشکر ناصحی

  1. سلام دوست عزیز کمی نیاز به دانش الکترو نیک هست که بردش رو دست کاری کنین ولی فکر کنم مدا 12 ولت هم تو قطعات الکترونیک فروشی پیدا کنین

 143. جاوید گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید میخواستم بدونم داخل آپارتمان ماراه پله ها تایم داراست اگه بخواهم واسه طبقه اول فقط چشمی سنسورداربزارم تاهمه چراغ ها تاطبقات بالاروشن بشه نصبش چطوری مرسی ازراهنماییتون

  1. سلام دوست عزیز برای این کار تو طبقه اول مثل نقشه مدار رو اجرا کنین و در صورت نیاز تایمر هم از مدار خارج کنین

 144. مهدی گفت:

  سلام دلیل قطع و وصل مداوم چشمی راه پله چیست

  1. سلام یا تنظیم نیست و یا خراب هست

 145. رضا گفت:

  با سلام
  امکان داره که در یک آپارتمان که همه از کلید برای روشن و خاموش کردن لامپ راهرو استفاده می کنن و یک تایمر مرکزی هم برای این کار وجود داره . فقط یک واحد از این سنسور استفاده کنه و بقیه از همان کلید استفاده کنن ؟

  1. نیاز به تغییر سیم کشی است باید نقشه کل سیم کشی رو در بیارین و تغییرات رو اعمال کنین

 146. سوشیا گفت:

  بله منظورم برندهای باکیفیت سنسور بود

 147. سوشیا گفت:

  سلام
  بهترین برندهایی که استفاده کردید چه بوده؟

  1. سلام برند سنسور راه پله منظورتون هست؟

 148. امیر گفت:

  سوال اگر خواسته باشیم چشمی راه پله برای چند دقیقه ای که داریم اساس میاریم دائم روشن بماند باید چه کار کنیم

  1. سلام ولوم زمان روی چشمی رو بالا ببیرین

 149. یداله گفت:

  سلام با تشکر من برق ورودی اصلی را پیدا کردم و با نصب یک عدد کلید تک پل مشکل حل شد.

 150. یداله گفت:

  سلام.در راه پله ما از چهار عدد سنسور استفاده شده است .بعضی وقت ها چراغ ها روشن که میشود خاموش نمیشود و چراغ ها تا صبح روشن میماند. اخیرا در یک طبقه کلید تک پل در مسیر فاز ورودی سنسور قرار دادم ولی این کلید فقط همان طبقه را کنترل میکند و در صورت عملکرد سنسور سایر طبقات چراغهای انها روشن میشود. چطور میشود بایک کلید سنسور های تمام طبقات قطع و وصل کرد . برق اصلی روشنایی راه پله را هم نتوانستم پیدا کنم و نمیدانم از یک خط تغذیه میشود یا از برق طبقات مختلف برای سنسور ها استفده کرده است.

  1. باید اول مشخص کنین که برق ورودی از کجا اومده تا متناسب با اون تصمیم بگیریم مثلا اگه یه برق اصلی داره خوب سادست از یه کلید استفاده میشه ولی اگه از طبقات گرفته شده باید سیم کشی رو تغییر داد و رو یه برق اصل اورد تا بشه رو یه کلید وصل کرد

 151. ارش گفت:

  سلام.ببخشید داخل یه مجتمع 5طبقه از تایمر نوع برنا بکاربریدم.چراغ ها راه پله به این تایمر وصل شده اند ولی چراغ ها پس ازخارج کردن تایمر ازمداربه صورت یکسیر یا پس ازنصب تاپس نصب تایمر تازمانی که کلید رافشار دهیدم دوشن میمانند مشکل ازکجاست؟؟

  1. سلام ممنون میشم واضح تر بفرمایید متوجه نشدم منظورتون

   1. حسين گفت:

    سلام ببخشيد من چراغ سنسور دار براي پاركينگ خريدم ولي دوتا تنظيم داره يكي تايمر يكي روز شب تا نيام زيرش روشن نميشه دكمه حساسيت نداره چكار بايد بكنم حساسيتش بيشتر بشه پيشاپيش از راهنمايي شما ممنون

    1. سلام
     برخی سنسور ها تنظیم حساسیت نداره و باید مدل قابل تنظیم حساسیت رو تهیه کنید

 152. علیرضا گفت:

  سلام سنسورها رو سری بستم درست شد

 153. علیرضا گفت:

  سلام
  من از سنسور شیله توکار دو سیمه به صورت موازی برای یک لامپ استفاده کردم یعنی یکی دم در وردی یکی دم آسانسور لامپو روشن میکنن ولی دیگه خاموش نمیشه البته سیم کشی قبلیش کلید تبدیل بود ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام چیزی که ما تست کردیم سنسور های سه سیمه بوده
   شما حساسیت و اینا رو تست کنین و ببینید دست میشه یانه

 154. وحید گفت:

  ببخشید یعنی چی دوتا یکی کنم سنسور ها رو.دیگه سیمی از سنسور باقی نمیمونه که بخوام به لامپ ها وصل کنم.چون به گفته خودتون سنسور ها باهم سری شدن.

  1. منظورم اینه که موازی کنید مثلا اگه دوتا یا بیشتر بود همه سه سرش رو به هم وصل کنین و در نهایت سه خروجی بگیرین و در مدار ازش استفاده کنید

 155. وحید گفت:

  سلام.من تعدادی لامپ FPLدر پارکینگ دارم که میخوام با دوتا سنسور چشمی سقفی که یکی در جلوی درب پارکینگ و دیگری جلوی درب آسانسور که وصل میکنم تمام لامپ ها روشن بشه.یعنی با هر سنسور چشمی سقفی تمام لامپ ها روشن بشه.چیکار باید بکنم

  1. سلام دوست عزیز
   اگه میخواین یک سنسور دم در و یکی هم دم در اسناسور بزارین و نحوه نصبش هم سه سیم سنسور ها رو به هم وصل کنید و در عمل دوتا یکی کنید و به لامپ تون وصل کنید

 156. سعید گفت:

  سلام
  با تشکر از زحمات شما و از راهنمائی های خوبتون

 157. پویا گفت:

  باسلام وخسته نباشید خدمت شما.ببخشید ما یک ساختمان دو طبقه داریم که میخوام در راه پله ها ازسنسور چشم راه پله استفاده کنم،میخواستم بپرسم آیا میشه قبل از سنسور برای خاموش و روشن شدن از کلید تبدیل استفاده کنم،چون در راه پله هامون از کلید تبدیل استفاده شده

  1. سلام بله میشه و باید سیم کشی مجدد کنین و سیم های اضافه رو حذف کنین

 158. رضا گفت:

  سلام چند ماه پیش ما راه پله های ساختمان خودمان را سنسور با لامپ سرخود نصب کردیم اولش خیلی خوب بود اما به مرور زمان سنسور ضعیف شده وتا نزدیک نشوی لامپ روشن نمیشود ایا راهی برای تقویت سنسورها وجود دارد

  1. سلام خیر
   در ضمن این مدل سنسور سر خود ها خیلی باکیفیت نیست و توصیه نمیشه
   سعی کنی جداگانه نصب کنید و یک مدل باکیفیت تا خرابی کمتری داشته باشه

 159. حامد گفت:

  باسلام
  حدود ۴ماهه که در طبقات ساختمان سنسورهای ۳۶۰سقفی استفاده کردم وحدود یه ماهه که به مشکل برخوردیم .گاهی اوقات موقع بالا اومدن از پله ها سنسورها دیر عمل میکنن در حدی که حتی از زیر سنسور هم رد میشیم بعد عمل میکنه .ولی گاهی اوقات هم به خوبی عمل میکنه ..
  ولی زمان پایین اومدن از پله ها اصلا مشکل نداریم خیلی خوب وسریع عمل میکنه..ممنون میشم اگه راهنماییم کنید که مشکل از چیه

  1. سلام نمیشه جواب قطعی داد ولی این احتمال رو میدیم که کیفیت سنسور مرغوب نبوده و پس از کارکرد مدتی، اون کارایی روز اول رو نداره ، این که بده عمل میکنه بر میگرده به اون سنسوری که توش به کار رفته پیشنهاد میکنم یک سنسور باکیفیت رو جاش بزارین ببینید بازم اون اشکال وجود داره یا نه
   سپاسگزارم

 160. کورش وحدتی گفت:

  سلام
  ضمانت و خدمات پس از فروش عهده بگیره بعدش…من هر روز یکی بصورت تستی میبندم میشه هههههههه

  1. دمای بندر عباس تا 58 درجه هم رسیده و من تو زمستون سنسور سقفی برای یک اپارتمان نصب کردم و هنوز هم که تابستونه کار میکنه و گرما روی اون اثری نداشته

 161. کورش وحدتی گفت:

  سلام
  آیا سنسور لامپ که دمای محیط استفاده از اونها رو تا 40 درجه نوشته در خوزستان بالاتر هست خراب میشه یا اختلال پیدا میکنه

  1. سلام
   قطعات الکترونیکی داخل اون هست و ممکنه پس از مدتی خراب بشه ولی تو بندر عباس نصب میکنند و مشکلی نیست شما هم میتونید یک بار نصب و امتحان کنید

 162. محمد گفت:

  سلام بهترین راه برای روشنایی پارکینگ چه روشی هست’ این که همه چراغ ها با هم روشن شوند یا بصورت تکی?واز چه نوع سانسوری استفاده بشه سقفی یا دیواری ? کدوم اقتصادی تر ? ممنون

  1. سلام معمولا همه لامپ ها با هم روشن میشه و به صورت سنسور سقفی که ازدو سنسور استفاده میشه یکی دم در ورودی و یکی هم دم در اسنانسور اگه میخواین یک سنسور هم دم راه پله هم بزارین و نحوه نصبش هم سه سیم سنسور ها رو به هم وصل کنید و در عمل دوتا یکی کنید و به لامپ تون وصل کنید

 163. حسن گفت:

  سلام
  آیا میتوان سنسور لامپ سرخود را طوری تغییر داد که با شدت روشنایی محیط فعال شود و برای فعال شدنش به حرکت نیاز نباشد؟

  1. سلام برای این کار از فتوسل استفاده کنید که با تغییر نور قطع و وصل انجام شود

 164. مهدی گفت:

  با سلام
  ما در ساختمان از چراغهای سقفی استفاده کردیم که با حرکت و در شب فعال می شود ( می توان شدت روشنایی محیط را تنظیم کرد که در موقعی که روشنایی محیط کافی باشد چراغ با حرکت فعال نشود ). می خواستم مدار داخلی چند را تغییر دهم بنحوی که موقع شب و بدون نیاز به حرکت فعال شود لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. سلام برای این مورد ولومی روی سنسور وجود دارد که شکل ماه کنار ان است با تغییر این ولوم مقدار مورد نیاز تون رو تنظیم کنید

 165. ایرج گفت:

  سلام
  چراغهای راه پله ما با کلید روشن و خاموش میشود با هر کدام از کلیدها همه لامپها روشن میشوندقصد دارم از سنسورهای توکار استفاده کنم روش جابجایی سنسور با کلیدها چگونه است آیا تغییری در سیمکشی باید ایجاد کرد.
  متشکرم.

  1. باید سیم کشی رو عوض کنید من هم با در یک آپارتمان همچین موردی را مشاهده کرده ام و در اخر مجبور شدیم سیم کشی را طبق نیاز مون به سنسور عوض کنیم

 166. فرزاد گفت:

  سلام . ساختمان ما ۳ طبقه هست و ۳ سنسور در ورودی طبقات هست
  چند روزی هست دایم لامپ ها روشن هست
  امروز تک تک سنسورها چک کردم و سنسور طبقه سوم یک سره خروجی داشت
  و وقتی قطع میکردم سیستم به درستی عمل می کرد و سنسور جدید خریدم و درست شد .
  الان چند ساعتی گذشته مجدد همان مشکل ایجاد شده در سنسور طبقه سوم
  لطفا راهنمایی کنید
  سنسورها رو کار و ۱۸۰ درجه دیواری هست

  1. سلام شما باید سنسور طبقه سوم رو تنظیم کنید به احتمال زیاد ولوم تنظیم برای شب و روز که شکل ماه داره رو روی کم تنظیم کنید تا فقط شب سنسور عمل کنه

   1. فرزاد گفت:

    از نظر تنظیم تنظبم هست
    قبل از غروب روشن می شود
    اما بعضی وقت ها قطع نمی کند
    حتی سنسور جدبد
    البته خودم الکترونیک هستم و تا جایی که بلد بودم قطعات هم چک کردم
    رله قبلی خراب شده بود ولی جدیده سالمه

    1. کیفیت سنسور هم در این مورد دخیل هست ، سنسور های با قیمت پایین تلرانس و در صد خطای بالایی دارند چون شخصاً این مورد رو هنگام نصب یک سنسور ارزان مشاهده کردم ولی همه این موارد احتمال هستند و باید با چک کردن ، علت رو پیدا کرد. we

 167. عبدالرضا انصاری گفت:

  باسلام خدمت شما.ما اخیرا به آپارتمان جدید نقل مکان کردیم،سررشته ای هم از برق ندارم.سئوال من در مورد لامپ سنسوری جلوی درب آپارتمان است که فقط زمانی که از آپارتمان به سمت بیرون می رویم روشن می شود و نه برعکس.آیا این لامپ ها برای زاویه خاصی طراحی شده اند؟ممنون می شوم اگر راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام بله ممکن هست زاویه دید سنسور شما به اندازه کافی وسیع نیست که جوابگو بشه

 168. آروین گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من یک چشم دیواری 180 درجه شیله نصب کردم. البته بعد از کلید(به سمت لامپ) باید کلید را بزنم تا لامپ با استفاده از چشم روشن شود.
  ولی یک مشکلی است. چشم بی مورد هر از گاهی( با فواصل زمانی زیاد) بدون تحریک فرمان روشن شدن به چراغ میده!! مثل اینکه حشره ای جلوی چشم برود. البته چیزی جلوی چشم نمیرود! میخواستم از تجربه شما کمک بگیرم. حدس میزنید مشکل چیه؟! ممنون میشم

  1. سلام کاربر گرامی
   در مورد سنسور شما، این مسئله از این دو حالت خارج نیست
   1 حساسیت سنسور نسبت به اجسام عبوری بالاست
   2 خود سنسور مشکل داره و بی مورد برق رو به رله داخل خودش میده و برق رو وصل میکنه
   اگه امکانش رو دارین یک سنسور دیگه رو نصب بکنید تا مشخص بشه دقیقاً مشکل از تنظیم نبودن حساسیته یا خود سنسور مشکل داره
   با تشکر

 169. Mohammad گفت:

  با سلام
  آیا میتونیم سه سنسور حرکتی یا بیشتردر مدار روشنایی قرار بدیم؟یعنی اگه یکی از این n سنسور حرکت رو تشخیص بده لامپها روشن بشه؟

  1. سلام بله این مورد نیز شدنی هست برای این کار کافیه هر تعداد سنسور که داری ، سه سیمی که ازهر سنسور خارج میشه رو به هم وصل کنی و در نهایت سه سیم خروجی داشته باشی

 170. علی ولی الله گفت:

  باسلام وتشکر من قطعات سنسور راه پله را بصورت منفصله یعنی (tome. lux. sens) بطور وبراب یه پروژه جداگانه لارم دارم چگونه وکجا میتوانم تهیه کنم لطفا راهنمایی فرمایید و درصورت تمایل شماره تلعن را برام ایمیل نمایید باسپاس وتشکرمجدد

  1. سلام همراه گرامی
   بنده در سایت های فروش قطعات الکترونیک برای شما جست جو کردم این قطعات در ایران به صورت جداگانه پیدا نکردم ولی درسایت های چینی مثل علی بابا موجود است، شما میتوانید چشمی راه پله را تهیه کنید و قطعات مورد نیازتون رو از روی بُرد سنسور راه پله باز کنید .
   با تشکر

 171. علوی گفت:

  آیا شما در زمینه فروش قطعات هم فعالیت دارید؟

  1. در حال حاضر خیر ولی طی ماه های آینده بخش فروش قطعات هم در سایت راه اندازی می شه.

 172. سعید گفت:

  سلام: من سنسور 360 درجه روکار دارم و می خوام از اون برای سیستم دزد گیر استفاده کنم؟ یعنی علاوه بر لامپ یک آژیر هم به سنسور وصل کنم؟ آیا می شود اینکار را کرد؟ بعد در این مدل سنسور که من دارم یک دکمه تنظیم Time دارد که برای تنظیم زمان است. یک دکمه sens برای تنظیم احتمالا بزرگی و کوچکی جسم حساسیت و یکی lux هم دارد که نمی دانم برای چیست سنسور را در ویلای جنگلی می خواهم نصب کنم اگه امکان دارد راهنمایی کنید با تشکر.

  1. بله به راحتی می شود این کار را انجام داد کافیه دو رشته سیمی که خروجی سنسور به لامپ هست رو به آژیر هم وصل کنید تا با روشن شدن لامپ، آژیر هم روشن بشه فقط دقت داشته باشید که اگه آژیر با برق مستقیم یا DC کار می کند ترانس یا آدابتور به آژیر وصل کنیم .
   قسمت LUX هم میزان حساسیت در شب و روز است اگه می خوای در شب سنسور عمل کنه باید ولوم رو روی کم یا علامت ماه تنطیم کنید تا سنسور فقط در شب عمل کنه .

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *