جشنواره عید فطر کالنجی آغاز شد! از 10 تا 90 درصد تخفیف ویژه

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه تا پایان تخفیف
کالنجی - آموزش نوین برق

سیم کشی رله ضربه ای

سیم کشی رله ضربه ای

سیم کشی رله ضربه ای موضوع این قسمت از آموزش برق ساختمان در کالنجی است و با همدیگر نحوه سیم کشی رله ضربه ای را یاد خواهیم گرفت و همچنین به شما آموزش خواهیم داد که رله ضربه‌ای دقیقاً چه کاری را برای ما انجام می دهد پس در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

رله ضربه ای چیست؟

رله ضربه ای که به رله حافظه دار نیز معروف است کارش این است که یک‌بار شستی را فشار بدهیم به صورت دائمی در خروجی برق را برای ما وصل می‌کند و اگر مجدد همان شستی یا شستی هایی که موازی شده اند را فشار دهیم خروجی را برای ما قطع می‌کند، به عبارت ساده‌تر این رله  کارش این است که در خروجی هر وضعیتی بود با فشار دادن مجدد یکی از شستی عمرلکرد مدار را عکس کند.

از این رله می توان در راه پله های آپارتمان استفاده کردن که شبیه کار تایمر راه پله است منتهی تایمر راه پله بعد از یک مدت زمان، مدار را قطع میکند ولی رله ضربه ای بعد فشار دادن مجدد یکی از شستی ها مدار را قطع میکند.

سیم کشی رله ضربه ای

در ویدیوی زیر مدار رله ضربه ای را به صورت کامل مورد بررسی قرار داده ایم و به شما گفته ایم که سیم کشی آن به چه صورت است پس حتماً ویدیوی زیر را مشاهده کنید:

توضیح مدار رله ضربه ای

سیم کشی رله ضربه ای

همانطور که در تصویر بالا مشاهده می کنید برای بستن این مدار ما به یک رله ضربه ای و تعدادی کلید به اندازه مورد نیاز و همچنین لامپ هایی که در نهایت وصل می‌شوند نیاز داریم قطعه اصلی ما رله ضربه‌ای است، همانطور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید فاز به پیچ شماره یک کلید می‌دهیم و از پیچ شماره یک کلید انشعاب میگیریم و به ورودی شستی ها می‌دهیم از خروجی شستی ها هم به یکدیگر انشعاب می‌دهیم و در نهایت به A1 رله وصل می کنیم همچنین نول را به A2  و به مصرف کننده مان متصل می کنیم  که لامپ است.

  آموزش نصب پنل خورشیدی

سیم کشی رله ضربه ای به همین سادگی است و به راحتی کار قطع و وصل توسط شستی را برای ما انجام می دهد.

لینک دانلود ویدئو

دیدگاه‌ها (5)

*
*

  ناشناس کاربر مهمان ۱۳ دی ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقت بخیر
  نماد رله ضربه ای در نرم افزار کد سیمو چی هست ؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۳ دی ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام رله ضربه ای نداره و بجاش میتونین یه پلاتین و یه بوبین بذارین

  ناشناس کاربر مهمان ۳۰ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  این چه توضیحی درمورد ذغال بود؟ اینو همه میدونن. دلیل وجود ذغال رو بگید لطفا. وگرنه همه میدونن ذغال تموم بشه باید عوضش کنیم.

   محمود غفاری مدیر کل ۴ دی ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام و درود این ویدیو قسمت کوچکی از بسته آموزش الکتروموتورهای دی سی است و به صورت مفصل در بسته توضیحات کامل تری ارائه شده است

  هوشنگ ساسانیان کاربر مهمان ۷ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  خیلی عالیه

gaziantep escort