آموزش برق ساختمان, مقالات برق

چرا باید از استابلایزر استفاده کنیم + معرفی استابلایزر

معرفی استابلایزر

در  این مقاله می‌ خوانیم که استابلایزر چیست و چه ویژگی و کاربرد هایی دارد. می خواهیم به بررسی و معرفی استابلایزر بپردازیم و اینکه چرا باید از آن استفاده کنیم. علاوه بر این با هدف خرید و استفاده از استابلایزر نیز آشنا می شویم و نحوه استفاده از آن را بیان می کنیم.

 

استابلایزر چیست؟؟

همان طور که می دانیم امروزه میزان مصرف برق و مشکلات بسیاری در توزیع آن ایجاد شده است. به همین منظور می توان گفت میزان ولتاژ برق کاهش یا افزایش پیدا کرده است. لذا امروزه از دستگاهی برای کاهش یا افزایش ولتاژ برق به نام استابلایزر استفاده می شود. استابلایزر دستگاهی برای تثبیت ولتاژ برق می باشد تا مشکلات توزیع برق را کاهش دهد.

به عنوان مثال ما که در بندرعباس هستیم در اوج گرمای تابستان نوسانات برق زیاد می شود و به استابلایزر نیاز پیدا میکنیم و استفاده از استابلایزر در بندر عباس یکی از موارد پرکاربرد است.

در بررسی و معرفی استابلایزر می توان گفت از این دستگاه برای محافظت از وسایل برقی استفاده می ‌شود. این دستگاه هنگام مشکلات برق در زمان مشخصی میزان ولتاژ مورد نیاز را اصلاح می ‌کند. همچنین در معرفی استابلایرز می توان گفت از وسایل برقی بدون قطع شدن برق آن ها محافظت می ‌کند.

هنگام افزایش یا افت میزان ولتاژ برق، امکان آسیب رسیدن به وسایل برقی بسیار بالا است. لذا افراد می توانند با استفاده از استابلایزر، از آسیب های پرهزینه و پرخطر جلوگیری کنند‌. به عبارت دیگر استفاده از استابلایزر خطر آتش سوزی وسایل برقی را به شدت کاهش می دهد. همان طور که می دانیم برقی که مصرف می شود دارای نوسانات بسیاری است. چرا که دلیل این نوسانات استفاده هزاران نفر به‌ صورت مشترک از برق می باشد. لذا می توان گفت هنگام مشکل در توزیع برق ممکن است خطرات جبران ناپذیری برای قطعات و وسایل به وجود بیاید. به همین منظور افراد می بایستی از دستگاهی به نام استابلایزر استفاده کنند. به دلیل افزایش مشترکان برق، آسیب رسیدن به قطعات مهم وسایل برقی افزایش یافته است. به عبارت دیگر می ‌توان گفت هنگام افت ولتاژ برق، به موتور وسایل بیشتر آسیب می رسد. لذا افراد برای جلوگیری از خطرات و آسیب ها از دستگاهی به نام استابلایزر استفاده می کنند.

کارشناسان نیز در معرفی استابلایزر به بررسی این مطالب می پردازند‌. همچنین آن ها مزایا و کاربرد های استفاده از این دستگاه را بیان می‌ کنند. بنابراین افراد با وجود این دستگاه هیچ گونه مشکل و نگرانی برای محافظت از وسایل برقی خود ندارند. برای معرفی بهتر استابلایزر در ادامه کاربرد و مزایای آن را بیان می کنیم.

معرفی استابلایزر

کاربرد های استابلایزر

همانطور که در بالا اشاره کردیم استابلایزر دارای کاربردهای متنوع و مختلفی می باشد. لذا افراد می ‌توانند با استفاده از این دستگاه، از خدمات پس از فروش و کاربرد آن بهره مند شوند. یکی از مهم ترین کاربردهای استابلایزر محافظت از وسایل برقی هنگام افت ولتاژ برق است. به عبارت دیگر در معرفی استابلایزر می توان گفت میزان ولتاژ برق را تثبیت می کند.

از مهم‌ ترین مزایا و کاربردهای استابلایزر می ‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 1. تنظیم و تثبیت ولتاژ برق: همان طور که می دانیم برق دارای نوسانات بسیار بالایی می باشد. به همین منظور استفاده از استابلایزر می تواند طول عمر وسایل برقی را افزایش دهد.
 2. محافظت از وسایل برقی هنگام هر گونه مشکل در توزیع برق: استابلایزر از وسایل برقی از جمله موتور آن ها هنگام افت یا افزایش ولتاژ برق محافظت می ‌کند. همچنین استابلایزر قابلیت قطع شدن اتوماتیک را دارد. یعنی این دستگاه هنگام بروز هرگونه مشکل در توزیع برق به صورت اتوماتیک از وسایل محافظت می‌ کند.
 3. کاهش هزینه های مصرف برق: افت یا افزایش ولتاژ برق باعث اختلال در عملکرد بسیار خوب وسایل می شود. لذا می توان گفت هزینه مصرف برق با افزایش میزان انرژی وسایل بالا می رود. بنابراین استفاده از استابلایزر می تواند هزینه های اضافی مصرف برق را کاهش دهد.
 4. محافظت از وسایل در برابر اتصال برق: کارشناسان در معرفی استابلایزر ویژگی این دستگاه از جمله محافظت از وسایل را اشاره کرده اند. چرا که می توان گفت استابلایزر از آتش سوزی و اتصال سیم کشی برق ها جلوگیری می کند. همچنین این دستگاه می‌ تواند با تثبیت ولتاژ برق، میزان انرژی مصرفی را کاهش دهد.

برای معرفی استابلایزر و اینکه چرا باید از این دستگاه استفاده کنیم در ادامه مطالبی را بیان می‌ کنیم. همچنین با چگونگی استفاده و خرید صحیح از این دستگاه آشنا می شویم.

معرفی استابلایزر

بررسی و معرفی استابلایزر

استفاده از استابلایزر ها برای محافظت از وسایل برقی ضروری و لازم می باشد. چرا که وسایل برقی از جمله موتور آن ها بسیار حساس و گران قیمت است. به عبارت دیگر استابلایزر از وسایل ضروری برای جلوگیری از اختلالات وسایل برقی می باشد. یکی دیگر از دلایل استفاده از استابلایزر جلوگیری از روشن و خاموش شدن وسایل است. یعنی این دستگاه از قطع و وصل شدن ناگهانی وسایل برقی جلوگیری می ‌کند. لذا استابلایزر علاوه بر محافظت از وسایل، باعث عملکرد با کیفیت آن ها می‌ شود. پس افراد بهتر است از این وسیله و دستگاه بسیار خوب و مفید استفاده گسترده داشته باشند. چرا که می‌ توانند عملکرد وسایل برقی خود را بهبود بخشند و از اختلالات آن جلوگیری کنند.

مسلماً هدف خرید و استفاده از استابلایزر عملکرد مناسب وسایل برقی می باشد. همچنین این دستگاه در تثبیت ولتاژ برق نیز نقش گسترده دارد. پس افراد بهتر است از این دستگاه ضروری و مهم استفاده کنند.  یکی از نکات مهم در خرید این وسایل انتخاب بهترین روش و مقرون به صرفه ترین می باشد. لذا افراد می بایستی از روش مطمئن و مناسب برای خرید وسایل بهره مند شوند.

 

 

سخن آخر در رابطه معرفی استابلایزر:

شرکت های مختلفی جهت فروش این دستگاه ها و خدمات رسانی به مشتریان وجود دارند. اما شرکت نوانیا دارای اصالت و برترین خدمات پس از فروش می باشد. به همین منظور افراد می ‌توانند برای خرید استابلایزر از کارشناسان این شرکت راهنمایی دریافت کنند.

از طرف دیگر می توان گفت نوانیا به عنوان برترین برند و مارک در معرفی استابلایزر به افراد ارائه می شود. بنابراین افراد می توانند با خرید از این شرکت از کیفیت و جنس بسیار خوب محصولات مطمئن شوند. همچنین از خدمات پس از فروش این شرکت و راهنمایی آن ها جهت استفاده از این دستگاه بهره مند شوند. یکی از مهم ترین مزایای شرکت نوانیا هزینه مناسب و مقرون به صرفه فروش این دستگاه می باشد. همچنین آن ها از متخصصانی برای نصب این دستگاه و استفاده صحیح از آن ها برخوردار هستند. خلاصه اینکه اگر شما به دنبال خرید دستگاه استابلایزر هستید بهتر است آن را از شرکت نوانیا خریداری کنید. زیرا برترین طراحی و پیشنهاد را ارائه می دهد.

معرفی استابلایزر

این نوشته یک ریپورتاژ آگهی از طرف وبسایت نوانیا است.

 

دیدگاهی در مورد “چرا باید از استابلایزر استفاده کنیم + معرفی استابلایزر

 1. جهان قشقایی گفت:

  سلام استاد غفاری گرامی بنده برقکار ساختمان هستم دریک ساختمان افت ولتاژ برق داریم منطقه ییلاقی هست صاحب خانه یک عدد ابگرمکن برقی ویک عدد پمپ اب بهمراه یخچال وتلویزیون وجارو برقی هم گاهی بارمصرفی منزلش هست وکولر ندارد موقع استارت پمپ اب محافظ یخچال وتلویزیونش مدام قطع ووصل میشود وابگرمکن برقی هم همیشه تو برق هست میخواهیم استابلایزر قدیمی سلکتوری ۳۰۰۰وات نصب کنیم ایا جواب درستی میگیریم یاخیر استابلایزر سلکتوری خطرساز میشود وچاره ای دیگر باید بیاندیشیم با سپاس از لطف شما استاد ارجمند

  1. سلام اول باید در بیارین جمع جریان تون چقدر و با توجه به جریان کل تون مشخص میشه استابلایزر چند وات نیاز هست
   استابلایزر سلکتوری مشکل نداره اگه واتش جوابگو باشه

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *