آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

نحوه نصب آیفون تصویری تکنما

نصب آیفون تصویری تکنما

آیفون تصویری تکنما یکی از آیفون های ایرانی است که سیم بندی آن با سایر آیفون های تصویری فرق می کند و از این رو ما در این مقاله از آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری به نحوه نصب آیفون تصویری تکنما می پردازیم.

ویدیوی سیم بندی آیفون تصویری تکنما

در ویدیوی زیر نحوه نصب آیفون تصویری تکنما را به صورت کامل خدمت تان توضیح داده ایم و تفاوت این برند با سایر برند ها را بررسی کرده ایم.

همان طور که در ویدیوی بالا خدمت تان توضیح دادیم در آیفون تصویری تکنما ما از ترانس 24 ولت استفاده میکنیم ولی در سایر برند ها از ترانس 12 استفاده می کنیم.

مورد دیگری که وجود دارد ساختار سیم بندی آیفون تصویری تکنما است که به صورت کامل با سایر برند ها فرق می کند و از این رو نمی توانیم مثلا پنل آیفون تصویری تابا نصب کنیم و مانیتور تکنما باشد یا بالعکس. ولی در سایر آیفون ها این مورد قابل انجام است.

وجود معایبی همچون پیچیدگی در نصب و سیم بندی به نسبت سایر آیفون ها، وجود ترانس مخصوص خود تکنما و همچنین عدم ارتباط پنل و مانیتور به سایر برند ها باعث می شود که این برند را به شما پیشنهاد نکنیم و اگر قبل از خرید آیفون، گزینه دیگری داشتید طبیعتاً گزینه دیگر مانند تابا، کوماکس، سیماران و… را انتخاب کنید.

به هر حال در این آمورش به سیم بندی آیفون تکنما پرداختیم تا به عنوان یک نصاب آیفون بتوانید آیفون تکنما را نصب کنید.

نقشه سیم بندی آیفون تصویری تکنما

در تصویر زیر نقشه سیم بندی آیفون تصویری تکنما را مشاهده می کنید.

نصب آیفون تصویری تکنما

همانطور که در نقشه بالا مشاهده می کنید برای انتقال دیتا و صدا از 5 رشته سیم استفاده می کنیم که با رنگ زرد نمایش داده ایم و برای انتقال تصویر از 2 رشته سیم + شیلد دور کابل آیفون استفاده میکنیم که با رنگ مشکی نمایش داده ایم، قسمت در بازکن با رنگ آبی و تغذیه را با رنگ قرمز نمایش داده ایم.

دقت داشته باشید که این رنگ ها را صرفاً برای این که سیم بندی ها از هم تفکیک شود در نظر گرفته ایم و روی خود آیفون به این صورت نیست.

در انتها یک مقاومت 75 اهم هم در سمت مانیتور، بین سیم -VIDEO1 و +VIDEO1 قرار می گیرد تا کیفیت تصویر افزایش پیدا کند.

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *