آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

اضافه كردن زنگ دوم به آيفون صوتی و تصویری

اضافه كردن زنگ دوم به آيفون تصویری

آموزش اضافه کردن زنگ دوم به آیفون موضوع این آموزش آیفون های صوتی و تصویری است و با همدیگه نحوه اضافه کردن زنگ یا آژیر به آیفون تصویری و اضافه کردن زنگ اخبار به آیفون صوتی را یاد خواهیم گرفت؛ پس تا انتهای این آموزش با ما همراه باشید.

مزیت اضافه كردن زنگ دوم به آيفون

اضافه کردن زنگ زمانی کاربرد دارد که آیفون در یک مکان پر سر و صدا نصب شده و صدای زنگ خود آیفون جوابگو نیست و نیاز داریم که یک صدای تقویتی به آیفون اضافه کنیم تا صدا شنیده شود

یا مثلاً آیفون در محلی نصب شده که شخص داخل منزل ناشنواست و به جای استفاده از زنگ دوم در مداری که در این آموزش توضیح می دهیم می توانیم از چراغ های آژیر استفاده کنیم تا فرد ناشنوا خبردار شود.

مسئله ای که وجود دارد این است که خود شرکت های تولید کننده آیفون تدابیری برای این حالت در نظر نگرفته اند و ما باید یک سری تغییرات در سیم کشی آیفون ایجاد کنیم تا بتوانیم چنین حالتی را اجرایی کنیم.

نحوه اضافه کردن زنگ دوم به آیفون تصویری

در ویدیوی زیر نحوه اجرای زنگ دوم در آیفون تصویری را به صورت کامل خدمت شما آموزش داده ایم پیشنهاد می کنم ویدیو زیر رو مشاهده کنید:

نحوه عملکرد مدار زنگ دوم در آيفون تصویری

همانطور که در ویدیوی بالا هم توضیح دادیم برای این کار نیاز است که یک سوئیچر در سیم بندی قرار دهیم

این سوئیچر طوری  در مدار قرار می‌گیرد که صرفاً سیم 2 و 3 که سیم های مثبت و منفی هست از سوئیچر عبور خواهیم داد و سیم های ۱ و ۴ مستقیم از پنل به مانیتور متصل خواهند شد.

اگر آیفون تان چند طبقه بود و سوئیچر های دیگری داشت کاری با آن سوئیچر ها نخواهیم داشت و این سوئیچر را به صورت مجزا قبل از سوئیچر های نصب شده اضافه می کنیم.

و در قسمت سوییچر، پیچ شماره ۴ که پلاتین نرمال اوپن (NO) سوئیچر ما هست رو در مسیر زنگ قرار می دهیم و فرایند به این صورت است که اگر شخص مراجعه کننده شستی زنگ را فشار دهد بوبین سوئیچر فعال شده و تیغه نرمالی اوپن (NO) سوئیچر وصل می‌شود و در نهایت زنگ هم به صدا در خواهد آمد و مشکلی که وجود دارد این است که تا مادامی که مانیتور روشن است این زنگ نیز فعال است پس ما باید یک کلید تک پل در مسیر زنگ قرار دهیم که در تصویر پایین نحوه سیم بندی آن را مشاهده می کنید.

اضافه كردن زنگ دوم به آيفون تصویری

معایب اضافه كردن زنگ دوم به آيفون تصویری

یک مشکل کوچکی که وجود دارد این است که ما باید کلید تک پل در این سیم بندی قرار دهیم و یک المان اضافه هست که باعث میشود ما هر بار که میخواهیم گوشی را بلند کنیم باید کلید تک پل را هم فشار داده و در حالت قطع قرار دهیم تا صدای زنگ قطع شود، یک روش دیگری نیز وجود دارد و آن هم استفاده از زنگ هایی است که صرفاً یک بار صدا پخش می شود و بعد از آن قطع می‌شود تا مادامی که دوباره زنگ زده شود، پس می‌توانیم از این مدل زنگ هم استفاده کنیم و کلید را از مدار حذف کنیم.

البته اگر خواستید کلید تک پل نصب کنید می توان به جای کلید تک پل از شستی های استپ نیز استفاده کرد که احتمال فراموشی خاموش و روشن کردن کلید برطرف شود.

نحوه اضافه کردن زنگ دوم به آیفون صوتی

تا این جای کار به آیفون تصویری پرداختیم و در ویدیوی زیرنحوه اضافه کردن زنگ اخبار به آیفون صوتی را خدمت تان توضیح دادیم.

در تصویر زیر نحوه سیم بندی و اضافه کردن زنگ اخبار به آیفون صوتی را مشاهده می کنید.

امیدوارم این آموزش براتون مفید واقع شده باشه و اگر سوالی داشتید خوشحال میشویم در پایین همین مقاله بپرسید.

دیدگاهی در مورد “اضافه كردن زنگ دوم به آيفون صوتی و تصویری

 1. سجاد فرقانی گفت:

  سلام مهندس خسته نباشید سوالی داشتم
  ایا امکانش هست که یک پنل صوتی تابا را با یک دوربین جداگانه به یک مانیتور تصویر متصل کنیم ؟
  یعنی در اصل میخواهیم پانل دم درب همان پنل صوتی قدیمی باشد که دوربین در جای دیگر نصب شده و گوشی داخل تصویری باشد .
  ممنونم از پاسخ شما

  1. سلام خیر امکانپذیر نیست

 2. احمد حیدری گفت:

  سلام مهندس عزیز یک کابل آلومینیوم 2×16دارم میخواهم یک انشعاب با سیم مس 2/5بگیرم اتصالات لازم ونحوه اون توضیح دهید ممنون میشم.

  1. سلام وقتتون بخیر اگر می خوای انشعاب بگیریم می بایست از ترمینال استفاده کنید

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *