جشنواره بزرگ عید قربان تا غدیر کالنجی آغاز شد؛ از 10 تا 90 درصد تخفیف ویژه

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه!

تفاوت درایو و سافت استارتر

تفاوت درایو و سافت استارتر

تفاوت درایو و سافت استارتر موضوع این قسمت از آموزش برق در کالنجی است و قصد داریم تفاوت درایو و سافت استارتر را یاد بگیریم؛

همانطور که میدانید درایو و سافت استارتر دو تجهیز پر کاربرد در برق صنعتی محسوب می شود که در هنگام راه اندازی الکترو موتور ها مورد استفاده قرار میگیرد.

قبل از این که بپردازیم به تفاوت های این دو تجهیز، نیاز است که درایو و سافت استارتر را بشناسیم به همین خاطر مقالاتی در این باره در سایت منتشر کرده ایم که اگر آشنایی با درایو و سافت استارت ندارید پیشنهاد میکنم حتما قبل از مطالعه این مقاله مقالات زیر را مطالعه کنید:

سافت استارتر چیست؟ و نحوه نصب و سیم بندی آن چگونه است؟

درایو صنعتی چیست و چه کاربردی دارد؟

تفاوت درایو و سافت استارتر

حال که با این دو تجهیز آشنا هستیم میپردازیم به تفاوت این دو تجهیز، توضیحات کامل را در ویدیوی زیر مشاهده کنید:

 

همانطور که در ویدیوی بالا گفتیم در سافت استارتر ما پارامتر های کنترلی زیادی نداریم و کمی محدود هستیم که تنها میتوان الکتروموتور را به صورت نرم راه اندازی کرد تا جریان لحظه راه اندازی را به حد اقل برسانیم ولی در درایو پارامتر های زیادی همچون کنترل دور موتور، کنترل گشتاور موتور، تغییر جهت موتور، راه اندازی موتور سه فاز با برق تک فاز و بسیاری از پارامتر های کاربردی دیگر داریم که در سافت استارتر وجود ندارد که البته به نسبت آن قیمت درایو هم بیشتر از سافت استارتر است.

درایو مناسب من است یا سافت استارتر؟

ممکن است بخواهید یک الکتروموتور را راه اندازی کنید و این سوال در ذهن شما باشد که برای راه اندازی از درایو استفاده کنم یا سافت استارتر؟

  نحوه تست و نصب محافظ جان (کلید نشتی جریان)

اگر صرفاً یک راه اندازی ساده دارید مثلا یک پمپ آب، که نیازی به تغییر دور، تغییر جهت یا تغییر قدرت موتور ندارید پیشنهاد میکنم از سافت استارتر استفاده کنید

ولی اگر شرایط کارکرد موتور تان متغیر است و میخواهید به صورت کامل به الکتروموتور تان تسلط داشته باشید به شما پیشنهاد میکنم از درایو استفاده کنید.

جهت خرید سافت استارتر میتوانید از دکمه زیر اقدام کنید.
محمود غفاری

در زمینه برق صنعتی فعالیت میکنم، از آنجایی که علاقه مند به آموزش نوین برق هستم وچندین سال در زمینه برق صنعتی و ساختمان به صورت عملی وتئوری اطلاعت کسب کردم خوشحال میشوم این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارم. سپاسگزارم

    نوشته‌های مرتبط

    دیدگاه‌ها

    *
    *