آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

آموزش باز کردن جک پارکینگی توسط مانیتور آیفون تصویری

باز کردن جک پارکینگی توسط آیفون تصویری

باز کردن جک پارکینگی توسط مانیتور آیفون تصویری موضوع این آموزش آیفون تصویری در کالنجی است.

جک‌های پارکینگی برای عملکرد خودکار درب‌های بزرگ پارکینگ خانه‌ها طراحی شده‌اند. این جک‌ها به شکل بخش‌های الحاقی در هر لنگه درب پارکینگ منازل بسته شده و به راحتی تحت کنترل الکتریکی باز و بسته می‌شوند. برای کنترل جک‌های پارکینگی نیز روش‌های متنوع مانند کنترل با گوشی، ریموت کنترل و یا کنترل از مانیتور آیفون تصویری ابداع شده است.

در فیلم آموزشی زیر روش سیم بندی باز کردن جک پارکینگی با استفاده از مانیتور آیفون تصویری را مشاهده میکنید:

روش سیم بندی باز کردن جک پارکینگی توسط آیفون تصویری

جک پارکینگی یک بخش الحاقی در سیم بندی آیفون تصویری است. در واقع اساس سیم بندی همان روش سیم بندی متداول آیفون تصویری است که حالا باید یک جفت سیم مستقل برای جک پارکینگی کشیده شود.

برای انجام این سیم بندی و باز کردن جک پارکینگی از طریق آیفون تصویری به مانیتور‌ها با امکان باز کردن جک نیاز دارید. این مانیتور‌ها متفاوت از مدل‌های معمولی دارای پورت خروجی مخصوص باز کردن جک پارکینگی هستند.

تمام سیم بندی عیناً به مانند سیم بندی معمول آیفون‌های تصویری انجام می‌شود. لذا به منبع تغذیه 12 ولت برای فعال کردن قفل کله گاوی درب ورودی ساختمان، وصل برق 220 ولت پشت مانیتور و همچنین سیم بندی ۴ ترمینال صدا، زنگ، درب بازکن به همراه ولتاژ مثبت، ولتاژ منفی و انتقال تصویر میان پنل و مانیتور نیاز دارید. سیم بندی جک پارکینگی مستقل از سیم بندی دیگر بخش‌های آیفون تصویری و از طریق ترمینال‌های اختصاصی Lock2 در مانیتور انجام می‌شود. این دو ترمینال مستقیم به پایه‌های Start و Com رله الکترونیکی جک پارکینگی متصل هستند.

در تصویر زیر نقشه سیم بندی این مدار را مشاهده میکنید:

باز کردن جک پارکینگی توسط آیفون تصویری

روش عملکرد باز کردن جک پارکینگی

همان طور که گفتیم، برای باز کردن جک پارکینگی دو ترمینال مستقل در مانیتورهای مخصوص این کار پیش بینی شده است. همچنین یک دکمه مخصوص بازکن پارکینگ در مانیتور وجود دارد. کنترل سیگنال باز کردن جک پارکینگی از طریق یک رله الکترومکانیکی در داخل برد مانیتور انجام می‌شود. این رله در واقع یک تیغه NO است که عملکرد آن به کلید جک پارکینگی در مانیتور ارتباط دارد. با فشردن دکمه در مانیتور رله داخلی آن عمل کرده و فرمان باز شدن جک پارکینگی صادر می‌شود.

توصیه‌هایی برای سیم کشی جک پارکینگی در آیفون تصویری

رله عملکرد جک پارکینگی مستقل از درب بازکن ساختمان است. همچنین این رله مستقل از پنل درب ورودی ساختمان کنترل می‌شود. اول آنکه برای طراحی و بهره‌مندی از قابلیت اتوماتیک جک پارکینگی به مانیتور‌های مخصوصی با جانمایی ترمینال‌های Lock نیاز دارید.

دو رشته سیم ترمینال‌های Lock همراه دیگر رشته سیم‌ها از مانیتور تا درب ساختمان کشیده می‌شود. این مسیر ممکن است خیلی طولانی باشد، لذا لازم است تا از اتصال و سیم کشی مناسب جک پارکینگی در حد فاصل مانیتور تا درب ساختمان اطمینان داشته باشید. باز کردن جک پارکینگی توسط پنل تصویری ایده‌ای جذاب و هوشمندانه است که چگونگی عملکرد شما برای کنترل بهینه پارکینگ را ارتقا می‌بخشد. خصوصا که با استفاده از این تکنیک دیگر نیازی نیست تا برای باز و بسته شدن درب پارکینگ در محل درب حاضر شوید. این ایده در طراحی آیفون تصویری مجتمع‌های بزرگ مسکونی با رفت و آمد تعداد زیاد خودرو‌ها مناسب است.

دیدگاهی در مورد “آموزش باز کردن جک پارکینگی توسط مانیتور آیفون تصویری

 1. مجید گفت:

  سلام. کرکره برقی هم امکان داره به ایفون وصل بشه

 2. علی پوررستمی گفت:

  سلام.سیم تلفنی کافی هست براش یا باید سیم ۱۰۵ برق بکشیم برا جک؟

  1. سلام سیم تلفن هم جواب میده

 3. علی علیپور گفت:

  سلام و لرض ادب
  میشه به جای جک به کرکره برقی با موتور ساید وصل کرد؟

 4. حسین گفت:

  سلام اگر کانکتور دوتایی که برای جک پارکینگی هست را به قفل بازکن زنجیری هم بزنیم درب را باز می کنن؟

  1. سلام و درود بله باز میکنه

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام من این کار کردم ولی موقع باز کردن در یک لحظه برق مانیطور قطع میش علتش چیه

  3. سلام و درود احتمال زیاد برد تغذیه‌تون ضعیف شده که باید مانیتور رو باز کنید و با ولتمتر ولتاژ خروجی برد تغذیه رو اندازه‌گیری کنید ببینید ۱۲ ولت بهتون میده یا نه

 5. قدیرعلی محمدزاده گفت:

  باسلام درب پارکینگ ما کرکره برقی ۲۲۰ولت است چجوری وصل کنیم

  1. سلام و درود
   در نهایت یه برد کنترلی داره که بابد در باکسش رو باز کنین و عین این مدار سیم بندی میشه

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *