آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

نقشه ترانس ریموت دار سیماران و لگزو

نقشه ترانس ریموت دار سیماران و لگزو یکی از مواردی هست که اگر در نصب آیفون صوتی و تصویری یا در برق ساختمان فعالیت دارید نیاز است که یاد بگیرید و در این آموزش به این مسئله خواهیم پرداخت که چطوری  آیفون صوتی یا تصویری را به ریموت کنترل مجهز کنیم که با فشار دادن یک ریموت از دم در، دربازکن عمل کند.

در آموزش های گذشته نحوه اضافه کردن دوربین مدار بسته به آیفون تصویری را مورد بررسی قرار دادیم که پیشنهاد میکنم در لینک پایین ویدیوی این مبحث را مشاهده کنید:

نحوه اضافه کردن دوربین مدار بسته به آیفون تصویری

طریقه نصب منبع تغذیه ریموت کنترلی

برای اینکه بخواهیم آیفون مان را به ریموت کنترل مجهز کنیم یکی از بهترین روشها و در عین حال ساده ترین روش، تعویض ترانس یا منبع تغذیه عادی آیفون به منبع تغذیه ریموتی است یعنی صرفاً ترانس آیفون ریموتی را با ترانس عادی تعویض می کنیم این ترانس ریموتی مجهز به گیرنده است و همراه آن یک عدد ریموت کنترل نیز وجود دارد و در صورت نیاز می توان ریموت های دیگری را به آن اضافه کرد که در دفترچه راهنمای ترانس آموزش اضافه کردن ریموت به صورت کامل توضیح داده شده است.

نقشه ترانس ریموت دار لگزو

در ویدیوی پایین نحوه سیم بندی ترانس آیفون ریموتی لگزو در مدل سیم بندی سری جدید و سیم بندی سری قدیم آیفون های تصویری را خدمت شما توضیح دادیم:

تشریح سیم بندی ترانس ریموتی

در بالای ترانس ریموتی دو رشته سیم وجود دارد که برق ورودی ترانس است و در پایین ترانس شش عدد پیچ وجود دارد که دو پیچ اول از سمت چپ مربوط به ۱۲ ولت dc و دوتا پیچ وسط مربوط به ۱۲ ولت ac است و دو تا پیچ آخر که با lock نمایش داده شده مربوط به رله میباشد.

۱۲ ولت dc در سیم بندی آیفون های قدیمی استفاده می شود و ۱۲ ولت ac در سیم بندی آیفون های سری جدید استفاده می شود و دو پیچ مربوط به رله که با lock نمایش داده شده تیغه نرمال اوپن است که به‌صورت سری در مسیر دربازکن قرار می گیرد.

در تصویر پایین نحوه سیم بندی در آیفون های سری جدید و آیفون های سری قدیم را مشاهده میکنید:

طریقه نصب منبع تغذیه ریموت کنترلی
طریقه نصب منبع تغذیه ریموت کنترلی

نحوه سیم بندی ترانس آیفون ریموتی بدون نیاز به آیفون

و مورد آخر اینکه اگر در محل مورد نظر آیفون تصویری وجود ندارد بدون نیاز به آیفون هم امکان پذیر است که از ترانس آیفون ریموتی استفاده کنیم  و با زدن یک ریموت دربازکن عمل می‌کند.

برای این سیستم صرفاً یک دربازکن و یک ترانس آیفون ریموتی مورد نیاز است که نحوه سیم بندی این حالت را در ویدیوی بالا مورد بررسی قرار دادیم و در تصویر زیر نیز می توانید نقشه سیم بندی آن را مشاهده کنید.

ترانس آیفون ریموتی

نصب ترانس آیفون ریموتی در آیفون صوتی مدل 4 سیم (سری جدید)

در این ویدیو به نحوه اضافه کردن ترانس آیفون ریموتی در آیفون صوتی مدل 4 سیم یا همان سری جدید پرداخته ایم.

نصب ترانس آیفون ریموتی در آیفون صوتی 6 سیم (سری قدیم)

در این ویدیو به نحوه اضافه کردن ترانس آیفون ریموتی در آیفون صوتی6 سیم پرداخته ایم.

نقشه ترانس ریموت دار سیماران در آیفون های قدیم و جدید

نحوه سیم بندی ترانس ریموت دار سیماران کمی با ترانس ریموت دار لگزو تفاوت دارد و در ویدیوی زیر نحوه سیم بندی ترانس ریموت دار سیماران را بررسی میکنیم.

تصویر نقشه ترانس ریموت دار سیماران

در تصویر زیر نقشه ای که در ویدیو خدمت تان توضیح دادیم را مشاهده میکنید.

نقشه سیم بندی در آیفون های سری جدید

نقشه ترانس ریموت دار سیماران

نقشه سیم بندی در آیفون های سری قدیم

در این مقاله سعی کردیم آموزش کاملی از نقشه ترانس ریموت دار سیماران و ترانس ریموت دار لگزو را خدمت تان ارائه کنیم. اگر به خود ترانس نیاز دارید میتوانید با کلیک روی دکمه زیر از داخل سایت تهیه کنید و اگر هم نیاز به اطلاعات بیشتر در مورد آیفون صوتی و تصویری داشتید روی تصویر زیر کلیک کنید.

دیدگاهی در مورد “نقشه ترانس ریموت دار سیماران و لگزو

 1. حسین صالحی از اصفهان یزدانشهر گفت:

  عالیه تشکر مهندس

 2. محمود گفت:

  سلام مهندس ممنون از توضیحات خوب و ارزشمند،فقط یک سوال اینکه اگه دربازکن(قفل برقی) ۲۴ ولت بود چکار باید کرد؟

  1. سلام وقتتون بخیر طبق تجربه اگر ترانس ۱۲ ولتی رو نزدیک پنل دم در نصب کنید قفل بازکن ۲۴ ولتی رو باز میکنه و مشکلی پیش نمیاد

  2. رضااکبری گفت:

   سلام خسته نباشید شما کجا تشریف دارین

  3. سلام بندرعباس هستیم

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *