تست آرمیچر با مولتی متر (اهم متر)

تست آرمیچر با مولتی متر

تست آرمیچر با مولتی متر یکی از موارد مهمی است که در هنگام خرابی آرمیچر های دستگاه های برقی به آن نیاز داریم و میبایست تست آرمیچر را به صورت اصولی یاد بگیریم.

نحوه تست سیم پیچی موتور سه فاز را در ویدیو های قبل توضیح دادیم که از طریق لینک زیر میتوانید مشاهده کنید:

فیلم نحوه تست سیم پیچی موتور سه فاز با مولتی متر

آرمیچر در دستگاهایی نظیر سنگ فرز، دریل، لوازم برقی آَشپرخانه و… بسیار پرکاربرد است و به همین خاطر در ادامه به نحوه تست سیم پیچی آرمیچر خواهیم پرداخت.

تست آرمیچر با مولتی متر

در ویدیوی زیر نحوه تست آرمیچر با مولتی متر را توضیح داده ایم :

همانطور که در ویدیوی بالا گفته شد ابتدا نیاز است سیم پیچی آرمیچر را تست کنیم و سپس تست بدنه آرمیچر با سیم پیچ را انجام دهیم.

تست سیم پیچ آرمیچر با اهم متر

جهت تست سیم پیچ آرمچیر کافی است که اهم متر را روی رنج کم قرار دهیم دو سر اهم متر را روی کموتاتور قرار دهیم و به صورتی تست میکنیم که دو به دو کنار هم قرار داشته باشد و میبایست کل کموتاتور را به همین روال تست کنیم، عددی که نمایش داده می شود میبایست در کل تست به یک اندازه باشد.

تست بدنه آرمیچر و سیم پیچ با اهم متر

جهت تست بدنه نیز کافی است یک سر پراپ اهم متر را روی بندی فلزی قرار دهیم و یک سر دیگر را روی یکی از پایه های کموتاتور قرار دهیم و در این تست میباست عددی نمایش داده نشود و به عبارتی OL نمایش داده شود که نشان از بی نهایت است.

  معرفی پایه های رله + آموزش سیم بندی

 

این ویدیو که در بالا مشاهده کردید برگرفته از آموزش جامع بررسی الکترو موتور های DC است که در لینک زیر میتوانید سرفصل های این دوره تصویری را مشاهده کنید.

آموزش جامع بررسی الکترو موتور های DC

 • فایل ویدیوی تست آرمیچر با مولتی متر
غفاری

در زمینه برق صنعتی فعالیت میکنم، از آنجایی که علاقه مند به آموزش نوین برق هستم وچندین سال در زمینه برق صنعتی و ساختمان به صورت عملی وتئوری اطلاعت کسب کردم خوشحال میشوم این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارم. سپاسگزارم

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   علی زارعی

   مثل همیشه عالی بود

   محمود غفاری

   سپاس از همراهی شما دوست گرامی

   دانیال

   سلام آقای غفاری عزیز من دروس تئوری و خیلی خوب یاد میگیرم ولی در عملی کمی ضعیف هستم باید چی کا کن که بتونم بهتر باشم

   غفاری

   سلام سعی کنید در عملی تمرین زیاد داشته باشید