آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق

عیب یابی آیفون صوتی + آموزش رفع مشکل

عیب یابی آیفون صوتی

آیفون های صوتی از آیفون هایی است که امروزه کمتر نصب میشود ولی چون در مکان های مختلفی از قبل نصب شده ممکن است با مشکلات و عیب هایی در هنگام کارکرد روبرو شود و از این رو یک برق کار نیاز است به  عیب یابی آیفون صوتی مسلط شود.

در آموزش های گذشته در رابطه با نحوه نصب آیفون صوتی یک مقاله را خدمت تان ارئه کردیم و در این مقاله قصد داریم با هم عیب یابی آیفون صوتی را یاد بگیریم.

برای دسترسی به درب واحد های مسکونی و یا هر فضای ساختمانی دیگر، مادامیکه بتوان امکانی همچون باز کردن درب از راه دور را حاصل آورد، انواع آیفون صوتی و یا تصویری را ابداع کرده اند. آیفون صوتی از ساده ترین ایده ها برای داشتن یک شرایط اطلاعاتی ساده در ساختمان ها می باشد. لذا مقوله عیب یابی آیفون صوتی به موارد بسیار رایج در سطح تعمیرات ساختمانی تبدیل شده است. در این مقاله می خواهیم تا در نگاهی ساده اما کامل عیب ها در آیفون صوتی را در کنار چگونگی مسیر عیب یابی آیفون صوتی مطرح کنیم.

اهمیت تسلط بر سیم بندی در عیب یابی آیفون صوتی

تسلط کامل بر سیم بندی آیفون صوتی اصلی ترین گام در تسلط بر عیب یابی آیفون صوتی می باشد. چرا که عمده خرابی ها در آیفون صوتی و حتی تصویری همراه با اتفاقی در سیم بندی ایجاد خواهد شد. برای این منظور می توانید همراه با درس نامه هایی مانند عیب یابی آیفون صوتی باشید؛ اما نکته در تفاوت اندک سیم بندی ها همراه با برند های مختلف می باشد. البته بسته به تعداد واحد و یا مدل ساخت از انواع قدیمی تا محصولات جدید لاجرم با اسلوب های گوناگون از سیم بندی آیفون صوتی مواجه هستیم.

قاعده کلی در سیم بندی آیفون صوتی

سیم بندی در آیفون صوتی شامل دو رشته از سیم ها می شود. یک رشته شامل ۶ عدد سیم که مابین پنل جلو درب واحد تا گوشی نصب شده در داخل واحد کشیده شده است، در کنار یک رشته شامل ۴ عدد سیم که از محل ترانس تا پنل دو درب ساختمان کشیده خواهد شد. در این بین اتصالی برای تامین برق ترانس از برق ساختمان نیاز است و برای باز کردن درب نیز یک جفت سیم از کنار پنل تا محل قفل درب بنا کشیده خواهد شد.

اگر بر سیم بندی اشراف کامل داشته باشید، به راحتی می توانید همراه با عیب یابی آیفون صوتی متوجه ایراد کار در هر کدام از رشته ها بشوید؛ اما قبل از آنکه بخواهید مانند یک حرفه ای دست در سیم بندی آیفون صوتی ببرید، لازم است تا از علت وجود هر کدام از این سیم ها نیز آگاهی لازم را کسب کنید.

آشنایی با سیم ها در عیب یابی آیفون صوتی

در سیم کشی پنل تا گوشی در آیفون صوتی ۶ رشته سیم حضور دارند که تقریبا درک صحیح آنها قسمت عمده در عیب یابی آیفون صوتی می باشد.  در این بین چندان فرقی نمی کند که عیب یابی آیفون صوتی الکترو آلا را پیش رو دارید و یا اینکه قصد عیب یابی آیفون صوتی تابا را کرده اید و یا با آیفون صوتی تابان که نمونه متداولی در سطح کشور است مواجه هستید. این شش رشته سیم به ترتیب با نام لاتین A , B , C , D , E , F معرفی می شوند؛ اما هر کدام از این شش رشته سیم چه وظایفی در آیفون صوتی دارند.

 • رشته سیم A: همراه با این رشته سیم، صدا از خارج ساختمان همراه با پنل به سمت داخل ساختمان یعنی گوشی هدایت خواهد شد. می توان در عیب هایی مانند قطع صدای آیفون صوتی سلامت این رشته سیم را چک کرد.
 • رشته سیم B: همراه با این رشته سیم، صدا از جانب گوشی داخل واحد به سمت پنل پای درب هدایت می شود. در مواردی مانند قطع صدای آیفون صوتی این رشته هم سیم یکی از ملاک ها در عیب یابی آیفون صوتی است.
 • رشته سیم C: منفی در آیفون صوتی همراه با رشته سیم C از طریق پنل برای گوشی تامین خواهد شد. در عیب یابی آیفون صوتی سلامت این رشته سیم اهیمت بالایی دارد. از ضعیف بودن صدای آیفون صوتی تا قطع صدای آیفون صوتی و حتی زنگ نخوردن را می توان در عدم اتصال کامل این رشته سیم جستجو کرد.
 • رشته سیم D: برای زنگ واحد این رشته سیم را تعریف کرده اند. در تعداد بیشتر از یک واحد ساختمانی لازم است تا به ازای هر واحد یک رشته سیم زنگ کشیده شود. در علت زنگ نخوردن آیفون صوتی تامر و یا تابا و شاید هر برند دیگری لازم است در گام اول، سلامت این رشته سیم را چک کنید.
 • رشته سیم های E و F: با تمام این تفاصیل لازم است تا به ترتیبی شرایط باز کردن درب از راه دور را فراهم آوریم. این اقدام از طریق این دو رشته سیم حاصل می شود. قاعدتا این دو رشته سیم متوجه عیب در عدم باز شدن درب می باشد.

قاعده سیم بندی در آیفون صوتی

حال که با چرایی حضور رشته سیم ها در آیفون صوتی و ارتباط آنها با نحوه عیب یابی آیفون صوتی آشنا شدیم، وقت آن است که وارد قاعده کلی در سیم بندی آیفون صوتی بشویم.

در این بین برخی از پیچ ها در میان تمام گوشی واحد ها و همچنین پنل پای درب مشترک هستند. مانند پیچ های A , B , C که مستقیما از پنل تا گوشی ها در داخل واحد ها به شکلی موازی گونه و کاملا مشترک متصل خواهند شد. اتصال سیم زنگ که متوجه سیم شماره D است نیز با توجه به تعداد واحد ها متغیر می شود و آنها را می توانید به صورت شماره بندی هایی مانند D1، D2، و… داشته باشید.

در این حالت می توانید دورنمای کاملی از نحوه سیم بندی در هر آیفون صوتی در نظر بگیرید. بسته به نوع عیب می توان درک کاملی از عیب یابی آیفون صوتی مطرح کرد. مثلا قطع صدای آیفون صوتی می تواند از عدم سلامت سیم های مربوطه باشد و یا اینکه در زنگ نخوردن آیفون صوتی گویا، تابا و… متوجه چه سیمی باشیم.

گاها پیش می آید که برخی همراه با درک سیم بندی آیفون صوتی مثلا مدل تابا اقدام به عیب یابی آیفون تصویری تابا می کنند. اگر چه می توان به نوعی عیب یابی آیفون تصویری تابا و یا هر برند دیگری را با نگرش یکسانی از آیفون ها همراه با مدل های صوتی و اندکی تجربه انجام داد؛ اما بهتر است که هرگز مسیر عیب یابی آیفون صوتی را با مدل های تصویری به صورت یکجا در نظر نگیریم. حال می خواهیم تا شما را با برخی از جریانات متداول در عیب یابی آیفون صوتی آشنا سازیم.

عیب های رایج در آیفون صوتی

سوت کشیدن آیفون صوتی

اگر آیفون صوتی که دارید سوت می کشد دلایل زیادی دارد که در آموزش 12 علت سوت کشیدن آیفون به صورت مفصل این مورد را بررسی کرده ایم.

قطع صدا در آیفون صوتی

وقتی با عیبی مانند قطع صدا در آیفون صوتی مواجه می شوید، منطقی است که کانون توجه خود را در پنل و گوشی فاقد صدا بگذارید. در چنین مواردی همراه با عیب یابی آیفون صوتی لازم است تا موارد متعددی را در نظر بگیرید؛ اما در یک دسته بندی کلی این عیب را می توان در سه گونه قرار داد. اینکه صدا در بیرون از ساختمان شنیده نشود. در این حالت احتمالا در بلندگوی گوشی مشکلی ایجاد شده است. غالبا گوشی ها در واحد های ساختمان مستعد ضربه هستند. این ضربات گاها باعث اتصالی و یا شل شدن اتصالات و گاها خرابی قطعات بلندگو در گوشی ها می شود.

در سمت دیگر ماجرا برای قطع صدا در آیفون صوتی امکان دارد که صدا را در بیرون ساختمان داشته باشیم؛ اما از بیرون ساختمان صدایی به داخل بنا نیاید. این عیب می تواند ناشی از عدم کارکرد صحیح بلندگوی پنل آیفون صوتی باشد. به هر حال این پنل در فضای بیرون ساختمان در مقابل انواع شرایط سخت جوی مانند تابش نور خورشید تا باد و باران قرار دارد. از این رو منطقی است تا پس از گذشت مدتی هر چند طولانی دچار خرابی در قطعات داخل خود باشد.

اما اگر در صورت مواجه با سلامت کامل در بلندگوی گوشی و یا پنل به هر ترتیبی صدای واحد را در پنل پای درب نداشتید با احتمال بالا سیم مسیر A قطع شده است. این قطعی یا بر اثر قطعی سیم است و یا آنکه پیچ اتصال در ترمینال نمره A شل شده است. به هر ترتیب این عیب را در اتصال مذکور دنبال کنید. عکس این ماجرا نیز یکی از عمده اتفاقات در عیب یابی آیفون صوتی است. زمانیکه صدای پنل پای درب را در گوشی واحد های ساختمانی با وجود سلامت گوشی و پنل نداریم. برای رفع این عیب لازم است تا مسیر اتصال ترمینال B را دنبال کنیم. قطع شدن اتصال در این ترمینال صدای پنل را از مسیر آیفون حذف می کند.

ضعیف بودن صدای آیفون صوتی

در عیب یابی آیفون صوتی گاها با ایجاد نویز در صدا و یا در مواردی با ضعیف بودن صدای آیفون صوتی مواجه می شویم. در این عیب قاعدتا از سلامت تمام سیم ها و اتصالات آیفون صوتی مربوط به انتقال صدا اطمینان داریم. چرا که به هر حال صدا را هر چند ضعیف شده و یا همراه با نویز داریم. برای بررسی این نوع از عیب یابی آیفون صوتی در گام اول لازم است تا نوع نویز و یا جهت ضعیف بودن آیفون صوتی را چک کنید. اگر صدا آمده از بیرون ساختمان ضعیف و یا نویزدار شده است، مشکل می تواند از بلندگو و یا برد الکتریکی گوشی داخل بنا باشد. در سمت دیگر ماجرا اگر ضعیف بودن صدای آیفون صوتی را در پای پنل داشتید، لازم است تا متوجه عیبی در بلندگو و یا عیب برد الکتریکی آن باشید. به هر صورت مواردی مانند ضعیف بودن صدای آیفون، ایجاد نویز و یا سوت کشیدن صدا در هر دو سمت گوشی و پنل، عیبی همراه با قطعات داخل گوشی و پنل می باشد.

خرابی در قسمت درب بازکن آیفون صوتی

از دیگر مشکلات رایج در عیب یابی آیفون صوتی متوجه درب باز کن آن است. وقتی که همه چیز سالم به نظر می رسد؛ اما درب ساختمان توسط آیفون باز نمی شود. این مشکل در عیب یابی آیفون صوتی را باید در قفل درب و یا اتصالات مربوطه دنبال کنید. بهتر است در گام اول متوجه قفل درب باشید. ممکن است زنجیر شل و یا پاره شده باشد. البته در انواع قفل های برقی دیگر خبری از زنجیر نیست. در این حالت نیاز است تا از حضور برق در پای قفل اطمینان حاصل کنید. در نهایت این عیب می تواند ناشی از قطع بوبین و یا اتصالات درون قفل باشد.

اما اگر با وجود سلامت در قفل درب های مکانیکی و یا الکتریکی باز هم درب بنا باز نمی شود، لازم است تا مشکل را در جایی خارج از پای درب بنا دنبال کنید. مثلا سیم مربوط به درب باز کن که از سمت گوشی تا پنل کشیده شده است و یا آنکه اتصال لازم از سمت پنل به سمت درب بنا برقرار نمی شود.

آیفون صوتی زنگ نمی خورد

زنگ نخوردن آیفون صوتی تقریبا رایج ترین مورد همراه با عیب یابی آیفون صوتی می باشد. این عیب می تواند متوجه سه عامل اصلی شود. سیم کشی، بلندگو و یا برد آیفون در این اتفاق تاثیرگذار هستند. پس باید به ترتیبی گام به گام هر یک از این سه دلیل را بررسی نمود تا رفع عیب حاصل شود.

در قدم اول لازم است تا سلامت سیم کشی را بررسی کنیم. از نبود برق تغذیه تا مشکل در اتصالات مربوطه میان پنل تا گوشی می تواند باعث این عیب باشد. در گام بعدی بعد از آنکه از سلامت سیم کشی ها اطمینان حاصل کردید، بهتر است سراغ بلندگو ها بروید. غالبا سوختن بلندگو دلیل این عیب می شود. در این صورت با تعویض ساده بلندگو می توان عیب حاصل شده را مرتفع نمود؛ اما اگر از سلامت بلندگو هم اطمینان حاصل کردید، دیگر دلیلی نمی ماند جز اینکه عیب جایی از برد آیفون صوتی را درگیر خود کرده است.

اگر مجموعه آیفون از کار افتاد، یعنی نه صدایی در گوشی وجود دارد و نه صدایی در پنل شنیده نمی شود و همچنین زنگ نیز نداریم، در واقع تنها ایراد محتمل می تواند در نبود برق باشد. به هر حال در عیب یابی آیفون صوتی وقتی کل سیستم از کار می افتد، این یعنی آنکه در سیستم برقی وجود ندارد. این عیب از اشکال در منبع تغذیه تا اتصال در ترمینال مثبت و منفی ایجاد خواهد شد. لذا ضرورت دارد تا عیب یابی آیفون صوتی را متوجه اتصالات تغذیه کنید. اگر درب واحد همچنان برق دارد، قطعا منبع تغذیه سالم است و لازم است تا شما در جستجوی عیب همراه با اتصالات مثبت و منفی در پنل و یا گوشی واحد ها باشید.

ایراد ها در عیب یابی آیفون صوتی

دیگر ایراد ها در عیب یابی آیفون صوتی مانند مشکل در پلاتین گوشی تا خرابی در تجهیزات الکترونیکی آیفون از جمله عیب های کمتر محتمل می باشند؛ اما دلیلی وجود ندارد که هرگز اتفاق نیافتند. لذا منطقی است تا در ابتدای کار از وجود و یا عدم وجود عیب های متداول اطمینان حاصل کنید تا در صورت صحت تمامی سیستم راهی عیب های کمتر محتمل دستگاه شوید.

دیدگاهی در مورد “عیب یابی آیفون صوتی + آموزش رفع مشکل

 1. 458892868211 گفت:

  سلام وقت بخیر.من چند روز قبل یه آیفون و گوشی داخلی سیماران از نوع صوتی خرید کردم.دیروز پنل داخلی دیگه زنگ نمیخورد و فقط تق تق صدا میداد وقتی از بیرون زنگ میزدیم‌. گوشی داخلیو امروز شرکت برام عوض کرد، به گفته آقای نصاب که ایراد از گوشی داخل میباشد.اما درست نشده. رنگ بندی سیمها هم درسته. صدای رفت و برگشت داریم.درب هم باز میکنه.فقط زمانی که از بیرون زنگ میزنیم تق تق میکنه گوشی داخلی.میشه راهنمایی بفرمایید ممنون.

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه. در دوره نصب و عیب یابی آیفون به صورت کامل آموزش دادیم
   دوره نصب و عیب یابی آیفون صوتی و تصویری

 2. 9139042478 گفت:

  درود جناب غفاری عزیز در برد ایفون صوتی الا … دیود زنری که در ورودی برد است بغل دیود 1n4007……. وبه پایه بیس ترانزیستور s9013 ختم میشه باید 5ولت باشه ؟که ترانزیستور نسوزه ….. یه سیم از پایه امیترهمون ترانزیستور میره به کلید زنگ طبقه

 3. بهمن گفت:

  سلام در بار کن صوتی الکتروپیک از بیرون به داخل صدا نمیاره دلیلش چیه بلندگو بیرون با دهنی تعویض هم کردم صدا نمیاد .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 4. مجید ابراهیمی گفت:

  سلام ممنون بخاطره جواب شما
  چرا هنگامی که شاسی زنگ رافشارمیدیم زنگ نمیزنه وچراغ ال آیدی دیددرشب هم روشن نمیشه البته فقط یکی ازواحددها این مشکل روداره

  1. سلام و درود
   احتمال زیاد شستی زنگ تون خرابه
   پنل رو باز کنید و دو سیم پشت شستی رو اتصال کوتاه کنید مشخص میشه

  2. نیما شریفی گفت:

   سلام دوست عزیز مشکل از به احتمال زیاد ایراد در شاسی پنل است و باید شاسی را باز کنی و اگر سولفاته کرده باید تمیزش کنی و اگر فنرش ضعیف شده یه فنر قویتر بندازی و در آخر اگر مشکل حل نشد شاسی را تعویض کنید

 5. میثم گفت:

  سلام پنل جلوی در به صورت دائم خرخر میکنه اولش صداش خیلی کم بود الان خیلی زیاده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 6. احسان گفت:

  سلام من یک آیفون صوتی دارم نه صدا میاد بالا نه می‌ره پایین ولی زنگ میخوره و در رو باز می‌کنه مشکل چیه؟

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

  2. jalil گفت:

   سلام.ایفون درب بازنمیکنه به پشت گوشی داخل یک سیم به شماره ۳و۴وصل کردم درب بازکردعلت ازکجاست پنل بیرون یاگوشی داخل.ممنون

   1. سلام و درود احتمال زیاد مشکل از شستی در بازکن روی گوشی هست

 7. بهمن گفت:

  سلام آیفون صوتی ۳ طبقه که طبقه درست اوکی طبقه دوم و سوم زنگ نمیخوره ولی شاسی در باز کن میزنم باز میکنه و طبقه دوم و سوم صدا تو گوشی نمیاد قطع

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 8. امیر علی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه ساختمان چهار طبقه دارم ایفون صوتی تابا وصل کردم هر وقت یک واحد رو میزنم بقیه واحد ها هم زنگ میخوره لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. سلام و درود می بایست به صورت حضوری بررسی بشه تا نظر دقیقی بشه داد

  2. ابوالفضل گفت:

   سلام من خونه م یه طبقه است وقتی زنگ در زده میشه ومن میخام درب رو باز کنم درب بازکن کار نمیکنه و برق هم نداره واصلا برق بهش نمیرسه
   مشکل چیه؟

   1. سلام و درود
    دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 9. رضا گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز. من یک آیفون تصویری سیماران دارم که صدای بیرون به داخل خیلی ضعیف است و با تغییر پتانسیومتر هم تغییر محسوسی در افزایش صدا ایجاد نشده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام و درود اسپیکر پنل بیرون را عوض کنید احتمالا مشکلتون حل بشه

 10. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر جناب مهندس
  آیفون منزل ما از هر دو طرف زنگ میخوره اما وقتی گوشی برای پاسخگویی برمیدارم صدای بیرون به داخل نمیاد، شاستی هم ایراد نداره چکش کردم
  مشکلش چیه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   احتمال زیاد میکروفون پنل بیرونی خراب شده

   1. میثم گفت:

    سلام
    ایفون الکتروپیک دارم پنل بیرون صدای خرخرداره مشکل میتونه از چی باشه
    ممنونم

    1. سلام و درود
     زیر قاب پنل دو پیچ هست اون رو باز کنین تا دسترسی به میکروفون داشته باشین و میکروفون رو در بیارین و بین قاب و میکروفون یه تکه اسفنج بذارین در اغلب مواقع مشکل حل میشه

  2. Tina گفت:

   سلام آیفون صوتی پایانیک دارم .زنگ میخوره صدای بیرون میاد ولی درب رو باز نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

   1. سلام و درود
    دلایل مختلفی داره که باید تک تک موارد تست و عیب یابی بشه
    در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم.

 11. حمید گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز من یه آیفون صوتی تابان دارم که یه مدت قطع بود بعد کل سیمها رو چک کردیم و راه اندازی کردیم و همه چی اوکی بود فقط بلند گو چون قدیمی بود تعویض کردیم و متاسفانه الان صدای مدام زنگ خوردن از گوشی داخل و پنل درب حیاط میاد البته بصورت ضعیف دوباره بلندگو خودش رو زدیم اما همچنان مشکل پابرجاست.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام و درود احتمال خیلی زیاد یکی از خازن های داخل برد تولید سیگنال زنگ در پنل بیرون نشتی داره پنل بیرون رو باز کنید و خازن ها را بررسی کنید ببینید آیا باد کردن یا نه

 12. امین گفت:

  با سلام استاد ببخشید آیفون ما صوتیه کلا صدای زنگ نمیاد ولی درب باز کن و گوشی کاملا اوکی و سالم هستن اینکه صدای زنگ چه از پایین با فشردن کلید و چه از بالا اصلا صدا نداره مشکلش چیه

  1. سلام و درود دلایل مختلفی داره که باید تک تک بررسی بشه ولی یکی از دلایلی که احتمالش زیاد هست خراب بودن شستی زنگ هست که اگر دو رشته سیمی که پشت شستی هست رو اتصال کوتاه کنید مشخص میشه اگر زنگ خور یعنی شستی تون مشکل داره

 13. حسین ازاد گفت:

  سلام استاد
  دراپارتمان ما اتصالی یکی ازواحدها باعث شد چندین ساعت دربازکن یکسره بشه بعداز رفع مشکل طبقه اول ودوم درجا درب بازمیکنه ولی سوم وچهارم فقط صدا میده بوبین زور نداره دروبازکنه احتمالش هست ترانس تغدیه ضعیف شده باشه یانه چون دربازکن نو عوض کردیم سپاس ازراهنماییتون

  1. سلام و درود
   بله احتمال زیاد ترانس ضعیف شده

 14. شیوا گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون میشم منو راهنمایی کنید. وقتی ما ایفون رو میزنید درب باز میشه زبانک قفل دیگه برنمیگرده سرجاش حتی درب رو تااخر باز میکنیم بازم برنمیگرده و درب قفل نمیشه ایراد از چیه؟

  1. سلام و درود هر مشکلی هست از قسمت مکانیکی قفل بازکن تون هست که باید درست ریگلاژ بشه

 15. ریبوار گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  مشکل آیفون صوتی ما اینه که از بیرون صدا خیلی ضعیف میاد داخل ساختمان ولی از داخل به بیرون خیلی عالیه حتی میکرفون خازنی پنل بیرون رو هم عوض کردم بازم صدا ضعیفه میشه لطفا راهنمایی کنید
  ممنونم میشم

  1. سلام و درود در قسمت پشت پنل بیرونی یک ولوم مربوط به میکروفون هست اون رو زیاد کنید به احتمال خیلی زیاد مشکلتون برطرف میشه

 16. صابر شکرالهی گفت:

  سلام مهندس ممنون میشم اگه من هم راهنمایی بکنید منزل ما ایفون صوتی تابا مدل برد پنل 1510y هست همه چی اوکی هست فقط صدای زنگ نداریم وقتی کسی از بیرون شاستی زنگ فشار میده یک صدای خیلی ضعیفی از زنگ خوردن رو داره ولی از داخل منزل وقتی نزدیک گوشی هستی یک صدای تیک آروم رو میشه شنید ،یعنی از داخل هیچ صدای زنگی شنیده نمیشه و هنگام فشردن شاستی زنگ از پنل بیرون یک صدای خیلی خیلی ضعیف تیک شنیده میشه همین مشکل از کدوم قطعه برد پنل میتونه باشه ؟

  1. سلام و درود به احتمال خیلی زیاد برد تولید کننده سیگنال زنگ در پنل بیرون مشکل داره و باید بررسی بشه

 17. مهیاری گفت:

  سلاماستاد غفاری …یه ایفون صوتی الا هست پنل وگوشی وقتی با منبع تغذیه چک میکنم هیچ مشکلی نداره اما تا پنل درب خانه را نصب میکنم صدای نویز شدیدی رو بلندگو میافته وصدای گوشی به پنل ضعیف میاد خازنهای عدسی را عوض کردم ترانزیستور وخازن الکترولیتی را هم عوض کردم مقاوم متغییر عوض کردم اماخوب نشد میشه استاد غفاری راهنمایی کنید ممنون میشم در ضمن بلندگو را هم عوض کردم

  1. سلام
   سیم برق ۲۲۰ پشت پنل رد نشده؟
   سیم شیلد رو به زمین وصل کنید

   1. مهیاری گفت:

    استاد ممنون از راهنماییتون سیم شیلد به زمین دادم خوب شد امیدوارم همیشه سلامت باشید

    1. صابر گفت:

     سلام مهندس من ایفون صوتی تابا دارم که صدای رفت و برگشت از پنل به گوشی و برعکس دارم درب باز کن هم عمل میکنه همه چی اوکی هست فقط مشکل اینه که هنگام فشرده شاستی زنگ از پنل خارجی صدای زنگی نداریم نه صدای زنگ از پنل خارجی شنیده میشه و نه از داخل صدای زنگ شنیده میشه فقط از داخل هنگام فشردن شاستی زنگ پنل خارجی یه صدای تیک میاد که نشون نیده شاستی زنگ هم درست کار میکنه ولی صدای زنگ نداریم کلا از کجاست از کدوم قطعه هست ؟حتی با گوشی دیگه هم تست کردم دقیقا همین مورد پیش میاد

     1. سلام و درود
      دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 18. 9156553448 گفت:

  سلام ببخشیدایفون مادروبازنمیکنه فکرکنم برقش قطعه بایدازکجاجستجوکنم

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک موارد تست و عیب یابی بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم.

 19. علی گفت:

  سلام آقای غفاری
  بعد از نصب آیفون صوتی تابا با اینکه سیم کشی را چک کردم باز هم در دو طرف هم گوشی و پانل صدا رد و بدل نمی شود مشکل چیست .

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه و در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 20. کامران گفت:

  سلام،
  گوشی داخل ساختمان ( قسمتی که صدای جلو درب را میشنویم) همیشه مقداری حرارت دارد (گرم است).
  و همینطور دستگاه داخلی ساختمان در قسمت که گوشی در آن محل قرار می‌گیرد گرم است ، ایا این گرما عادی است؟؟
  ممنون از راهنماییتون ،

  با تشکر

  1. سلام خیر عادی نیست باید بررسی بشه

   1. وحید گفت:

    سلام مهندس جان ایفون موقعی استفاده کردن صدای نویز داره هم از سمت گوشی داخل هم از بیرون صدا از بیرون میاد ولی نویز زیادی داره. کلا هم باز کردم سیم کشی رو هم عوض کردم. ولی نویز داره توی برد باید کدوم قسمتو ببینم عوض کنم.

    1. سلام و درود
     در ابتدا شیلد دور کابل آیفون را به زمین متصل کنید اگر مشکل برطرف نشد در پنل دم در دنبال خازن هایی که باد کردن بگردید که آنها را باید تعویض کنید

 21. کامبیز حاجی میرزائی گفت:

  سلام مشکل آیفون من اینخ که خود به خود درب بازکن عمل نمیکنه با توجه به درب بازکن و سفتی زنجیر باز هم عمل نمیکنه گوشی داخل واحد سالمه و چراغ ترانس هم روشن و صدا رفت برگشت هم مشکل نداره من چجوری باید بفهم مشکل کجاس و یا چطور متوجه بشم که آیا برق به درب بازکن یا بوبین میاد یا نه آیا با فاز متر امکان تست هست

  1. سلام و درود
   تست های مختلفی داره که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 22. محمود صبوري گفت:

  سلام جناب مهندس غفاري
  مشكل ما اينه كه صداهاي صحبت كردن ساكنان واحد طبقه پايين ما از داخل آيفون ما پخش ميشه ، ايرادش چيه ؟ باسپاس

  1. سلام
   ایرادی نداره سیم ها همه مشترک هست
   فقط سیم زنگ هر واحد به صورت مجزا هست

   1. محمود صبوري گفت:

    سلام باسپاس از شما
    ولي پخش شدن صدا در حالتي است كه ما و طبقه پايين از آيفون استفاده نمي كنيم و آيفونها گذاشته است و اونها در داخل منزل صحبتهاي معموليشون را انجام ميدن ولي صداشون از آيفون ما پخش ميشه.

 23. علی اصغر عباس پور نامقی گفت:

  سلام من یک درب بازکن صوتی تابا دارم وخود به خود زنگ می زند که شاسی زنگ وکلید سلکتور را تعویضکردم ولی به محض وصل کردن سیم مثبت ومنفی پنل خودبه خود زنگ به صدا در می آید وحتی طیم مربوط به زنگ را با اهمتر چک کردم واتصالی هم ندارد لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 24. منوچهر کریمی گفت:

  سلام جناب مهندس، در آیفون صوتی تابا از بیرون که شاسی را فشار می دیم صدای بوق شنیده نمی شه یعنی صدای زنگ از داخل ساختمان نداریم ولی اگر با کلید درب رو باز کنیم و لنگه در کامل باز بشه، اون موقع اگه شاسی بیرونی را فشار بدهیم صدای زنگ شنیده می شه . عیب کار کجاست . ممنون

  1. سلام و درود
   احتمالا کابل ایفون تون به نحوی با در درگیر هست و باعث قط و وصلی کابل شده

 25. 9308746733 گفت:

  سلام ایفون اگه درحیاط اب بره داخلش میسوزه؟

   1. هانیه گفت:

    سلام آیفون ما باز نمی‌کند و مشکل از گوشی هست
    من نمی‌دونم سیم چ رنگی رو باید ب کجا وصل کنم میشه کمک کنید

    1. سلام و درود
     دلایل مختلفی داره که باید تک به تک تست بشه
     در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 26. حسینی گفت:

  سلام آیفون ما صدای زنگ در داخل خیلی ضعیف است پتانسیومتر داخل برد را هم زیاد کردم فرقی نکرد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام با تعویض اسپیکر هندست احتمال زیاد مشکل تون حل میشه

   1. عرفان گفت:

    آیفون به کلی زنگ نمی‌خورد

    1. سلام دلایل مختلفی داره که باید تک به تک تست بشه
     در دوره نصب و عیب یابی ایفون کامل آموزش دادیم

 27. حسین قلندر گفت:

  با سلام مهندس عزیز آیفون تابا صوتی را نصب کردیم چند روز خوب کار می کرد حالا فقط زنگ نمی خوره هم صدا میره هم صدا می‌آید و هم درب باز میشه و فقط مشکلش زنگ نمی خوره لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

  1. سلام و درود چندین دلیل داره که باید تست بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 28. علی رضا قوچالو گفت:

  با سلام
  آیفون صوتی تابا داریم وقتی زنگ جلو درب زده میشه وگوشی داخل منزل رو برمی‌داریم صدا از پنل جلو درب به داخل رو نداریم وقتی شاسی درب بازکن رو فشار میدهیم و درب باز میشه اون موقع مشکل رفع میشه وصدا از بیرون به داخل رو میشنویم مشکل ازکجاست؟

  1. سلام و درود
   به احتمال زیاد شستی در بازکن روی گوشی مشکل داره که در مرجله اول باید با اسپری روغنی سرویس بشه اگه درست نشد تعویض بشه

 29. عبدالرضا ثابتی گفت:

  با سلام خدمت مهندس غفاری عزیز، با آرزوی موفقیت روزافزون برای حضرت عالی،، ،
  ممکنه بفرمایید علت ضعیف بودن زنگ و نداشتن بک تون زنگ،ایفون صوتی ، در پنل بیرون چیه ؟

  1. سلام و درود دلایل مختلفی داره که باید تک به تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل بررسی کردیم

 30. حسین محمدی گفت:

  سلام
  آیفون تابا صوتی جدیدا نصب کردم ولی پنل پای در یک صدای اضافی دارد
  نمی‌دونم که طبیعیه یا نه

  1. حسین محمدی گفت:

   سلام
   آیفون صوتی تابا داریم
   وقتی که گوشی رو بر میداریم هم سمت گوشی و هم سمت پنل سوت میکشه ؟
   ممنون میشم راهنماییم کنید

   1. سلام و درود
    ولوم اسپیکر پشت پنل رو کمتر کنین احتمال زیاد مشکل تون حل میشه

 31. قاسم گفت:

  ببخشید فراموش کردم که بگم آیفون منزل ما صوتی میباشد. بازم ممنون

 32. قاسم گفت:

  باسلام
  بزرگوار آیفون واحد ما مارک کوماکس میباشد و دو ماهی میشه که صدای زنگ واحد بسیار ضعیف شده . البته با گوشی یکی از واحدها که عوض کردیم صدای زنگ خوب شد . بنظر شما این میتونه از بورد باشه یا بلندگو ؟ ضمنا سایر کارکردهای گوشی مشکلی ندارد. درپایان اگه از بردش باشه ویا از بلندگو آیا خودم میتونم درستش کنم ؟ اگه پاسخ شما مثبته لطفا مکان بورد را راهنمایی فرمایید. باتشکر فراوان

  1. سلام
   اسپیکر داخل گوشی یا همون هندست رو تعویض کنین به احتمال زیاد مشکل تون برطرف میشه

 33. حسن حسینی گفت:

  سلام مهندس.یک افون صوتی دو طبقه الکتروپیک خریدم همه چیزش اوکی هستش هم زنگ خوردنش و هم دربازکنش.فقط مشکلش اینکه اگر گوشی طبقه اول رو بردارم گوشی طبقه دوم میتونه صدای گوشی اول رو بشنوه .سیم کشی هم کاملا صحیح میباشد.میخواستم بدونم مشکل از خود ایفونه یاگوشی های که خریدم طبیعیه یا عوضی گوشی ها زو خریدم.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام این مشکل طبیعی هست و همه آیفون های صوتی و تصویری این مشکل رو دارن

  2. حسین محمدی گفت:

   سلام مجدد
   مهندس جان پنل پای در ولوم برای تنظیم صدا ندارد
   راه دیگه ای نیست که وقتی گوشی رو بر میداریم ، سوت نکشه
   آیفون صوتی تابا هست

   1. میکروفون داخل پنل رو چک کنین شل نشده باشه و اگه میتونین درش بیارین و جلوی میکروفون رو یه تکه اسفنج بذارین و مجدد محکم سر جاش گیر بدین و تست کنین

  3. 9335342794 گفت:

   سلام آیفون صوتی تابان رو باز کردم هرکاری کردم داخل گوشی ساختمان صدا نداره ولی داخل پنل صدا داره

   1. سلام
    احتمال زیاد اسپیکر داخل گوشی تون خراب شده

 34. علی سروری گفت:

  سلام. خسته نباشید. ضمن عرض تشکر به محض برداشتن گوشی درب ساختمان باز میشه صدا هم از هر دو طرف نویزدار شده عیب از کجاست؟

  1. سلام
   به احتمال زیاد کلید سلکتوری پشت هندست نیاز به سرویس یا تعویض داره
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون به صور کامل به این موارد پرداختیم

 35. اشک گفت:

  سلام ایفون صوتی در ساختمان دو طبقه هردو همه کاری انجام میده هم صدا میره هم میاد و در رو باز میکنه فقط صدای زنگ رو نداره وقتی شاسی بیرون رو فشار میدم صدای تق تق میاد ولی صدای زنگ نه بیرون هست نه داخل ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام دلایل زیادی داره که باید تم به تک تست بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل آموزش دادیم

 36. محمد گفت:

  سلام و عرض خسته نباشید استادآیفون صوتی گویا با مشکل صدای زنگ با فشار دادن شستی زنگ صدای تق تق میاد سیم کشی کاملا تست شده با گوشی دیگه چک شده فقط ترانس برق بالا تر از ۱۲ولت برق میده و برای این آیفون نیست ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام
   به احتمال زیاد برد داخل پنل مشکل داره که باید بررسی بشه تا نظر دقیقی بشه داد

   1. محمد صیاد گفت:

    سلام چرا قبل از اینکه در رو باز کنیم صدا از گوشی به پنل میاد ولی از پنل به گوشی نمیاد ولی به محض باز شدن در صدا از دو طرف عالی میشه؟!

    1. سلام
     احتمال زیاد شستی در بازکن تون نیاز به سرویس داره با اسپری روغنی ناهید

 37. حبیب گفت:

  سلام
  آیفون ما الکتروپیک هست و چند روزی هست که وقتی زنگ روی پنل اصلی زده میشه صدای وحشتناکی بوق ممتد شنیده میشه و تا زمانی که گوشی را مجدد برداشته و سر جایش نگذاریم تا ارتباط قطشود این بوق شنیده میشود ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام دلایل مختلفی داره که باید بررسی عملی انجام بشه تا نظر دقیقی بشه داد

 38. ابراهیم سجادیان گفت:

  سلام وخسته نباشبد یه ایفون صوتی تابا داریم برق ۱۳ ولت تا روی D1وD2داریم همه چی درست عمل میکنه اما با فشار دکمه درب باز کن گوشی برق روی درب باز کن نمیاد وصدای شستی گوشی در پنل دم درب شنیده میشه ممنون از راهنمایی تان

  1. سلام احتمال زیاد شستی در بازکن تون یا باید با اسپری خشک سرویس بشه و یا باید تعویض بشه تا مشکل حل بشه

   1. میثم سوزنی گفت:

    سلام آیفون تابان صوتی داریم شاسی پنل دم درب رو ک فشار میدهیم پنل داخل گاهی زنگ میخورد گاهی نمی‌خورد
    لطفاً راهنمایی کنید
    ممنون

    1. سلام به احتمال زیاد شستی تون خرابه و باید با اسپری خشک سرویس کنید اگه درست نشد تعویض کنید

 39. محمد حسن گفت:

  با عرض سلام،
  آیفون صوتی واحد ما چند روزی میشه که نه روی پنل زنگ میخوره و نه داخل واحد.
  ولی سایر واحدها این مشکل رو ندارن.
  البته صدا رد و بدل میشه و درب هم باز می‌کنه.
  به نظرتون علتش چیه؟

  1. سلام به احتمال زیاد شستی زنگ پنل دم در شما خراب شده

   1. محسن گفت:

    با سلام .ببخشید ایفون صوتی ما از مارک الدو هست هر دو واحد ما از پنل بیرون که زنگ میزنیم پنل زنگ میخوره اما از داخل خونه نه زنگ میخوره نه درب رو باز میکنه ممنون میشم راهنمایی کنین

    1. سلام و درود
     به احتمال زیاد سیم آیفون تون جایی قطع هست چون سیگنال زنگ از در پنل تولید میشه و از اونجایی که هر دو واحد یک مشکل رو دارن احتمال 90 درصد مشکل از سیم دربازکن و سیم زنگ هست

 40. محمد سروری گفت:

  باسلام
  سیم ۳و۴ را لینک میکنم دربازمیشه
  سیم ورودی ازترانس رابا سیم L2 لینک میکنم دربازمیشه
  ولی ازقسمت شاسی گوشی بازنمیکنه آیفون الکتروپیک صوتی هستش
  ولتاژ خروجی ترانس هم ۱۳ ولت وموقعی که شاسی رانگه میداریم ۱۰.۷ ولت داره
  بیزحمت راهنمایی کنید مشکل ازچیست کلافه شدم

  1. سلام یا شاسی قطع کن پشت دهنی گوشی تون خرابه یا شاسی در بازکن روی گوشی

   1. محمد سروری گفت:

    سلام
    اونا هم درسته مهندس بردم تعمیرگاه گوشی وپنل را میگه هیچ مشکلی نداره
    فقط ترانس رانبردم احتمال داره مشکل ازترانس باشه با اینکه ۱۳ولت هم خروجی داره؟؟؟؟
    ۳ و۴ روی گوشی رالینک میدهم باز نمیکنه

    1. سلام با این حساب احتمال زیاد سیم تون مشکل داره و سیم های متصل رو با سیم های رزرو تعویض کنین و تست بگیرید

   2. محمد صدرارحامی گفت:

    سلام شاسی زنگ دراثر فشار زیاد گیر کرده واحتمالا مرتب زنگ خورده حالا شاسی راآزاد کردم ولی دیگه نه زنگ می خوره ونهصدا ازداخل وبیرون شنیده نمی شه عیب را بگویید

    1. سلام
     با یک تکه سیم دو سر شستی رو اتصال کوتاه کنین مشخص میشه که شستی مشکل داره یا قسمت های دیگه آیفون

 41. اشکان نصیری گفت:

  سلام مهندس عزیز ، 26واحد آیفون صوتی تابا بستیم مشکل اینجاست که یک گوشی سر جاش نباشه بقیه گوشی ها قطع میشه

 42. مهدی گفت:

  سلام با زدن دکمه در باز نمیشه ترانس سالمه و سیمها رو تا درب امتحان کردم سالمه چون با زدن دکمه دربازکن جریان در سیمها برقرار میشه و تستر قبل از قفل در بازکن جواب میده
  ولی بعد از بستن سیمها به ترمینال قفل و زدن دکمه بوبین قطعه را جذب نمیکند
  چطور میشه بوبین قفل رو امتحان کرد با بیزر که بوبین درب باز کن رو امتحان کردم جریان یه سره برقراره میتونه نشانه سوختن بوبین باشه

  1. سلام بوبین رو برقدار کنین اگه حالت اهنربایی داشت سالمه
   در کل با دربازکن تون خرابه یا زنجیر هاش ریگلاژ نشده

  2. جواد کریمی فر گفت:

   سلام. مهندس دو تا سوال دارم. اول یه آیفون صوتی تابا شش سیم داریم کلا صدا از دو طرف قطع هست .مشکل چیه ؟
   و دوم یه آیفون تابا داریم گوشی ۶ سیم و پنل ۴ سیم همه چی درسته فقط درب باز نمیشه .ایل در سیم کشی مشکلی هست ؟ نحوه سیم کشی چجوریه تو این حالت؟

   1. سلام و درود مشکل قطعی صدا چندین دلیل داره که باید تک به تک تست بشه و در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل بررسی کردیم
    مورد دوم نحوه ارتباط آیفون چهار سیم به شش سیم در دوره نصب و عیب یابی آیفون توضیح دادیم

 43. علی امیدی گفت:

  سلام وقت بخیر آیفون صوتی تک واحدی داریم که چراغ پنل روشنه و۱۲ولت هم دارم روی ترمینال پنل ولی اصلا کار نمی کنه با فشار شاسی در بازکن صدای نویز از پنل میاد لطفا راهنمایی

  1. سلام احتمال زیاد پنل تون مشکل داره که باید تعمیر گاه ببرین تا بررسی بشه

 44. مهدی رضوانی گفت:

  سلام.واحد ما در طبقه همکف هست و صدای آیفون صوتی مرتب به گوش می‌رسد آیا امکان اینکه صدای آیفون کمتر شود کاری کرد

  1. سلام بله از پشت پنل دم در میشه ولوم رو کم کرد

   1. رضا رستمی گفت:

    سلام استاد یه آیفون صوتی دارم که گوشی خونه زنگ میخوره ولی صدای طرف نمیاد

    1. سلام
     احتمالا میکروفون پنل بیرونی خراب شده که باید تست بشه

 45. Milan shayegh گفت:

  سلام خدمت شما،ایفون ساختمون ما ازنوع صوتی وزنجیرداره،زبونه ی کوچیک درب بیش از حد داخل می‌ره وگیرمیکنه،علتش چیه واگه میشه راهکارشو بدین تا درستش کنم خودم ممنونم از شما

  1. سلام مشکل سمت قل هست که نباید تا ته بره و باید قفل باز بشه تا رفع عیب بشه

   1. مهربانی گفت:

    سلام اقا مهندس من ایفون در باز کردم برق از ترانز به داخل گوشی میاد و فیز هم سالمه اما زنگ نمیخورد صدا هیچی ندارد نه گوشی نه ایفون هیچ عکساعملی نشون نمیده

    1. سلام
     چک کنین سیم فنری یا کلید قطع کن پشت گوشی احتمال داره خراب شده

 46. نوشاد گفت:

  سلام
  خدا قوت
  آیفون ما کامکس الکتریک تصویری هستش،
  صدا از پنل دم درب به گوشی قطع شده بود ، میکروفن پنل درب رو عوض کردیم مشکل صدا حل شد ، ولی الان تا کلید درب بازکن رو نزنیم صدا از پنل به گوشی نمیره، سلامت همه ی سیم ها رو هم چک کردیم.
  از چی میتونه باشه؟!

  1. سلام و درود یا سیم فنری مانیتور تون مشکل داره یا هم شستی قطع کن پشت دهنی آیفون

   1. هادی خاتمی گفت:

    سلام صدا از بیرون به داخل میاد ولی از داخل بیرون نمیره، فقط صدای سوت و خش میاد، کلا هر سه طبقه همینجور شده، اف اف پیک هست

    1. سلام سیم دوم رو چک کنین، مربوط به انتقال صدا از داخل به بیرون هست

   2. محسن جهانگیری گفت:

    سلام و دورود
    منم چنین مشکلی رو تو ایفون صوتی دارم یا باید شستی درب باز کن رو بزنی که صدا وصل بشه یا میکروفن پنل رو فوت کنی که صدا وصل بشه البته صدای بیرون به داخل این مشکل رو داره صدای داخل به بیرون مشکلی نداره سیم کشی هم بررسی شده مشکل نداره . ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام چندین تست داره که باید تک به تک بررسی بشه

  2. جعفر گفت:

   سلام مهندس عزیز وقتتون بخیر
   آیفون مدل تابا فقط زنگ نمیزنه دو طبقه هست هیچ کدامش زنگ نمیزنه بلندگو شستی هاشم و سیم هاشم تست کردم سالمه به نظرتون مشکل از کجاشه؟

   1. سلام اگه شستی و سیم مشکل نداره احتمال زیاد برد تولید پالس زنگ مشکل داره که داخل پنل هست

 47. میثم گفت:

  سلام سیم آیفون تصویری مشکل داشت عوض کردیم الان یه دونه جدید خریدیم صدای نویز میده. آیا سیم آیفون باید مخصوص باشه?

  1. سلام و درود بله سیم آیفون از نوع فویل دار باید تهیه کنید که از ایجاد نویز در سیم جلوگیری کنه

 48. سامان خورشیدی گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما و همکاران احتمالیتون.
  فقط میخواستم تشکر کنم بابت وقتی که برای دیگران(از جمله خود بنده) میذارید، و همچنین تجربیاتی که با دیگران به اشتراک میذارید.(خیلی ها دوست ندارن تجربه و هنرشون رو به دیگران انتقال بدن) که البته انسانهای تنگ نظری هستن.
  خلاصه اینکه شما هم لطف میکنید که وقت میذارید و آموزش میدین، هم بزرگی و بلند نظری خودتون رو ثابت می‌کنید.
  خسته نباشید و همیشه سلامت باشید.

  1. سلام و درود دوست عزیز
   ممنون از محبت شما

 49. فرهادسیاه مردان گفت:

  باسلام. آیفون صوتی واحدما، یک ساختمان 5 واحدی است. با زنگ خوردن یکی از واحدها، تمامی واحدها زنگ می‌خورد. علت خرابی چیست،. تشکر

  1. سلام سوییچر تون مشکل داره

  2. اسماعیل آقائی گفت:

   ضمن سلام و خسته نباشید خدمت شما مهندسین رشته های مختلف بنده آرزوی قبولی طاعات و عبادات شما در پیشگاه خداوند متعال رادارم واینکه ازتون ممنون ومتشکرم که مارانیز در این زمینه آگاه میکنید تا درصورت مشکل از تجربیات شما استفاده کنیم .

   1. سلام و درود خیلی ممنون از لطفتون طاعات و عبادات شما هم قبول باشه موفق باشید

  3. ابوالفضل گفت:

   سلام وقت بخیر
   ‌پنل اصلی آیفون صوتی از برند گویاست و گوشی ایفون ها نیز از همین برند است ، یکی از واحد ها بعد از بازسازی گوشی ایفون صوتی رو گم میکنند
   از چه برندی میتونن جایگزین کنند که به پنل اصلی بخوره

   1. سلام آیفون های صوتی کلا دو مدل هست یا گوشی ۴ سیم هست یا ۶ سیم هر کدوم بود هر برند دیگه ای همون مدل سیم رو براش بگیرید

 50. محمودبالاهنگ گفت:

  سلام آیفون صوتی الکتروپیک دارم زنگ نمی‌خورد سیم زنگ رابازوبسته میکنم چندروز درست میشوددوباره زنگ نمخورد ممنون میشوم راهنمایی کنید

  1. سلام وقتتون بخیر احتمال زیاد بخاطر گرد و غبار به درستی اتصال انجام نمیشه که باید با اسپری خشک پیچ یا سوکت مربوط به زنگ رو پاک کنید

   1. اسفندیار گفت:

    سلام مهندس،شرمنده،از بوشهر مزاحم میشم،دکمه که فشار میدم تا درب باز بشه فقط بوبین صدا داره و زبونه ای که باید درب باز کنه هیچ حرکتی نداره،بنظرشما عیب از کدوم قطعه هست،متشکرم عزیز

    1. سلام
     دو حالت داره
     یا فاصله ترانس با دربازکن زیاده یا این که زنجیر دربازکن درست ریگلاژ نشده

    2. اسفندیار گفت:

     سلام برادر، من قفل برقی زنجیری یکبار دیگه امتحان کردم وقتی درب نیمه باز باشه،شاسی که فشار بدیم بوبین کار میکنه ولی وقتی درب قفل باشه با فشار شاسی بوبین هیچ حرکتی نداره.شرمنده مرتب مزاحم میشم

     1. سلام مشکل از ریگلاژ قفل بازکن هست

  2. سامان خورشیدی گفت:

   با سلام.
   دوست عزیز بدون شک یکی از اتصالها شل هست.
   که به نظر بنده ترمینالها رو چک کنید، و اگه ممکنه براتون ده سانت از سر سیمها کوتاه کنید و دوباره توی ترمینالها ببندید، چون ممکنه سیم به اون ظرافت که هست از داخل قطع بشه، و با تکون دوباره وصل و قطع بشه، که با بریدن ده سانت از سر سیمها معمولا رفع میشه.

 51. نریمان حاجتی گفت:

  سلام من میخام آیفونمو باز کنم ولی بلد نیستم چون هیچ جاش پیچی چیزی پیدا نکزدم لطفا کمک کنین

  1. سامان خورشیدی گفت:

   با سلام خدمت شما دوست گرامی.
   به نظر بنده اگه توی باز کردن پنل و گوشی مشکل دارید، کلا بیخیال سایر عملیات ها روی آیفون بشید، چون در مرحله ی اول واسه خودتون خطر داره، بعدش ممکنه باعث اتصالی و سوختن قسمتی یا کل برد های آیفون و تحمل ضرر مالی بشید.
   و در پایان هم ممکنه به سیستم یا سیم کشی صدمه ای وارد کنید که کلا غیر قابل استفاده بشن و نفر بعدی، یا استادکاری که واسه نصب آیفون توی همون ساختمون میاد، اسیر دردسرهای خیلی زیاد بشه.
   اگه میخواید کلا جمعش کنید بنده میتونم توی یه تماس تصویری، مرحله به مرحله بهتون بگم چکار کنید.
   اگه لازم شد بگید تا شمارم رو بدم خدمتتون.

 52. مجتبی کاظمی راد گفت:

  سلام خسته نباشید ایفون صوتی الکتروپیک دارم نه صدا دار نه زنگ نه در باز کن کار می کنه برای بقیه همسیه ها سالم

  1. سلام
   گوشی تون رو با گوشی همسایت تعویض کنین جهت تست اگر مشکل حل شد احتمال زیاد اسپیکر گوشی خراب شده

   1. محسن دهکان گفت:

    درود آیفون صوتی داریم بعضی مواقع درب باز میکنه بعضی مواقع نه شاسی درب بازکن و بوبین چک کردم بنظرتون مشکل از کجاست

    1. سلام احتمالا فاصله ترانس تا در بازکن زیاده، ترانس میبایست نزدیک پنل دم در نصب یشه

 53. امین گفت:

  سلام، وقت بخیر
  من یه مشکلی دارم، که وقتی آیفون زنگ میخوره، توی پنل صدای زنگ نمیاد که مشخص بشه زنگ خورده، همینطور توی خونه گوشی صدای خیلی کمی داره، که به سختی میشه متوجه شد که زنگ خورده.
  مشکل از بلندگوهای دوطرفه یا مشکل دیگه ایه؟!

  1. سلام احتمال زیاد بلندگوی داخل گوشی خراب شده

 54. مهدی گفت:

  سلام
  از کلید سلکتوری گوشی است
  یک شاسی زیر هندس(دسته)گوشی است منظورم اونه باید گوشی رو باز کنید و آن را با اسپره مخصوص(ناهید) شست وشو دهید ببینید مشکلتان حل میشه

  1. سامان خورشیدی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز اگه اون کلید خراب بشه صدا کلا قطع میشه نه ضعیف، بنظرم همون بلندگوی داخل گوشی ضعیف شده و دوستی که اینو گفتن پاسخ صحیح تری دادن.

 55. شهاب خضرس گفت:

  سلام خسته نباشید
  ایفون صوتی ما خراب شده و کلا برقش قطع هست . مگر آیفون صوتی برقش ac نیست که بتوان با فازمتر تشخیص داد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام بر ac هم قطع میشه طبیعتاً اگر کل برق آیفون تون قطع هست احتمال زیاد فیوز داخل ترانس آیفون سوخته که باید چک بکنید

  2. مهدی گفت:

   نه ببین برق آیفون DCمشکلش چیه بگو تا بهت بگم باید چکارش کنی

  3. سامان خورشیدی گفت:

   سلام دوست عزیز، ایفون ها معمولا از ترانس تغذیه دو نوع خروجی میگیرن که یکیش DC و برای گوشی و پنل هست، و خروجی دیگه AC و برای درب باز کن استفاده میشه.
   اما در مجموع ولتاژ هر دوتا خروجی منبع تغذیه ها معمولا کمتر از 24 ولت هست و بجای فازمتر بهتره از یه ولت متر برای تست ولتاژ و اندازه گیری استفاده کنید.
   اگه کلا برق همه ی قسمت های ایفون قطع شده بهتره ورودی منبع تغذیه، اگه فیوز داره، فیوز منبع تغذیه، و خروجی های منبع تغذیه رو چک کنید.
   خیلی وقتها منبع تغذیه دچار نقص میشه و فقط یکی از خروجی ها که معمولا DC هست قطع میشه.

 56. سعید مظفری گفت:

  سلام.آقای مهندس خیلی ممنون از راهنمایی های ارزنده شما.
  یه سوالی؛ ما تو کارگاه صدای زنگ آیفون صوتی که از طریق بلندگوی داخل گوشی به صدا در میاد رو نمی شنویم.آیا راهی وجود داره یه زنگ کوچیک تو دفتر کارگاه نصب کنیم و با دو رشته سیم به گوشی داخلی وصل کنیم؟؟
  اگه شدنی هست از کدوم سر سیم ها بگیریم و زنگ چند ولت تهیه کنیم؟؟
  سپاس فراوان

  1. سلام وقتتون بخیر سعی می کنیم در آموزش های بعدی این مسئله رو آموزش بدین و سیم بندی شده را بررسی کنیم

  2. سامان خورشیدی گفت:

   با سلام
   دوست عزیز شما میتونید از مثبت و منفی بلندگوی گوشی برای تحریک و قطع و وصل یک عدد رله استفاده کنید، و ورودی و خروجی رله هم برق 220ولت باشه، که یه زنگ 220 ولت قوی رو به خروجی رله وصل کنید.
   اما برای انتقال صدا باید بعد از شنیدن صدای زنگ به گوشی مراجعه کنید و با پنل دم در در ارتباط باشید، البته اینکه عرض کردم تئوری اولیه و ساده ش هست که شما متوجه بشید ممکنه و برای اجرا باید یه تغییراتی توش داده بشه که عملی و کاربردی بشه.

 57. علی دانش گفت:

  سلام ، خسته نباشید
  آیفون ما دو طبقه و صوتی هست. در طبقه دوم هیچ صدایی از بیرون نمیاد و بیرون از منزل صدای داخل هست. طبقه اول مشکلی نداره. مشکل از درباز کن داخل هست . ممنون میشم راهنماییم کنید.

  1. سلام گوشی رو جابجا کنین اگه مشکل حل شد احتمالا میکروفون مشکل داره

   1. سام گفت:

    سلام آیفون ما الکتروپیک هست زمانی که شستی زنگ را فشار میدهیم در باز کن یکسره کار میکند ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام وقتتون بخیر به احتمال زیاد کلید قطع کن پشت گوشی خراب شده و باید سرویس یا تعویض بشه

  2. خالد رحمانی گفت:

   سلام خسته نباشید
   بعد از بارندگی پنل زنگ نمیخوره علت چیست

   1. سلام وقتتون بخیر باید عیب یابی بشه معمولاً با سرویسبرد پنل با اسپری خشک مشکل حل میشه

 58. کیان میر گفت:

  سلام مهندس
  آیفون ما صوتیه
  کلید داخلی که در رو باز می‌کنه شکسته
  چیکارش باید بکنم؟
  بعدش هم وقتی سالم بود بایستی چندبار بزنی تا در باز بشه
  برق می‌رسید ولی بایستی چندبار دکمه رو زد تا در باز بشه چیکارش کنم؟
  ممنون

  1. سلام میتونین شستی رو تعویض کنید یا یک شستی تک پل زنگ نصب کنین

  2. سامان خورشیدی گفت:

   سلام، اون شاستی تعویض میشه، اما واسه باز کردن درب، باید اول زنجیر رو چک کنید که سفت یا شل نباشه،اگه مشکل افت ولتاژ باشه میشه با یه رله حلش کرد و برق بدون افت رو به درب باز کن رسوند تا راحت عمل بازکردن رو انجام بده.

 59. مهدی گفت:

  سلام مهندس جان – عمر مفید قفل درب بازکن چند ساله – مال ما که در باز نمیکنه ولی ببرق داره – تازه بعد از دوسال خراب شده – تعویظ قطعات که نمیسرفه درذسته؟یه دونه نو بخرم خوبه

  1. سلام عمر مقید دقیقی مشخص نشده چون کیفیت فرق میکنه بله تعویض کنید

   1. پوریا مهدوی گفت:

    سلام مهندس
    ایفون صوتی مدل پارس پیام
    کار میکرد یکدفعه قطع شده
    درب باز کن کار میکنه
    الان چراخ رو پنل جلو در خاموشه
    و. اینکه چهار تا سیم رو منبع تغذیه رو دیوار نمیدونم هر کدوم کجا باید. وصل بشه

    1. سلام وقتتون بخیر کاری به سیم بندی شن داشته باشیم اگر قبلاً بدون مشکل کار میکرده، احتمالاً الان ترانس تون خراب شده یا فیوز داخل ترانس سوخته

    2. سامان خورشیدی گفت:

     اگه درب باز کن کار میکنه، ولی برق پنل قطع شده مشخصه که مشکل از همون چهارتا سیم خروجی منبع تغذیه هست، منبع تغذیه چهارتا پایه خروجی برق داره که دوتاش خروجی AC و برای درب بازکنه، دوتای دیگه که با مثبت و منفی مشخص شدن DC و برای تغذیه ی پنل و گوشی هستن، الان شما دوتای درب باز کن سرجاش هست و دوتای دیگه رو باید به مثبت و منفی وصل کنید تا پنل روشن بشه، اما نکته اینجاست که جای مثبت و منفی رو نباید برعکس ببندی، که اگه از سیم بندی سر در نمیاری، بده یه استاد کار برات مشخص کنه کدوم سیم واسه مثبت و کدوم برای منفی هست.

 60. mohammad گفت:

  سلام وقت بخیرمهندس،یه آیفون ۲طبقه نصب کردم یک طبقه مشکلی نداره ولی اون یکی طبقه زمانی که ازگوشی جواب میدی بعدکه میخوای گوشی قطع کنی و بزاری سرجاش سوت میکشه،مشکلش چی میتونه باشه؟

  1. سلام چک کنین سیم تون اتصال زمین داره یا قطع کردن یه رشته بدون روکش هست که باید به دیواری جایی وصل کنید و مورد دوم هم ولوم پشت پنل رو کمتر کنین و چک کنین

 61. امیر علی گفت:

  سلام دیروز آیفون ما کلا از کار افتاد ن زنگ میزنه ن جیزی کنار فیوز برق یه جعبه داره چراغشم خاموش شده آیفون صوتی هستش مارک سوزوکی

  1. سلام چک کنین یه فیوز شیشه ای داخل ترانس ایفون تون هست احتمالا سوخته و باید تعویض بشه

  2. مهدی گفت:

   سلام یک فیوز شیشه ای 12ولت است باید اون را عوض کنید

 62. ایمان گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  یک ایفون یک واحده گویا داریم بعد از باران مدتی خش خش میکرد و بعدا از کار افتاد به این صورت که گوشی داخل واحد سالمه و منبع تغذیه هم سالمه . پنل هم برق داره چون لامپش روشنه ولی هیچ عملی انجام نمیشه .ن زنگ میخوره نه صدا منتقل میشه و ن در بازکن عمل میکنه ..

  1. سلام و درود سیم های مربوط به صدا و تصویر رو بررسی کنید درست اتصال داده شده یا رسوب نزده باشه
   ممکنه فقط مثبت و منفی به پنل وصبل باشه

   1. رضا گفت:

    سلام علت پارازیت ایفون چی هست
    من حتی پنل و گوشی رو هم باز کردم اووردم روی میز وصلشون کردم بازم پارازیت دارن

    وقتی انگشتمو یجای مدار میزارم پارازیت قطع میشه

    صدای ترانس کلا میوفته داخل ایفون

    1. سلام سیم منفی آیفون رو به چارچوب درب یا به دیوار متصل کنید و بررسی کنید مشکلتون حل میشه یا نه

 63. اباذر رضائی گفت:

  سلام با سپاس از توضیحات ارزشمند شما.در یک اپارتمان سه واحدی در واحد هستم که بعد از برقراری تلفن واحدم آیفون کل اپارتمان به مشکل خورد تا قبل از آن فقط زنگ واحدم بخاطر خرابی از پنل زنگ نمی زد.بعد از ایجاد مشکل کلی پنل را توسط تعمیرکار باز کردیم و قسمت های زنک زده و شاسی ها را تعویض کردیم وحتی قسمت رله اگر اشتباه نکنم تعویض شد در مرحله بعدی منبع تغذیه هم تعویض شد یک مدت کوتاهی همه چی درست شد ولی الان دوباره همه چی از مار افتاده نه صدای واحد نه صدای بیرون نه زنگ درب و نه درب باز کن عمل نمی کند فقط پنل درب چراخ های روبروی شاسیها روشن است. سئوال بنده این است آیا اشتباه وصل کردن خط تلفن باعث خرابی آیفون می شود و درحال حاضر عیب از کجاست ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

  1. سلام و درود
   عملاً خود ایفون ارتباطی با تلفن نداره و به احتمال زیاد مسیر سیم هاتون یکی هست و تغییراتی در سیم بندی آیفون انجام شده.
   نظر قطعی نمیشه داد و باید به صورت عملی عیب یابی بیشتر انجام بشه

   1. ملکی گفت:

    سلام مهندس. آیفون صوتی دو طبقه الکترو پیک. مدتیه ن زنگ و ن صدا هیچی نداریم در طبقات

    1. سلام و درود
     ترانس ایفون رو چک کنین احتمالا فیوزش سوخته

 64. ایمان فخاری گفت:

  سلام مهندس عزیز،من آیفون صوتی کیهان دارم مشکل اینه ک زنگ نمیخوره یعنی صدا دو طرف میاد ،ولی زنگ نمیخوره ،۶ سیمه هست ، گوشی ۶ تا سیم داره ABCD_AC-12 ولی پنل بیرونی فرق داره ABC داره ولی D نداره ک مخصوص زنگ هست میشه لطف کنید بگید من باید ب کدوم وصل کنم

  1. سلام سیم مربوط به d به پیچ شماره یک پنل بیرون متصل میشه و اگر شماره ۱ نداشت سیم خروجی شستی زنگ به d متصل میشه اگر مشکل سیم بندی نبود سیم فنری گوشی داخل رو بررسی کنید مشکلی نداشته باشه و اگر سیم فنری سالم بود به احتمال زیاد کلید قطع کن پشت دهنی گوشی مشکل داره

 65. محسن گفت:

  سلام و روز شما بخیر.
  ضمن تشکر از وقتی که برای پاسخگویی صرف می کنید. ساختمان 6 واحدی که هر کدام از واحد ها با نوعی از مشکل در آیفون صوتی تابا مواجه هستند. وضعیت واحد من به طور خاص : ” آیفون زنگ می خورد. صدا از پنل به گوشی شنیده می شود. از گوشی به پنل صدا قطع است. در باز کن کار نمی کند. ” گوشی نو مدل تابا TL 633 نصب شده است . به نظر شما ایراد در چه قسمت یا قسمت هایی می تواند باشد . و اینکه آیا اگر ایراد در سیم کشی رخ داده بدون نیاز به دسترسی واحد یا واحد های دیگر امکان تعمیر مستقیم وجود دارد ؟
  با سپاس از شما.

  1. سلام و درود اگر آیفون صوتی هستش احتمال زیاد سیم دوم که مربوط به انتقال صدا از گوشی به پنل هست مشکل داره و یا در جایی قطع هست که باید در پشت تک تک گوشی ها بررسی بشه چون در آیفون صوتی کلیه مسیرها به همدیگه انشعاب شده‌اند و از پشت هر گوشی به طبقات بالاتر انتقال پیدا میکنه و در مورد دربازکن هم صرفاً سیمهای بین مسیر ترانس تا در بازکن باید بررسی بشه اگه ایفن نو هست احتمال مشکل سیم کشی زیاده

 66. یوسف رضاپور گفت:

  سلام مهندس جان
  آیفون صوتی دو واحده داریم شاسی دربازکن عمل نمیکنه دربازکن هم تازه خریدم مشکل از پنل بیرون میتونه باشه

  1. سلام
   به احتمال زیاد خود شستی مشکل داره

   1. حسینی گفت:

    سلام وقت بخیر
    آیفون صوتی گویا نصب کردم الان زنگ میخوره صدا میده اما باز نمیکنه

    1. سلام وقتتون بخیر اگر آیفون ۵ سیمه هست سیم پنجم را بررسی کنید که مشکل نداشته باشه اگر هم ۴ سیمه هست سیم پشت در که به دربازکن رفته را چک کنید که قطعی نداشته باشه و با یک سیم دیگه تست کنید و اگر سالم بود سیم فنری روی مانیتور یا کلید قطع کن پشت گوشی رو بررسی کنید که سالم هست یا نه

 67. محسن غزنوی گفت:

  سلام. مارک آیفون صوتی ما الکترو پیک است. مشکلی که داریم این است که صدا از بیرون به گوشی داخل ساختمان منتقل نمی شود. پنل گوشی داخل ساختمان را که تکان بدهیم یا چند ضربه بزنیم بعضی مواقع صدا وصل می شود. وقتی بازش کردم با فاز متر که روی پیچ دوم اتصال برقرار می شود صدا وصل می شود ولی گوشی را که قطع کنیم و دوباره برداریم قطع می شود. به نظر شما مشکل چیست؟

  1. سلام و درود
   به احتما زیاد سیم آیفون تون مشکل داره

  2. سید مهدی حسینی گفت:

   احتمال 90درصدسلکتور شش پایه گوشیتون مشکل داره بادست امتحان کنید گوشی رو بزارید رو گوشتون وبا دست آروم آروم باشاسی قطع کن ور برید اگه دیدید صدا داره درست میشه باید سلکتور رو تعویض کنید

  3. سامان خورشیدی گفت:

   با سلام
   دوست گرامی بدون شک سیم پشت اون پایه که به برد وصل میشه شل هست یا قطع شده، گوشی رو باز کنید و از داخل همون پایه رو چک کنید، بدون شک قطعیش رو پیدا میکنید.

 68. محمد حسین گفت:

  سلام مهندس سوال من این است که چرا قفل باز کن درب ما بعد از باز کردن درب دوباره اهرم به جای قبل بر ممیگردد وبایستی حتما با با دست زنجیر را بکشیم

  1. سلام وقتتون بخیر زنجیر بزرگ را مقداری شل و تند کنید تا تنظیم شود

  2. محمد رضا خرمی نژاد گفت:

   باسلام خدمت دوست عزیز.داخل درب بازکن یک رله یا بوبین وجود داره که عمدتا یک اهرمی کوچک نزدیک بهش قرار داره که پشتش یه فنر ریزه.به مرور زمان خاصیت فنریش ضعیف میشه یه مقدار کوچلو کشش بیار مشکلتون حل میشه

 69. حامد گفت:

  سلام و عرض ادب
  سوالی داشتم از محضرتون
  یک پنل تک واحدی با دو گوشی رو چگونه می توان نصب کرد که هر دو گوشی یک در رو باز بکنند .
  حالت یک خانه دوبلکس که هر طبقه یک گوشی هست که بتواند در را باز بکند.

  1. سلام وقتتون بخیر آیفون یک واحدی که دو گوشی به آن متصل هست طبیعتاً برای یک در طراحی شده و کار خاصی نیاز نیست بکنید

 70. ایمان گفت:

  سلام مهندس خسته نباشید…ما یه ایفون داریم ک صدا بیرون داخل شنیده میشه ولی ضعیفه…صدای داخل از ایفون بیرون شنیدع نمیشه و درم باز نمیشه ولی زنگ میخوره..خواستیم ببینیم مشکل از کجاس..خیلی ممنون…

  1. سلام وقتتون بخیر آیفون صوتی هستش یا تصویری و اینکه چه مارکی هست؟

 71. حمید گفت:

  باسلام وخسته نباشید
  مایه آیفون الکتروپیک واسه یه ساختمان۲طبقه داریم که خراب شده تعمیرکارآوردیم نتونست مشکل روحل کنه ومشکل هم اینجاست که دکمه بازکن طبقه بالارو فشارمیدیم طبقه پایین بازمیشه ویابرعکس وفقط یک طبقه کارمیکنه ولی هر۲طبقه هم زنگ میخوره وهم صداوصله فقط توبازکردن ۱طبقه فعاله بایدچکارکنیم؟؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر به احتمال زیاد سوئیچر آیفون خراب هست و باید تعویض بشه

 72. حمیدرضا گفت:

  سلام مهندس
  ممنون بابت پاسخگویی تون
  یه مشکل خاص برام پیش اومده
  ما یه آیفون سه طبقه تابان داریم و چون خونه رو تازه خریدیم سابقشو نمیدونم منتها طبقه 3اکیه طبقه دوم و هکف فقط صدای گوشی رو منتقل نمیکنه
  از جعبه تقسیم توی حیاط تموم اتصالات را بررسی کردم سیمها یکم مستعملن ولی عایقشون کردم
  همچی درست شد و حل شد منتها وقتی ک جمع کردم تقسیمو دوباره به حالت قبل برگشت
  دوبار تا حالا همین کارو کردم نمی‌دونم چی میشه ک اینجوری میشه
  جالب اینکه دفعه آخر حتی گوشی آیفون آوردم مستقیم به پنل دم در وصل کردم البته سه سیم اول رو،/(گوشی شش سیمیه)
  بازم صدای بیرون میاد ولی صدای گوشی رو پنل نمیاد در حالی ک همون موقع گوشی طبقه سوم صدای داخلو انتقال میده
  یکبار هم گوشی یکی از دوطبقه پایین رو آوردم تو حیاط وصل کردم یهو همچین حل شد و راه افتاد تا پیچهای منبع تغذیه و سیمها و جمع کردم دوباره مشکل پدیدار شد
  ضمنا یه تفاوت دیگه اینکه شستیه طبقه سوم موقع فشار و زنگ زدن از پنل صدای بلندتری ایجاد می‌کنه تا اون دوتا طبقه ک‌مشکل دارن
  کاملا گیج شدم لطفا راهنمایی بفرمایین

  1. سلام و درود دوست عزیز باید پنل طبقه سوم رو باز کنید و به جای طبقه اول یا دوم وصل کنید اگر مشکلتون حل شد مشکل از سمت پنل های طبقه اول و دوم هست نکته ای که می فرمایید اینه که طبقه سوم بدون مشکل هست یعنی اینکه سیم‌های رفت و برگشت صدای اون طبقه صرفاً سالم هست اگر آیفون تصویری است یعنی سیم هاتون مشکلی نداره ولی اگر آیفون‌صوتی هست باید سیم ها هم بررسی بشه

 73. مهدی گفت:

  درود بر شرفتون.خیلی عالی و مفید بود

 74. حسینی گفت:

  سلام، زمانی که از بیرون شاسی زنگ را فشار می‌دهیم اول اینکه صدای زنگ پشت پنل بيرون شنیده نمیشود، دوم اینکه صدای زنگ داخل منزل هم بسیار ضعیف است، لطفاً راهنمایی بفرمائید
  مدل تابا 633

  1. سلام و درود از اونجایی که صدای ضعیفی در قسمت مانیتور شنیده میشه یعنی سیم کشی شما مشکلی نداره و به احتمال زیاد مشکل از برد پنل بیرونی شما هست

 75. علی خوش گفت:

  آیفون صوتی کیهان نصب کردم و وقتی برق ترانس را وصل میکنم پنل شروع به بوق زدن مقطع اما دائمی می کند ممنون می شوم بگویید کجای سیم کشی را اشتباه کردم

 76. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر
  آیفون صوتی تامر هست زنگ نمیخوره و صدای بیرون رو نمیشنوم وقتی شاسی داخل رو چند بار قطع و وصل میکنم درست میشه علت چیست؟

  1. سلام و درود همون شستی که چند بار فشار میزنید مشکل داره و باید سرویس یا تعویض بشه تا مشکلتون حل بشه

 77. M گفت:

  سلام ایفون ما یه سره زنگ میخوره مشکلش چیه

  1. سلام به احتمال زیاد شستی پنل دم در شما مشکل دارد و باید تعویض شود

 78. سعید گفت:

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  یه ایفون صوتی تاب داریم
  صدای زنگ نه از گوشی میاد نه پنل بیرون
  ولی وقتی شستی رو فشار میدن یه صدای اتصال میاد که خیلی ضعیفه ولی صدای زنگ نیست. مثل این میمونه که دو تا سیم رو به هم دارن وصل میکنن یه صدای اتصال میاد ولی زنگ نمیخوره
  چرا صدای زنگ نمیاد با توجه به توضیحاتی که دادم. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام ظاهر سیم منفی آیفون مشکل داره که باید بررسی بشه

 79. س م ساعد ح گفت:

  سلام استاد،
  آیفون صوتی زنگ نمی خورد،
  کلیه اتصالات صحیح است و
  با تست اهمی بیزر اطمینان دارم c و d درای اهمی در حدود ده ۱۰ اهم است و گوشی سالم است.
  استاد در چه صورت زنگ به صدا در می آید؟آیا d به ۱۲ ولت تغذیه وصل می شود یا طبق بررسی و تحلیل من سیگنال ملودی زنگ در پنل تولید شده و پس از تقویت از طریق پین یا پیچ d زنگ مستقیما به گوشی در داخل منزل فرستاده می شود؟ممنون
  از راهنمایی و بزرگواری شما

  1. سلام سیگنال زنگ به صورت پیوسته در پنل دم در در حال تولید شدن است و با زدن شستی زنگ این سیگنال به گوشی منتقل می شود اگر اطمینان دارید که گوشی سالم است و اتصالات هم سالم است حتماً شستی رو یک بررسی بکنید و دوسیم شاسی را اتصال کوتاه کنید اگر زنگ خورد یعنی باید شستی تعویض شود

   1. هیبت جعفری گفت:

    سلام و عرض ادب خدمت شما آقای غفاری بزرگوار ببخشید بنده آیفون صوتی تابان دارم پنل جلو در وقتی زنگ می زنیم از داخل زنگ می خورد ولی خود پنل صدای زنگ آن قطع است لطفا راهنمایی بفرمایید روی برد باید کدام قسمت تعمییر یا تعویض شود ؟ با تشکر

    1. سلام و درود مکالمه مشکلی داره یا نه؟

 80. محمد گفت:

  سلام جناب مهندس خسته نباشید .
  چون خیلی پاسخگو هستید جسارت کردم سوال بپرسم .
  یه آیفون صوتی یک طبقه تامر داریم که بعضی وقت ها کامل زنگ می خوره ، صدا میاره و میبره ، درو باز می کنه ،
  ولی بعضی وقت ها هیچ کدوم از این کارها رو انجام نمیده
  ممنون میشم راهنمایی بفرمایید شهرستانمون کوچکه کسی نتونسته حل کنه مشکلو

  1. سلام به احتمال زیاد مشکل اتصالات دارید که باید عیب یابی بشه به صورت حضوری تا مشکل برطرف بشه

 81. شنتیا گفت:

  سلام ما به تازگی ایفون صوتی الدو نصب کردیم
  وقتی شاسی زنگ پنل بیرونیو فشار میدیم نور پنل نوسان میکنه
  صدای بوقشم ناجوره
  مشکل کجاست مهندس

  1. سلام وقتتون بخیر به احتمال زیاد ترانس تون مشکل داره که باید ولتاژ خروجی ترانس با ولت متر اندازه گیری بشه تا مشخص بشه مشکل داره یا نه

   1. محمد گفت:

    خیلی لطف کردید
    پاینده باشید

 82. نعمت گفت:

  باسلام.ایفون منزل ما 12واحدی میباشد .بعضی وقتا زنگ میخوره صدایی زنک هم از جلو پنل شنیده میشه.بعضی وقتا زنک میخوره صدای زنگ از پنل شنیده نمیشود وصدا هم نمیاد

  1. بررسی بکنید سیم فنری پنل داخل منزل مشکل داره یا نه با یک سیم دیگه تعویض کنید مشخص میشه

 83. یونس زارعی گفت:

  با سلام و عرض تشکر
  آیفون صوتی دو طبقه داریم طبقه دوم بدون مشکل کار میکند طبقه اول درب بازکن کار نمیکند گوشی را باز کردم و دکمه درب بازکن را بررسی کردم سالم بود اتصال درب بازکن را یکسره کردم ولی باز هم کار نمیکرد
  چه دلیل دیگری ممکن است داشته باشد؟

  1. سلام گوشی طبقه دوم را باز کنید به جای گوشی طبقه اول نصب کنید اگر مشکل برطرف نشد مشکل از داخل گوشی طبقه اول است که جز باید بررسی بشه مواردی مثل سیم فنری، کلید دربازکن و شستی که پشت دهنی گوشی قرار دارد اینها باید جز به جز عیب یابی و بررسی بشه
   اگر مشکل از پنل نبود احتمال زیاد مشکل از سمت سیم بندی یا پنل دم در هست

 84. محمدرضا حسن‌زاده گفت:

  سلام جناب مهندس
  اول لازم میدونم بهتون بابت پاسخگویی با حوصله و دقیق، خداقوت بگم. مطمئن باشید خداوند چندین برابر این وقتی که برای گره‌گشایی از کار و دغدغه مردم اختصاص میدید رو همراه با آرامش و شادی وصف‌ناپذیری بهتون برمیگردونه. بنده برای شما و خانوادتون اینو آرزو دارم.
  جسارتا سوالی داشتم. یه آیفون ۲ کاناله در منزل پدری نصب هست که ظاهرا طبقه دوم بدون مشکل داره کارش رو انجام میده. اما واحدی که مربوط به منزل ایشون میشه، هیچ صدایی رو از سمت پنل دریافت نمیکنه. سابقا که بلندگوی گوشی داخل اتاق رو بررسی کردم، سالم بود. و چون از محل مشکل مطمئن نبودم اقدام دیگه‌ای نکردم. ناچارا با همین اوضاع ادامه دادن ولی ازونجا که بدلیل بیماری کمی رفت و آمد براشون دشوار هست و این قضیه براشون اسباب زحمت شده، تقاضا دارم اگر ممکنه راهنمایی بفرمایید که چه اقدامی لازمه.
  با تشکر از شما و کادر سایت

  1. سلام و درود
   ممنون از محبت تون
   میبایست گوشی طبقه اول رو با دوم جابجا کنین تا مشخص بشه مشکل از گوشی هست یا نه اگر مشکل از گوشی بود سیم فنری رو تعویض کنین اگر حل نشد بدین تعمیرات آیفون

 85. هادی گفت:

  سلام خسته نباشید ایفون صوتی تابا دارم وصل هم هست صدا وزنگش مشکل نداره فقط برا قسمت دربازکنش ضعیفه قدرت نداره بازش کنه قفلم عوض کردم نشد ولی وقتی درب ورودی را باز میکنیم قشنگ عمل میکنه ولی وقتی درب بسته هست فقط صدای ضعیف میده باز نمیکنه مشکلش کجاست ممنون

  1. سلام
   سه حالت داره
   یا زنجیر تون زیادی تند یا شل هست
   و یا ترانس تون با پنل دم در فاصله زیادی داره
   یا هم ترانس ضعیف شده و باید تعویض بشه

 86. کاوه کیوان گفت:

  سلام مهندس خسته نباشی ببخشی ما ایفنمون زنگ میخوره وقتی از داخل گوشی بر میداریم ببینی کیه صدای خشه میاد و صدای طرف ضعیف میاد ب دلیل خشه

  1. سلام احتمالا محل اتصالات سیم ها باید تمیز بشه

 87. سلام ما یک آیفون صوتی تابا داریم ده واحد هستش.ولی من وقتی شستی زنگ پنل بیرونی ساختمان یعنی پشت درب میزنم صدای بوق داخل واحد شنیده نمی‌شود مشکل ا چیه؟

  1. سلام وقتتون بخیر این اتفاق فقط برای یک واحد میفته یا همه واحدها همین مشکل را دارند؟

 88. سلام ما یک آیفون صوتی تابا داریم ده واحد هستش.ولی من وقتی شستی زنگ پنل بیرونی ساختمان یعنی پشت درب میزنم صدای زنگ از داخل واحد نمیاد .اما درب باز میکنه .صدا میاد و همه چی سالمه فقط اون دکمه پنل کار نمیکنه.لطفا راهنمایی کنید.خیلی عجله دارم.ممنون

  1. سلام دو سیمی که به شستی رفته را به همدیگه متصل کنید اگر زنگ خورد یعنی اینکه شستی اون مشکل داره و باید تعویض بشه

  2. فاتحی گفت:

   سلام مهندس وقتتون بخیر یک آیفون قدیمی صوتی تامر داریم به محض وصل سوکت ها، بلندگو آیفون دم دری یکسره صدا میدهد ممنون از پاسخگویتون

   1. سلام و درود دقیقاً چه نوع صدایی میده

 89. مهدی حافظی گفت:

  باسلام استاد یک آیفون تابا یک طبقه داریم اگر موقع زنگ زدن گوشی را بر نداریم نفر بعدی که شاسی زنگ را فشار میدهد دیگر آیفون بوق نمیخورد داخل ساختمان و باید گوشی داخل ساختمان را یکبار برداریم و دوباره بگذاریم تا کسی که زنگ میزند زنگ بخورد ممنون میشم را هنمایی کنید

  1. سلام
   ظاهراً برد پنل داخل مشکل داره که باید توسط تعمیر کار برد الکترونیکی بررسی بشه

 90. بابائی گفت:

  سلام
  آیفون الکتروپیک 875 همه چیز کار می کنه صدا و در بازکن ولی سیگنال زنگ نداریم، قبل کلید رو هم مستقیم وصل کردم سیم ها همه سالم ،منبع تغذیه رو هم عوض کردم ،مشکل از برد است ولی نمی دونم کدام قطعه مشکل داره؟

  1. سلام
   برد تولید کننده پالس زنگ داخل پنل بیرونی هست که باید بدین تعمیر کار آیفون تعویض کنین

   1. مجتبی بهرامی گفت:

    سلام قربان یک آیفون تابان هست همه چی سالمه فقط موقع زنگ زدن صدای زنگ گوشی داخل خیلی ضعیفه البته آیفون صوتی هست اگه راهنماییم کنید ممنون میشم

 91. علی گفت:

  سلام وقت بخیر یه ایفون صوتی تابا داریم که پنل دم در ۳ تا کلید زنگ داره کلید اول وقتی میزنی صدای زنگ تو خونه میاد ولی دم در صدای زنگ هنگام فشار دادن کلید کمه کلید دوم کلا کار نمیکنه و زنگ رو هم تو خونه به صدا در نمیاره ولی کلید سوم رو پنل سالمه من مشکل چیه به نظرتون؟

 92. سیدجواد صدیقی گفت:

  سلام استاد خسته نباشید یک آیفون صوتی یک طبقه دارم کلا از کار افتاده چراغ قرمز ریزی روی ترانسش هست اونم خاموش هست برق رو چک کردم به ترانس برق میرسه آیا امکانش هست که ترانسش سوخته باشه ؟

  1. سلام معمولا یک فیوز شیشه ای کوچک داخل ترانس هست که اون میسوزه و باید تعویض بشه

 93. اسلامی گفت:

  با سلام
  سیم برق ترمینال درب بازکن ایفون خونه جدا شده میخاستم راهنمایی بفرمایید واسه وصل اون باید چطوری انجامش بدم
  چهار رشته سیم هست با رنگهای متفاوت

  1. سلام دو رشته از این سیم ها مورد استفاده قرار می گیره که باید پنل دم در را باز می کنید که رنگ سیم ها مشخص بشه دو رشته سیم رو مستقیم به دو ترمینال دربازکن متصل کنید

 94. سلطانی گفت:

  سلام.خسته نباشید مهندس جان ما یک دستگاه آیفون صوتی گویا ۳۶واحده داریم کلیه ایرادها ازجمله خرابی گوشیها بر طرف شده من گوشی ها رو یکی یکی بعد از تعمیر نصب کردم ولی هر چه قدر تعداد گوشی ها زیادتر میشد صدای پنل جنب درب ضعیف تر میشد به طوری که آخرین گوشی ۳۶ که نصب کردم صدا به سختی از بیرون شنیده میشه چطوری مشکل رو حل کنم

  1. سلام در آیفون هایی که تعداد واحد ها بالا هست بهترین راهکار استفاده از سوئیچر مرکزی است که در نزدیکی پنل دم در باید نصب شود تا کیفیت صدا و تصویر افت پیدا نکند به احتمال زیاد در سیستم آیفون های شما از سوئیچر های پشت مانیتور استفاده می شود

 95. امید بهرامی گفت:

  سلام طاعات عبداتتون قبول
  مهندس جان آیفون خونه زنگ میزنم صدا داخل خونه میاد ولی بیرون صدای بوق خوردن نمیاد
  درب باز نمیکنه یعنی کلید رو میزنم هیچ صدایی نمیاد و باز نمیکنه
  صدای خروج از پشت آیفون از داخل به بیرون خیلی خیلی ضعیفه ولی صدا از بیرون به داخل خونه کاملا واضح میاد.نظر شما درمورد ان خراب چیه؟
  ممنون از لطف شما

  1. سلام به احتمال زیاد بلندگوی پنل دم در مشکل داره و همچنین شستی در باز کن پنل داخل هم باید سرویس یا تعویض بشود

   1. امیر گفت:

    باسلام،صداهردوطرف میاد،دربازکن سالم،فقط کلیدزنگ فشار میدیم زنگ نمیخوره ،بفرمائید مشکل از کجاست؟ ممنون

    1. سلام احتمالا شستی زنگ معیوب شده و نیاز به تعویض داره

 96. علی گفت:

  سلام بر شما خوبین آقا یک آیفون دو طبقه الکتروپیک داریم تمام سیم ها به درستی وصل شده ولی وقتی آیفون طبقه اول رو از برق در میارم و از مدار خارج میکنیم آیفون طبقه دوم شروع می‌کنه به مداوم زنگ خوردن علت چیه سیم کشی صحیح است همچیز به درستی کار می‌کنه ولی وقتی از برق در می آوردیم آیفون طبقه بالا شروع به بوق زدن میکنه

 97. سید علی گفت:

  سلام مهندس جان اطلاعاتت به نظرم اصلا کامل نیست و خیلی ابتدایی هست بنده که در این زمینه نه علم این کارو دارم و نه تجربه میدونم که سیم بندی e و f از ترانس به گوشی و از گوشی به قفل در باز کن رفته و دکمه در باز کن دو سیم e و f بهم متصل شده و برق نیاز برای در باز کن تعمین میشه یعنی اگر e و f رو به هم
  متصل کنیم باید در باز کن عمل کنه و دکمه درو باز کن درست مثل کلید برق وظیفش قطع و وصل کردنه چرا اطلاعات درست ندارید و اگر دارید اطلاعات درست به مردم نمی دید

  1. سلام این که شما اطلاعات دارین دلیل نمیشه که بقیه هم عین شما بلد باشن و باید پایه ای اموزش بدیم
   که کل مطالب در یک مقاله نمیگنجه چون بسیار مفصل هست که سعی داریم که یک اموزش چند ساعته منتشر کنیم

 98. روح اله گفت:

  سلام ممنون عالی و جامع بود

  1. خدا رو شکر که براتون مفید واقع شده

 99. منصور گفت:

  مهندس جان اگه شستی بیرون ساختمان رو بزنم صدای آیفون هر دو طبقه به صدا در میاد چکار کنم؟ عیب از کجاست؟

  1. سلام احتمال زیاد سوییچر تون خراب شده

 100. mohammad گفت:

  سلام خسته نباشید یه آیفون صوتی مدل سوزوکی نصب کردم همه سیم ها رو درست زدم ولی یه صدای بوق بلند میده وقتی گوشی رو برمیداری

 101. آقا گفت:

  با سلام و عرض ارادت
  پنل اف اف صوتی ما 4 طبقه هست منتها مدتی در را باز نمیکرد و صدا از بیرون و داخل مشکلی نداشت که بنده قسمت درب بازکن را چک کردم و دو رشته سیمی که به درب باز کن وصل بود را باز کردم ناخواسته چند ثانیه به هم دو رشته سیم اتصال پیدا کرد بعد از آن صدا موقع زنگ زدن از چهار گوشی صدای زنگ شنیده میشود ولی در گوشی طبقه اول و دوم صدای بیرونی و داخلی را ندارم و گوشی سوم و چهارم صدای کسی که در را میخواهد باز کند را بیرون از ساختمان می شنوم ولی او صدای بیرون ساختمان را نمیشنود مشکل کجاست ایا خللی در منبع تغذیه وجود دارد یا تمام گوشی ها احیانا سوخته هست؟با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر می‌بایست جز به جز بررسی بشه تا عیب یابی دقیقی بشه انجام داد

  2. رضا گفت:

   سلام خسته نباشید
   یک آیفون تصویری هست
   اون گوشی که داخل هست و ال سی دی داره

   چهارتا سیم میره واسه پنل دم در
   دوتاش gnd و power هستن

   این دوتا باید همیشه ولتاژ داشته باشن؟

   یا وقتی کسی زنگ میزنه ولتاژ دار میشن

   الان ولتمتر میزنم بهشون ولتاژ ندارن یعنی گوشی مشکل داره؟

   ممنون از پاسخگوییتون

   1. سلام وقتی شستی زنگ فشار داده میشه باید ولتاژ دار بشه

 102. رضا گفت:

  باسلام. آیفون صوتی یک طبقه الکتروپیک صداهای داخل و خارج آن بعضی اوقات بدون مشکل است ولی بعضی اوقات صدای خارج به داخل منتقل نمی‌شود. ولی وقتی که دکمه درب بازکن زده میشود، صدای خارج شنیده میشود. علت این مشکل چیست؟ باتشکر از شما.

 103. ممدم گفت:

  خیلی عالی
  گره از کار ما که وا شد ، ممنون

 104. امیر گفت:

  سلام وخسته نباشید از اطلاعات مفیدتون بسیار ممنونم اگه امکان داره لطف کنید بگید دلیل سوختن فیوز داخل پنل جلوی درب چیه وقتی بجای فیوز سیم میندازم دیگه درب بازکن عمل نمیکنه ضمنا صدای جلوی درب هم نداریم .باتشکر

  1. سلام در قسمتی از سیستم آیفون اتصالی وجود داره که باید توسط یک تعمیرکار آیفون عیب یابی بشه تا مشکل حل بشه

   1. Ho3ein.najafi گفت:

    سلام خداقوت
    من یه ایفون الکتروپیک صوتی دارم که صدا از پنل به گوشی نمیره میکروفون تست کردم سالمه ممنون میشم راهنمایی کنید

 105. علی غفاری گفت:

  سلام وقت بخیر جناب مهندس، علت ضعیف شدن و سپس قطع صدای رفت و برگشت بعد از هر بار بارندگی از بیرون به داخل در آیفون تصویری الکتروپیک از پنل هستش یا بلندگو و دهنی جلوی در؟

  1. سلام علت مشخص هست آب به پنل دم در نفوذ میکنه و باعث این اتفاق میشه که با نصب کردن باران گیر روی پنل دم در مشکلتون حل میشه

 106. علی اصغر خضری گفت:

  سلام روزتون بخیر علت یکسره شدن صدای زنگ پنل داخل واحد مدل تابا صوتی (سپهر tl660) ممنونم.

  1. سلام به احتمال زیاد شستی پنل دم در مشکل داره و باید سرویس یا تعویض بشه

 107. کیخسرو گفت:

  با سلام و تشکر از مطالب مفید شما,ما یه آیفون صوتی مدل تابا داریم که در باز کنش خراب شد حالا اومدیم اونو درست کنیم یه دفعه زنگشم قطع شد,حالا تمام قطعاتش سالمه ولی زنگ نمیزنه و همچنان درو باز نمیکنه ولی صدا رو خیلی خوب از داخل به بیرون و بالعکس رد و بدل میکنه,مشکل کجاست?

  1. سلام ایفون تابای 4 سیم هست یا شش سیم؟

 108. یعقوب فهمی گفت:

  با سلام و خسته نباشی خدمت شما عزیزان
  ایفون صوتی منزل ما سه طبقه هستش چند روزی هستش که صدا از داخل به بیرون خیلی خوب میاد ولی از بیرون به داخل همراه صدای فش یا نویز یا ترررررر حالا اسم درستش رو نمیدونم باید ببخشید. لازم به ذکر هستش که هر سه طبقه همینجوره. لطفا راهنمایی فرمایید.
  با تشکر

  1. سلام
   دو رشته سیم اول و دوم مربوط به رفت و برگشت صدا هست که میبایست بررسی کنید

   1. روح الله محمدی گفت:

    سلام وقت بخیر.گوشی ایفن صوتی ما تابا هستش وهمه سیستمش مشکلی نداره فقط وقتی زنگ میزنن درو باز میکنیم گوشی رو میزنیم زنگش یسره میشه.مشکلش چیه؟

    1. سلام دلایل مختلفی داره و چندتا دلیل اصلیش اینه که یا شستی دربازکن روی مانیتور مشکل داره یا کلید سلکتوری پشت دهنی مشکل داره یا سیم فنری تون مشکل داره این موارد را بررسی کنید

 109. حسین گفت:

  سلام من یک آیفون دو طبقه ی گویا صوتی دارم. همه ی سیم کشی ها رو مطمعنم درست وصل کردم. یه اتفاق جالب که میفتا اینه که طبقه بالا همه اش درسته اما هنگامی که طبقه پایین را وصل ی کنم، طبقه ی بالا قطع میشود.(زنگ پایین کار می کند با صداهای بالا) انگار با وصل کردن پایین زنگ از بالا به پایین منتقل میشود.

 110. حسینی گفت:

  سلام ایفون از بیرون خیلی صدای خش خش بلند است و از بیرون صدا نمیاد

 111. کاربر مهمان گفت:

  سلام ایفون صوتی الکتروپیک داریم از زنگ میزنیم فقط چراغش روشن میشه زنگ نمیخوره
  علتش چیه

  1. سلام صدا هم رد و بدل میشه یا نه؟

 112. کاربر مهمان گفت:

  سلام
  چراغوترانس روسن هستش ولی کلا سیستم ایفون صوتی کار نمیکنه
  نه زنگ میزنه, نه در باز میکنه
  لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام و عرض ادب بفرمایید صدا رد و بدل میشه یا نه

 113. مرادی گفت:

  سلام مهندس جان الکتروپیک دوواحدی دارم همه چیش اکیه زنگ میزنیم صداش خیلی پارازیت داره بلند گو پنل قطع کردم صداش خوب شد فکر کردم بلند گو عیب داره بلند گو را عوض کردم ولی درست نشد لطفا راهنمایی کنید متشکرم

  1. سلام اتصال سیم ها رو یک بار قطع کنین و مجدد لختش کنید و ببندید احتمالا حل خواهد شد

 114. علی گفت:

  سلام
  آیفون صوتی تک واحدی گویا دارم. همه چیز درست است فقط موقعی که دکمه بازکردن در را میزنم صدایی میدهد ولی در را باز نمیکند. لطفا راهنمایی فرمایید.

  1. سلام احتمالا ریگلاژ نشده پیشنهاد میکنم زنجیر رو کمی شل تر کنین و تست کنین

 115. رافع گفت:

  سلام وقت بخیر لطفا راهنمایی بفرمایید برای خونه دو طبقه میشه از آیفون صوتی یک کانال با دوگوشی (یکی طبقه بالا ویکی پایین)استفاده کرد ممنون

 116. ساداتی از شمال گفت:

  سلام ..ایفون جلوی ورب اینجانب را بجه ها خراب کردن حالا میخام بجای ان شاستی زنگ بزارم که فقط گوشی داخل زنگ بخورد و درب را دگمه گوشی از داخل منزل باز کنم آیا امکانش هست ..نقشه آن را اعلام کنید تشکرر

  1. سلام بله میشه کافیه دو رشته سیمی که در ایفون به شستی پنل بیرون وصل هست رو باز کنید و به دو پیچ شستی زنگ وصل کنید.

  2. رضا گفت:

   سلام استاد علت اینکه کلید زنگ ایفون یسره شده یعنی داعم درو باز نگه میداره همیشه برق میره برا بوبین مشکل چیه

   1. سلام
    شستی در باز کن از پنل داخلی منزل خراب شده که میبایست تعویض بشه

 117. اصغر گفت:

  سلام.خسته نباشید.وقتی زنگ آیفون را می‌زنیم صدای شنیداری از داخل خانه قطع میشود و وقتی دکمه باز کن را می‌زنیم صدای آزاد میشه.لطفا میشه راهنمایی کنید

  1. سلام میبایست حضوری عیب یابی بشه

   1. میرزایی گفت:

    سلام آقا مهندس
    آیفون ما فقط میشه باهاش در و باز کرد و هیچ چیز دیگش کار نمیکنه لطفا راهنمایی کنید ممنون

    1. سلام سی اول و دوم مربوط به صدا هست اونا رو چک کنین قطع نباشه

    2. علی گفت:

     سلام زنگ بیرون واحد میخورد ولی زنگ داخل یکی در میون میخوره علتش چیست پنل دو واحدی میباشد

 118. حسن گفت:

  سلام
  آیفون صوتی تابا الکتریک هستش
  ساختمان سه طبقه ست فقط درب باز کن درب رو نمی کنه یعنی پشت پانل درب a و b و c هستش که همه این سه تا وصل هستن با شماره یک دو سه چهار که چون سه طبقه ست فقط یک و دو و سه وصل هستش شماره ۴ خالی هستش دو قطب مثبت منفی هستش که از منبع تغذیه میاد بعد از c یه اتصالی که روش علامت زنگوله هس بدون سیمه مشکل اینجاست که دو تا سیم از درب بازکن میاد نمیدونم به کجا وصل کنم که!!؟؟ فقط یه اتصال که گفتم علامت زنگوله روش هس خالیه
  تو نمونه ها اتصال d1 و d2 و علامت مد آوردین که هیچکدام روی پانل درب نیس
  دو سر سیم درب بازکن رو به قطب مثبت منفی پانل وصل کردم که درب ۲۴ ساعته بازه
  راهنماییم کنید که دو سر سیم درب بازکن رو به کدوم قسمت پانل وصل کنم
  ممنون

 119. حمیدرضا گفت:

  سلام خسته نباشین
  وقتی ترانسو به پنل متصل میکنم آژیر میکشه همراه با صوت میشه بگین اشکال کار چیه؟

  1. سلام اگر آژیر می کشد ظاهراً میکروسوئیچ دزدگیر تان مشکل دارد و باید میکروسوئیچ دزدگیر را از مدار خارج کنید و برای رفع مشکل سوت کشیدن هم ولوم میکروفون و ولوم اسپیکر را از پشت پنل بیرونی کمتر کنید

 120. کاربر مهمان گفت:

  سلام وقت بخیر
  گوشیآیفون صوتی دو طبقه داریم طبقه پایین درست است ولی بالا نه صوت دارد و نه در را باز می کند مشکل کجاست

 121. mehdi kohan گفت:

  خیلی ممنونم از آموزشهاتون .بسیار مفید وآموزنده بودن.امیدوارم درتمامی مراحل زندگیتون موفق باشین

  1. سپاسگزارم از محبت شما

 122. کاربر مهمان گفت:

  با سلام و عرض ادب
  صدای داخل کوچه بسیار کم از گوشی قابل شنیدنه اما برعکسش خوبه لطفا راهنمایی بفرمایید( منزل دو طبقه و برند اف اف تابانه که مشکل برای هر دو طبقه وجود دارد)

 123. علی گفت:

  با سلام و عرض ادب خدمت حضرت عالی
  منزل ما دو طبقست و چند ساله که از اف اف تابان استفاده می کنیم متاسفانه چند ماه میشه که صدا ار پنل داخل خیابان به داخل منزل نمیاد اما برعکس با کیفیته و در ضمن زمانی که گوشی رو برمی داریم فقط صدای ناهنجار ممتد از گوشی ها خارج میشه .لطفا راهنمایی بفرمایید باتشکر

 124. مهدی گفت:

  سلام وقت شما بخیر
  ایفن صوتی دارییم
  زنگ نمی خوره
  صدا از داخل خانه بیرون نمیره
  واز داخل کوچه صدا به داخل خانه می اید
  همچنین در داخل گوشی خانه فقط 5سیم وصل است

  1. سلام یا میکروفون پنل داخلی مشکل دارد و یا سیم انتقال صدا از داخل به بیرون

 125. Amir گفت:

  سلام مهندس خسته نباشی
  ایفون ما در رو باز میکنه ولی زنگ نمیخوره ولی اگه دکمه هاشو محکم فشار بدی در بعضی مواقع زنگ میخوره علتش چیه؟

  1. سلام شستی پنل بیرون را عوض کنید مشکلتون رفع میشه

   1. حسین صمصام گفت:

    باسلام ایفن صوتی داریم به علت رعد وبرق ترانزیستور سوخته میشه بفرمایید ترانزیستور شماره چند هست چه ترانزیستوری روش بزنم

 126. میثم راد گفت:

  سلام مهندس وقت بخیر
  در باز کن الکتروپیک نصب کردم ولی در باز کن کار نمیکنه
  یعنی وقتی شاستی باز کردن درب میزنم فقط از پنل جلوی درب به صدایی میاد ولی دربارکن عمل نمیکنه
  بنظرتون ایراد از چی میتونه باشه؟؟

  1. سلام احتمال زیاد در بازکن تون تنظیم و ریگلاژ نشده و به احتمال کمتر هم ترانس تون ضعیف شده و امپر پایین میده

  2. رحیم کرمپوریان گفت:

   سلام مهندس جان آیفون گویا قدیمی داریم صدا رادیو دارد بعد بازش کردم دو تا پیچ پلاستیکی دارد کم و زیاد کردم قطع نشد اما متاسفانه یکی از پیچهای پلاستیکی شکست.لطفا چکار کنم صدای رادیو قطع بشه سپاس از لطفتون

 127. رادمهر گفت:

  سلام مهندس جان صدا از پنل به گوشی نمیاد
  و برعکس اما زمانی ک در باز کن میزنی و در باز میشه بعد صدا درست میشه . مشکل چیه ؟؟؟؟

 128. آریا گفت:

  با سلام و عرض خسته نباشید یه سوال داشتم آیفون خونه ما اینجوری کار می‌کنه از بیرون که زنگ میزنم و تو خونه گوشی رو برمیدارند صدایی نمیاد زمانی که در رو باز میکنن بعد صدا رد و بدل میشه و مشکلی نیست خواستم راهنمایی کنید مشکل کجاست

 129. مرتضی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه آیفتن ۱۴ واحدی نصب کردم که پنل پایین صوت میکشه وقتی یکی ازگوشی هارو برمیداریم صداقطع میشه علتش چیه

  1. سلام ولوم اسپیکر پشت پنل بیرون رو کمتر کنین احتمال زیاد مشکل حل خواهد شد

 130. کاربر مهمان گفت:

  ممنون عالی بود

 131. امیر گفت:

  باسلام مهندس جان بنده قبلادربازکن گویاصوتی سه طبقه نصب کرده بودم حال بعدازخراب شدن پنل دم دریک پنل سه طبقه الکتروآلا گرفتم حالا تمامی عملکرد گوشی وپنل بجززنگ خوردن درست کارمیکنه میخاستم بدونم چراپنل بیرونی وگوشی داخل واحدبافشردن شستی پنل زنگ عمل نمیکنه باتشکر

  1. سلام چک کنید سیم فنری تو سالم هست یانه

 132. وحید گفت:

  سلام مهندس آیفون صوتی الکتروپیک یه صدای نویز خیلی بلندی از صفحه ی جلوی در میاد و نه صدا میاد نه میره ولی زنگ و دربازکن کار می‌کنه این ایفونم داشته کار می‌کرده شاسی زنگشو طرف عوض کرده اینجوری شده

 133. امین حسن پور گفت:

  سلام آیفون پیک درو باز نمیکنه همه چیزاشو کنترل کردم اوکیه؟ میتو از برد داخل پنل باشه

  1. سیستم دربازکن با برد آیفون کاری ندارد و یا شستی پنل داخلی آیفون مشکل دارد یا سیم های فنری مشکل دارد و یا سیم های رابط بین پنل بیرونی و داخلی مشکل دارد در نهایت خود در باز کن یا سیم های پشت در نیز بررسی کنید

 134. سجاد گفت:

  برای ما نه زنگ میخوره نه صدا از تو خونه نه از بیرون میره مشکلش از چی

 135. باقرزاده مشهد گفت:

  .باسلام:تشکر از راهنمایی های مفیدتون ایفون صوتی الا دو واحدی داریم همه چیش درسته مدتیه که پنل دم درب صدای هوووم مدام میده وقتی جلو خانه ایستادیم این صدا شنیده میشه همزمان زنگ واحد رو که میزنیم صدای زنگ خودن هم از بلند گوی پنل شنیده میشه گوشی داخل رو که برمیداریم این صدا در گوشی واحد هم میاد حرف که زده میشه از بلند گوی پنل بصورت خیلی ضعیف و تقریبا بدون تشخیص شنیده میشه طلفا بفرمایید ایراد در چیست ممنون

 136. احمد گفت:

  آیفون خود به خود به خود باز میشه

  1. سلام احتمالاً کلید سلکتوری پنل داخلی آیفون شما مشکل دارد و خراب شده

 137. مهدی گفت:

  سلام
  آیفون صوتی الکترونیک دارم صدا از بیرون میاد ولی صدای ما بیرون نمیره علتش چی می‌تونه باشه

  1. سلام دلایل مختلفی دارند ممکن است میکروفون پنل داخلی مشکل داشته باشد یا اسپیکر پنل بیرونی مشکل داشته باشد یا سیم های ارتباطی مشکلی داشته باشد که باید تک تک این موارد تست بشود

 138. وحید گفت:

  مشکل دارم در ایفون صوتی الکتروپیک تک واحده
  صدای داخل ساختمان به صورت رسا و شفاف در کوچه قابل شنیدنه و هیچ مشکلی نداره
  اما صدای کوچه داخل منزل خیلی اندک شنیده میشه.
  میکروفن رو تعویض کردم باز هم مشکل رفع نشد
  پتانسیومتر پنل دم در عوض کردم باز هم مشکل حل نشد
  رسوب و و کثیفی هم ندارد پنل چون در جایی نیست که آب گیر باشد
  سیم کشی هم کاملا درست هست
  بلندگو گوشی داخل منزل هم مشکلی نداره تست شده.
  حال ایراد از کجاست که داخل ساختمان صدای دم در ضعیف شنیده میشود نیاز به راهنمایی اساتدید دارم. سپاس گذارم.

 139. وحید گفت:

  {در سمت دیگر ماجرا برای قطع صدا در آیفون صوتی امکان دارد که صدا را در بیرون ساختمان داشته باشیم؛ اما از بیرون ساختمان صدایی به داخل بنا نیاید. این عیب می تواند ناشی از عدم کارکرد صحیح بلندگوی پنل آیفون صوتی باشد}
  با سلام در مورد این نوشته گفتید اگه صدای پنل دم در داخل منزل شنیده نشود عیب میتواند ناشی از عدم کارکرد بلندگوی پنل صوتی باشد؟ پنل مگه داخل کوچه نیست؟؟؟
  ببخشید من متوجه نشدم چه ربطی به بلندگو پنل دم در داره که صدا در داخل ساختمان شنیده نمیشه؟
  بلندگو پنل کوچه مگه وظیفه ای جز پخش صدا برای کوچه داره؟ که داخل ساختمان صدا شنیده نشه بلندگو دم در خراب باشه؟
  شاید منظورتون این بود که عدم کارکرد صحیح بلندگوی گوشی داخل ساختمان خراب شده است؟

  1. سلام و درود منظورم میکروفون پنل دم در بود که اشتباهاً بلندگو نوشتم

   1. پارسا گفت:

    سلام آیفون صوتی الکتروپیک دارم از پنل زنگ میزنی ن پنل صدا داره ن گوشی خونه زنگ میخوره ولی چراغ دربازکن روی گوشی روشن میشه و صدا از گوشی ب پنل می‌ره ولی از پنل ب گوشی نمیره
    بلندگو گوشی نگاه کردم سالم بنظرتون مشکل چیه

    1. سلام با توجه به توضیحاتی که دادید به احتمال زیاد بلندگوی پنل دم در مشکل دارد

 140. سلمانی گفت:

  سلام آیفونصوتی مدلTL633زنجیر رو آزاد نمی کنه که در بسته بشه

  1. در بازکن شما نیاز به ریگلاژ دارد که در قسمت مکانیکی آن قفل و آزاد کردن ضامن به راحتی انجام میشود

 141. علی گفت:

  سلام مهندس پنل دم در مربوط به مجتمع مسکونی می باشد .از نوع تابا و صوتی هستن .بعضی وقت ها صوت می کشه .ازار دهنده است.چکار کنیم تا قطع شود

  1. پیشنهاد می کنم ولوم اسپیکر از پشت پنل دم در رو کم کنید تا حالت سوت کشیدن به حداقل برسد

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام صدای ز نگ ایفون نه دم در میاد نه داخل چی کار باید کرد کدوم سیم رو؟ سیم رو چه جوری باید تشخیص بدیم

   1. سلام سیم های رفت و برگشت صدا معمولاً سیم های اول و دوم هستند که باید چک و عیب یابی بشود

    1. داوود گفت:

     ببخشید مهندس . علت عیف بودن صدای زنگ چیست. از پنل صدای زنگ معلوم است ولی در داخل خانه صدای زنگ ضعیف است . البته زنگ میزنه اما ضعیف .

     1. سلام ولوم پشت پنل دم در که مربوط به اسپیکر هست رو زیاد کنید احتمالا مشکل تون حل خواهد شد

   2. نادری گفت:

    سلام .وقت بخیر
    از کل واحد ها وقتی دکمه بازکن رو میزنیم تو پنل پشت درب وردی ساختمان صدا میاد ولی درب باز نمیشه

 142. محمدمهدی گفت:

  سلام‌ آیفون صوتی تابان قدیمی وصل کردم یکسال درست کارکرده الان زنگ بالاو پایین صداش ضعیف شده همه چیزشوتست کردم برق،سیم کشی،ولی درست نشد راهنماییم کنید ممنون میشم

  1. سلام به احتمال زیاد اسپیکر پنل دم در مشکل دارد و باید تعویض شود

  2. عارف گفت:

   صدای داخل وبیرون خیلی ضعیف است

 143. کاربر مهمان گفت:

  سلام خسته نباشید صدا از داخل به بیرون نمیره و زنگ که میزنم بلندگوی دم در صدا نمیده و شخصی که در حال زنگ زدن است متوجه نمیشه که داخل خونه زنگ میخوره

  1. سلام به احتمال زیاد بلندگوی پنل دم در مشکل دارد و باید تعویض شود

 144. ابوالفضل گفت:

  سلام آقا غفاری آیفون ما الکتروپیک صدا از پنل جلو در نمیاد ولی وقتی دربازکن میزنی صدا وصل میشه ممنونم

  1. احتمال زیاد یا سیم بندی تون جایی مشکل داره یا کلید سلکتوری پنل داخلی معیوب هست

 145. حیدری گفت:

  با سلام خدمت استاد عزیز درباز کن صوتی ما مدل تابانِ صدا رو کامل رد و بدل میکنه ولی وقتی زنگ میزنی هیچ صدای ازش نمیاد.

  1. سلام شستی پنل دم در تون خرابه و باید تعویض بشه

  2. Hasan گفت:

   سلام .مهندس. آیفون صوتی الکترونیک . آیفون صداش میره میاد ولی صدای زنگ نداره دلیلش از چی هستش. تشکر

 146. کاربر مهمان گفت:

  سلام امکانش هست یه عکس از سیم متصل از کلید زنگ پنل به برد پنل برام ارسال کنید
  یه دنیا ممنون میشم اگه محبت کنید
  smts88@gmail.com

 147. هیرش گفت:

  سلام ممنون از مطالب مفیدتون
  بمحض زدن منبع تغذیه به برق صدای زنگ قطع نمیشه (زنگ ممتد) دلیل چی میتونه باشه استاد؟
  آیفون صوتی تابا tl660

  1. سلام ظاهرا شستی پنل دم در تون خراب شده

 148. اسماعیل گفت:

  با سلام ایفون صوتی الکتروپیک داریم که نوه اتصالات درسته ولی همیشه یه صدای نویزی به گوشی خونه هنگامیکه برمیداریم میاد علت چیه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام سیم رفت و برگشت صدا رو به دیوار یا در فلزی جایی وصل کنید که حالت ارت بگیره احتمالا مشکل تون حل میشه

 149. اسماعیل کوچیک شما گفت:

  با سلام اقای غفاری ایفون صوتی الکتروپیک داریم نو،که همیشه یه صدای نویزی که حتی بعضی وقتها هم بیشتر هم میشه به نحوی که طرف دم درب رو صداشو نمیشناسی از گوشی که بر میداری میاد ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام سیم رفت و برگشت صدا رو به دیوار یا در فلزی جایی وصل کنید که حالت ارت بگیره احتمالا مشکل تون حل میشه

 150. کاربر مهمان گفت:

  باسلام آیفن صوتی به تازگی نصب کردیم هیچ مشکلی ندارد فقط صدا زنگ از بیرون از ساختمان شنیده نمی‌شود لطفا بنده را راهنمایی کنید مارک پارس پیام هستش متشکرم

  1. سلام یا اسپیکر دم در خراب شده یا هم سیم های فنری یا سیم ها رابط قطع شده یا رسوب زده که میبایست کامل این موارد چک بشه

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام اف اف صوتی گویا دارم صدای زنگ خیلی ضعیف است

 151. سیدمهدی گفت:

  سلام.وقت بخیر.
  .ما یک آیفون صوتی الکترو پیک برای ۲طبقه داریم.در یک طبقه بعداز کاغذ دیواری،گوشی داخلی رو که نصب کردیم(که احتمالا اول،سیمها اشتباه نصب شد)حالا دیگه نه طبقه اول و نه دوم هیچ کدام صدایی عبور نمیدهند.تنها درب باز کن ها عمل میکنند.
  بنظرتون چه قطعه ای معیوب شده؟ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام با جابجا بستن سیم های صدا در ایفون اتفاقی برای ایفون نمی افته و احتمالا الان سیم بندی تون یا اشتباه هست یا جایی قطع هست

  2. قاسم حمیدی گفت:

   سلام جناب مهندس
   سالها پیش الکترونیک صوتی سه طبقه دو واحدی نصب و راه اندازی کردم. مدتی است زنگ واحدها از داخل عمل میکند. اما مقابل پنل فیدبک زنگ نداریم، صوت هم در جلوی در و داخل نداریم. ممنونم از هدایت شما

   1. سلام و درود
    ظاهرا بلندگوی پنل دم در تون خراب شده که میبایست تعویض بشه

 152. رشیدی گفت:

  استاد عرض سلام
  در رابطه با درب باز کن آیفون تابان متاسفانه شماره واحد که بر روی پلن درب رو میزنیم بعد دکمه زنگ رو میزنیم در صفحه ارور مینویسه و آیفون بالا زنگ نمیخوره .
  البته آیفون روشنها و دکمه درب باز کن رو میزنیم درب باز میشه علت اینکه آیفون زنگ نمیخوره چی میتونه باشه ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام صدا رد و بدل میشه؟

 153. سید گفت:

  سلام آیفون صوتی تابان فقط صدای زنگ جلوی در وگوشی داخل ساختمان خیلی ضعیف است

  1. سلام
   ولوم میکروفون و اسپیکر از پشت پنل بیرونی رو بیشتر کنید و مجدد تست کنید

 154. غلامرضارضائی گفت:

  سلام و عرض ادب.
  آیفون من الکتروپیکه که یه صدای نویز مانند مرتب از پنل دم در شنیده میشه و صدای پنل جلو در بلند و واضحه ولی صدا در هر دو گوشی ضعیف شنیده میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام اتصالات تون رو چک کنین معمولا رسوب باعث ایجاد نویز میشه

 155. یوسفی گفت:

  سلام وقت بخیر مهندس
  ایفون تابان زنگ میخوره در باز میشه ولی صدا رد و بدل نمیشه لطفا راهنمایی کنید

 156. سعید غلامی گفت:

  سلام جناب غفاری.خسته نباشید.من دو پنل درب باز کن رومیزی دارم که وقتی بین فرستنده و گیرنده صدا رد و بدل میشه صدایی شبیه صدای بم که صدایی شبیه صدای یخچال زمانی که کمپرسور یخچال شروع به کار میکند میآید.این صدا نویز است …میخواستم چارت تعمیرات در این مورد نویز چی می‌تونه باشه….؟؟؟ مشکل داشتن میکروفون های خازنی یا بلند گو ها ..یا سیم کشی..یا اصلا قطعی در برد که نویز تولید میکند. ‌

 157. کاربر مهمان گفت:

  سلام یک سوال دارم علت برق نداشتن کلید بازکردن در ایفون چیست؟؟

  1. سلام خروجی ترانس رو چک کنین برق داره یانه

 158. نیما گفت:

  سلام من یک سوال در مورد ضعیف بودن صدای زنگ آیفون صوتی تابان الکترونیک دارم

  1. سلام در خدمتم
   محبت کنید سوال تون رو دقیق بفرمایید

  2. سید گفت:

   سلام صدای زنگ ایفون صوتی خیلی ضعیف وگوشی بر میداری صدای ویز ویز در داخل وبیرون ساختمان شنیده می شود مدل تابان

   1. سلام اتصالات تون رو چک کنین معمولا رسوب باعث ایجاد نویز میشه

 159. کاربر مهمان گفت:

  سلام من یک آیفون صوتی الکتروپیک دارم موقع وصل سیم ها به قفل ، در باز می شود وبرق یکسره می شود و سیم پیچی مشکل پیدا می کنه. ممنون

  1. سلام به احتمال زیاد شستی در بازکن در پنل داخل منزل خراب شده

 160. حسین گفت:

  با سلام و تشکر.
  در قسمت قطع صدا [اینکه صدا در بیرون از ساختمان شنیده نشود. در این حالت احتمالا در بلندگوی گوشی مشکلی ایجاد شده است] یا [از بیرون ساختمان صدایی به داخل بنا نیاید. این عیب می تواند ناشی از عدم کارکرد صحیح بلندگوی پنل آیفون صوتی باشد] آیا منظوراز بلندگو،همان میکروفون است؟
  آیفون صوتی دو واحد گویا داریم صدا در داخل شنیده می شود ولی در بیرون شنیده نمی شود،زنگها هم سالمه میزنه،صدای زنگ هم پای پنل جلوی درب شنیده میشه،ممنون میشم راهنمایی کنین. تشکر

  1. سلام
   دو موردی که فرمودین جای کلمه بلندگو و میکروفون جابجا شده
   مورد دوم هم به احتمال زیاد یا سیم فنری مشکل داره یا خود میکروفون گوشی مشکل داره

 161. شاهین گفت:

  سلام چرا چراغ ترانس روشن نمیشه وکلا برق رو از دست دادیم خود به خود مشکل از کجاس

  1. سلام ظاهرا ترانس تون خراب شده یا هم فیوز داخل ترانس سوخته

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام ایفون خونه ماهم کلا قطع شده ایرادشو اگر شما برطرف کردین به ماهم بگین

 162. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس جان
  ممکنه دلیل یکسره زنگ خوردن گوشی صوتی تابا یکسره کردن فیوز شیشه ای ترانس باشه ؟
  همه چیز دیگش درسته
  ممنون

  1. سلام خیر احتمالا شستی پنل دم در خراب شده

 163. اسماعیل گفت:

  گوشی آلا داریم بعضی مواقع که گوشی رو برمی داریم صدای خرخر میاد و بعضی مواقع هم خوبه علت چیه ممنون میشم

  1. مصطفی بهرامی گفت:

   به احتمال زیاد بخاطر ارت ایفونه
   پنل دم در رو باز کنید یه دستتونو به دیوار بگیرید و با دست دیگه یکی یکی ترمینالهای مربوط به انتقال صوت رو لمس کنید اگه مشکل حل شد یه سیم به همون ترمینال وصل کرده و به جایی مثل درب حیاط یا هر جایی که به زمین وصل باشه به عنوان ارت متصل کنید مشکل حل میشه

  2. کاربر مهمان گفت:

   با سلام که منو در مورد ایفون آلا راهنمایی کردید ونتیجه داد ممنون از شما خدا پدرتان رو بیامرزد سوالی در مورد ایفون الکتروپیک صوتی دارم بیشتر وقتها صدای خرخر از گوشی میاد عین گوشی آلا رفتار کردم صداش کمتر شد وچراغ رو اسم هم خاموش میشود عیبی ندارد لطفا منو راهنمایی کنید در ضمن ایفون نو میباشد

 164. علی موسی زاده گفت:

  سلام مهندس نقشه سیم کشی ایفون صوتی همیشه داخل سایت بود الان نیست زحمت میکشین بذارین دوباره .ممنون

 165. خانم‌مستاجران گفت:

  سلام ببخشین بارون رفته داخل ایفون و اتصالی کرده. صدای خیلی بدی میده.چطور قطعش کنم؟

  1. سلام ترانس ایفون رو بی برق کنید

 166. محمد گفت:

  بابت سوال قبل درباره باز نشدن درب ترانس هم سالمه..با توجه ب این موارد مشکل از رله میتونه باشه؟؟ یا اینک شاسی عمل نمیکنه؟ و اگ شاسی عمل نمیکنه چه کار باید کرد؟

  1. سلام با اسپری ناهید پاکسازیش کنید اگر درست نشد بدین تعمیرگاه شاسی رو براتون عوض میکنند

 167. محمد گفت:

  سلام..ایفون صوتی الکتروپیک دارم تازگی درب باز کن کار نمیکنه ..بویین رو بردم تست کردن سالمه و بهم گفتن از داخل پنل قسمتی ک صفر و ۱۲ هستم تست کنم ک اونجا هم کار کرد..نوک تمامی سیم هارو لخت کردم و بستم چراغ سبز گوشی چند ثانیه روشن و قط میشه و همچنان با فشار شاسی گوشی درب باز کن عمل نمیکنه..علت چی میتونه باشه؟؟ و قطعاتی مثه رله و اسپیکر پنل رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟

  1. سلام هم تعمیر گاه ایفون ها دارن و هم فروشگاه های لوازم الکترونیکی

 168. ابوالفضل گفت:

  سلام ما خونمون یه واحده ایفون صوتی دو واحده سیماران دادن بهمون ماهم با یه واحدش کارمیکنیم بعد از یه ماه استفاده یه شب بارون بارید صبش هر کار کردیم دیگه کارنکرد یعنی صدا ردو بدل نمیشدزنگشم کار نمیکرد فقط درو خوب باز میکنه تا الان چراغ پنل بیرونی و منبع تغذیه داخلی روشنه ولی کار نمیکنه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام احتمالا اب داخل پنل بیرونی رفته و مشکل پیدا کرده

 169. عباس گفت:

  سلام وعرض خسته نباشید.من ایفون صوتی الکترو پیک دارم برا دوطبقه فیوز منبع تغذیه تند تند میسوزه فیوزو سیم بستم ترانس سوخت علتش چیه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام به احتمال زیاد سیم بندی شما در یک جای اتصال کوتاه کرده جاهایی مثل دو سیمی که به دربازکن رفته یا دو سیم تغذیه پنل یک جای خلاصه ظاهراً دو سیم به همدیگر اتصال کوتاه کرده که باعث سوختن فیوز و حتی ترانس شده است است

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام ی ایفون تابا تک واحیدی صدای بوق قطع میباش

 170. حمید گفت:

  با سلام آیفون ما تابا الکترونیک ۴ واحدیه. یکدفعه از کار افتاده و نه زنگ میخوره نه صدایی میاد و میره. برق هم تا منبع تغذیه میاد. میشه یه راهنمایی بکنید.ممنون

 171. محمد پارسا گنجور گفت:

  سلام ما یه آیفون صوتی دو واحدی الکتروپیک داریم که درب رو باز نمی‌کرد که بعد تعویض رله درب باز کن درست شد
  ولی الان هیچ صدایی بین پنل و گوشی انتقال پیدا نمیکنه (زنگ هم نمیخوره) تمام سیم ها و اتصالات هم سالم میباشد. میشه لطفاً راهنمایی کنید

  1. کاربر مهمان گفت:

   باسلام: چرا وقتی هوا سردمیشود ایفون صوتی ( گویا) خیلی ضعیف زنگ میخورد؟

 172. Ali گفت:

  سلام مهندس آیفون صوتی تابا ۴ سیم دارم.گوشی نو براش خریدم دو سه بار درب باز کن عمل کرد .الان d1 و d2 ولتاژ ندارم .بوبین رو با منبع تغذیه تست کردم سالمه.مشکل ممکنه از پنل باشه یا از گوشی ؟ ممنون

  1. سلام احتمال زیادترانس تون سوخته

 173. Saeedmth گفت:

  سلام وعرض ادب…ایفون(صوتی) ماسالم بود یه بار مشکل پیداکرد پدرم رفت داخل پنل قفل بازکن در رو(که بوبین و…داخلش هست)رو روغن کاری کرد همه جاشو.. دیگه کار نکرد میشه لطفا بگین بخاطر روغنی شدن ویا سوختن کدوم قطعه هست که دیگه زنجیر قفل کشیده نمیشه تادر باز بشه؟ممنونم ازتون

  1. سلام میبایست عیب یابی بشه و احتمالا یا دربازکن رگلاژ نیاز داره و اگر بوبین کار نمیکنه احتمالا خراب شده

 174. داوود گفت:

  سلام مهندس جان من تعمیر کارم برق کارم یک ایفون الکتروپیک تک واحدی هست که توی گوشی صدای نویز بدی داره که با فوت کردن کم وزیاد میشه قرقر صدا میده مشکل از چیه صداش مثل زمانی هست که برق وصل میکنی به بلندگو همچین صدایی ممنون میشم کمکم کنید فقط عجله دارم

  1. سلام اتصالات سیم تون رو باز کنین و مجدد لخت کنین و ببندین و حتما لحیم کار هم بکنید تا نویز ها تون رفع بشه

 175. م امینی گفت:

  سلام
  صدای نویز یکسره نسبتا بلند ، از بلندگو بیرونی چه گوشی آیفون برداشته شود و چه نشود شنیده می شود یعنی ۲۴ ساعته صدای نویز از اسپیگر پخش می شود لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام اتصالات رو مجدد ببندید و حتما لحیم کار کنید

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام ایفون الکتروپیک صوتی داریم همه چیش کار میکنه ولی دکمه در باز کن کار نمیکنه چراغشم خاموشه مشکلش چیه

   1. سلام موارد زیر در این اتفاف دخیل هست
    سیم فنری
    شستی پنل داخلی
    سیم های رابط
    خود دربازکن
    که میبایست تک تک تست بشه

 176. حسین گفت:

  سلام ایفون ۴واحده مدل تابا هستش ک شستی ۴و۲عمل میکنه شستی ۱و۳عمل نمیکنه و۴واحد دربازکنم عمل نمیکنه امکان داره راهنمایی کنید ودربازکن وچطور باید تست کنم

  1. سلام خروجی ترانس که 12 ولت هست رو به بوبین دربازکنی بدین باید در بازکن عمل کنه در غیر این صورت مشکل داره

   1. کاربر مهمان گفت:

    سلام ما آیفون الکتروپیک داریم از موقعی که بارون میاد خیلی سخت بوق میزنه علتش چیه

    1. سلام اگر منظور تون اینه که شستی پنل دم در رو فشار میدین این اتفاق می افته احتمالا شستی تون خراب شده که باید تعویض بشه

 177. علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر مهندس
  آیفون قدیمی ساده ۸ واحد همه درو باز میکنن جز واحد ما صدا میره میاد تا دوسه روز پیش باز میکرد الان دوروزه باز نمیکنه؟ میشه راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام پنل داخلی تون رو با همسایه جابجا کنین جهت تست اگر مشکل رفع شدن پنل داخلی تون مشکل داره

 178. کاربر مهمان گفت:

  با عرض سلام و خسته نباشید
  وقتی گوش رو بر میداریم صدای فس فس شنیده میشه و ای صدای ما به پنل ورودی میره
  میشه راهنمایی بفرمایین احتمالا عیبش چیه
  ممنون

  1. سلام اتصالات تون رو باز کنین و مجدد وصلل کنین و حتما لحیم کاری کنین احتمال زیاد مشکل رفع خواهد شد

  2. دائمی گفت:

   باسلام وخسته نباشید خدمت شما ایفون ما صوتی و چهار واحد هست وقتی هر واحد گوشی ایفون رو برمیداره در باز میشه مشکل از کجاست فقط یه واحد کلن دستگاه گوشی رو که خراب بوده کنده

   1. سلام میبایست حضوری عیب یابی بشه تا دقیق تر مشخص بشه مشکل از کجاست

 179. Mohammad گفت:

  سلام مهندس،ایفون صوتی تابا رو وصل که میکنم هنگامی که گوشی درجایش است زنگ نمیخورد ولی وقتی گوشی رو برمیداری زنگ یکسره داردو قطع نمیشود.
  ممنون از راهنمای شما.

  1. سلام احتمال زیاد برد پنل داخلی مشکل داره که میبایست عیب یابی و تعمیر بشه

   1. کاربر مهمان گفت:

    سلام مهندس آیفون ما صوتی مدل پارس پیام است وصدا رد وبدل نمی شودخواهشمند است راهنمایی کنید با تشکر فراوان

    1. سلام اگر ایفون نو هست با قبلا نصب بوده؟

 180. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس آیفون صوتی تابا داریم صدای زنگ به صورت ضعیف از پنل بیرونی و گوشی به صورت یکسره شنیده میشه ولی وقتی میخوای زنگ بزنی هر چی شاسی زنگ رو فشار میدی زنگ نمیخوره فقط صدای ضعیف زنگ قطه میشه در ضمن برای صحبت کردن مشکل نداره

  1. سلام احتمالا شستی پنل بیرونی تون مشکل پیداکرده که میبایست تعمیر بشه

   1. مصطفی کوشکی گفت:

    سلام خونه نه واحد برا همه باز میکنه در رو فقط برا ما باز نمیکنه پنلش رو هم عوض کردیم ولی باز خرابه لطف میکنید راهنمایی کنید