آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق

عیب یابی آیفون صوتی + آموزش رفع مشکل

عیب یابی آیفون صوتی

آیفون های صوتی از آیفون هایی است که امروزه کمتر نصب میشود ولی چون در مکان های مختلفی از قبل نصب شده ممکن است با مشکلات و عیب هایی در هنگام کارکرد روبرو شود و از این رو یک برق کار نیاز است به  عیب یابی آیفون صوتی مسلط شود.

در آموزش های گذشته در رابطه با نحوه نصب آیفون صوتی یک مقاله را خدمت تان ارئه کردیم و در این مقاله قصد داریم با هم عیب یابی آیفون صوتی را یاد بگیریم.

برای دسترسی به درب واحد های مسکونی و یا هر فضای ساختمانی دیگر، مادامیکه بتوان امکانی همچون باز کردن درب از راه دور را حاصل آورد، انواع آیفون صوتی و یا تصویری را ابداع کرده اند. آیفون صوتی از ساده ترین ایده ها برای داشتن یک شرایط اطلاعاتی ساده در ساختمان ها می باشد. لذا مقوله عیب یابی آیفون صوتی به موارد بسیار رایج در سطح تعمیرات ساختمانی تبدیل شده است. در این مقاله می خواهیم تا در نگاهی ساده اما کامل عیب ها در آیفون صوتی را در کنار چگونگی مسیر عیب یابی آیفون صوتی مطرح کنیم.

اهمیت تسلط بر سیم بندی در عیب یابی آیفون صوتی

تسلط کامل بر سیم بندی آیفون صوتی اصلی ترین گام در تسلط بر عیب یابی آیفون صوتی می باشد. چرا که عمده خرابی ها در آیفون صوتی و حتی تصویری همراه با اتفاقی در سیم بندی ایجاد خواهد شد. برای این منظور می توانید همراه با درس نامه هایی مانند عیب یابی آیفون صوتی باشید؛ اما نکته در تفاوت اندک سیم بندی ها همراه با برند های مختلف می باشد. البته بسته به تعداد واحد و یا مدل ساخت از انواع قدیمی تا محصولات جدید لاجرم با اسلوب های گوناگون از سیم بندی آیفون صوتی مواجه هستیم.

قاعده کلی در سیم بندی آیفون صوتی

سیم بندی در آیفون صوتی شامل دو رشته از سیم ها می شود. یک رشته شامل ۶ عدد سیم که مابین پنل جلو درب واحد تا گوشی نصب شده در داخل واحد کشیده شده است، در کنار یک رشته شامل ۴ عدد سیم که از محل ترانس تا پنل دو درب ساختمان کشیده خواهد شد. در این بین اتصالی برای تامین برق ترانس از برق ساختمان نیاز است و برای باز کردن درب نیز یک جفت سیم از کنار پنل تا محل قفل درب بنا کشیده خواهد شد.

اگر بر سیم بندی اشراف کامل داشته باشید، به راحتی می توانید همراه با عیب یابی آیفون صوتی متوجه ایراد کار در هر کدام از رشته ها بشوید؛ اما قبل از آنکه بخواهید مانند یک حرفه ای دست در سیم بندی آیفون صوتی ببرید، لازم است تا از علت وجود هر کدام از این سیم ها نیز آگاهی لازم را کسب کنید.

آشنایی با سیم ها در عیب یابی آیفون صوتی

در سیم کشی پنل تا گوشی در آیفون صوتی ۶ رشته سیم حضور دارند که تقریبا درک صحیح آنها قسمت عمده در عیب یابی آیفون صوتی می باشد.  در این بین چندان فرقی نمی کند که عیب یابی آیفون صوتی الکترو آلا را پیش رو دارید و یا اینکه قصد عیب یابی آیفون صوتی تابا را کرده اید و یا با آیفون صوتی تابان که نمونه متداولی در سطح کشور است مواجه هستید. این شش رشته سیم به ترتیب با نام لاتین A , B , C , D , E , F معرفی می شوند؛ اما هر کدام از این شش رشته سیم چه وظایفی در آیفون صوتی دارند.

 • رشته سیم A: همراه با این رشته سیم، صدا از خارج ساختمان همراه با پنل به سمت داخل ساختمان یعنی گوشی هدایت خواهد شد. می توان در عیب هایی مانند قطع صدای آیفون صوتی سلامت این رشته سیم را چک کرد.
 • رشته سیم B: همراه با این رشته سیم، صدا از جانب گوشی داخل واحد به سمت پنل پای درب هدایت می شود. در مواردی مانند قطع صدای آیفون صوتی این رشته هم سیم یکی از ملاک ها در عیب یابی آیفون صوتی است.
 • رشته سیم C: منفی در آیفون صوتی همراه با رشته سیم C از طریق پنل برای گوشی تامین خواهد شد. در عیب یابی آیفون صوتی سلامت این رشته سیم اهیمت بالایی دارد. از ضعیف بودن صدای آیفون صوتی تا قطع صدای آیفون صوتی و حتی زنگ نخوردن را می توان در عدم اتصال کامل این رشته سیم جستجو کرد.
 • رشته سیم D: برای زنگ واحد این رشته سیم را تعریف کرده اند. در تعداد بیشتر از یک واحد ساختمانی لازم است تا به ازای هر واحد یک رشته سیم زنگ کشیده شود. در علت زنگ نخوردن آیفون صوتی تامر و یا تابا و شاید هر برند دیگری لازم است در گام اول، سلامت این رشته سیم را چک کنید.
 • رشته سیم های E و F: با تمام این تفاصیل لازم است تا به ترتیبی شرایط باز کردن درب از راه دور را فراهم آوریم. این اقدام از طریق این دو رشته سیم حاصل می شود. قاعدتا این دو رشته سیم متوجه عیب در عدم باز شدن درب می باشد.

قاعده سیم بندی در آیفون صوتی

حال که با چرایی حضور رشته سیم ها در آیفون صوتی و ارتباط آنها با نحوه عیب یابی آیفون صوتی آشنا شدیم، وقت آن است که وارد قاعده کلی در سیم بندی آیفون صوتی بشویم.

در این بین برخی از پیچ ها در میان تمام گوشی واحد ها و همچنین پنل پای درب مشترک هستند. مانند پیچ های A , B , C که مستقیما از پنل تا گوشی ها در داخل واحد ها به شکلی موازی گونه و کاملا مشترک متصل خواهند شد. اتصال سیم زنگ که متوجه سیم شماره D است نیز با توجه به تعداد واحد ها متغیر می شود و آنها را می توانید به صورت شماره بندی هایی مانند D1، D2، و… داشته باشید.

در این حالت می توانید دورنمای کاملی از نحوه سیم بندی در هر آیفون صوتی در نظر بگیرید. بسته به نوع عیب می توان درک کاملی از عیب یابی آیفون صوتی مطرح کرد. مثلا قطع صدای آیفون صوتی می تواند از عدم سلامت سیم های مربوطه باشد و یا اینکه در زنگ نخوردن آیفون صوتی گویا، تابا و… متوجه چه سیمی باشیم.

گاها پیش می آید که برخی همراه با درک سیم بندی آیفون صوتی مثلا مدل تابا اقدام به عیب یابی آیفون تصویری تابا می کنند. اگر چه می توان به نوعی عیب یابی آیفون تصویری تابا و یا هر برند دیگری را با نگرش یکسانی از آیفون ها همراه با مدل های صوتی و اندکی تجربه انجام داد؛ اما بهتر است که هرگز مسیر عیب یابی آیفون صوتی را با مدل های تصویری به صورت یکجا در نظر نگیریم. حال می خواهیم تا شما را با برخی از جریانات متداول در عیب یابی آیفون صوتی آشنا سازیم.

عیب های رایج در آیفون صوتی

سوت کشیدن آیفون صوتی

اگر آیفون صوتی که دارید سوت می کشد دلایل زیادی دارد که در آموزش 12 علت سوت کشیدن آیفون به صورت مفصل این مورد را بررسی کرده ایم.

قطع صدا در آیفون صوتی

وقتی با عیبی مانند قطع صدا در آیفون صوتی مواجه می شوید، منطقی است که کانون توجه خود را در پنل و گوشی فاقد صدا بگذارید. در چنین مواردی همراه با عیب یابی آیفون صوتی لازم است تا موارد متعددی را در نظر بگیرید؛ اما در یک دسته بندی کلی این عیب را می توان در سه گونه قرار داد. اینکه صدا در بیرون از ساختمان شنیده نشود. در این حالت احتمالا در بلندگوی گوشی مشکلی ایجاد شده است. غالبا گوشی ها در واحد های ساختمان مستعد ضربه هستند. این ضربات گاها باعث اتصالی و یا شل شدن اتصالات و گاها خرابی قطعات بلندگو در گوشی ها می شود.

در سمت دیگر ماجرا برای قطع صدا در آیفون صوتی امکان دارد که صدا را در بیرون ساختمان داشته باشیم؛ اما از بیرون ساختمان صدایی به داخل بنا نیاید. این عیب می تواند ناشی از عدم کارکرد صحیح بلندگوی پنل آیفون صوتی باشد. به هر حال این پنل در فضای بیرون ساختمان در مقابل انواع شرایط سخت جوی مانند تابش نور خورشید تا باد و باران قرار دارد. از این رو منطقی است تا پس از گذشت مدتی هر چند طولانی دچار خرابی در قطعات داخل خود باشد.

اما اگر در صورت مواجه با سلامت کامل در بلندگوی گوشی و یا پنل به هر ترتیبی صدای واحد را در پنل پای درب نداشتید با احتمال بالا سیم مسیر A قطع شده است. این قطعی یا بر اثر قطعی سیم است و یا آنکه پیچ اتصال در ترمینال نمره A شل شده است. به هر ترتیب این عیب را در اتصال مذکور دنبال کنید. عکس این ماجرا نیز یکی از عمده اتفاقات در عیب یابی آیفون صوتی است. زمانیکه صدای پنل پای درب را در گوشی واحد های ساختمانی با وجود سلامت گوشی و پنل نداریم. برای رفع این عیب لازم است تا مسیر اتصال ترمینال B را دنبال کنیم. قطع شدن اتصال در این ترمینال صدای پنل را از مسیر آیفون حذف می کند.

ضعیف بودن صدای آیفون صوتی

در عیب یابی آیفون صوتی گاها با ایجاد نویز در صدا و یا در مواردی با ضعیف بودن صدای آیفون صوتی مواجه می شویم. در این عیب قاعدتا از سلامت تمام سیم ها و اتصالات آیفون صوتی مربوط به انتقال صدا اطمینان داریم. چرا که به هر حال صدا را هر چند ضعیف شده و یا همراه با نویز داریم. برای بررسی این نوع از عیب یابی آیفون صوتی در گام اول لازم است تا نوع نویز و یا جهت ضعیف بودن آیفون صوتی را چک کنید. اگر صدا آمده از بیرون ساختمان ضعیف و یا نویزدار شده است، مشکل می تواند از بلندگو و یا برد الکتریکی گوشی داخل بنا باشد. در سمت دیگر ماجرا اگر ضعیف بودن صدای آیفون صوتی را در پای پنل داشتید، لازم است تا متوجه عیبی در بلندگو و یا عیب برد الکتریکی آن باشید. به هر صورت مواردی مانند ضعیف بودن صدای آیفون، ایجاد نویز و یا سوت کشیدن صدا در هر دو سمت گوشی و پنل، عیبی همراه با قطعات داخل گوشی و پنل می باشد.

خرابی در قسمت درب بازکن آیفون صوتی

از دیگر مشکلات رایج در عیب یابی آیفون صوتی متوجه درب باز کن آن است. وقتی که همه چیز سالم به نظر می رسد؛ اما درب ساختمان توسط آیفون باز نمی شود. این مشکل در عیب یابی آیفون صوتی را باید در قفل درب و یا اتصالات مربوطه دنبال کنید. بهتر است در گام اول متوجه قفل درب باشید. ممکن است زنجیر شل و یا پاره شده باشد. البته در انواع قفل های برقی دیگر خبری از زنجیر نیست. در این حالت نیاز است تا از حضور برق در پای قفل اطمینان حاصل کنید. در نهایت این عیب می تواند ناشی از قطع بوبین و یا اتصالات درون قفل باشد.

اما اگر با وجود سلامت در قفل درب های مکانیکی و یا الکتریکی باز هم درب بنا باز نمی شود، لازم است تا مشکل را در جایی خارج از پای درب بنا دنبال کنید. مثلا سیم مربوط به درب باز کن که از سمت گوشی تا پنل کشیده شده است و یا آنکه اتصال لازم از سمت پنل به سمت درب بنا برقرار نمی شود.

آیفون صوتی زنگ نمی خورد

زنگ نخوردن آیفون صوتی تقریبا رایج ترین مورد همراه با عیب یابی آیفون صوتی می باشد. این عیب می تواند متوجه سه عامل اصلی شود. سیم کشی، بلندگو و یا برد آیفون در این اتفاق تاثیرگذار هستند. پس باید به ترتیبی گام به گام هر یک از این سه دلیل را بررسی نمود تا رفع عیب حاصل شود.

در قدم اول لازم است تا سلامت سیم کشی را بررسی کنیم. از نبود برق تغذیه تا مشکل در اتصالات مربوطه میان پنل تا گوشی می تواند باعث این عیب باشد. در گام بعدی بعد از آنکه از سلامت سیم کشی ها اطمینان حاصل کردید، بهتر است سراغ بلندگو ها بروید. غالبا سوختن بلندگو دلیل این عیب می شود. در این صورت با تعویض ساده بلندگو می توان عیب حاصل شده را مرتفع نمود؛ اما اگر از سلامت بلندگو هم اطمینان حاصل کردید، دیگر دلیلی نمی ماند جز اینکه عیب جایی از برد آیفون صوتی را درگیر خود کرده است.

اگر مجموعه آیفون از کار افتاد، یعنی نه صدایی در گوشی وجود دارد و نه صدایی در پنل شنیده نمی شود و همچنین زنگ نیز نداریم، در واقع تنها ایراد محتمل می تواند در نبود برق باشد. به هر حال در عیب یابی آیفون صوتی وقتی کل سیستم از کار می افتد، این یعنی آنکه در سیستم برقی وجود ندارد. این عیب از اشکال در منبع تغذیه تا اتصال در ترمینال مثبت و منفی ایجاد خواهد شد. لذا ضرورت دارد تا عیب یابی آیفون صوتی را متوجه اتصالات تغذیه کنید. اگر درب واحد همچنان برق دارد، قطعا منبع تغذیه سالم است و لازم است تا شما در جستجوی عیب همراه با اتصالات مثبت و منفی در پنل و یا گوشی واحد ها باشید.

ایراد ها در عیب یابی آیفون صوتی

دیگر ایراد ها در عیب یابی آیفون صوتی مانند مشکل در پلاتین گوشی تا خرابی در تجهیزات الکترونیکی آیفون از جمله عیب های کمتر محتمل می باشند؛ اما دلیلی وجود ندارد که هرگز اتفاق نیافتند. لذا منطقی است تا در ابتدای کار از وجود و یا عدم وجود عیب های متداول اطمینان حاصل کنید تا در صورت صحت تمامی سیستم راهی عیب های کمتر محتمل دستگاه شوید.

دیدگاهی در مورد “عیب یابی آیفون صوتی + آموزش رفع مشکل

 1. بهمن گفت:

  سلام در بار کن صوتی الکتروپیک از بیرون به داخل صدا نمیاره دلیلش چیه بلندگو بیرون با دهنی تعویض هم کردم صدا نمیاد .ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 2. مجید ابراهیمی گفت:

  سلام ممنون بخاطره جواب شما
  چرا هنگامی که شاسی زنگ رافشارمیدیم زنگ نمیزنه وچراغ ال آیدی دیددرشب هم روشن نمیشه البته فقط یکی ازواحددها این مشکل روداره

  1. سلام و درود
   احتمال زیاد شستی زنگ تون خرابه
   پنل رو باز کنید و دو سیم پشت شستی رو اتصال کوتاه کنید مشخص میشه

  2. نیما شریفی گفت:

   سلام دوست عزیز مشکل از به احتمال زیاد ایراد در شاسی پنل است و باید شاسی را باز کنی و اگر سولفاته کرده باید تمیزش کنی و اگر فنرش ضعیف شده یه فنر قویتر بندازی و در آخر اگر مشکل حل نشد شاسی را تعویض کنید

 3. میثم گفت:

  سلام پنل جلوی در به صورت دائم خرخر میکنه اولش صداش خیلی کم بود الان خیلی زیاده ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 4. احسان گفت:

  سلام من یک آیفون صوتی دارم نه صدا میاد بالا نه می‌ره پایین ولی زنگ میخوره و در رو باز می‌کنه مشکل چیه؟

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

  2. jalil گفت:

   سلام.ایفون درب بازنمیکنه به پشت گوشی داخل یک سیم به شماره ۳و۴وصل کردم درب بازکردعلت ازکجاست پنل بیرون یاگوشی داخل.ممنون

  3. سلام و درود احتمال زیاد مشکل از شستی در بازکن روی گوشی هست

 5. بهمن گفت:

  سلام آیفون صوتی ۳ طبقه که طبقه درست اوکی طبقه دوم و سوم زنگ نمیخوره ولی شاسی در باز کن میزنم باز میکنه و طبقه دوم و سوم صدا تو گوشی نمیاد قطع

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 6. امیر علی گفت:

  سلام خسته نباشید من یه ساختمان چهار طبقه دارم ایفون صوتی تابا وصل کردم هر وقت یک واحد رو میزنم بقیه واحد ها هم زنگ میخوره لطفا راهنمایی کنید ممنونم

  1. سلام و درود می بایست به صورت حضوری بررسی بشه تا نظر دقیقی بشه داد

  2. ابوالفضل گفت:

   سلام من خونه م یه طبقه است وقتی زنگ در زده میشه ومن میخام درب رو باز کنم درب بازکن کار نمیکنه و برق هم نداره واصلا برق بهش نمیرسه
   مشکل چیه؟

  3. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 7. رضا گفت:

  ضمن عرض سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز. من یک آیفون تصویری سیماران دارم که صدای بیرون به داخل خیلی ضعیف است و با تغییر پتانسیومتر هم تغییر محسوسی در افزایش صدا ایجاد نشده. ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. سلام و درود اسپیکر پنل بیرون را عوض کنید احتمالا مشکلتون حل بشه

 8. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر جناب مهندس
  آیفون منزل ما از هر دو طرف زنگ میخوره اما وقتی گوشی برای پاسخگویی برمیدارم صدای بیرون به داخل نمیاد، شاستی هم ایراد نداره چکش کردم
  مشکلش چیه. ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   احتمال زیاد میکروفون پنل بیرونی خراب شده

  2. میثم گفت:

   سلام
   ایفون الکتروپیک دارم پنل بیرون صدای خرخرداره مشکل میتونه از چی باشه
   ممنونم

  3. سلام و درود
   زیر قاب پنل دو پیچ هست اون رو باز کنین تا دسترسی به میکروفون داشته باشین و میکروفون رو در بیارین و بین قاب و میکروفون یه تکه اسفنج بذارین در اغلب مواقع مشکل حل میشه

  4. Tina گفت:

   سلام آیفون صوتی پایانیک دارم .زنگ میخوره صدای بیرون میاد ولی درب رو باز نمیکنه لطفا راهنمایی کنید

  5. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک موارد تست و عیب یابی بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم.

 9. حمید گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت مهندس عزیز من یه آیفون صوتی تابان دارم که یه مدت قطع بود بعد کل سیمها رو چک کردیم و راه اندازی کردیم و همه چی اوکی بود فقط بلند گو چون قدیمی بود تعویض کردیم و متاسفانه الان صدای مدام زنگ خوردن از گوشی داخل و پنل درب حیاط میاد البته بصورت ضعیف دوباره بلندگو خودش رو زدیم اما همچنان مشکل پابرجاست.ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. سلام و درود احتمال خیلی زیاد یکی از خازن های داخل برد تولید سیگنال زنگ در پنل بیرون نشتی داره پنل بیرون رو باز کنید و خازن ها را بررسی کنید ببینید آیا باد کردن یا نه

 10. امین گفت:

  با سلام استاد ببخشید آیفون ما صوتیه کلا صدای زنگ نمیاد ولی درب باز کن و گوشی کاملا اوکی و سالم هستن اینکه صدای زنگ چه از پایین با فشردن کلید و چه از بالا اصلا صدا نداره مشکلش چیه

  1. سلام و درود دلایل مختلفی داره که باید تک تک بررسی بشه ولی یکی از دلایلی که احتمالش زیاد هست خراب بودن شستی زنگ هست که اگر دو رشته سیمی که پشت شستی هست رو اتصال کوتاه کنید مشخص میشه اگر زنگ خور یعنی شستی تون مشکل داره

 11. حسین ازاد گفت:

  سلام استاد
  دراپارتمان ما اتصالی یکی ازواحدها باعث شد چندین ساعت دربازکن یکسره بشه بعداز رفع مشکل طبقه اول ودوم درجا درب بازمیکنه ولی سوم وچهارم فقط صدا میده بوبین زور نداره دروبازکنه احتمالش هست ترانس تغدیه ضعیف شده باشه یانه چون دربازکن نو عوض کردیم سپاس ازراهنماییتون

  1. سلام و درود
   بله احتمال زیاد ترانس ضعیف شده

 12. شیوا گفت:

  سلام خسته نباشید ممنون میشم منو راهنمایی کنید. وقتی ما ایفون رو میزنید درب باز میشه زبانک قفل دیگه برنمیگرده سرجاش حتی درب رو تااخر باز میکنیم بازم برنمیگرده و درب قفل نمیشه ایراد از چیه؟

  1. سلام و درود هر مشکلی هست از قسمت مکانیکی قفل بازکن تون هست که باید درست ریگلاژ بشه

 13. ریبوار گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  مشکل آیفون صوتی ما اینه که از بیرون صدا خیلی ضعیف میاد داخل ساختمان ولی از داخل به بیرون خیلی عالیه حتی میکرفون خازنی پنل بیرون رو هم عوض کردم بازم صدا ضعیفه میشه لطفا راهنمایی کنید
  ممنونم میشم

  1. سلام و درود در قسمت پشت پنل بیرونی یک ولوم مربوط به میکروفون هست اون رو زیاد کنید به احتمال خیلی زیاد مشکلتون برطرف میشه

 14. صابر شکرالهی گفت:

  سلام مهندس ممنون میشم اگه من هم راهنمایی بکنید منزل ما ایفون صوتی تابا مدل برد پنل 1510y هست همه چی اوکی هست فقط صدای زنگ نداریم وقتی کسی از بیرون شاستی زنگ فشار میده یک صدای خیلی ضعیفی از زنگ خوردن رو داره ولی از داخل منزل وقتی نزدیک گوشی هستی یک صدای تیک آروم رو میشه شنید ،یعنی از داخل هیچ صدای زنگی شنیده نمیشه و هنگام فشردن شاستی زنگ از پنل بیرون یک صدای خیلی خیلی ضعیف تیک شنیده میشه همین مشکل از کدوم قطعه برد پنل میتونه باشه ؟

  1. سلام و درود به احتمال خیلی زیاد برد تولید کننده سیگنال زنگ در پنل بیرون مشکل داره و باید بررسی بشه

 15. مهیاری گفت:

  سلاماستاد غفاری …یه ایفون صوتی الا هست پنل وگوشی وقتی با منبع تغذیه چک میکنم هیچ مشکلی نداره اما تا پنل درب خانه را نصب میکنم صدای نویز شدیدی رو بلندگو میافته وصدای گوشی به پنل ضعیف میاد خازنهای عدسی را عوض کردم ترانزیستور وخازن الکترولیتی را هم عوض کردم مقاوم متغییر عوض کردم اماخوب نشد میشه استاد غفاری راهنمایی کنید ممنون میشم در ضمن بلندگو را هم عوض کردم

  1. سلام
   سیم برق ۲۲۰ پشت پنل رد نشده؟
   سیم شیلد رو به زمین وصل کنید

  2. مهیاری گفت:

   استاد ممنون از راهنماییتون سیم شیلد به زمین دادم خوب شد امیدوارم همیشه سلامت باشید

  3. صابر گفت:

   سلام مهندس من ایفون صوتی تابا دارم که صدای رفت و برگشت از پنل به گوشی و برعکس دارم درب باز کن هم عمل میکنه همه چی اوکی هست فقط مشکل اینه که هنگام فشرده شاستی زنگ از پنل خارجی صدای زنگی نداریم نه صدای زنگ از پنل خارجی شنیده میشه و نه از داخل صدای زنگ شنیده میشه فقط از داخل هنگام فشردن شاستی زنگ پنل خارجی یه صدای تیک میاد که نشون نیده شاستی زنگ هم درست کار میکنه ولی صدای زنگ نداریم کلا از کجاست از کدوم قطعه هست ؟حتی با گوشی دیگه هم تست کردم دقیقا همین مورد پیش میاد

  4. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 16. 9156553448 گفت:

  سلام ببخشیدایفون مادروبازنمیکنه فکرکنم برقش قطعه بایدازکجاجستجوکنم

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک موارد تست و عیب یابی بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم.

 17. علی گفت:

  سلام آقای غفاری
  بعد از نصب آیفون صوتی تابا با اینکه سیم کشی را چک کردم باز هم در دو طرف هم گوشی و پانل صدا رد و بدل نمی شود مشکل چیست .

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه و در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 18. کامران گفت:

  سلام،
  گوشی داخل ساختمان ( قسمتی که صدای جلو درب را میشنویم) همیشه مقداری حرارت دارد (گرم است).
  و همینطور دستگاه داخلی ساختمان در قسمت که گوشی در آن محل قرار می‌گیرد گرم است ، ایا این گرما عادی است؟؟
  ممنون از راهنماییتون ،

  با تشکر

  1. سلام خیر عادی نیست باید بررسی بشه

  2. وحید گفت:

   سلام مهندس جان ایفون موقعی استفاده کردن صدای نویز داره هم از سمت گوشی داخل هم از بیرون صدا از بیرون میاد ولی نویز زیادی داره. کلا هم باز کردم سیم کشی رو هم عوض کردم. ولی نویز داره توی برد باید کدوم قسمتو ببینم عوض کنم.

  3. سلام و درود
   در ابتدا شیلد دور کابل آیفون را به زمین متصل کنید اگر مشکل برطرف نشد در پنل دم در دنبال خازن هایی که باد کردن بگردید که آنها را باید تعویض کنید

 19. کامبیز حاجی میرزائی گفت:

  سلام مشکل آیفون من اینخ که خود به خود درب بازکن عمل نمیکنه با توجه به درب بازکن و سفتی زنجیر باز هم عمل نمیکنه گوشی داخل واحد سالمه و چراغ ترانس هم روشن و صدا رفت برگشت هم مشکل نداره من چجوری باید بفهم مشکل کجاس و یا چطور متوجه بشم که آیا برق به درب بازکن یا بوبین میاد یا نه آیا با فاز متر امکان تست هست

  1. سلام و درود
   تست های مختلفی داره که در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم

 20. محمود صبوري گفت:

  سلام جناب مهندس غفاري
  مشكل ما اينه كه صداهاي صحبت كردن ساكنان واحد طبقه پايين ما از داخل آيفون ما پخش ميشه ، ايرادش چيه ؟ باسپاس

  1. سلام
   ایرادی نداره سیم ها همه مشترک هست
   فقط سیم زنگ هر واحد به صورت مجزا هست

  2. محمود صبوري گفت:

   سلام باسپاس از شما
   ولي پخش شدن صدا در حالتي است كه ما و طبقه پايين از آيفون استفاده نمي كنيم و آيفونها گذاشته است و اونها در داخل منزل صحبتهاي معموليشون را انجام ميدن ولي صداشون از آيفون ما پخش ميشه.

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *