آموزش رایگان آیفون صوتی و تصویری, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

آموزش عیب یابی آیفون تصویری + روش حل مشکل به صورت قدم به قدم

در آموزش های  گذشته مباحثی همچون نحوه نصب آیفون تصویری، عیب یابی آیفون صوتی و نحوه نصب آیفون صوتی را آموزش داده ایم و در این آموزش میخواهیم با هم نحوه عیب یابی آیفون تصویری را یاد بگیریم پس با ما همراه باشید.

تشخیص کار هر رنگ سیم

یکی از موارد مهمی که قبل از عیب یابی باید بدانیم این است که کار هر رنگ سیم در برند های مختلف را بدانیم تا کار عیب یابی خیلی راحت تر شود.

در ویدیوی زیر کار هر رنگ سیم در برند های مختلف آیفون های تصویری را خدمت تان توضیح داده ایم:

عیب یابی آیفون تصویری

عیب یابی آیفون تصویری یک مقوله جدید است. مقوله ای که در همین چند سال اخیر همراه با رشد و توسعه این نوع از آیفون ها بازار داغی پیدا کرده اند. به این ترتیب اگر می خواهید در صنعت برق ساختمان این روز های جوامع انسانی شغلی داشته باشید، ضرورت دارد تا سر رشته کاملی از نحوه عیب یابی آیفون تصویری کسب کنید. ما در این مقاله می خواهیم تا شما را همراه با کلیاتی چند از اصول عیب یابی در آیفون تصویری نماییم.

اگر همچنان علاقمند هستید تا این فضا را به شکلی حرفه ای تر دنبال کنید، لازم است تا آموزش های مرتبط بااین موضوع را بگذرانید و یا آنکه همراه با استفاده از مقالات کالنجی مانند عیب یابی آیفون صوتی  خودتان را آگاه سازید. با تمام این تفاصیل می توان کلیاتی از رفع اشکال آیفون تصویری تابا و یا هر برند متعارف دیگری را به شرح زیر تدوین نمود.

عیب های متداول در عیب یابی آیفون تصویری

عیب یابی آیفون تصویری

آیفون تصویری سوت می کشد

اگر آیفون تصویری شما سوت می کشد دلایل متعددی دارد که در مقاله 12 علت سوت کشیدن آیفون به صورت مفصل این مشکل را بررسی کردیم.

آیفون تصویری خاموش است

در گام اول می خواهیم سراغ عیب های ساده ای باشیم. مانند خاموشی سیستم که در عیب یابی آیفون تصویری الکتروپیک 1286 و یا دیگر برند ها اتفاق می افتد. نیازی نیست تا با هر خاموش شدنی در تکاپوی یک قطعه سوخته و یا معیوب باشید. با احتمال بالا سیستم شما فاقد برق شده است. برای رفع چنین مواردی در عیب یابی آیفون تصویری قبل از هر اقدامی از سلامت کامل خط تغذیه سیستم مطمئن شوید. حضور فعال منبع تغذیه تا سلامت اتصالات تغذیه و همچنین رسیدن عاری از عیب سطح ولتاژ به پشت پنل و یا گوشی از جمله مواردی است که باید چک شوند.

درب باز کن ها عمل نمی کنند

از جمله عیب های رایج در آیفون های تصویری و صوتی آن است که درب ساختمان از طریق گوشی ها باز نمی شود. در عیب یابی آیفون تصویری سیماران و یا تکنوتل و هر برند دیگری برای این عیب چندان فرقی ندارد. در نهایت لازم است تا کار را از قفل درب آغاز کنید. البته اگر همه واحد ها چنین مشکلی دارند به احتمال بالا ایراد از تامین برق قفل و یا خود قفل درب می باشد. در غیر این صورت لازم است تا در تمام واحد ها از سلامت اتصال سیم های F و E اطمینان حاصل کنید.

صدایی از جانب پنل منتقل نمی شود

وقتی در یکی از واحد ها صدای پنل را ندارید منطقی است که باید در سلامت گوشی و یا اتصالات همان واحد دنبال عیب باشید؛ اما اگر برای تمام واحد ها صدای پنل منتقل نمی شود، لازم است تا عیب را در خود پنل جستجو کنید. این یک نگرش کلی در عیب یابی آیفون تصویری با وقوع چنین عیبی است؛ اما در موارد عادی، قطع سیم A باعث بروز این مشکل می شود. از سوی دیگر ایجاد اشکال در میکرفون و یا یونیت صوت پنل نیز می تواند در خلق این عیب تاثیرگذار باشد.

صدایی از داخل به سمت پنل منتقل نمی شود

در عیب یابی آیفون تصویری الکتروپیک مدل 1286و یا هر برند مطرح دیگری این عیب را متوجه اتصال سیم B می دانند. سیم مذکور وظیفه برگشت صدا را از داخل واحد ها تا پای پنل را دارد. غالبا در موارد جزئی، مثلا قطع صدای یک واحد خاص است که باید اتصال کلی سیم B را دنبال کنیم؛ اما اگر برای تمام ساختمان چنین عیبی وجود دارد، خرابی در بلندگو و یا یونیت صوت نیز می تواند دلیل بر عیب مذکور باشد.

زنگ واحد ها نمی خورد

یکی دیگر از عیب های رایج در عیب یابی آیفون تصویری آن است که در هیچ یک از گوشی های موجود در داخل واحد ها زنگی به صدا در نمی آید. منطقی است که بپذیریم این ماجرا یک عیب کلی است. سیم نمره D در خروجی تغذیه و یونیت برای زنگ واحد ها تنظیم شده است. لذا منطقی است که در اثر بروز چنین عیبی در گام اول بخواهیم تا سلامت اتصال سیم نمره D را چک کنیم. این مقوله در عیب یابی آیفون تصویری تابا و یا هر برند دیگری کاملا مشترک است.

صدای پنل برای یک گوشی خاص قطع می باشد

در نظر داشته باشید که تمام اتصالات در آیفون تصویری چیزی کاملا متفاوت از نمونه های صوتی است. در آیفون تصویری قاعده طراحی در شبکه سازی اجزای سیستم است. لذا در صورت نبود امکانی در یک گوشی احتمالا خود گوشی عیب پیدا کرده است. مانند اشکال مذکور در عیب یابی آیفون تصویری که می توان آن را در خرابی بلندگوی گوشی و یا خرابی در برد الکترونیک گوشی مذکور پیدا کرد.

صدایی از یک گوشی به سمت پنل نمی رود

به مانند مورد قبلی در عیب یابی آیفون تصویری این ایراد نیز قاعدتا متوجه خود گوشی خواهد شد. به این ترتیب با احتمال بالا میکروفن گوشی مذکور و یا برد الکترونیکی در آن گوشی دچار عیب هستند.

آنچه در تمام عیب های مطرح شده قید شد، نمونه هایی از موارد بسیار رایج در عیب یابی آیفون تصویری می باشند. عیب هایی که غالبا مشترک با نمونه های صوتی نیز هستند؛ اما در آیفون تصویری با برخی عیب های خاص و یا مخصوص به این سیستم ها نیز مواجه هستیم. لذا ضرورت دارد تا در باب این موارد همراه با عیب یابی آیفون تصویری نیز نمونه هایی چند را بیان کنیم.

عیب ها ناشی از اختلالات سیستمی در عیب یابی آیفون تصویری

تاکنون با برخی از عیب ها آشنا شدید که به هر ترتیبی همراه با قطعی در اتصالی و یا خرابی در قطعه ای حاصل می شوند. رفع چنین مشکلاتی در عیب یابی آیفون تصویری عموما عاری از دردسر خاصی می باشند؛ اما در مقابل عیب هایی نیز هستند که با وجود سلامت کامل آیفون تصویری و تمام اتصالات در بطن سیستم حضور دارند، مانند انواع نویز ها. رفع چنین مواردی در عيب یابی آیفون تصویری اندکی پیچیده تر از نمونه های قبلی است. چرا که با عیبی مواجه هستیم که پیدا کردن منشا آن اندکی چالش برانگیز خواهد بود. نمونه هایی چند از چنین عیب هایی را در موارد زیر بیان کرده ایم.

تصویر در آیفون موج دار است

این عیب یک ماجرای رایج در انتهای نصب انواع آیفون تصویری می باشد. از عیب یابی آیفون تصویری تکنوتل تا تابا و حتی الکتروپیک بار ها و بار ها با چنین مشکلی مواجه خواهید شد. دلیل آن هم یک موضوع خیلی ساده است. یک جریان قوی برق بر سیم انتقال تصویر شما نویز می اندازد. غالبا در سیم کشی آیفون تصویری چاره ای جز این نیست که بخواهیم سیم ها را از محل عبور کابل های برق انتقال دهیم. رعایت برخی نکات اصولی مانع از تاثیر جریان برق و ایجاد نویز خواهد شد؛ اما در موارد بسیاری عدم رعایت اصول قید شده و نزدیکی طولانی یک کابل برق همراه با سیستم آیفون تصویری است که این موج ها را در تصویر نهایی حاصل می آورد. در مواردی که همه چیز خوب است و سال ها از نصب ایفون تصویری گذشته است و حضور یک کابل برق مزاحم در اطراف سیم های آیفون تصویری یک موضوع محال است؛ اما به یکباره تمام تصاویر در کل سیستم دچار موج می شوند، در چنین زمانی لازم است تا عیب را در خود سیستم جستجو کنیم. مانند نشتی خازن در برد تغذیه آیفون صوتی که از جمله موارد رایج در بروز این اختلال است.

عیب یابی آیفون تصویری

صدا در تمام واحد ها نویز دارد

به مانند آنچه در باب نویز تصویر گفتیم، برای نویز صدا نیز احتمال حضور نامطلوب یک کابل برق بسیار بالا می باشد. در عیب یابی آیفون تصویری همواره باید متوجه حضور پررنگ این کابل های برق مزاحم باشید و تا می توانید محل قرارگیری آنها را از کنار اتصالات آیفون تصویری دور سازید. البته عیب مذکور می تواند از طریق مواردی مانند اشکال در میکروفن پنل و قطعی در سیم شماره ۲ نیز حاصل شود.

رفع مشکل در عیب یابی آیفون تصویری

سوت کشیدن پنل

در عیب یابی آیفون تصویری هرگز همراه با عیب هایی مانند سوت کشیدن پنل و یا گوشی سراغ اتصالات نروید. این یک عیب ساده ناشی از میکروفن پنل و یا گوشی می باشد. مثلا ممکن است میکروفن از جای خود خارج شده باشد و یا آنکه در محل استقرار خود شل است. هر گونه عدم استقرار مستحکم برای میکروفن باعث پیدا شدن این سوت ها در خروجی پنل و یا گوشی خواهد شد.

مادامیکه ارتباط صوتی هست، تصویری وجود ندارد

در عیب هایی این چنینی مانند تصویر نداشتن آیفون تصویری قبل از هر چیز لازم است تا متوجه باشید که در طراحی آیفون صوتی انتقال صدا چیزی متفاوت از انتقال تصویر می باشد. لذا ممکن است در عیب یابی آیفون تصویری با مواردی مواجه شوید که صدا هست و تصویری وجود ندارد. این عیب یا بر اثر قطع سیم شماره ۴ حاصل شده است و یا آنکه دوربین در پنل مقابل درب خراب است.

وجود برفک و یا حضور خطوط عمودی در تصویر

این عیب به طور کلی از وجود مشکل در دوربین پنل حادث شده است. غالبا عملکرد ناقص دوربین است که باعث چنین اختلالی است.

کیفیت تصویر در تمام واحد ها پایین است

یکی از عمده مشکلات در آیفون تصویری که غالبا نارضایتی ساکنین را به دنبال خواهد داشت، افت کیفیت در تصویر آمده در صفحه نمایش گوشی می باشد. غالبا سیم کشی های قدیمی دلیل این عیب هستند؛ اما اگر در نصب آیفون تصویری برای تعداد واحد ها بیش از ۴ عدد همراه با یک سوئیچر تک باشید، احتمال آنکه با چنین مشکلی مواجه شوید بسیار زیاد است.

اغتشاش در تصویر در لحظه باز شدن درب

این اغتشاش در عیب یابی آیفون تصویری بر اثر نحوه سیم کشی اشتباه حاصل می شود. به این ترتیب که اگر در سیم بندی آیفون تصویری از خروجی DS به جای خروجی AC برای قفل و لامپ های پنل استفاده شود، این اشکال رخ خواهد داد.

عیب هایی که متوجه مانیتور گوشی های داخل واحد ها هستند

بسیاری از موارد در آیفون تصویری متوجه عيب گوشی های نصب شده در واحد ها است. غالب این عیب ها نیز به نوعی همراه با عملکرد ناقص مانیتور می باشد. مانند خاموشی مانیتور که ممکن است از سوختن تغذیه آن ناشی شده باشد و یا خاموش نشدن مانیتور بعد از ۹۰ ثانیه که اشکالی آمده از جانب برد مانیتور می باشد.

دیگر عیب هایی که به شکل موردی در حین کارکرد یک آیفون تصویری وجود دارند، موارد بسیار زیادی را شامل می شوند. مواردی مانند باز نکردن درب مادامیکه صدا و تصویر در مانیتور خوب است. چنین عیبی می تواند خیلی ساده همراه با خرابی و یا گیر کردن شاسی درب باز کن باشد.

عیب یابی آیفون تصویری

نتیجه گیری

همان طور که می بینید طیف گسترده ای از عیب ها در آیفون تصویری همراه با خرابی های جزئی در یک قسمت مشخص از سیستم هستند. در عیب یابی غالبا نیازی نیست تا متوجه پیدا کردن عیب های بزرگی باشید. غالب عیب ها ناشی از یک اتصال ناقص و یا یک اعوجاج معمولی حادث می شوند. لذا به عنوان یک تعمیرکار ضرورت دارد تا همراه با یک دید حرفه ای وارد مقوله هایی مانند عیب یابی آیفون تصویری شده باشید. دیدی که در ابتدای امر هرگز نگاهی مبنی بر حضور یک خرابی بزرگ و یا سوختن قطعات و برد های الکتریکی در نظر نمی آورد؛ بلکه سعی دارد تا با بررسی تمام جوانب و چک کردن تمام اتصالات و ملزومات در آیفون تصویری و حتی صوتی از سلامت کامل سیستم مطلع شود.

در عیب یابی آیفون همواره این دید را داشته باشید که تمام اجزای سیستم چه پنل و یا تک تک مانیتور های نصب شده در داخل واحد ها به طور پیوسته توسط ساکنین بنا مورد استفاده قرار می گیرند. این استفاده پیوسته خیلی زود باعث تخریب برخی از قطعات خواهد شد. از این رو منطقی است که قبل از هر اقدامی مبنی بر عیب یابی آیفون تصویری و یا صوتی، نگاه کاملی بر سلامت قطعات و بخش های مورد استفاده حداکثری ساکنین داشته باشید.

دیدگاهی در مورد “آموزش عیب یابی آیفون تصویری + روش حل مشکل به صورت قدم به قدم

 1. بهرام نعمانی گفت:

  سلام خسته نباشید آیفون تصویری ما صفحه آبی داره بعد نو کانکشن می‌زنه مشکلش چیست ممنون میشم

  1. سلام
   ظاهراً سیم تون قطعه

   1. اسلام سپه گفت:

    سلام آیفون ALDO تصویری هست تصویر بیرون دیده نمیشه فقط صفحه آبی رنگ میشه و ENCODE نشون میده
    چطوری میشه درست کرد بی زحمت منو راهنمایی کنین

    1. سلام و درود
     دلایل مختلفی داره که باید تک تک تست بشه
     احتمال زیاد سیم تصویر تون قطع شده

 2. امید منقدپور گفت:

  سلام علیکم خوبید وقت بخیر مجتمع ۲۵ واحدی هستیم از بیرون که زنگ زده بشه کلا صدایی نمیاد نه بیرون نه تو خونه و تصویر هم داخل خیلی بد و خوب دیده نمیشه صدا هم خیلی ضعیفه ممنون میشم توضیح بدید

  1. سلام و درود
   دلایل مختلفی داره که باید تک تک موارد تست و عیب یابی بشه
   در دوره نصب و عیب یابی آیفون کامل توضیح دادیم.

 3. رضا گفت:

  سلام وقت به خیر سوآلی دارم اینکه منظور از عنوان خروجی DS در آلدوهای کلید لمسی کدام سیم ها هستند چون دستگاه ما هم همین مشکل را دارد و موقع باز کردن در و زدن در بازکن تصویر آبی می شه خیلی ممنونم از سایت خوبتون و باید بگم که مفید بود و سپاس گزارم

  1. سلام و درود عکس پشت مانیتور رو واتساپ بفرستین ممنون میشم
   09179022269
   شماره واتساپ

 4. 9370269889 گفت:

  سلام مهندس خسته نباشین دربازکن ماوقتی کلیدومیزنیم صداداره ولی درباز نمیشه مشکلش چیه ضامنش عمل میکنه اما در باز نمیشه

  1. سلام و درود
   دربازکن تو باید ریگلاژ بشه قسمت زنجیرش

 5. محمدجواد گفت:

  سلام
  زمانی که زنگ زده میشود ۳ ثایه بعد تصویر قطع میشود و پیغام پربودن حافظه روی صفحه آبی ظاهر میشود
  مشکل چطوری باید حل بشه
  ۱۰۸۸sv3.5m
  مدل آیفون الکتروپیک
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام و درود
   باید داخل تنظیمات مانیتور بگردین دنبال تصاویر و ویدیو هایی که ضبط شده و اونها رو حذف کنید

 6. behruz گفت:

  ممنون از اینکه راهنمایی میفرمایید مهندس تشکر

  1. سلامت باشید دوست عزیز

 7. 9122013802 گفت:

  سلام و خسته نباشيد
  ضمن تشكر از شما بابت سايت مفيد و راهنمايي ها.
  آيا امكان اتصال دوربين دوم براي يك واحد با مانيتور الكتروپيك مدل 1286 با استفاده از سوئيچر وجود دارد. يا چه راهي را پيشنهاد ميفرمائيد. متشكرم

  1. سلام در ویدیوی زیر این مبحث رو آموزش دادیم
   https://kalengi.ir/camera-iphon/

 8. محمود گفت:

  سلام آقای غفاری خسته نباشید، ولتاژ DC خروجی منبع تغذیه چقدر باید باشه؟
  من یه منبع تغذیه دارم که ولتاژ DC برابر با 20 ولت می باشد، بنظر شما 20 ولت برای پنل بیرونی و داخلی آیفون ضرر نداره؟
  تشکر از شما

  1. سلام وقتتون بخیر چرا مشکل داره ولتاژ خروجی باید بین بازه ۱۲ تا نهایتاً ۱۴ ولت باشه که به آیفون آسیب وارد نشه

 9. باقر سلطانی نسب گفت:

  سلام مهندس خسته نباشیدمن یه آیفون تصویری الکتروپیک بستم وقتی پنل جلو درب بازوسیم ها از هم فاصله دارن به خوبی کار میکنه ولی وقتی پنل رو میبندم رو قاب موقع زنگ زدن و مکالمه سوت بسیار شدیدی میکشه خواستم ببینم مشکل کجا میتونه باشه ؟

  1. سلام در گوگل جستجو کنید علت سوت کشیدن آیفون الکتروپیک و خود سایت الکتروپیک یک ویدیو در مورد رفع این مشکل منتشر کرده که در قسمت ویدیو های سرچ گوگل اولین ویدیو است که میتونید مشاهده کنید

 10. علی تیموری گفت:

  سلام.خسته نباشید.آیفون ما تابا هستش ۱۰واحدی.الان چندروزه واحدیک ودو که توپنل روبروی همن نه زنگ میخورن نه صدا میره نه کلید بازکن عمل میکنه.ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام
   احتمالا سوییچر این دو واحد مشکل داره که باید عیب یابی دقیق انجام بشه

  2. عباس گفت:

   سلام خسته نباشی
   ایفون تصویری۸ واحد الکتروپیک داریم
   مشکلش اینه وقتی دکمه زنگ پنل بیرون فشار میدیم،،درب ورودی باز میشه؟

   1. سلام
    وقتی زنگ یک واحد خاص رو میزنید این اتفاق می افته یا هر واحدی که میزنین ؟

 11. مجید بیدرام گفت:

  سلام، آیفون الکتروپیک دارم، انگار هنگ کرده، هرموقع شاسی زنگ را فشار میدیم حدود ده دوازده ثانیه طول میکشه که صدای زنگش در بیاد، البته بقه واحد ها اینجوری نیست، بازگشت به تنظیمات کارخانه هم زدم اما درست نشد، ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام احتمالا برد پنل بیرون مشکل داره که یه تعمیر کار الکترونیک باید بررسی کنه

 12. نرگس گفت:

  سلام خسته نباشید . آیفون ما حالت لمسیش دچار مشکل شده و کار نمی کنه چرا ؟

  1. سلام مشکل لمس مانیتور باید توسط تعمیر کار آیفون بررسی بشه

 13. محمود نوری گفت:

  سلام مهندس ، من یک ایفون الکتروپیک نصب کردم و اون رو به دو پنل نیز وصل کردم ، تصویر و صدا و در باز کن هر دو درب به خوبی کار میکند . بعد از چند روز میخواستم دو دوربین آنالوگ نیز به سیستم اضافه کردم و ضمنا ایفون این قابلیت رو داره ، ولی هیچکدام کار نمی کنند و هیچ تصویری از دوربین ها ندارم . دوربین ها رو روی دستگاه dvr تست کردم سالم بودن . سوال من این است آیا از هر نوع دوربین انالوگی میتوان استفاده کرد ؟ دوربین هایی که من استفاده کردم داهووا بودند ‌. ضمناً چطور میتوانم خرابی دستگاه ایفون را از این نظر تست کنم ؟

  1. سلام باید عیب یابی به صورت حضوری انجام بشه عیب یابی مانند تست اتصالات تست سلامت جزئی دوربین و آیفون تابشه نظر دقیقی رو داد

 14. Mgh گفت:

  ممنون از توضیحات خوبتون عالیییییی

 15. انوری گفت:

  سلام اقای مهندس ایفون ما زنگ نمی خوره تصویر میاد کی پشت دره ولی صدا زنگ شتیده نمیشه متشکرم

  1. سلام سیم مربوط به رفت و برگشت صدا در ایفون باید چک بشه تو که برای تشخیص سیمش ویدیوی بالا رو ببینید

   1. حسین گفت:

    سلام
    درب باز کومکی بی جهت زنگ می خورد متشکرم

    1. سلام به احتمال زیاد شستی پنل دم در مشکل دارد که باید سرویس یا تعویض بشه

 16. بابک گفت:

  سلام مهندس، خسته نباشید،، بنده ایفون الکتروپیک تصویری دارم، وقتی زنگ را میزنم، صفحه پنل بالا روشن میشود ولی ن ازپنل پایین صدای زنگ پخش میشود ن بالا

  1. سیدجواد گفت:

   سلام مهندس آیفون تصویری ما وقتی رعدوبرق زد کلا روشن نمیشه یعنی گوشی برقش قطع شده و دکمه خاموش روشنش کار نمیکنه نوع آیفون ما آلدو هستش ممنون میشم راهنمایی کنید

   1. سلام باید حضوری توسط برق کار چک بشه

    1. محمدعلی نوری گفت:

     سلام اقای غفاری کلید زنگ پنل دم دری صداش یکسره شده و قطع نمی شه مشکلش چیه؟
     با تشکر

     1. سلام کلید مشکل داره و باید تعویض بشه

 17. Aghaie گفت:

  با سلام
  ممنونم از شما بابت مقاله جالب و کاربردیتون بسیار عالی بود
  سپاس بابت به اشتراک گذاشتن مطالب

 18. سیامک گفت:

  سلام مهندس لطفا در مورد نصب پنل و مانیتور در باز کن های تصویری مختلف به یکدیگر رو توضیح بدید مخصوصا طریقه وصل کردن سیمها به هم دیگه.ممنونم

  1. سلام بزودی در یک دوره آموزشی نصب و تعمیر ایفون این مسایل رو اموزش میدیم

 19. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس جان ممنون از اطلاعات بسیار خوبتون
  آیفون تصویری پیک برای تعمیر آوردن روشن نمیشه مشکلش میتونه از چی باشه؟خازن ها هم هیچکدوم باد نکرده بود ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. سلام وقتتون بخیر پنل بیرون یا پنل داخل کدام منظور شما هست؟

   1. علی رحیمی گفت:

    سلام مهندس ساختمان ما ۵ واحد دارد و ایفون الکترو پیک تصویری دارد حدود ۵ سال پیش نصب شده و هیچ مشکلی نداشت الان حدود ۱ ماه است که زنگ طبقه ۴ و۵ با هم یکی شده و هر کدام را فشار میدهیم دو طبقه با هم زنگ میخورد

    1. سلام
     به احتمال زیاد سوییچر تون خراب شده

 20. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس جان!آیفون تصویری آلدو دارم که به تازگی خطوط وباند عمودی روش تشکیل میشه.چه کار کنم؟

  1. سلام و درود باید مشخص شود مشکل از خود پنل است یا سیم، باید جز به جز تست شود

   1. mhotcolds گفت:

    سلام
    آیفون تصویری تابا دارم.برق کار آن را وصل کرد وقتی شاسی درب بازکن را می زنیم فیوز منبع تغذیه می سوزه.
    حتی برق کارم یک منبع تغذیه از یک مارک دیگه ای آورد و با اون امتحان کرد مشکلی پیش نیومد و فیوز نسوخت. ولی هرچی فیوز روی ترانس خود تابا می اندازیم می سوزونه.
    که در نهایت فیوز را اتصال کوتاه کرد و گفت مشکلی پیس نمیاد.
    می خواستم ببینم مشکل از کجاست؟
    و آیا این اتصال کوتاه واقعا مشکلی نداره؟

    1. سلام احتمال زیاد خود ترانس مشکل داره که میبایست تعویض بشه واگر دون فیوز باشه روی پنل ایفون تاثیر میذاره

     1. میثم مجتهدی گفت:

      سلام… فیوز 1آمپر روی منبع تغذیه جواب میده به جای 1.5

     2. سلام ۱ امپری مناسبه

    2. میثم مجتهدی گفت:

     سلام.. اگه منبع تغذیه رو خروجیش رو به برق 220بزنیم چه اتفاقی می افتد.. ایا فقط فیوز داخل منبع تغذیه میسوزه و نمیذاره به منبع تغذییه اسیب برسه

 21. آبان گفت:

  سلام مهندس آیفون ما الکترو پیک هست 2 طبقه زنگ نمیخوره 2 طبقه دیگه هم بعضي وقتها زنگ نمیخوره ولی بقیه عمل کردها درسته مثل صوت و تصویر و باز کردن مشکل از چی میتونه باشه و چطور درست میشه

  1. سلام و درود احتمالا سیم فنری پنل داخلی مشکل داره

 22. کاربر مهمان گفت:

  چگونه مطمئن شویم که یک سیم قطعی ندارد؟در آیفون تصویری

  1. سلام با مولتی متر قابل انجام است کافیست سیم ها را باز کنید و دو به دو تست کنید یعنی یک سر از دو رشته سیم را به هم وصل کنید و یک سر دیگر از آن دو رشته سیم را با تست بوق مولتی متر تست کنید اگر بوق زد سیم ها وصل هستند

   1. حسین گفت:

    سلام مهندس وقت بخیر علت تار بودن ایفون تصویری چیه تابا مدل ۲۰۸۷ ممنون از راهنمایتون

    1. سلام وقتتون بخیر تار بودن تصویر یا از کثیفی لنز جلوی دوربین هست یا سیم‌بندی تون مشکل داره که باید به یه رشته سیم دیگه تعویض کنید یا هم سوییچر پشت نانیتور استفاده شده که در مسیر طولانی بهتره نزدیک پنل باشه

  2. جوادسلیمانی گفت:

   سلام خسته نباشی
   وقتی دربازکن را میزنیم دیگه در بازکن قطع نمیشه باید کلا ایفون راخاموش کنیم تا قطع بشه .مشکل از کجاس .
   در بازکن هم تست کردم سالمه

   1. سلام و درود به احتمال زیاد شستی دربازکن روی گوشی مشکل داره و باید سرویس یا تعویض بشه

 23. کاربر مهمان گفت:

  سلام عالی بود

  1. محمد گفت:

   سلام و تشکر از شما بابت توضیحات در مورد ایفون
   جناب مهندس میشه بگید در ایفون صوتی الکترو پیک
   چرا صدای زنگ داخل ساختمان شنیده میشه ولی بیرون د صدا نداره لازمه بگم این عیب در همه ایفونهای الکترو پیک صوتی
   همراه با کار نکردن شاسی در باز کن همراهه
   محبت کنید در این مورد راهنمایی کنید

 24. علی گفت:

  سلام مهندس من یک آیفون تصویری الکتروپیک نصب کردم دو طبقه طبقه پایین وقتی زنگ میخوره بمحض زدن کلید دربازکن یه صوت زیادی در پنل بیرونی میاد . چاره کار باید گوشی رابرداریم ودوباره بزاریم تا صدای صوت قطع بشه. فقط طبقه پایین . بالا این مشکل نیست. درضمن قبلا آیفون تصویری داشتیم همین مارک چندین سال بود مشکلی نداشت . طبقه دو که ساخته شد پنل درب را دوطبقه کردیم و یک پنل دیگه برای بالا گرفتیم . این مشکل ایجاد شد . پنل طبقه اول تغییری نکرده.
  هردو الکتروپیک هست ببخشید توضیح زیاد دادم. ممنونم راهنمایی بفرمایید .

  1. سلام
   ولوم میکروفون و اسپیکر از پشت پنل بیرونی رو کمتر کنید و مجدد تست کنید

 25. کریم رحیمی گفت:

  سلام مهندس، ضمن تشکر از اشتراک گذاری مطالب، در ساختمان ما واحدهای سمت غرب تصویر و صدا دارند ولی واحدهای سمت شرق ندارند، اشکال چی میتونه باشه؟

  1. یلام میبایست حضوری عیب یابی بشه

 26. احمد گفت:

  ازاینکه این اطلاعات رو در دسترس عموم می گذارید ممنونم مهندس اجرک الله.ذکات علم رو عمل کردی.

  1. غفاری گفت:

   سلام دوست عزیز
   سپاس از محبت شما

   1. حسن گفت:

    سلام خسته نباشی ایفون ما قطع شده هربار به برق وصل میکنم صدای تق تق میده وصفحه گوشی خاموش فقدصدای تق تق میده ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام این مورد مشخص نمی‌شود مگر اینکه اجزا به اجزای آیفون را تست کرد مثل سیم بندی پنل داخل و پنل بیرون را به صورت مجزا با یک پنل دیگری تست کرد و یا اینکه کلا پنل داخل و پنل بیرون را باز کرد و با یک سیم دیگری تست کرد که مشخص شود مشکل از کدام قسمت است

    2. حجت اله کبیرنیا گفت:

     سلام مهندس
     آیفون تصویری تابا دو پنل داریم
     از پنل دم در ورودی اول تصویر نداریم و قفل هم باز نمیشه
     چه مشکلی داره
     لطفا راهنمایی بفرمایین
     سپاس

     1. سلام و درود ترانس مربوط به اون پنلی که مشکل داره رو چک کنید به احتمال زیاد ترانسش خراب شده

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *