کالنجی - آموزش نوین برق

عیب یابی آیفون صوتی + PDF

عیب یابی آیفون صوتی

آیفون های صوتی از آیفون هایی است که امروزه کمتر نصب میشود ولی چون در مکان های مختلفی از قبل نصب شده ممکن است با مشکلات و عیب هایی در هنگام کارکرد روبرو شود و از این رو یک برق کار نیاز است به  عیب یابی آیفون صوتی مسلط شود.

در آموزش های گذشته در رابطه با نحوه نصب آیفون صوتی یک مقاله را خدمت تان ارئه کردیم و در این مقاله قصد داریم با هم عیب یابی آیفون صوتی را یاد بگیریم.

برای دسترسی به درب واحد های مسکونی و یا هر فضای ساختمانی دیگر، مادامیکه بتوان امکانی همچون باز کردن درب از راه دور را حاصل آورد، انواع آیفون صوتی و یا تصویری را ابداع کرده اند. آیفون صوتی از ساده ترین ایده ها برای داشتن یک شرایط اطلاعاتی ساده در ساختمان ها می باشد. لذا مقوله عیب یابی آیفون صوتی به موارد بسیار رایج در سطح تعمیرات ساختمانی تبدیل شده است. در این مقاله می خواهیم تا در نگاهی ساده اما کامل عیب ها در آیفون صوتی را در کنار چگونگی مسیر عیب یابی آیفون صوتی مطرح کنیم.

اهمیت تسلط بر سیم بندی در عیب یابی آیفون صوتی

تسلط کامل بر سیم بندی آیفون صوتی اصلی ترین گام در تسلط بر عیب یابی آیفون صوتی می باشد. چرا که عمده خرابی ها در آیفون صوتی و حتی تصویری همراه با اتفاقی در سیم بندی ایجاد خواهد شد. برای این منظور می توانید همراه با درس نامه هایی مانند عیب یابی آیفون صوتی باشید؛ اما نکته در تفاوت اندک سیم بندی ها همراه با برند های مختلف می باشد. البته بسته به تعداد واحد و یا مدل ساخت از انواع قدیمی تا محصولات جدید لاجرم با اسلوب های گوناگون از سیم بندی آیفون صوتی مواجه هستیم.

قاعده کلی در سیم بندی آیفون صوتی

سیم بندی در آیفون صوتی شامل دو رشته از سیم ها می شود. یک رشته شامل ۶ عدد سیم که مابین پنل جلو درب واحد تا گوشی نصب شده در داخل واحد کشیده شده است، در کنار یک رشته شامل ۴ عدد سیم که از محل ترانس تا پنل دو درب ساختمان کشیده خواهد شد. در این بین اتصالی برای تامین برق ترانس از برق ساختمان نیاز است و برای باز کردن درب نیز یک جفت سیم از کنار پنل تا محل قفل درب بنا کشیده خواهد شد.

اگر بر سیم بندی اشراف کامل داشته باشید، به راحتی می توانید همراه با عیب یابی آیفون صوتی متوجه ایراد کار در هر کدام از رشته ها بشوید؛ اما قبل از آنکه بخواهید مانند یک حرفه ای دست در سیم بندی آیفون صوتی ببرید، لازم است تا از علت وجود هر کدام از این سیم ها نیز آگاهی لازم را کسب کنید.

آشنایی با سیم ها در عیب یابی آیفون صوتی

در سیم کشی پنل تا گوشی در آیفون صوتی ۶ رشته سیم حضور دارند که تقریبا درک صحیح آنها قسمت عمده در عیب یابی آیفون صوتی می باشد.  در این بین چندان فرقی نمی کند که عیب یابی آیفون صوتی الکترو آلا را پیش رو دارید و یا اینکه قصد عیب یابی آیفون صوتی تابا را کرده اید و یا با آیفون صوتی تابان که نمونه متداولی در سطح کشور است مواجه هستید. این شش رشته سیم به ترتیب با نام لاتین A , B , C , D , E , F معرفی می شوند؛ اما هر کدام از این شش رشته سیم چه وظایفی در آیفون صوتی دارند.

 • رشته سیم A: همراه با این رشته سیم، صدا از جانب گوشی داخل واحد به سمت پنل پای درب هدایت می شود. در مواردی مانند قطع صدای آیفون صوتی این رشته سیم یکی از ملاک ها در عیب یابی آیفون صوتی است.
 • رشته سیم B: همراه با این رشته سیم، صدا از خارج ساختمان همراه با پنل به سمت داخل ساختمان یعنی گوشی هدایت خواهد شد. باز هم می توان در عیب هایی مانند قطع صدای آیفون صوتی سلامت این رشته سیم را چک کرد.
 • رشته سیم C: منفی در آیفون صوتی همراه با رشته سیم C از طریق پنل برای گوشی تامین خواهد شد. در عیب یابی آیفون صوتی سلامت این رشته سیم اهیمت بالایی دارد. از ضعیف بودن صدای آیفون صوتی تا قطع صدای آیفون صوتی و حتی زنگ نخوردن را می توان در عدم اتصال کامل این رشته سیم جستجو کرد.
 • رشته سیم D: برای زنگ واحد این رشته سیم را تعریف کرده اند. در تعداد بیشتر از یک واحد ساختمانی لازم است تا به ازای هر واحد یک رشته سیم زنگ کشیده شود. در علت زنگ نخوردن آیفون صوتی تامر و یا تابا و شاید هر برند دیگری لازم است در گام اول، سلامت این رشته سیم را چک کنید.
 • رشته سیم E: این رشته سیم با هدف تامین سطح ولتاژ ۱۲ ولت در نظر گرفته شده است. در عیب یابی آیفون صوتی هر گاه به هر دلیلی متوجه قطعی برق و یا عدم کارکرد کلی آیفون بودید، لازم است تا خط تغذیه مابین پنل تا گوشی مورد بازبینی قرار گیرد.
 • رشته سیم F: با تمام این تفاصیل لازم است تا به ترتیبی شرایط باز کردن درب از راه دور را فراهم آوریم. این اقدام از طریق این رشته سیم حاصل می شود. قاعدتا این رشته سیم متوجه عیب در عدم باز شدن درب می باشد.

قاعده سیم بندی در آیفون صوتی

حال که با چرایی حضور رشته سیم ها در آیفون صوتی و ارتباط آنها با نحوه عیب یابی آیفون صوتی آشنا شدیم، وقت آن است که وارد قاعده کلی در سیم بندی آیفون صوتی بشویم.

در این بین برخی از پیچ ها در میان تمام گوشی واحد ها و همچنین پنل پای درب مشترک هستند. مانند پیچ های A , B , C که مستقیما از پنل تا گوشی ها در داخل واحد ها به شکلی موازی گونه و کاملا مشترک متصل خواهند شد. اتصال سیم زنگ که متوجه سیم شماره D است نیز با توجه به تعداد واحد ها متغیر می شود و آنها را می توانید به صورت شماره بندی هایی مانند D1، D2، و… داشته باشید.

در این حالت می توانید دورنمای کاملی از نحوه سیم بندی در هر آیفون صوتی در نظر بگیرید. بسته به نوع عیب می توان درک کاملی از عیب یابی آیفون صوتی مطرح کرد. مثلا قطع صدای آیفون صوتی می تواند از عدم سلامت سیم های مربوطه باشد و یا اینکه در زنگ نخوردن آیفون صوتی گویا، تابا و… متوجه چه سیمی باشیم.

گاها پیش می آید که برخی همراه با درک سیم بندی آیفون صوتی مثلا مدل تابا اقدام به عیب یابی آیفون تصویری تابا می کنند. اگر چه می توان به نوعی عیب یابی آیفون تصویری تابا و یا هر برند دیگری را با نگرش یکسانی از آیفون ها همراه با مدل های صوتی و اندکی تجربه انجام داد؛ اما بهتر است که هرگز مسیر عیب یابی آیفون صوتی را با مدل های تصویری به صورت یکجا در نظر نگیریم. حال می خواهیم تا شما را با برخی از جریانات متداول در عیب یابی آیفون صوتی آشنا سازیم.

عیب های رایج در آیفون صوتی

قطع صدا در آیفون صوتی

وقتی با عیبی مانند قطع صدا در آیفون صوتی مواجه می شوید، منطقی است که کانون توجه خود را در پنل و گوشی فاقد صدا بگذارید. در چنین مواردی همراه با عیب یابی آیفون صوتی لازم است تا موارد متعددی را در نظر بگیرید؛ اما در یک دسته بندی کلی این عیب را می توان در سه گونه قرار داد. اینکه صدا در بیرون از ساختمان شنیده نشود. در این حالت احتمالا در بلندگوی گوشی مشکلی ایجاد شده است. غالبا گوشی ها در واحد های ساختمان مستعد ضربه هستند. این ضربات گاها باعث اتصالی و یا شل شدن اتصالات و گاها خرابی قطعات بلندگو در گوشی ها می شود.

در سمت دیگر ماجرا برای قطع صدا در آیفون صوتی امکان دارد که صدا را در بیرون ساختمان داشته باشیم؛ اما از بیرون ساختمان صدایی به داخل بنا نیاید. این عیب می تواند ناشی از عدم کارکرد صحیح بلندگوی پنل آیفون صوتی باشد. به هر حال این پنل در فضای بیرون ساختمان در مقابل انواع شرایط سخت جوی مانند تابش نور خورشید تا باد و باران قرار دارد. از این رو منطقی است تا پس از گذشت مدتی هر چند طولانی دچار خرابی در قطعات داخل خود باشد.

اما اگر در صورت مواجه با سلامت کامل در بلندگوی گوشی و یا پنل به هر ترتیبی صدای واحد را در پنل پای درب نداشتید با احتمال بالا سیم مسیر A قطع شده است. این قطعی یا بر اثر قطعی سیم است و یا آنکه پیچ اتصال در ترمینال نمره A شل شده است. به هر ترتیب این عیب را در اتصال مذکور دنبال کنید. عکس این ماجرا نیز یکی از عمده اتفاقات در عیب یابی آیفون صوتی است. زمانیکه صدای پنل پای درب را در گوشی واحد های ساختمانی با وجود سلامت گوشی و پنل نداریم. برای رفع این عیب لازم است تا مسیر اتصال ترمینال B را دنبال کنیم. قطع شدن اتصال در این ترمینال صدای پنل را از مسیر آیفون حذف می کند.

ضعیف بودن صدای آیفون صوتی

در عیب یابی آیفون صوتی گاها با ایجاد نویز در صدا و یا در مواردی با ضعیف بودن صدای آیفون صوتی مواجه می شویم. در این عیب قاعدتا از سلامت تمام سیم ها و اتصالات آیفون صوتی مربوط به انتقال صدا اطمینان داریم. چرا که به هر حال صدا را هر چند ضعیف شده و یا همراه با نویز داریم. برای بررسی این نوع از عیب یابی آیفون صوتی در گام اول لازم است تا نوع نویز و یا جهت ضعیف بودن آیفون صوتی را چک کنید. اگر صدا آمده از بیرون ساختمان ضعیف و یا نویزدار شده است، مشکل می تواند از بلندگو و یا برد الکتریکی گوشی داخل بنا باشد. در سمت دیگر ماجرا اگر ضعیف بودن صدای آیفون صوتی را در پای پنل داشتید، لازم است تا متوجه عیبی در بلندگو و یا عیب برد الکتریکی آن باشید. به هر صورت مواردی مانند ضعیف بودن صدای آیفون، ایجاد نویز و یا سوت کشیدن صدا در هر دو سمت گوشی و پنل، عیبی همراه با قطعات داخل گوشی و پنل می باشد.

خرابی در قسمت درب بازکن آیفون صوتی

از دیگر مشکلات رایج در عیب یابی آیفون صوتی متوجه درب باز کن آن است. وقتی که همه چیز سالم به نظر می رسد؛ اما درب ساختمان توسط آیفون باز نمی شود. این مشکل در عیب یابی آیفون صوتی را باید در قفل درب و یا اتصالات مربوطه دنبال کنید. بهتر است در گام اول متوجه قفل درب باشید. ممکن است زنجیر شل و یا پاره شده باشد. البته در انواع قفل های برقی دیگر خبری از زنجیر نیست. در این حالت نیاز است تا از حضور برق در پای قفل اطمینان حاصل کنید. در نهایت این عیب می تواند ناشی از قطع بوبین و یا اتصالات درون قفل باشد.

اما اگر با وجود سلامت در قفل درب های مکانیکی و یا الکتریکی باز هم درب بنا باز نمی شود، لازم است تا مشکل را در جایی خارج از پای درب بنا دنبال کنید. مثلا سیم مربوط به درب باز کن که از سمت گوشی تا پنل کشیده شده است و یا آنکه اتصال لازم از سمت پنل به سمت درب بنا برقرار نمی شود.

آیفون صوتی زنگ نمی خورد

زنگ نخوردن آیفون صوتی تقریبا رایج ترین مورد همراه با عیب یابی آیفون صوتی می باشد. این عیب می تواند متوجه سه عامل اصلی شود. سیم کشی، بلندگو و یا برد آیفون در این اتفاق تاثیرگذار هستند. پس باید به ترتیبی گام به گام هر یک از این سه دلیل را بررسی نمود تا رفع عیب حاصل شود.

در قدم اول لازم است تا سلامت سیم کشی را بررسی کنیم. از نبود برق تغذیه تا مشکل در اتصالات مربوطه میان پنل تا گوشی می تواند باعث این عیب باشد. در گام بعدی بعد از آنکه از سلامت سیم کشی ها اطمینان حاصل کردید، بهتر است سراغ بلندگو ها بروید. غالبا سوختن بلندگو دلیل این عیب می شود. در این صورت با تعویض ساده بلندگو می توان عیب حاصل شده را مرتفع نمود؛ اما اگر از سلامت بلندگو هم اطمینان حاصل کردید، دیگر دلیلی نمی ماند جز اینکه عیب جایی از برد آیفون صوتی را درگیر خود کرده است.

اگر مجموعه آیفون از کار افتاد، یعنی نه صدایی در گوشی وجود دارد و نه صدایی در پنل شنیده نمی شود و همچنین زنگ نیز نداریم، در واقع تنها ایراد محتمل می تواند در نبود برق باشد. به هر حال در عیب یابی آیفون صوتی وقتی کل سیستم از کار می افتد، این یعنی آنکه در سیستم برقی وجود ندارد. این عیب از اشکال در منبع تغذیه تا اتصال در ترمینال مثبت و منفی ایجاد خواهد شد. لذا ضرورت دارد تا عیب یابی آیفون صوتی را متوجه اتصالات تغذیه کنید. اگر درب واحد همچنان برق دارد، قطعا منبع تغذیه سالم است و لازم است تا شما در جستجوی عیب همراه با اتصالات مثبت و منفی در پنل و یا گوشی واحد ها باشید.

ایراد ها در عیب یابی آیفون صوتی

دیگر ایراد ها در عیب یابی آیفون صوتی مانند مشکل در پلاتین گوشی تا خرابی در تجهیزات الکترونیکی آیفون از جمله عیب های کمتر محتمل می باشند؛ اما دلیلی وجود ندارد که هرگز اتفاق نیافتند. لذا منطقی است تا در ابتدای کار از وجود و یا عدم وجود عیب های متداول اطمینان حاصل کنید تا در صورت صحت تمامی سیستم راهی عیب های کمتر محتمل دستگاه شوید.

دانلود مقاله pdf

دیدگاه‌ها (235)

*
*

  سید کاربر مهمان ۲۰ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیفون صوتی تابان فقط صدای زنگ جلوی در وگوشی داخل ساختمان خیلی ضعیف است

   محمود غفاری مدیر کل ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام
   ولوم میکروفون و اسپیکر از پشت پنل بیرونی رو بیشتر کنید و مجدد تست کنید

  غلامرضارضائی کاربر مهمان ۱۹ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام و عرض ادب.
  آیفون من الکتروپیکه که یه صدای نویز مانند مرتب از پنل دم در شنیده میشه و صدای پنل جلو در بلند و واضحه ولی صدا در هر دو گوشی ضعیف شنیده میشه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

   محمود غفاری مدیر کل ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اتصالات تون رو چک کنین معمولا رسوب باعث ایجاد نویز میشه

  یوسفی کاربر مهمان ۱۹ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقت بخیر مهندس
  ایفون تابان زنگ میخوره در باز میشه ولی صدا رد و بدل نمیشه لطفا راهنمایی کنید

  سعید غلامی کاربر مهمان ۱۸ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام جناب غفاری.خسته نباشید.من دو پنل درب باز کن رومیزی دارم که وقتی بین فرستنده و گیرنده صدا رد و بدل میشه صدایی شبیه صدای بم که صدایی شبیه صدای یخچال زمانی که کمپرسور یخچال شروع به کار میکند میآید.این صدا نویز است ...میخواستم چارت تعمیرات در این مورد نویز چی می‌تونه باشه....؟؟؟ مشکل داشتن میکروفون های خازنی یا بلند گو ها ..یا سیم کشی..یا اصلا قطعی در برد که نویز تولید میکند. ‌

  ناشناس کاربر مهمان ۱۸ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام یک سوال دارم علت برق نداشتن کلید بازکردن در ایفون چیست؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام خروجی ترانس رو چک کنین برق داره یانه

  نیما کاربر مهمان ۱۷ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام من یک سوال در مورد ضعیف بودن صدای زنگ آیفون صوتی تابان الکترونیک دارم

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام در خدمتم
   محبت کنید سوال تون رو دقیق بفرمایید

   سید کاربر مهمان ۱۹ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام صدای زنگ ایفون صوتی خیلی ضعیف وگوشی بر میداری صدای ویز ویز در داخل وبیرون ساختمان شنیده می شود مدل تابان

    محمود غفاری مدیر کل ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام اتصالات تون رو چک کنین معمولا رسوب باعث ایجاد نویز میشه

  ناشناس کاربر مهمان ۱۵ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام من یک آیفون صوتی الکتروپیک دارم موقع وصل سیم ها به قفل ، در باز می شود وبرق یکسره می شود و سیم پیچی مشکل پیدا می کنه. ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام به احتمال زیاد شستی در بازکن در پنل داخل منزل خراب شده

  حسین کاربر مهمان ۱۴ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام و تشکر.
  در قسمت قطع صدا [اینکه صدا در بیرون از ساختمان شنیده نشود. در این حالت احتمالا در بلندگوی گوشی مشکلی ایجاد شده است] یا [از بیرون ساختمان صدایی به داخل بنا نیاید. این عیب می تواند ناشی از عدم کارکرد صحیح بلندگوی پنل آیفون صوتی باشد] آیا منظوراز بلندگو،همان میکروفون است؟
  آیفون صوتی دو واحد گویا داریم صدا در داخل شنیده می شود ولی در بیرون شنیده نمی شود،زنگها هم سالمه میزنه،صدای زنگ هم پای پنل جلوی درب شنیده میشه،ممنون میشم راهنمایی کنین. تشکر

   محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام
   دو موردی که فرمودین جای کلمه بلندگو و میکروفون جابجا شده
   مورد دوم هم به احتمال زیاد یا سیم فنری مشکل داره یا خود میکروفون گوشی مشکل داره

  شاهین کاربر مهمان ۱۴ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام چرا چراغ ترانس روشن نمیشه وکلا برق رو از دست دادیم خود به خود مشکل از کجاس

   محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ظاهرا ترانس تون خراب شده یا هم فیوز داخل ترانس سوخته

   ناشناس کاربر مهمان ۲۱ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ایفون خونه ماهم کلا قطع شده ایرادشو اگر شما برطرف کردین به ماهم بگین

  ناشناس کاربر مهمان ۱۳ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس جان
  ممکنه دلیل یکسره زنگ خوردن گوشی صوتی تابا یکسره کردن فیوز شیشه ای ترانس باشه ؟
  همه چیز دیگش درسته
  ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام خیر احتمالا شستی پنل دم در خراب شده

  اسماعیل کاربر مهمان ۱۰ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  گوشی آلا داریم بعضی مواقع که گوشی رو برمی داریم صدای خرخر میاد و بعضی مواقع هم خوبه علت چیه ممنون میشم

   مصطفی بهرامی کاربر مهمان ۱۶ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   به احتمال زیاد بخاطر ارت ایفونه
   پنل دم در رو باز کنید یه دستتونو به دیوار بگیرید و با دست دیگه یکی یکی ترمینالهای مربوط به انتقال صوت رو لمس کنید اگه مشکل حل شد یه سیم به همون ترمینال وصل کرده و به جایی مثل درب حیاط یا هر جایی که به زمین وصل باشه به عنوان ارت متصل کنید مشکل حل میشه

   ناشناس کاربر مهمان ۲۰ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   با سلام که منو در مورد ایفون آلا راهنمایی کردید ونتیجه داد ممنون از شما خدا پدرتان رو بیامرزد سوالی در مورد ایفون الکتروپیک صوتی دارم بیشتر وقتها صدای خرخر از گوشی میاد عین گوشی آلا رفتار کردم صداش کمتر شد وچراغ رو اسم هم خاموش میشود عیبی ندارد لطفا منو راهنمایی کنید در ضمن ایفون نو میباشد

  علی موسی زاده کاربر مهمان ۸ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس نقشه سیم کشی ایفون صوتی همیشه داخل سایت بود الان نیست زحمت میکشین بذارین دوباره .ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام هنوز هم موجوده
   https://kalengi.ir/iphon-s/

  خانم‌مستاجران کاربر مهمان ۸ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ببخشین بارون رفته داخل ایفون و اتصالی کرده. صدای خیلی بدی میده.چطور قطعش کنم؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ترانس ایفون رو بی برق کنید

  محمد کاربر مهمان ۷ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  بابت سوال قبل درباره باز نشدن درب ترانس هم سالمه..با توجه ب این موارد مشکل از رله میتونه باشه؟؟ یا اینک شاسی عمل نمیکنه؟ و اگ شاسی عمل نمیکنه چه کار باید کرد؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام با اسپری ناهید پاکسازیش کنید اگر درست نشد بدین تعمیرگاه شاسی رو براتون عوض میکنند

  محمد کاربر مهمان ۷ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام..ایفون صوتی الکتروپیک دارم تازگی درب باز کن کار نمیکنه ..بویین رو بردم تست کردن سالمه و بهم گفتن از داخل پنل قسمتی ک صفر و ۱۲ هستم تست کنم ک اونجا هم کار کرد..نوک تمامی سیم هارو لخت کردم و بستم چراغ سبز گوشی چند ثانیه روشن و قط میشه و همچنان با فشار شاسی گوشی درب باز کن عمل نمیکنه..علت چی میتونه باشه؟؟ و قطعاتی مثه رله و اسپیکر پنل رو از کجا میشه تهیه کرد؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام هم تعمیر گاه ایفون ها دارن و هم فروشگاه های لوازم الکترونیکی

  ابوالفضل کاربر مهمان ۵ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ما خونمون یه واحده ایفون صوتی دو واحده سیماران دادن بهمون ماهم با یه واحدش کارمیکنیم بعد از یه ماه استفاده یه شب بارون بارید صبش هر کار کردیم دیگه کارنکرد یعنی صدا ردو بدل نمیشدزنگشم کار نمیکرد فقط درو خوب باز میکنه تا الان چراغ پنل بیرونی و منبع تغذیه داخلی روشنه ولی کار نمیکنه مشکل چیه لطفا راهنمایی کنید

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمالا اب داخل پنل بیرونی رفته و مشکل پیدا کرده

  عباس کاربر مهمان ۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وعرض خسته نباشید.من ایفون صوتی الکترو پیک دارم برا دوطبقه فیوز منبع تغذیه تند تند میسوزه فیوزو سیم بستم ترانس سوخت علتش چیه لطفا راهنمایی کنید

   محمود غفاری مدیر کل ۴ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام به احتمال زیاد سیم بندی شما در یک جای اتصال کوتاه کرده جاهایی مثل دو سیمی که به دربازکن رفته یا دو سیم تغذیه پنل یک جای خلاصه ظاهراً دو سیم به همدیگر اتصال کوتاه کرده که باعث سوختن فیوز و حتی ترانس شده است است

   ناشناس کاربر مهمان ۱۱ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ی ایفون تابا تک واحیدی صدای بوق قطع میباش

  حمید کاربر مهمان ۲۸ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام آیفون ما تابا الکترونیک ۴ واحدیه. یکدفعه از کار افتاده و نه زنگ میخوره نه صدایی میاد و میره. برق هم تا منبع تغذیه میاد. میشه یه راهنمایی بکنید.ممنون

  محمد پارسا گنجور کاربر مهمان ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ما یه آیفون صوتی دو واحدی الکتروپیک داریم که درب رو باز نمی‌کرد که بعد تعویض رله درب باز کن درست شد
  ولی الان هیچ صدایی بین پنل و گوشی انتقال پیدا نمیکنه (زنگ هم نمیخوره) تمام سیم ها و اتصالات هم سالم میباشد. میشه لطفاً راهنمایی کنید

   ناشناس کاربر مهمان ۲۴ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   باسلام: چرا وقتی هوا سردمیشود ایفون صوتی ( گویا) خیلی ضعیف زنگ میخورد؟

  Ali کاربر مهمان ۲۲ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس آیفون صوتی تابا ۴ سیم دارم.گوشی نو براش خریدم دو سه بار درب باز کن عمل کرد .الان d1 و d2 ولتاژ ندارم .بوبین رو با منبع تغذیه تست کردم سالمه.مشکل ممکنه از پنل باشه یا از گوشی ؟ ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمال زیادترانس تون سوخته

  Saeedmth کاربر مهمان ۱۸ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وعرض ادب...ایفون(صوتی) ماسالم بود یه بار مشکل پیداکرد پدرم رفت داخل پنل قفل بازکن در رو(که بوبین و...داخلش هست)رو روغن کاری کرد همه جاشو.. دیگه کار نکرد میشه لطفا بگین بخاطر روغنی شدن ویا سوختن کدوم قطعه هست که دیگه زنجیر قفل کشیده نمیشه تادر باز بشه؟ممنونم ازتون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میبایست عیب یابی بشه و احتمالا یا دربازکن رگلاژ نیاز داره و اگر بوبین کار نمیکنه احتمالا خراب شده

  داوود کاربر مهمان ۱۷ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس جان من تعمیر کارم برق کارم یک ایفون الکتروپیک تک واحدی هست که توی گوشی صدای نویز بدی داره که با فوت کردن کم وزیاد میشه قرقر صدا میده مشکل از چیه صداش مثل زمانی هست که برق وصل میکنی به بلندگو همچین صدایی ممنون میشم کمکم کنید فقط عجله دارم

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اتصالات سیم تون رو باز کنین و مجدد لخت کنین و ببندین و حتما لحیم کار هم بکنید تا نویز ها تون رفع بشه

  م امینی کاربر مهمان ۱۷ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  صدای نویز یکسره نسبتا بلند ، از بلندگو بیرونی چه گوشی آیفون برداشته شود و چه نشود شنیده می شود یعنی ۲۴ ساعته صدای نویز از اسپیگر پخش می شود لطفا راهنمایی بفرمایید

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اتصالات رو مجدد ببندید و حتما لحیم کار کنید

   ناشناس کاربر مهمان ۲۱ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ایفون الکتروپیک صوتی داریم همه چیش کار میکنه ولی دکمه در باز کن کار نمیکنه چراغشم خاموشه مشکلش چیه

    محمود غفاری مدیر کل ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام موارد زیر در این اتفاف دخیل هست
    سیم فنری
    شستی پنل داخلی
    سیم های رابط
    خود دربازکن
    که میبایست تک تک تست بشه

  حسین کاربر مهمان ۱۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ایفون ۴واحده مدل تابا هستش ک شستی ۴و۲عمل میکنه شستی ۱و۳عمل نمیکنه و۴واحد دربازکنم عمل نمیکنه امکان داره راهنمایی کنید ودربازکن وچطور باید تست کنم

   محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام خروجی ترانس که 12 ولت هست رو به بوبین دربازکنی بدین باید در بازکن عمل کنه در غیر این صورت مشکل داره

    ناشناس کاربر مهمان ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام ما آیفون الکتروپیک داریم از موقعی که بارون میاد خیلی سخت بوق میزنه علتش چیه

     محمود غفاری مدیر کل ۲۲ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام اگر منظور تون اینه که شستی پنل دم در رو فشار میدین این اتفاق می افته احتمالا شستی تون خراب شده که باید تعویض بشه

  علیرضا کاربر مهمان ۱۲ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقت بخیر مهندس
  آیفون قدیمی ساده ۸ واحد همه درو باز میکنن جز واحد ما صدا میره میاد تا دوسه روز پیش باز میکرد الان دوروزه باز نمیکنه؟ میشه راهنمایی کنید ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام پنل داخلی تون رو با همسایه جابجا کنین جهت تست اگر مشکل رفع شدن پنل داخلی تون مشکل داره

  ناشناس کاربر مهمان ۸ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  با عرض سلام و خسته نباشید
  وقتی گوش رو بر میداریم صدای فس فس شنیده میشه و ای صدای ما به پنل ورودی میره
  میشه راهنمایی بفرمایین احتمالا عیبش چیه
  ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۱ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اتصالات تون رو باز کنین و مجدد وصلل کنین و حتما لحیم کاری کنین احتمال زیاد مشکل رفع خواهد شد

   دائمی کاربر مهمان ۱۹ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   باسلام وخسته نباشید خدمت شما ایفون ما صوتی و چهار واحد هست وقتی هر واحد گوشی ایفون رو برمیداره در باز میشه مشکل از کجاست فقط یه واحد کلن دستگاه گوشی رو که خراب بوده کنده

    محمود غفاری مدیر کل ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام میبایست حضوری عیب یابی بشه تا دقیق تر مشخص بشه مشکل از کجاست

  Mohammad کاربر مهمان ۵ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس،ایفون صوتی تابا رو وصل که میکنم هنگامی که گوشی درجایش است زنگ نمیخورد ولی وقتی گوشی رو برمیداری زنگ یکسره داردو قطع نمیشود.
  ممنون از راهنمای شما.

   محمود غفاری مدیر کل ۷ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمال زیاد برد پنل داخلی مشکل داره که میبایست عیب یابی و تعمیر بشه

    ناشناس کاربر مهمان ۱۰ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام مهندس آیفون ما صوتی مدل پارس پیام است وصدا رد وبدل نمی شودخواهشمند است راهنمایی کنید با تشکر فراوان

     محمود غفاری مدیر کل ۱۱ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام اگر ایفون نو هست با قبلا نصب بوده؟

  ناشناس کاربر مهمان ۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس آیفون صوتی تابا داریم صدای زنگ به صورت ضعیف از پنل بیرونی و گوشی به صورت یکسره شنیده میشه ولی وقتی میخوای زنگ بزنی هر چی شاسی زنگ رو فشار میدی زنگ نمیخوره فقط صدای ضعیف زنگ قطه میشه در ضمن برای صحبت کردن مشکل نداره

   محمود غفاری مدیر کل ۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمالا شستی پنل بیرونی تون مشکل پیداکرده که میبایست تعمیر بشه

    مصطفی کوشکی کاربر مهمان ۲۰ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام خونه نه واحد برا همه باز میکنه در رو فقط برا ما باز نمیکنه پنلش رو هم عوض کردیم ولی باز خرابه لطف میکنید راهنمایی کنید

     محمود غفاری مدیر کل ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام اتصالات سیم بندی تون مشکل داره که میبایست عیب یابی بشه

  محمد کاربر مهمان ۲۷ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیفون تامر داریم گوشی داخل میزاریم یک سر زنگ میزنه ممنون راهنمایی کنید

  حمیدرضا سیب دری کاربر مهمان ۲۲ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام . وقت بخیر . تعداد زنگهای ایفون در داخل واحد از یک ست به چهار ست تبدیل شده .یعنی از پایین یکبار کلید زنگ رو فشار میدن بالا 8 بار زنگ میخوره. کلافه شدیم مهندس جان

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمالا برد تون مشکل پیدا کرده که میبایست تعمیر بشه

    Javad کاربر مهمان ۱۵ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام خسته نباشی
    یک آیفون الکترو پیک داریم ک در باز کن عمل نمیکنه
    برق ۱۲ ولت ب داخل پنل بیرونی میاد اما وقتی کلید فشار میدی ک در باز کنه ولتاژی ب l1.l2 نمیاد ک بوبین در باز کن تغذیه کن در باز بشه
    مشکل از برده ب نظر شما؟

     محمود غفاری مدیر کل ۱۶ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام با مولتی متر تست کنید شستی پنل داخلی کار میکنه یا نه

   ناشناس کاربر مهمان ۲۱ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام مهندس یه ایفن صوتی داریم صدای بلندگوش یعنی صدای بیرون خیلی ضعیفه بلندگوش روهم عوض کردم ایرادش ازکجاست

    محمود غفاری مدیر کل ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام روی برد پنل بیرونی یک پتانسیومتر جهت کم و زیاد کردن ولوم اسپیکر هست که احتمالا روی کم تنظیم شده

  محمد کاربر مهمان ۲۲ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید ممنون از اطلاعاتی که به اشتراک میذارید رایگان برای کار بر معذرت میخوام بابت جسارت بنده درمورد اینکه آیفون زنگ نمیخورد به نظرم بنده اول باید پدال زنگ تست شود بعد سراغ راهکارهای بعدی رفت چون من بارها پیش اومده برام فنربدال ضعیف شده است که باید یکم باز شودازهم یا انبر اتصال فاصله افتاده بین انبربا اتصال بخاطر فشار پیش از حد که بایک فازمتر بعد قعط کردن برق میشود تنظیم کرد سرجای خودش بعداز تست اگه کار انجام نگرفت سراغ قطعه بعدی بروید باتشکر بازم عذر خواهی میکنم از ادمبن کانال

  امیر کاربر مهمان ۲۰ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آقای غفاری
  آیفون قدیمی تابا داریم.صدای بیرون به داخل نمیرسه.وقتی روی کلید بازکن درب میزنم صدا درست میشه.دوباره ایفون رو میذارم و برمیدارم همونجوری هست.ممنون بابت اینکه وقت میذارید و به بقیه کمک میکنید.

   محمود غفاری مدیر کل ۲۲ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمالا پنل داخل مشکل پیدا کرده که میبایست تعمیر بشه

  حسین کاربر مهمان ۱۲ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام اقای مهندس خسته نباشی یه سوال داشتم دوتا درب مجزاویک پنل چه راهکاری داره اگه راه نمای کونی ممنون میشم

   محمود غفاری مدیر کل ۲۰ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام
   سعی میکنیم در یک مقاله این مورد رو اموزش بدیم

  اسماعیل کاربر مهمان ۱۱ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس جان.یه آیفون صوتی نصب کردم ولی وقتی گوشی رو برمیداری صدای نویز گوش خراشی داره.در ضمن هم گوشی و هم پنل کارکرده هست

  علی پورعبدالله کاربر مهمان ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس درب آیفون ما یکسره باز میکنه واصلا قطع نمیشه برا همین سیمشو کشیدم که نسوزه تا سیمو وصل میکنم انگار کسی دستشو گذاشته رو کلید در بازکن یکسره دستشو برنمیداره!!

   محمود غفاری مدیر کل ۹ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام
   ظاهرا شستی پنل داخلی تون مشکل پیدا کرده

  ALI کاربر مهمان ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیا آیفونی وجود داره که در قسمت پنل بیرونی به ترانس نیاز نداشته باشه و تغذیه برقش از گوشی های داخلی باشه و درب باز کن هم از همون برق استفاده کنه ؟

  الیاس کاربر مهمان ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام در الکتروپیک صوتی اگر ولتاژ خروجی ال1وال2در باز کن 8ولت بود ایراد از کدام المان برد میباشد

  الیاس کاربر مهمان ۲۲ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام من یک آیفون صوتی الکتروپیک دارم موقع فشردن شستی در باز کن ولتاژ خروحی سمت درباز کن 8ولت است خواستم بدونم ایراد از کدام المان برد پنل است باتشکر

   محمدرضا کاربر مهمان ۲۲ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام مهندس.آیفون من الکتروپیک صوتی هست.قبلا مزاحمتون شدم که همه چیزش نرماله فقط صدا رو از داخل به پنل بیرون نمیاره. فرمایش دادید که اتصالات سیم ها رو بررسی کنم.ظاهرا مشکلی ندارند.به نظرتون احتمال خرابی از میکروفون گوشی داخل یا اسپیکر پنل بیرون می‌تونه باشه؟ راهنمایی کنید ممنون میشم

    محمود غفاری مدیر کل ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام اگر سیم ها مشکلی نداشتن بله این احتمال هم داره که یکی از این دو مشکل داشته باشه

    محمود غفاری مدیر کل ۲۳ آبان ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام بلافاصله بعد از وصل میپره یا بعد از گذشت مدت زمانی؟

  وحید کاربر مهمان ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید، من سوزوکی 727 گرفتم بعد یکماه خود بخود درب باز میشه وروی صفحه نمایش مزنه incod

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام تا به حال همیچین خطایی رو مشاهده نکردم
   میتونید ازبا سرچج تو منابع خارجی احتمالا به نتیجه برسید

  Masoom کاربر مهمان ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیفون صوتی تابا هست زنگ می خوره ولی داخل واحد صداش خیلی ضعیفه

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمالا بلندگوی پنل داخلی معیوب شده که میبایست یه بلندگوی دیگه بذارین و تست کنید

  محمدرضا کاربر مهمان ۱ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ایفون صوتی خونه هر چهار طبقه صدا نه از بیرون میاد نه میره زنگ هم همه طبقات نمیخوره ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۹ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بررسی کنید تغذیه پنل بیرونی وصل هست یا نه

  پورنبی کاربر مهمان ۳۱ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام و احترام
  زنگ نمیخورد ولی میتوانم درب راباز کنم.
  آیا خودم میتوانم مشکل را حل کنم .

   محمود غفاری مدیر کل ۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام پیشنهاد میکنم به یه برق کار بسپارید

  مهدی کاربر مهمان ۲۴ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  ایفون تصویری الکتروپیک داریم ،چند روزه روی صفحه تصویر گوشی یک خط سفید افقی افتاده بطوریکه صفحه از وسط نصف شده ، مشکل چیه ایا درست میشه ، با سپاس

   محمود غفاری مدیر کل ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام احتمالا برد مشکل پیدا کرده که میبایست ببرید تعمیر گاه

  آرین کاربر مهمان ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید آیفون صوتی سزوکی بستم پنل بیرون یکم صدا نویز داره چی کار کنم حل بشه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اتصالات سیم تون رو بررسی کنید

  رضا عباسی کاربر مهمان ۱۸ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیفون ما نه صدا میاد نه میره ونه زنگ می خوره

  ناشناس کاربر مهمان ۶ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیفون صوتی تابا داریم که صدای زنگ ورودی گوشی هر دو طبقه ضعیف شده و پنل بیرونی صدای نویز دارد تمام قطعات ای سی تعویض شده وقطعه دیوزینره هم تعویض شده ولی مشکل همچنان وجود دارد بنظر شما مشکل از کجاست

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میبایست پنل بیرونی توسط تعمیر کار ایفون بررسی و عیب یابی بشه

    سیدعلی ترابی کاربر مهمان ۲۱ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام خسته نباشیدمن ایفون الکتروپیک برای چهارطبقه همه واحدهاصدای دهنی گوشی ازپنل دم درشنیده نمیشودعلت کجا؟

     محمود غفاری مدیر کل ۲۲ مهر ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام ظاهرا بلندگوی دم در مشکل پیدا کرده

  عارف پناهی کاربر مهمان ۲۶ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

  مهندس غفاری عزیز خیلی خیلی خیلی از شما تشکر میکنیم بخاطر این سایت خوبتون خداخیرتون بده

   محمود غفاری مدیر کل ۲۷ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

   متشکرم دوست گرامی
   نظر لطف شماست

    ناشناس کاربر مهمان ۱۵ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام‌فیوز‌‌ ربطی به‌زنگ‌ نخوردن‌داره

     ناشناس کاربر مهمان ۲۴ آذر ۱۳۹۹ پاسخ

     هیچ ربطی نداره

  میثم کاربر مهمان ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  مهندس ایفون صوتی تابا ۲۰ واحدی که درست کار میکرده الان یدفعه از کار افتاده و واحدا با سرایداری نمیتونن ارتباط برقرار کنن.ایراد میتونه از چی باشه.پنل هم تازه عوض شده سیما هم محکم بسته شده .

   غفاری مدیر کل ۵ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میبایست حضوری توسط یه برق کار عیب یابی بشه اینطوری مشخص نمیشه

  علیرضا کاربر مهمان ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام‌‌من‌یه‌آیفون‌دارم‌که‌گوشیش‌الکتروآلا‌وپنل‌تابا یه‌نفر‌دوتاشو‌برام‌با‌هم‌ست‌کرده‌که‌بهم‌بخوره‌الان که نصبش‌کردم‌موقعی‌که‌گوشی‌سر‌جاش‌یه‌بوق‌یکسره میزنه‌‌وقتی‌گوشی‌رو‌بر‌میدارم‌بوق‌قطع‌میشه‌صدا‌ی تو‌گوشی‌واضح‌شنیده‌میشه‌وهم‌صدا‌واضح‌میره بیرون‌ممنون‌میشم‌اگه‌راهنماییم‌کنید‌چکار‌کنم‌ صدای‌بوق‌قطع‌بشه‌صدای‌بوق‌از‌بلندگوی‌گوشی میاد‌بیرون

   غفاری مدیر کل ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ولوم آیفون رو کم کنید و یه تست بگیرید

  جواد کبریایی کاربر مهمان ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس
  یک اپارتمان 16واحدی که 5عدد فیوز و یک محافظ جان 25 امپر برای هر واحد در نظر گرفته و وصل شده
  که بعد نصب ایفون مارک سوزوکی بعضی از واحدها محافظ جان ها ان میپره بعد بررسی مشاهده شد نصاب ها برق ورودی واحدها به محافظ جان عکس وصل کردن بجای ورودی به خروجی برق داده شده و از ورودی برق گرفته شده

  جریان که سوئیچر میکشه 48میلی امپر هست و برق ترانس و سوئیچر هم از تابلو پارکینگ گرفته شده و پنل داخلی از داخل و دلیل قطع محافظ جان چی میشه باشه ؟؟؟

  آیا سوئیچر اختلال میندازه

   غفاری مدیر کل ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ظاهرا سوییچر تون نشتی داره که پیشنهاد میکنم برق سوییچر رو ازکلید نشتی جریان نگیرین تا مشکل حل بشه