آموزش برق صنعتی, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

مدار فرمان کلید حرارتی + تنظیمات و مفهوم علایم کلید

مدار فرمان کلید حرارتی موضوع این آموزش ما در قسمت برق صنعتی است و با هم نحوه سیم کشی کلید حرارتی را یاد خواهیم گرفت، در کنار سیم کشی کلید حرارتی نحوه تنظیم کردن کلید حرارتی و همچنین بررسی مشخصات نوشته شده روی کلید حرارتی را با همدیگر یاد خواهیم گرفت؛ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مدار فرمان کلید حرارتی

کلید حراتی چیست؟

در آموزش های گذشته یک مقاله نوشتیم و توضیح دادیم که کلید حرارتی دقیقاً چیست و چه کاری برای ما انجام می دهد و همچنین چه تفاوتی با بیمتال دارد، برای مطالعه مقاله به لینک پایین مراجعه کنید:

کلید حرارتی چیست و چه تفاوتی با بیمتال دارد.

و در این آموزش میخواهیم به نحوه سیم بندی و همچنین علایم روی کلید حرارتی بپردازیم.

اصل مطلب این مقاله را در ویدیوی پایین به صورت خیلی مختصر و مفید توضیح دادیم که می توانید ویدیوی پایین را به صورت کامل مشاهده کنید و تمام مواردی که داخل این مقاله توضیح دادیم را به صورت یکجا در قالب ویدیو مشاهده کنید. 🙂

مدار فرمان کلید حرارتی

در تصویر پایین یک نمونه مدار فرمان کلید حرارتی که برای راه اندازی الکتروموتور سه فاز مورد استفاده قرار گرفته را برای شما آورده ایم و در این مدار فرمان از کلید حرارتی نیز استفاده کردیم که نحوه قرار گیری کلید در مدار را مشاهده کنید.

مدار فرمان کلید حرارتی

علایم روی کلید حرارتی

همچنین در تصویر پایین نوشته های روی کلید حرارتی را جز به جز برای شما در تصویر مشخص کردیم و مفهوم هر جز از کلید را در تصویر برای شما نوشتیم که بتوانید درک بهتری از نوشته های روی کلید حرارتی داشته باشید.

تنظیمات کلید حرارتی

تجهیزات جانبی روی کلید حرارتی

یکی از موارد مهمی که کلیدهای حرارتی دارند این است که ما می‌توانیم تجهیزات جانبی را روی کلید مان نصب کنیم و کارایی کلید را بالا تر ببریم، در تصویر پایین چند نمونه از تجهیزات جانبی که روی کلید حرارتی قابل نصب است را مشاهده می کنید.

لوازم جانبی کلید حرارتی
لوازم جانبی کلید حرارتی
بازگشت به لیست

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *