آموزش برق صنعتی, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

مدار فرمان کلید حرارتی + تنظیمات و مفهوم علایم کلید

مدار فرمان کلید حرارتی موضوع این آموزش ما در قسمت برق صنعتی است و با هم نحوه سیم کشی کلید حرارتی را یاد خواهیم گرفت، در کنار سیم کشی کلید حرارتی نحوه تنظیم کردن کلید حرارتی و همچنین بررسی مشخصات نوشته شده روی کلید حرارتی را با همدیگر یاد خواهیم گرفت؛ تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

مدار فرمان کلید حرارتی

کلید حراتی چیست؟

در آموزش های گذشته یک مقاله نوشتیم و توضیح دادیم که کلید حرارتی دقیقاً چیست و چه کاری برای ما انجام می دهد و همچنین چه تفاوتی با بیمتال دارد، برای مطالعه مقاله به لینک پایین مراجعه کنید:

کلید حرارتی چیست و چه تفاوتی با بیمتال دارد.

و در این آموزش میخواهیم به نحوه سیم بندی و همچنین علایم روی کلید حرارتی بپردازیم.

اصل مطلب این مقاله را در ویدیوی پایین به صورت خیلی مختصر و مفید توضیح دادیم که می توانید ویدیوی پایین را به صورت کامل مشاهده کنید و تمام مواردی که داخل این مقاله توضیح دادیم را به صورت یکجا در قالب ویدیو مشاهده کنید. 🙂

مدار فرمان کلید حرارتی

در تصویر پایین یک نمونه مدار فرمان کلید حرارتی که برای راه اندازی الکتروموتور سه فاز مورد استفاده قرار گرفته را برای شما آورده ایم و در این مدار فرمان از کلید حرارتی نیز استفاده کردیم که نحوه قرار گیری کلید در مدار را مشاهده کنید.

مدار فرمان کلید حرارتی

علایم روی کلید حرارتی

همچنین در تصویر پایین نوشته های روی کلید حرارتی را جز به جز برای شما در تصویر مشخص کردیم و مفهوم هر جز از کلید را در تصویر برای شما نوشتیم که بتوانید درک بهتری از نوشته های روی کلید حرارتی داشته باشید.

تنظیمات کلید حرارتی

تجهیزات جانبی روی کلید حرارتی

یکی از موارد مهمی که کلیدهای حرارتی دارند این است که ما می‌توانیم تجهیزات جانبی را روی کلید مان نصب کنیم و کارایی کلید را بالا تر ببریم، در تصویر پایین چند نمونه از تجهیزات جانبی که روی کلید حرارتی قابل نصب است را مشاهده می کنید.

لوازم جانبی کلید حرارتی
لوازم جانبی کلید حرارتی

دیدگاهی در مورد “مدار فرمان کلید حرارتی + تنظیمات و مفهوم علایم کلید

  1. شهاب گفت:

    با سلام ممنون از وقتی که اختصاص میدین اگر امکان داره ویدئو برای راه اندازی ستاره مثلث با کلید حرارتی و کنترول فاز تهیه کنید باتشکر فراوان

  2. 302518730178 گفت:

    سلام در حالتی که فاز فرمان قبل از کلید حرارتی داشته باشیم اگر کلید حرارتی عمل کرده باشه کنتاکتور ما عملا در حالت جذب باقی میمونه که به نظرم غیر عادی هست. باید به نحوی سیستم فرمان هم با قطع کلید حرارتی قطع کنه . مثلا اگه مدار ستاره مثلث داشته باشیم و در حالت مثلث کلید حرارتی عمل کنه سیستم فرمان قدرت قطع میشه اما کنتاکتورها جذب هستند که ممکنه اشتباها اپراتور دکمه کلید حرارتی رو بزنه . در این حالتها سیستم فرمان چطور بایستی طراحی بشه؟

    1. سلام طبیعتا سیم ورودی مدار فرمان میبایست از خروجی کلید حرارتی گرفته بشه

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *