آموزش برق صنعتی, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به 6 سوال متداول در مورد برق ماینر

برق صنعتی برای ماینینگ

برق صنعتی برای ماینینگ و سوالاتی که برخی دوستان در مورد برق ماینر ها امروزه از ما میپرسند باعث شده که در این باره یک آموزش منتشر کنیم و تا جای ممکن به ابهامات شما پاسخ دهیم.

همانطور که میدانید بحث داغ این روز ها در شبکه های خبری مبحث ماینر ها هست و طبیعتاً وقتی به ماینر ها بر میخوریم مبحث برق ماینر و حتی برق صنعتی برای ماینینگ هم جزء موارد مهمی هست که دوستانی که این دستگاه ها را دارند با آن برخورد میکنند.

ماینر چیست ؟

در این پاراگراف توضیح کوتاهی راجع به خود ماینر ها می دهیم تا دوستانی که با این دستگاه آشنایی ندارند یک ذهنیت کلی از ماینر و برق ماینر داشته باشند و اگر اطلاعات کافی راجع به خود دستگاه ماینر دارید میتوانید پاراگراف بعدی را دنبال کنید؛ این روز ها ارز های دیجیتال به شدت در حال رشد هستند و سرمایه گذاری های کلان روی این ارز ها در حال انجام است، چرا که سود بسیار خوبی از این بابت میتوان کسب کرد اما یکی از روش های بدست آوردن این ارز ها، استخراج کردن آن است که دستگاه های ماینر جهت این کار طراحی شده اند و به زبان ساده اگر بگوییم ماینر ها همان ابر کامپیورتر هایی هستند که ارز های قابل استخراج مانند بیت کوین را برایمان استخراج میکنند و این ماینرها حدود 200 الی 500(یا بیشتر) پردازنده یا CPU داخل شان قرار دارد و این پردازنده ها جهت فعالیت استخراج به برق نسبتاٌ زیادی نیاز دارند که در این مقاله می خواهیم به برق صنعتی برای ماینینگ و سوالات متداول در رابطه با برق ماینر بپردازیم.

سوال 1: برای برق ماینر نیاز به محافظ برق داریم؟

یکی از بیشترین پرسش هایی که این روز ها از ما می شود این است که برای وصل برق به ماینر، آیا به محافظ برق یا به کنترل فاز هم نیاز داریم یا خیر؟ قبل از این که این سوال را از خودمان بپرسیم میبایست به پاور تغذیه دستگاه مان توجه کنیم که تصمیم نهایی خود را بگیریم، در ویدیوی بالا یک دستگاه M3  را بررسی کردیم و بازه ولتاژ کار این دستگاه 176 تا 264 ولت AC  است و این خیلی عالی است، بازه ولتاژی که در کمتر دستگاه برقی میتوان یافت این عبارت یعنی اگر ما ولتاژ مان بین 176 تا 264 ولت باشد، دستگاه قابل راه اندازی است و نباید مشکلی وجود داشته باشد.

این بازه ولتاژی در مانیر های مختلف متفاوت است که شما میتوانید بازه ولتاژی پاور دستگاه تان را از روی مشخصاتش بررسی کنید و اگر مثلاً نوشته بود فقط با ولتاژ 230  ولت AC کار میکند در این صورت به محافظ برق نیاز دارید ولی اگر مثل دستگاه های M3، S9  و… باشد نیازی به محافظ برق نیست.

سوال 2: اگر اینقدر بازه ولتاژی خوبی دارد پس چرا پاور دستگاه یا هشبرد(برد هایی که پردازنده ها روی آن نصب است) می سوزد؟

این روز ها که در هوای گرم تابستان به سر میبریم زیاد به این مورد بر می خوریم که دستگاه های زیادی از کار افتاده اند و پاور یا هشبرد شان خراب شده، اگر اینقدر بازه ولتاژی خوب است پس چرا به دلیل نوسان یا دلایل دیگر دستگاه آسیب میبیند؟!

اگر به صورت تجربی این مورد را خدمت تان عرض کنم اغلب خرابی ها در دستگاه های استوک اتفاق می افتد و عمده دلیل خراب شدن پاور یا هشبرد، فن های دستگاه هستند اگر پاور از کار می افتد یا هشبرد میسوزد در 90 درصد مواقع فن های دستگاه عامل این اتفاق است نه نوسان یا افت ولتاژ.

فن ها ممکن است ضعیف شده باشد که اگر تراهش شما از مقداری که شرکت سازنده در مشخصات دستگاه ذکر کرده به صورت خیلی محسوس کمتر باشد این مورد را بررسی کنید.

یک نکته که در دستگاه های M3  تست شده،  فن پاور را باز کنید و بصورت پهنا روی یک میز بگذارید و دستگاه را روشن کنید تا فن پاور نیز روشن شود،یک فن پاور سالم از زمین بلند میشود به صورتی که نصف فن بلند شده و نصفی روی زمین است، به صورت شیب دار ولی اگر فن تعویضی یا نامرغوب باشد با روشن شدن فن که روی میز گذاشتیم اصلا بلند نمی شود.

سوال 3: برای ماینر ها میتوان بانک خازن گذاشت؟

اغلب دوستانی که این سوال را مطرح میکنند این فکر را در سر دارند که در مصارف موتوری ما بانک خازن می گذاریم و به طبع آن جریان مان کاهش پیدا میکند و در نهایت مثلاً میتوانیم موتور بیشتری را روشن کنیم چون جریان مصرفی را پایین آورده ایم.

دوستان این مورد در مصارف موتوری و جاهایی که کسینوس فی ما نزدیک 1 نیست خیلی هم خوب است ولی اگر کسینوس فی ما 1 باشد و خازن گذاری کنیم عملاً خازن نقش مصرف کننده را بازی میکند و به جریان مان افزوده می شود پس به خازن گذاری نیاز نداریم.

این مورد در جاهایی که از برق صنعتی برای ماینینگ می خواهند استفاده کنند بیشتر به چشم میخورد و گر نه همان طور که در آموزش طراحی تابلو بانک خازنی گفتیم وقتی کنتور ما دیماندی است و ضریب بدی مصرف داریم نیاز به بانک خازن است و در کنتور های خانگی نیاز به بانک خازن نداریم.

سوال 4: جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

این سوال نیز دوستانی که در برق تازه وارد هستند زیاد از ما می پرسند که ماینر ها چقدر برق مصرف میکنند و به عبارت دیگر جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

یکی از ساده ترین روش های بدست آوردن جریان مصرفی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، بررسی مشخصات پاور دستگاه است و روی خود پاور، این عبارت لحاظ شده مثلا 15A MAX یعنی بیشترین حد جریان مصرفی دستگاه 15 آمپر است و این ممکن است در حالت عادی با دمای نرمال کمتر هم باشد ولی بیشترین حدی که میبایست برایش در نظر بگیریم 15 آمپر می باشد که یعنی اگر بخواهیم کلید مینیاتوری برای این دستگاه نصب کنیم نزدیک ترین رنج به بالا که مینیاتوری 16 آمپر هست برای دستگاه در نظر می گیریم.

اگر هم جریان روی پاور نوشته نشده بود روش دیگر استفاده از آمپر متر های انبری است که نحوه کار با این آمپر متر ها را در آموزش کار با مولتی متر داده ایم.

روش دیگر هم محاسبه جریان مصرفی است با توجه به قانون اهم انجام می دهیم، به این صورت که توان دستگاه را تقسیم بر ولتاژ شبکه می کنیم.

در تصویر زیر به عنوان مثال نحوه محاسبه جریان یک دستگاه M3 را مشاهده میکنید:

p توان دستگاه است و v ولتاژ شبکه و  i هم جریان مصرفی

ممکن است با دیدن تصویر بالا این سوال برای تان پیش بیاید که چرا وقتی محاسبه میکنیم جریان 9.5 آمپر است ولی روی خود دستگاه 15 آمپر ذکر شده؟

همانطور که روی پاور دستگاه نوشته شده 15A MAX یعنی نهایت جریانی که مصرف میکند 15 آمپر است و در حالت عادی همانطور که گفتیم جریان کمتری مصرف میکند و دوستانی که ماینر دارند احتمال زیاد این مورد را مشاهده کرده اند که مثلا دستگاه در حالت عادی میانگین12 تراهش به ما می دهد و مقدار لحظه ای دایم در حال نوسان است و ممکن است  یک لحظه 16 تراهش هم بدهد که در این لحظه جریان ممکن از به حد 15 امپر برسد ولی این ماکزیمم هست و بیشتر از این نخواهد شد.

سوال 5: تعرفه مصرف برق ماینر در کشور ما چقدر است؟

پاسخ این سوال در کنتور های مختلف با ضریب های مختلف و نوع کنتور متفاوت است که در انتهای مقاله، یک فایل PDF حاوی آخرین تعرفه مصرف برق در سال 98 را برای تان ضمیمه کرده ایم که با مطالعه کامل این PDF موارد مورد نیاز تان را میتوانید بدست بیاورید.

سوال 6: برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کنیم یا برق خانگی؟

اگر کمی عمیق تر به این موضوع بنگریم و مصرف برق هم مد نظر مان باشد میتوان پاسخ بهتری را برای این پرسش در نظر گرفت، اگر تعداد دستگاه های مان کم است و مثلاً کمتر از 10 دستگاه هست ( در اینجا از مدل دستگاه صرف نظر میکنیم چون نگاه کلی است) یک برق 3 فاز خانگی جوابگوی کارمان می شود اما اگر تعداد دستگاه مان زیاد باشد برق صنعتی برای ماینینگ مناسب تر است ولی برق صنعتی برای ماینینگ یک مشکلی که در هزینه برق دارد این است که ضریب دارد به زبان ساده تعرفه کنتور خانگی و کنتور تجاری در یک میزان مصرف، کاملاً متفاوت است و میدانیم در کنتور تجاری مبلغ بیشتری را باید بپردازیم و به همین روال در هنگام مصرف برق صنعتی برای ماینینگ به نسبت برق خانگی مبلغ بیشتری باید بپردازیم چون در قبض مان هر مبلغی باشد ضرب در یک عدد می شود که در مصارف مختلف متفاوت است؛ پس با در نظر گرفتن این نکات ریز میتوان تصمیم گرفت که میتوان از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کرد یا خیر.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که اخبار مربوط به برق در حوزه ماینینگ را دنبال کنید چون مصوبات جدیدی جهت ساماندهی استخراج کننده های ارز دیجیتال در حال تنظیم است.

شما هم سوالی در مورد برق ماینر ها و یا برق صنعتی برای ماینینگ دارید؟ در بخش دیدگاه سایت میتوانید سوال تان را مطرح کنید.

دیدگاهی در مورد “برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به 6 سوال متداول در مورد برق ماینر

 1. جاوید گفت:

  سلام مهندس عزیز
  ولتاژ کاری دستگاهای جدید سری ام چنده
  من یکیشو دیدم زدم ۲۲۰ الی ۲۴۰
  ایا دستگاهی داریم با تراهش بالای ۱۰۰ ک حداقل ولتاژ کاریش ۲۰۰ باشه؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام و درود
   همه دستگاه ها یه برچسب دارن که ولتاژ کاری شون رو روش نوشته

 2. Yasin گفت:

  سلام مهندس وقت بخیر
  مگه تعرفه برق صنعتی از خانگی ارزون تر نیست؟چرا تو مقاله گفتید برق خانگی به صرفه تر هست؟

  1. سلام خیر
   تعرفه برق کشاورزی ارزون تره

 3. bi گفت:

  سلام خسته نباشید مهندس من ی کابل سه فاز چهار رشته شیش دارم یا همون (۶*۴) میخوام بدونم اگه یک دستگاه ماینر ۱۵ امپر که تک فازه هست بهش وصل کنم جریان نول برگشتی من چقدر و هر فاز من چقدر امپر میکشه

  1. سلام و درود
   مقدار جریان نول برگشتی به تعادل سه فاز ترانس برمیگرده و مقدار ثابتی نداره
   ولی شما برای این که مقدار جریان نول برگشتی را به حداقل برسونید میتونید سیم نول تون رو به زمین وصل کنید

  2. محمدرضا گفت:

   سلام دستگاه های واتس ماینر با برق تک فاز و سه فاز ینی با دوتاش هم کار میکنند

 4. عماد گفت:

  سلام مهندس جان.سوالم در مورد بانک خازنی برای فارم کوچیکه.مشکل بنره اینه که در ساعتهایی از شبانه روز ولتاژ پایین میاد و وجریان بالا میره وماینرها کد خطا ارسال میکنن.میشه با استفاده از خازن این افت رو اصلاح کرد و اگر میشه در ساعتهای که ولتاژ به حد مطلوب میرسه چکار کنم که به خازنها فشار نیاد و از مدار خارج بشن.لطف میکنید اگر راهنمایی کنید.ممنونم

  1. سلام و درود
   بانک خازن برای ماینر مناسب نیست ویدیوی داخل همین مقاله رو حتما مشاهده کنید توضیح دادیم

   1. وحید گفت:

    سلام مهندس جان به نظر شما با موتر برق خانگی میتونیم برق ماینر رو تامین کنیم

    1. سلام و درود اگه ژنراتور با کیلووات مناسب انتخاب کنید بله
     که در دوره طراحی تابلو برق ماینر نحوه انتخاب ژنراتور مناسب رو توضیح دادیم

 5. Ami گفت:

  سلام مهندس من میخوام ۲عدددستگاه MicroBT Whatsminer M۲۱S (58Th خریدکنم بابرق تکفاز خونگی میشه؟ممنون

  1. سلام و درود اگر مصرف کننده های سنگین دیگه ای ندارین میتونید استفاده کنید

   1. علی گفت:

    سلام
    با برق تک فازی که مستقیم از کابل برق باشه چند دستگاه ماینر میشه استفاده کرد؟ یعنی اگر کنتر سر راه نباشه و کابل ۲ در ۱۰ باشه نهایت چندتا دستگاه ۱۵ آمپر میشه وصل کرد؟
    و اینکه با کنتر برق تک فاز چندتا نهایت میشه؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. سلام و درود این دست سوالات رو در دوره طراحی تابلو برق ماینر به صورت مفصل بهش پرداختیم

 6. mohamad گفت:

  سلام مهندس خسته نباشید وقتتون بخیر
  بنده میخوام یک ماینر مدلBitmain Antminer T17 40Th خریداری کنم ولی کلا از برق و اینا سر در نمیارم ولی میدونم که مصرف برق این ماینر 2520W هست حالا میخوام بدونم که ایا میشه برق این ماینر رو با برق خانگی تامین کرد یا نه
  کنتور منزل هم قدیمیه

  1. سلام و درود
   بله میشه مشکلی نداره

   1. عرفان گفت:

    سلام مهندسی جان من میخام ۳ تا ماینر ۲۴ thاستفاده کنم با برق خانگی یعنی میتونه جواب بده

    1. سلام اگه مصرف کننده چندانی رو برق خونه تون نباشه بله میشه

 7. جلال گفت:

  سلام.من کارگاه دارم با برق ۳ فاز.از این کنتورهای جدید هوشمند که روی قبض نوشته مصرف تحاری.ایا بصرفه هست برای ماین؟یا باید با برق خانگی ماین کنم؟

  1. سلام
   خیر پیشنهاد نمیشه
   کنتور خانگی مناسب هست

 8. مجتبی گفت:

  سلام مهندس 1س 19 دوتا کابلش چطور به برق وصل میشه.ایا دوتاشونم باید به یک فاز و نول وصل کرد؟

 9. نیما گفت:

  سلام
  من میخام به صورت خورشیدی انجام بدم ولی نمیخام هزینه رو با خریدن یه عالمه باتری و پنل اضافه افزایش بدم (تقریبا باید پنج برابر بشه هزینه ) . میشه فقط در طول روز روشن باشه یا باید بیست و چهار ساعته روشن باشه ؟

 10. mostafa گفت:

  سلام وقت بخیر- کابل پاور کامپیوتر به علت ضعیف بودن ذوب میشه میخواستم بدونم کابل منبع تغذیه پاور s9j اگه 16 امپر بگیرم مشکلی پیش نمیاد؟

 11. پاشا محمدی گفت:

  بنده یه کارگاه دارم و دو تا برق سه فاز هر کسی که نیاز داره تماس بگیره ۰۹۳۳۰۱۶۱۶۳۳

 12. پوریا عباسی گفت:

  سلام مهندس من میخام باکامپیوتر ماین کنم روشی که میخام انجام بدم با سی پی یو هست و مدل ۱۲۹۰۰k کارت گرافیک نداره کیس ها و پاور هر کیس هم ۶۰۰هست
  هزینه برق انچنان نمیاد دوتا کیس روزی ۲۲ساعت روشن بودن ۸هزار تومن بیشتر امد
  اینو یادم رفت سی پی یو ها روی ۷۰درصد کار میکنن
  مهندس به نظرت تا چند تا میشه وصل کرد و اداره برق نفهمه
  من میخام ۱۰تا بزارم اگر امپر بالا میره یا میزان برق مصرفی کمتر بزارم
  کلا به نظرت حد اکثر چند تا بزارم

  1. سلام وقتتون بخیر باید چک کنید هر کدوم از کیس ها چقدر جریان مصرف می کنه و بر حسب جریان شون و جریان مجاز کنتور برق تون تعیین میشه که چه تعداد میشه نصب کرد

   1. Jue گفت:

    سلام مهندس خسته نباشید ریگ اتریوم ۹۶ کارته دارم هر کدوم ۱۵۰وات مصرف می‌کنه برق سه فاز صنعتی بذارم مشکلی پیش نمیاد

    1. سلام و درود
     نه مشکلی نداره

 13. علی خسروی گفت:

  سلام مهندس جان ببخشید اگر سه تا پنج ماینر هرکدام ده امپر داشته باشیم وبرق هم دامداری باشد و بهترین راه برای برق ماینرها استفاده از فیوزهای سه فاز تابلوهست که سیم بیاریم و تبدیل به تک فاز کنیم یاخیر ازهمون تابلو اصلی ازفیوزهای تک فاز سیم بیاریم؟کدام روش ازهرمنظر بهتر و عالیتره ؟تشکر

  1. سلام و درود فرقی نداره در نهایت یکی هست

  2. پاشا محمدی گفت:

   سلام مهندس عزیز بنده در اطراف کرج چند تا گاراز و خانه خالی دارم همه با برق سه فاز چطور میتونم از این طریق. کسب درامد کنم

   1. سجاد گفت:

    سلام مهندس با برق خانگی می‌توان مایونر l3++استفاده کرد. میزان مصرف برق زیاد نمیشه؟

    1. سلام بله میشه استفاده کرد مشکلی نداره

 14. محمد گفت:

  سلام . من فضای زیاد بدون رفت امدو مزاحمت دارم بعلاوه برق ۴۸ روستارو کامل در دست دارم بدون دخالت و مزاحمت راهنماییم کنید چجوری از این امتیازی که هیچ فایده ای نداره به نفع خودم برای پول در اوردن استفاده کنم و ازش یه فرصت بسازم

 15. آرمان گفت:

  سلام استاد خسته نباشین
  میشه با اینورتر ماینر تغزیه کرد؟

  1. سلام خیر پیشنهاد نمیشه

  2. علی عمویی گفت:

   سلام..برق ۳فاز ۴۰آمپر دارم چندتا ماینر ۱۰آمپر میتونم بزارم؟؟

 16. محمد رضا قنواتی گفت:

  سلام ببخشید میشه بگید ک یک دستگاه ک ۱۳۰۰ وات مصرف میکنه و شبانه روز روشن باشه در ماه چقد قبض برق میاد ما ساکن اهوازیم و منطقه گرم هست برق هم خانگی

  1. mostafarahmati گفت:

   سلام مهندس اگه بخوایم پاور روحذف کنیم چطورمیشه؟هشبردهابابرق ۱۲ولت dcکارمیکنه اگه باسلول خورشیدی برق ۱۲بگیریم بایدچندامپرداشته باشه اصلاشدنی هست؟میشه پاورحذف کرد برق ۱۲ولت با امپربالاباسلول خورشیدی بهش داد؟

   1. سلام
    امکان حذف پاور به هیچ وجه نیست پاور سوییچینگ هست و با برق عادی ۱۲ ولت دستگاه آسیب میبینه

 17. فاطمه عبدی گفت:

  سلام مهندس من برای 10 تا دستگاهs9 و ۴تا دستگاه m21 و ۳ تا s11 می خوام سوله اجازه کنم تو شهرک صنعتی برق سه فازش باید چند آمپر باشه تا مشکلی پیش نیاد؟؟؟برای دستگاه m21 نوشته ۲۲۰۰ وات برای هر دستگاه و s9 نوشته۱۲۵۰ وات و s11 نوشته ۱۵۲۰ وات ! در کل من حساب کردم در جمع ما ۲۵۸۶۰ وات برق لازم داریم چند آمپر برق سه فاز صنعتی باید داشته باشیم؟؟

  1. سلام و درود
   در آموزش طراحی تابلو برق ماینر این دست موارد رو کامل آموزش دادیم

  2. محمد گفت:

   سلام ، دریافت برق ۳فاز خانگی برای یک مکان خانگی داخل بافت امکان پذیر هست؟

 18. شاهین محمدی گفت:

  سلام مهندس جان
  من ۴ تا دستگاه s9j گذاشتم تو فصل زمستون تقریبا بدون مشکل کار کرد ولی الان ک داریم وارو فصل بهار میشیم انقدر ب سیمها فشار اورده و نول رو کاملا آب میکنه و اینم بگم‌ ک من از سه عدد سیم ۶ سوا استفاده کردم ک دوتاش فاز هستش و یکیش نول ب طول ۲۴ متر .ولی الان انقدر فشار آورده ک واسه همه رو آب کرده میشه بگید چه راهکاری وجود داره من باید چیکار کنم ک این سیم اینجوری نشه یا اصلا نمیتونم دستگاه بزارم .ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام در برق تک فاز باید سیم فاز و نول هم ساز هم باشه نه که نول رو کوچکتر انتخاب کنید

 19. رضا مقیمی گفت:

  سلام وقت بخیر من شیش عددm3 دارم و ۳تا هم t2t37 th
  از برق شبکه استفاده میکنم چهار تا فاز از یک سیم شبکه گرفتم
  کابل هایی هم که از شبکه گرفتم کابل نمره ۱۰هست از الیکتریکی که خریم گفتن هر کابل ۷۰امپر جواب میدع
  ولی الان مشکل داارم نمیتونم همه ماینر ها رو روشن کنم خاموش میشن باید چیکار کنم
  حتی ۳تا t2t ها رو هم که روشن میکنم بازم یکیش خاموش میشه

  1. سلام وقتتون بخیر باید یک کابل کمکی هم وصل کنید چون ۷۰ آمپر بستگی داره در چه متراژی باشه و اینکه اگر هم دایمی روشن باشه طبیعتاً کابل داغ میکنه و فشار روی شبکه میاد باید یا کابل را عوض کنید یا یک کابل تقویتی کنارش نصب کنیم

 20. مهدی سررشته گفت:

  سلام ببخشید من دوتا دستگاه sj9 دارم میخواستم ببینم با برق خونگی اگه ماین کنم مشکلی برای خودم یا دستگاها پیش نمیاد؟؟ لطفا جواب بدید خیلی برام مهمه

  1. سلام وقتتون بخیر اگر کسی گزارش نده مشکل خاصی رخ نمیده

 21. امیر رستمی گفت:

  با سلام
  میخواستم با سرمایه ۵۰۰میلیون تومنی
  ۱۰تا ۱۵دستگاه s9j بگیرم
  یه گاوداری دارم با برق سه فاز ۲۵
  و یک سردخونه با برق سه فاز
  میخواستم ببینم کدوم یکی بهتره برای فارم
  و اینکه مثلا روی کنتور نوشته باشه ۱۰آمپر من میتونم از سیم اصلی ۲۰امپر برق بگیرم یا نه سیم برق هم همون ۱۰تا ۱۵امپر میده بهم
  و سوال اخر اینکه من میخوام برق سه فاز به دستگاه تا وصل کنم آیا امکان پذیره ۱۵تا دستگاه به برق شه فاز سیم اصلی (همون برق دزدی)وصل کنم یا خیر
  و اینکه کسی هست که کاملا وارد باشه به این کار که بتونه کمکم کنه و هزینه آشم هرچقدر بشه قبول دارم چه تلفنی چه اینکه سمت جنوب کشور باشه حضوری بیاد فارم راه بندازه و تمام هزینه هاش با بنده باشد
  واقعا هیچ سایتی ندیدم که به این خوبی پاسخگو باشه از آدمین مچکرم که در این شرایط سخت پاسخگوی سوالات مردم هست

  1. سلام
   1هر کدوم از دو محل که امپر کنتور بیشتره و کابلش بزرگتر هست
   2بله میشه ولی اداره برق چک کنه که جریان بیش از حد کنتور میگیرین گیر میده
   3خیر پیشنهاد نمیشه و اداره برق متوجه خواهد شد در اغلب مواقع
   پیشنهاد میشه چند جا بذارین با تعداد کم که فشار روی شبکه هم نمیاد
   4خیر کسی رو سراغ ندارم

   1. مهدی قهرمانی گفت:

    سلام من یه دونه یا دوتا دستگاه s9j میتونم خونه استفاده کنم برادرم کولر گازی داره برق انداخته میتونم از اون هم استفاده کنم مشکل گزارش نداشته باشم از لحاظ امنیت مشکل برق و اداره برق و استفاده بیشتر برق و بردن دستگاه و جریمه من پیش نمیاد یعنی اداره برق میفهمه استاد ممنون

    1. سلام اگه گزارش داده نشده مشکلی پیش نمیاد

  2. ناصر منصوری گفت:

   سلام
   با توجه به تجربه اینجانب در زمینه برق صنعتی وساختمان که دارم چنانچه مدیریت مصرف،یعنی تقسیم جریان مصرفی طبق نیاز واصول که به مصرف کننده وکابلها ومحل اتصالات وترانس وشبکه فشار نیاید وهمگی بطورعادی ونرمال به وظیفه خودعمل کنند،ومحاسبه دقیق انجام شود هیچ مشکلی پیش نمیاید. بنده اهواز هستم ودر زمینه های فوق خدمت گذاری میکنم.

  3. علی گفت:

   بیت کوین روی ۲۹ یا ۳۰ هزار بخر رفت بالا ۴۰ یا ۶۰ هزار بفروش خودتو گرفتار ماینینگ نکن

 22. امیرحسین گفت:

  سلام مهندس من ۲ تا ماینرs9j گذاشتم از کنتور کابل ۲*۶ کشیدم میخواستم بدونم این چقد ماهانه هزینه برقشه ؟ و ایا واسه دوتا دستگاه اداره برق گیر میده؟

  1. سلام وقتتون بخیر هزینه برقش کامل به کنتور تون بستگی داره که تجاری هست یا مسکونی هست یا در مناطق سردسیر و گرمسیر هست
   و مورد دوم هم اگر کسی گزارشی چیزی نده معمولاً اتفاق خاصی نمی‌افتد

 23. فری گفت:

  باسام من یک ماینر t1 دارم که سوک انتقال برق پاور به هشبرد داغ شده و خراب شده ولی روی سیم سوکت دیگری هست و دوسوکته است مشه از اون استفاده کرد. سیم دیگری هم هست که دوتا سوکت داره میشه از هردو سوکت استاده نمود متشکرم

  1. حمید حیدری گفت:

   عرض سلام دارم خدمت دوست عزیزی که این مطالب ها رو نوشته لطفا اگه امکان داره بفرماید که با توجه به اینکه برق باطری ماشین ۱۲ ولت دی سی هست آیا می‌شود به جایگزین پاور دستگاه کرد ممنونم

   1. سلام خیر امکان پذیر نیست چون پاور یه منبع سوئیچینگ هست و باتری یه منبع ثابت

 24. A گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  در یک واحد آپارتمان تا چندتا کارت گرافیکی میشه ران کرد که دچار مشکلات برقی و داغ کردن سیم کشی و… نشیم؟

  1. سلام کارت گرفیک مصرف خاصی نداره تا چهل پنجاه تا راحت جواب میده

 25. محمد سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخوام یک دستگاه t17
  یا s17
  بگیرم برق خونه هم سه فاز هست. ایا اداره برق متوجه مصرف غیر مجاز برق 1 دستگاه میشه؟
  مشکلی پیش نمیاد ؟

  1. امیر علی گفت:

   در خدمتم

 26. علی گفت:

  مهندس از زحماتتان متشکرم
  قدرت قراردادی به چه صورت است؟ آیا شرکت برق، حداکثر مصرف مجاز برای انشعاب خانگی مشخص کرده؟ مثلا ماهانه یا سالانه یا روزانه ؟مثلا 23 یا 24 آمپر ساعت مصرف دائمی برای مشترکین (کنترلر 25 آمپر) غیر مجازه؟

  1. سلام منظور از قدرت قراردادی همان آمپری است که اداره برق به شما اجازه مصرف داده اگر روی کنتور تون دقت کنید مثلا عبارت ۲۵ آمپر نوشته و جلوش داخل پرانتز ۷۵ آمپر هم نوشته یعنی این که مصرف مجاز شما ۲۵ آمپره ولی خود کنتور توانایی عبور جریان تا ۷۵ آمپر رو داره

 27. Mostafa گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگر خنک سازی ماینر با روش واتر کول یا روغن باشد کاهش مصرف برق چند وات یا چند درصد برق ماینر می باشد.
  مصرف پاور ها هم حدود چند وات است.

  ممنون

  1. سلام در حد مقدار چند میلی آمپر جریان پایین میاد که محسوس نیست و گذاشتن ماینر در روغن صرفاً برای کم کردن صدا مناسب هست

 28. سیاوش مهدوی گفت:

  اول سلام و تشکر که وقت میگذارید و جواب میدید،
  یک سوال دارم، اگر ژنراتور گازسوز استفاده کنیم برای لحظه شروع کار ماینرها آیا نیاز هست که در تابلو برق خازن هم در نظر بگیریم؟
  ممنون

  1. سلام و درود خیر نیازی به خازن گذاری نیست

  2. سعید انصافی گفت:

   سلام جناب ژنراتور شما چند آمپر قیمتش چند یه توضیح بدی ممنون میشم

   1. سلام
    ما فقط آموزش ارائه میکنیم

 29. Shahin گفت:

  سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بنده یک دستگاه ماینر با مصرف برق 2000 وات دارم می‌خوام بدونم اگر داخل خونه قرارش بدم با استفاده از برق خانگی و دستگاه به صورت دائم بیست و چهار ساعت روشن باشه از روی مقدار مصرف برق یا شبکه اینترنت مصرفی امکان داره که متوجه بشن یا خیر؟

  1. سلام یکی دوتا مشکل خاصی پیش نمیاد

   1. سعید انصافی گفت:

    سلام مهندس ما منزل سازمانی ساکن بودیم فروختن دستگاهام بردن دوتا بود پنجاه ملیون جریمه کردن کنتر نداشتیم. الان بردم یه جای دیگه از پشت کنتر کابل ۶ کشیدم دوتا اس ۹ بزارم از جلو کنتر اداره برق میاد سراغ خونه مصرف بره بالا مارو گرفته بودن چند نفر اینجوری اورده بودن. حالا دوتا دستگاه ده امپر فشار نمیاره به کابل تیر برق ؟ممنون میشم جواب بدی چون شدید احتیاج دارم به روشن کردنش

    1. سلام کامل بستگی داره به مامورای اداره برق محلتون برخی جاها سخت میگیرن برخی جاها نه

 30. غلامحسین افشاری گفت:

  سلام
  ایا با ولتاژ دی سی خروجی پنلهای خورشیدی 330 وات 10 امپر ( البته با یری و موازی کردن پانلها می توان به ولتاژها و امپرهای بالاتر دی سی رسید ) می توان برای تغذیه پاور ماینر استفاده کرد . حداقل ولتاژ دی سی ورودی پاور ماینر چقدر باشد ؟

  1. سلام در بحث ماینر ها باید از پاور خود ماینر استفاده بشه که پاور ماینر هم برق ورودی ۲۲۰ ولت متناوب است و به نظر بنده صرفه اقتصادی نداره که تجهیزات پنل خورشیدی برای ماینر نصب کنید

 31. حسین گفت:

  با سلام من یک ماینر +L3 دارم(برای استخراج دوج و لایت کوین) که مصرف برقش ۸۵۰ الا ۹۵۰ وات هست میخواستم ببینم روی این هم حساسیت نشون میدن و ردیابی میشه ؟

  1. سلام در توان های پایین مشکل خاصی پیش نمیاد

  2. شایان بزرگمنش گفت:

   سلام خوبین میخواستم ببینم 2تا دستگاه وصل کنیم هزینه اش چقدر میشه و بعد درآمدش چجوری هست ممنون میشم جواب بدین

   1. سلام بستگی داره چه دستگاهی نصب کنین

   2. باقر زمانی گفت:

    سلام من چرا نمیتونم رو حساب کاربری قبلیzamani6597 وارد بشم؟

    1. سلام با شماره موبایل 6597 وارد حساب کاربری تون بشین مشکل تون برطرف شد

 32. مهران گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام یک دستگاه ماینر m21s روی برق خانگی تک فاز نصب کنم خواستم ببینم جواب میده مشکلی پیش میاد یان؟؟

  1. سلام و درود
   بله میشه نصب کرد

  2. واتسماین گفت:

   سلام، در یک شهر از استان همدان دوتا دسگاههe10.1 وصل کردم،اولی مشکل نداشت روز یعد دومیو وصل کردم ک فیوز میپرید، فیوز کنتور رو ۴۰ امپر انداختم که دسگاه دوم بعداز چند ساعت سیمی ک ب پریز متصل بود آب شد و تیر برق جرقه زد ولی برقا قطع نشد و فیوزبیستوپنجه پریز پرید، کابرای خونه پنج هستن، باید چکار کنم،با یه دسگاهمشکلی نیست با دوتا مشکل پیش اومد

 33. مهران فدایی گفت:

  سلام
  جناب من دوتا دستگاه s9 دارم و با برق خانگی کار میکنه، این دو تا نوسانی برقی واسه همسایه ها و مشکلی واسشون درست نمیکنه؟
  ی کابل ۱.۵ متر با طول ۳۵-۴۰ متر هم از پشت کنتور کشیدم قبلا
  الان میتونم یکیش رو با برق پشت کنتور راه بندازم و یکیش رو با برق نرمال ک از کنتور میاد؟

 34. محسن گفت:

  سلام خسته نباشید
  من یه t2t دارم پاورش 2200 واته ، اگه به جای3 هشبرد از 2 یا 1 هشبرد استفاده کنم باز هم 2200 وات مصرف میشه ؟ یا به مراتب مصرف پایین تر میاد ، پیشاپیش از بذل توجه شما سپاسگزارم

  1. سلام وقتتون بخیر طبیعتاً مصرف پایین تر میاد و ۲۲۰۰ وات نخواهد بود

 35. سرخس زاده گفت:

  سلام.استاد بنده یک خانه بدون سکنه دارم با برق سه فاز صنعتی اگر برق از پشت بیارم میتونم 25عدد ام تری وی تو بزارم؟تشکر

  1. سعید انصافی گفت:

   نکن اینکارو بگیرن از دماقتدر میارن چهار پنج تا بیشتر نزاری بهتره

 36. یاسر گفت:

  سلام ببخشید اگه با کارت گرافیک ماین کنیم مثلا بیشتر از 20 تا 30 عدد که جمعا تقریبا 5000 تا 7000 وات بشه میتونم با برق خونگی ماین کنم ؟ مثلا یکسره وصل نکنم به یک پریز تقسیمش کنم به سه چهار پریز 16 آمپری آیا بازم داغ میکنه یا اصلا تقسیم کردن تاثیری نداره ؟ ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام و درود از اونجایی که کارت گرافیک برق کمی مصرف میکنه میتونید از پریز های عادی داخل خونه هم استفاده بکنید

 37. حامد دهنوی گفت:

  با سلام خدمت شما هموطن عزیز..مهندس دهنوی هستم کارشناسی ارشد کامپیوتر..نصب ماینر یه سری ملاحظات جزیی داره که در عین سادگی خیلی مهم و بر نحوه عملکرد دستگاه فوق العاده تاثیر گذار هست..

 38. مهران گفت:

  باسلام و احترام
  بنده مودمی که به ماینر بود عوض کردم. حالا اون آدرسی ک می رفتم برا مشاهده مشخصات هشبردهای ماینر در دسترس نیست. آیا با تغییر مودم برای مشاهده جزییات هشبرد از جمله حرارت آن نیاز به آدرس جدید هست؟لطفا راهنمایی بفرمایید الان با تغییر مودم نمی تونم درجه حرارت هشبرد را مشاهده کنم

  1. سلام آی پی عوض میشه و باید با نرم افزار ip scanner آی پی جدید رو در بیارین تا بتونین وارد بشین

   1. محمدجواد گفت:

    سلام اگر از ی دستگاه ایبنگ ای ۹ ۱۲ تراهش ک حدودا ۱۳۰۰ وات و حدود ۷ امپر تو خونه استفاده کنم شرکت برق ایا متوجه نمیشه؟
    خیلی استرس دارم لطفا راهنماییم کنید

    1. سلام با یکی دو دونه گذاشتن معمولاً مشکلی پیش نمیاد

 39. arian گفت:

  سلام خسته نباشید
  من دنبال یه نصاب کار بلد واسه ماینر هستم که راه اندازیش کنه اگه کسی هست با ایمیل بهم معرفی کنید ممنون
  یه سوالم داشتم این دستگاهای کاهنده مصرف برق تاثیر داره واسه ماینر یا خیر
  Aryiansebaradar@gmail.com

 40. مهران گفت:

  باسلام و احترام
  یه سوال داشتم لطفا پاسخ بدید قبل این سوال نمودم چرا حذف شده! آیا میشه روزانه مثلا از ساعت9شب تا11فردا صبح ماینر بزارم کار کنه یا بدلیل روشن وخاموش نمودن مکرر روزانه ماینر آسیب ببینه؟ ماینر بندهa1هست باتشکر

  1. سلام پاسخ داده شده و حذف نکردیم

 41. عرفان گفت:

  سلام خسته نباشید
  با برق خونگی تک فاز ک دوطبقس برق مصرفیش معمولیه میتونم یدونه دستگاه ماینر استفاده کنم
  یوقت نزنه اتش سوزی و وسایل خونرو بسوزونه
  ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام و درود بله میشه استفاده کرد ولی باید اتصالات و کابلها بررسی بشن که داغ نکند

  2. وحید گفت:

   سلام. اگر جواب بله باشد،اینکار یعنی اتصال برق ماینر به برق منازل با تعرفه مسکونی !کاری خلاف قانون و شرعا حرام است .چون دفتر مراجع می فرمایند: بطور کلی کاری که خلاف قانون است ،از نظر شرع نیز دارای اشکال(حرام) است.با تشکر

   1. سلام دوست عزیز بنده از جنبه این گفتم که برقشان کشش دارد یا نه و اینکه کسی میخواهد نصب کند یا نه بر عهده خود شخص است

   2. محمد گفت:

    مراجع تقلید گوه میخورن

   3. حسن گفت:

    مراجع جیب ملت رو نزنن روغن یک لیتری 63هزارتومانی نکنن جنگ راه نندازند احمقهایی مثل تو رو پرورش ندهند. مردم رو در خرفات و جهل نبرن اشکالی نداره عند ثواب اخروی هم هست فکر کن مقداری از پول یارانه ات رو از دولت میگیری. باشه عمو؟

 42. مهران گفت:

  باسلام و احترام
  آیا میتونم هر روز ماینر را مثلا ساعت9شب روشن کنم و ساعت 11 صبح خاموش کنم. ماینر منa1هست آیا بخاطر روشن خاموش نمودن هر روز آسیب میبینه؟ باتشکر

  1. سلام و درود بله می تونید این کار رو انجام بدید و مشکلی نداره و در فصل تابستان اکثر افراد به این روش از ماینر شان استفاده می کنند که در اثر گرما آسیب به آن هم وارد نشود

 43. محمد جواد گفت:

  سلام عزیز خسته نباشید
  با برق 100 کاوا که ولتاژش 400 هست چند تا ماینر با ولتاژ127 میتونیم روشن کنیم

 44. حامد گفت:

  سلام مهندس من میتونم فن پاور رو جدا کنم به وسیله فن حلزونی کولر باکس خنکش کنم فن های ورودی خروجیش ور داشتم فن پاور خیلی صدا داره میشه جداش کنم m3v2هست دستگاه

  1. سلام پیشنهاد میشه فن را جدا نکنید و حتماً از فن خودش استفاده کنید

 45. شاهین دهقانی گفت:

  سلام من میخوام یک دستگاه ماینر بگیرم به نظر شما چه دستگاهی بخرم ؟
  هزینه برق چقدر میاد اون موقع کسی متوجه میشه ؟

 46. اصغر موسوی گفت:

  سلام. من دستگاه m3v2 به برق خانگی وصل میکنم دوشاخه دستگاه بعد از ۲۰دقیفه آب میشه. دلیلش چیه؟ دوشاخه مخصوص خود ماینر هستش ولی خیلی داغ میشه و آب میشه. ممنون میشم پاسخ بدید

  1. به احتمال زیاد از کابل ۶ آمپری استفاده میکنید که داغ میکنه این کابل ها مخصوص کیس کامپیوتر هستند و کابل هایی که برای معاینه استفاده می‌شوند حتما باید از نوع ۱۶ آمپر باشند که داغون نکنه

 47. ک طهماسبی گفت:

  سلام آیا از یه ماینر دونفر میتونن استفاده کنند ؟منظور اینه که آیا موقع نصب نصاب میتونه از ای پی اون دستگاه همزمان برا شخص دیگه فعال کنه وکسی متوجه نشه؟

   1. علي لشكري گفت:

    سلام خسته نباشيد من استخر via btc استفاده ميكنم الان دستگاه كار نميكنه از چند نفر ك راهنمايي گرفتم ميگن مشكل ارت واسش سيم ارتم گذاشتم ولي هنوز كار نميكنه

 48. اریایی گفت:

  ایا پاور قدرتمند و بزرگتر هست که بگیرم و بدون ترس دوتا دستگاه با یک پاور روشن کنم t1 وe9i بدون ترس

 49. اریایی گفت:

  سلام
  با برق خونه من سه تا ماینر گرفتم ولی مشکلی که هست یه سیم جدا اوردم و سه تا فیوز ۱۶ گذاشتم ولی نمیدونم چرا وقتی سه تا رو روشن میکنم f1 میپره البته سه تا دستگاه متفاوت هست f1 و t1 16th و e9i و یه چیز دیگه که هست یک سری برداشتم دسته سیم پاور e9i انداختم رو پاور t1 و دوتا رو با یه پاور روشن کردم و کار کرد همه چیز اوکی بود مشکلی نداشت ۱ ساعت کار کرد ولی ترسیدم و اون خاموش کردم اگه با یه پاور کار کنه مشکل داره برای پریدن فیوز f1 رو بردارم و یک سره همشو وصل کنم

  1. دوتا دستگاه رو یه پاور بعد از چند ساعت فشار زیادی به پاور میاد و پاور میسوزه

 50. مهرداد گفت:

  سلام خسته نباشین من میخوام 2 یا 3 دستگاه ماینر رو به برق خونه که تک فاز هست وصل کنم البته وسیله ی دیگه ای به برق وصل نیست باتوجه به تک فاز بودن آیا میشه ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام بله میشه استفاده کرد فقط باید کلید مینیاتوری مناسب بذارین

 51. مهدی گفت:

  سلام
  اگر فن‌های ماینر(s9j) رو که هرکدوم طبق گفته شرکت 2.7 آمپر مصرف دارن برداریم و بجاش از فن حلزونی که 0.75 آمپر مصرف داره جایگزین کنیم مصرف امپر پایین تر میاد؟
  این سؤال رو از اونجایی میپرسم که می‌خوام از ژنراتوری استفاده کنم که ۱۱۰kw و 450 آمپر تولید برق داره
  اگر برحسب kw حساب کنیم میشه
  110.000÷1350=81 دستگاه
  بر حسب آمپر میشه
  450÷6.1=73 دستگاه
  کدومش درسته؟ ممنون میشم اگر راهنمایی کنید چون خیلی روی این موضوع مشکل دارم.
  ممنونم از سایت خوبتون

  1. سلام این کار پیشنهاد نمیشه چون این جریان ۲.۷ امپر از خروجی پاور میاد و ولتاژ هم دی سی هست که در نهایت در جریان ورودی پاور تاثیر چندانی نداره

  2. احمد گفت:

   ۲.۷ آمپر رو روی ولتاژ ۱۲ ولت میکشه که به وات مقدار خیلی کمی میشه اون فن حلزونی اگه روی ۰.۷۵ آمپر هست ولتاژ ۲۲۰ ولت هست حالا دیگه ببیند چند وات میشه.

 52. ابوالفضل گفت:

  سلام
  واسه قط شدن های برق تو تابستان چه راهی پیشنهاد میدید که دستگاه کمتر آسیب ببینه؟

  1. سلام اگر یک وسیله حساسی دارید که نباید مدام قطع وصل بشه پیشنهاد می کنم از یو پی اس استفاده کنید

  2. مهرداد گفت:

   سلام خسته نباشین از برق خانگی تک فاز میشه برای دو یا سه عدد ماینر استفاده کرد؟

   1. فرهاد گفت:

    سلام
    ۵ماینرf1 دارم با برق ۳فاز تجاری آیا همه را از یک فاز تغذیه کنم یا تقسیم کنم به ۳فاز و برای همه آنها محفظ جدا بگذارم یا خیر وتصمیم دارم از روغن استفاده کنم.ممنون میشوم راهنمایی کنید.

    1. سلام طبیعتاً باید تقسیم بکنید روی هر سه فاز که عدم تقارن فاز به هم نخوره و زیتون دچار برگشت فاز نشه

    2. احمد علایی نژاد گفت:

     سلام و درود خسته نباشید میگم با دوتا دستگاه ماینر M21میشه از پنل خورشیدی استفاده کنم و اگر میشه لطفا راهنماییم کنید که هزینه پنل چند تومان می‌شود بنده چون معلولیت دارم ویلچری هستم نمیتونم جای برم سرکار دیگه گفتم همین را به عنوان یک شغل انتخاب کنم بازم تشکر از زحمات زیادتون

     1. سلام وقتتون بخیر با استفاده از پنل خورشیدی هزینه بالا میره و صرفه اقتصادی ندارد و پیشنهاد میشه از برق ژنراتور یا برق شهر برای این کار استفاده کنید

 53. ارمین گفت:

  سللم خسته نباشید
  من یک دستگاهt1علاعدین و سه تاm3 v2دارم
  از برق کشاورزی استفاده میکنم جناب
  ترانز۵۰امپر بنظرتون اداره برق میفهمه چون یک نیم ساله پول برق نیومده و من تازه یک هفته است ک وصلشون کردم

  1. سامان تقوی گفت:

   سلام میخواستم بدونم با برق خانگی تک فاز میشه از چهار عدد ماینر M3v2 استفاده کرد یا باید از برق ۳ فاز استفاده کنم؟

   1. سلام وقتتون بخیر اگر کابل و کلید مینیاتوری تان را تقویت کنید بله میشه استفاده کرد

    1. محمد گفت:

     از کابل ۴ که نمیشه بیشتر در نظر گرفت چون کابل شبکه (قبل از کنتور)سیم نمره ۴ هستش

     1. سلام نهایت کابل ۴ میتونید استفاده کنین

  2. امید مسلمی گفت:

   سلام.روزتون بخیر.پاسخ به سوالات که شما داده بودید خیلی خوب و کارشناسی بود.من یک سوال داشتم.من اگر بخوایم دستگاه ماین s19 نصب کنم با برق خانگی چند تا میشه کار کذاشت؟ شرکت برق متوجه میشه ؟ و گیر میده؟ و اگر بخوایم از گاز خانگی وبا توجه به فشار گاز از ژنراتور کازی برای تولید برق استفاده کنم در بالکن میتونم نصبش کنم؟چه ژنراتوری مناسبه؟ ایا مزاحم همسایه ها میشه؟

   1. سلام اگر می خواهید از کنتور خانگی استفاده بکنید نهایتا تا دو تا جواب میده و اگر تقویت بکنید کابل ها رو تا سه تا هم می تونید اگر میخواهید ژنراتور نصب کنید بسته به تعداد دستگاه و انتخاب نوع ژنراتور هر تعدادی می‌خواهید می شود نصب کرد

    1. Yosef گفت:

     سلام خسته نباشید
     من یک دستگاه ماینر(s9j) دارم که به خاطر نداشتن مکان مناسب خاموش هستش میخواستم بدونم که میتونم اون رو توی ساختمون (روی پشت بوم) با کنتور خانگی مجدد راه اندازی کنم و لطفا توضیح بفرمایید که بعد از اومدن اولین قبض،شرکت برق ایرادی نمیگیره(به خاطر مبلغ بالای قبض) و اگر که مطلع بشن برخوردشون چی هستش؟

     1. سلام با یک دونه معمولاً ایرادی نمی گیرند و میشه راه اندازی کرد

     2. پاشا محمدی گفت:

      سلام برادر بنده در کرج کارگاه دارم برق سه فازم داریم میتونم کمکتون کنم

 54. اسی گفت:

  سلام.میخواستم بدونم سیم نول ماینرها با سایر وسایل برقی فرق میکنه؟ بنده شنیدم ماینرها نول بالایی میکشند و کنار کابل باید یک سیم نول مجزا هم باشه/؟

  1. سلام در برق سه فاز اگر به صورت متعادل ماینرها تقسیم‌بندی نشه باعث می شود که جریان زیادی بکشه

   1. سیدامیرحسین حسینی گفت:

    سلام چجوری اینکار رو بکنیم؟؟

 55. امید گفت:

  سلام ایا میشه با اینورتر 3000 مایونر 2000 برق تامین کرد و آیا مایونر دارای گشتاور راه اندازی اولیه است مثل الکتروموتور

  1. سلام قاعدتاً باید جواب بده ولی بنده تست نکردم سوال دومتون هم ماینر جریان راه اندازی نداره

 56. مهران گفت:

  سلام
  اگه توسط دستگاه مبدل، برق تکفاز منزل رو به سه فاز تبدیل کنیم و جهت تغذیه ماینر ها استفاده کنیم قابل صرفه اقتصادی است؟

 57. مصطفی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم با 3 عدد کارت 3070 ماین کنم میخواستم ببینم با برق خونگی مشکلی نداره؟ تک فاز یا 3 فاز؟ مستقیم به پریز بزنم مشکلی نداره؟

  1. سلام نه مشکلی نداره تا 10 تا هم میشه با پریز عادی خونه با خیال راحت وصل کرد مثل یک کامپوتر معمولی که به برق میزنین

 58. سیدامیرحسین حسینی گفت:

  سلام مهندس غفاری.
  بنده یک ماینر Z11 با پاور P 5 1800 وات و قدرت دستگاه من 135 KSOL هستش.و میزان برق مصرق مصرفی دستگاه بنده 1418 وات هست که میشه نزدیک به 7 آمپر و این دستگاه رو درون وان مینرال اویل گذاشتم داخل بالکن آپارتمان و برق مصرفی مو مستقیم از پریز خونه میگیرم پریزی که داخل بالکن برای پکیج رادیاتور طراحی شده است میخاستم ببینم آیا در فصل گرما امکان دارد که به سیم کشی خونه فشار بیارد و سیم ذوب بشه و باعث اتصالی سیم کشی خونه بشه ؟؟؟ و کنتور خانه ما 32B زده بود روش فک کنم 32 آمپر خانگی هستش تک فاز. وراه حلی به غیر از سیم جدا گانه کشیدن از کنتور هست برای اینکه آدم خاطرش بابت سیم کشی جمع باشه و ضمنا بالکن ما تو آشپز خانه هست.
  خیلی ممنون

  1. سلام یه دونه مشکلی نداره به همین روای میتونید پیش برید

   1. سیدامیرحسین حسینی گفت:

    ممنون مهندس .
    فقط یه سوال دیگه برق بالکن ما جزوه برق آشپزخانه هستش . امکان داره اسیبی به لوازم اشپزخانه برقی بزنه؟؟؟

    1. اگر جدا باشه بهتر هست ولی تو تعداد کم خیلی محسوس نیست

   2. محمد گفت:

    سلام تا چنتا ماینر میشه گذاشت تو خونه بدون اینکه مشکل ساز بشع؟؟

    1. سلام
     محاسبات تعداد ماینر ها روی کنتور ها مختلف رو در لینک زیر آموزش دادیم
     https://kalengi.ir/product/tablo-miner/

 59. محمدرضا گفت:

  سلام خسته نباشید.
  من ۶ ماینر s9j ۱۸۰۰ وات رو وصل کردم به برق خانه با کابل مجزا ۲در۶. اما وقتی دستگاه ها رو روشن میکنم هرکدوم ولتاز رو میندازن تااینکه وقتی ۶تا روشن میشن ولتاژ ورودی میشه ۱۸۰ولت.مشکل از کجامیتونه باشه؟ آیا ترانس محل اینقدر ضعیفه یا سیم کشی از برق شهری به خانه ضعیفه؟

  1. سلام طبق قانون اهم طبیعی هست که با افزایش جریان ولتاژ افت پیدا کند و با گذاشتن استابلایزر مشکل برطرف خواهد شد

 60. مهدی گفت:

  سلام خسته نباشید آقای غفاری مطالب بالا مطالعه کردم ولی نتونستم به جوابم برسم
  ماینر s9j 14th در ساعت چند کیلووات برق مصرف میکنه.؟
  تعداد ۸ عدد خریدم الان می خوام دیزل بخرم ولی نمی دونم چه نوع دیزلی و باچه نوع ولتاژ بخرم؟

  1. سلام
   هر دستگاه ۳.۲کیلو وات برق مصرف میکنه
   موقع خرید دیزل شرایط رو به فروشنده بگین دیزل مناسب رو بهتون پیشنهاد میدن

 61. Mohsen گفت:

  سلام مهندس جان.اخیرا یک فارم درست کردیم که برقمون ۳ فازه که هر فاز ۵۰ آمپر هستش که سرجمع۱۵۰ آمپر داریم.میخوام بدونم حداکثر چندتا دستگاه s9jبزاریم که اداره برق شک نکنه؟

  1. سلام بین ۲۰تا۲۵تا میشه گذاشت باتوجه به شرایط دمایی

 62. شادی گفت:

  سلام مهندس .
  من یه سیم فاز و یه نول از پشت کنتور دادم برام کشیدن تا ماینر . ولی سر راهش یه اسپیلاتور گذاشتم که تا 25 آمپر رو ساپورت میکنه در ضمن طول سیم از پشت کنتور تا اس/یلاتور 30 متره . بعد از اسپیلاتور یه سیم کشیدم که به سه تا پریز وارد میشه پریزها برای ماینر و کولر گازی و فن دائم کاره و هم سیمی که از گشت کنتور کشیدمک داغ میکنه هم سیمی که از پشت اسپیلاتور اومده . به نظرتون چکار کنم . که داغ نشه

 63. محسن گفت:

  سلام مهندس من ۴ تا ماینر e9i پلاس دارم با پاور ۱۸۰۰ میخواستم ببینم میتونم مستقیم از پریز برق بگیرم یا نه؟؟ و اینکه کنتور ۳ فاز ۲۵ امپره و اینکه چه قدر قبض برق میاد برای تعرفه تجاری اداری برای یک دستگاه؟؟

  1. سلام نه از پرید منطل استفاده نکنید و و برق مجرا براش ببرین
   هر دتگاه میانگین 350 تومن قبضش میاد

 64. میلاد همتی گفت:

  سلام مهندس
  ببخشید میخاستم 3تا ماینر m3 بخرم
  آیا برق خانگی جواب گو هستش؟؟
  ممنون بابت مطالب خوبتون

 65. Soheil گفت:

  سلام. وقتتون بخیر.
  آیا میشه یک ماینر 60THی رو با برق تک فاز داخل منزل مسکونی راه اندازی کرد؟ از نظر میزان برق مورد نیاز جوابگو هست؟ و آیا اداره برق متوجه میشه؟ ممنون

  1. سلام جوابگو میشه و یکی دوتا معمولا چیزی نمیگن

 66. ali گفت:

  سلام مهندس جان با برق خانگی ماینر بزاریم اداره برق گیر میده؟

  1. سلام تعداد کم معمولا چیزی نمیگن

 67. pedram گفت:

  سلام وقت بخیر بنده با برق سه فاز خانگی میتونم۵ عدد ماینر اف یک بزارم

   1. شایان گفت:

    سلام جناب مهندس
    من ۴ تا دستگاهs9jبا یک دستگاه m3میخوام وصل کنم برق خونه تک فاز‌ هست جواب میده؟؟
    بعد از پشت کنتور هم میشه برق جدا براشون بکشم‌ نظر شما چیه مهندس؟؟
    لطفا راهنمایی کنید…

    1. سلام بله میشه وصل کرد ولی باید کابل مستقل از کنتور براش بیگرین و از پریز خونه وصل نکنین

 68. یاسر طائی گفت:

  با سلام و احترام
  لطفا” برای بنده بشمارید اگر برق ۳ فاز مختص دستگاه m3 داشته باشم چند دستگاه میتونم روش نصب کنم فقط دستگاه بدون چراغ و کولرو…تا چه تعداد برق ۳ فازم میکشه باتشکر

  1. سلام و درود
   این دست موارد رو در لینک زیر کامل آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر

 69. Ramin گفت:

  سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون . من تازه میخوام ماینر حدود ۲۰۰۰ وات یه دونه بذارم ( احتمالا M3 یا M10 ) هیچی از میزان مصرف و آمپر کنتور نمیدونم و میترسم با مشکل برق مواجه بشم کنتور خونمون تک فازه که دو کولر اوجنرال پنجره ای بهش وصله سایز وسایل از یه کنتور سه فاز دیگه برق میگیرن و فقط همین دو کولر گازی از کنتور تک فاز برق میگیرن میخوام بدونم همین کنتور تک فاز توانایی یه ماینر حدود ۲۰۰۰ وات رو داره ؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر مباحث برق ماینر را به صورت مفصل در لینک زیر آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر _ دانلودی

 70. افشین گفت:

  سلام
  خسته نباشید من 2 دستگاه M3 دارم کنتور 25 امپر جواب نداد وکلید مینیاتور خراب شد ایا کلید مینیاتور 40 امپر بندازم روی کنتور 25 امپر جوا ب میده و
  ازکلید مینیاتور گروه B استفاده کنم یا C
  ممنون و سپاس

  1. سلام وقتتون بخیر بله چهل آمپر تیپ c بذارین مناسب هستش

   1. علی حلفی گفت:

    سلام.میخام اینورتر پشت ماینر بزارم
    بنظرتون اینورتر تمام سینوسی باید باشه یا شبه سینوسی هم میشه استفاده کرد .

 71. کامیاب گفت:

  سلام خسته نباشید 2 عدد ماینر m3 رو میشه از برق خونه براش استفاده کرد و ایا به برق خونه و وسایلای خونه فشار نمیاد ؟

  1. سلام بله میشه استفاده کرد وباید رنج مینیاتوری رو بالا تر ببرین چ کابل مجزا از کنتور به دستگاه ببرین

 72. اشکان گفت:

  ببخشید مهندس با برق خانه ویلایی ۲۵ آمپر میشه ۳تا s11 گذاشت که هر کدوم توان مصرفیش ۱۵۳۰ وات هست؟؟؟؟؟ مشکلی برای برق خونه بوجود نمیاد؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر میشه استفاده کرد فقط باید کابل مجزا از کنتور براش ببرین و کلید مینیاتوری میتونه در رنج پایین باشه باید رنج بالاتر در نظر بگیرید

 73. بنیامین گفت:

  سلام. من دو تا ماینر l3++ دارم. مصرف برق هر کدوم تو حالت حداکثر ۱۰۵۰ واته. سوال اول: میشه هر دو رو به یک پاور ۲۵۰۰ وصل کرد؟ سوال دوم: پاور دستگاه به محافظ یخچال وصله، موردی که نداره؟

  1. سلام در رابطه با سوال اولتون که بحث پاور هست تست نکردم ممکن رو برخی مدلها جواب بده و برخی مدل ها جواب نده و سوال بعدی هم نه مسئله ای نداره میتونید از محافظ یخچال هم استفاده کنید

 74. مهدی گفت:

  سلام جناب مهندس
  واسه ماینینگ با ژنراتور دیزل هم باید مجوزی چیزی بگیریم ؟

 75. محمد گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز سال نوتون مبارک سوال بنده اینه اگر یک ریگ ماینینگ با ۱۸ گرافیک که توسط سه تا پاور ۱۲۰۰ گرین تغذیه میشن ایا مشکلی از نظر اداره برق نداره که با برق خانگی انرژیشو تامین کنم؟ خیلی ممنونم

  1. سلام کارت معمولاً چیزی نمیگن چون مصرف پایینی داره به نسبت ماینر

 76. علی گفت:

  سلام
  برای خنثی سازی صدای ماینر اگه از سایلنت باکس استفاده کنیم اونوقت بخوایم محل تهویه هوا واسش ایجاد کنیم بازم صدا میده و دیگه سایلنت باکس کاربردی نداره چیکار باید کنیم!؟ یا اصن نحوه درست استفاده از سایلنت باکس چطوریه !؟

  1. سلام سایلنت باکس فقط صدا رو کاهش میده به طور کامل صدا رو قطع نمی کنه و کاهش صدا توسط عایق های صوتی انجام میشه

 77. علی گفت:

  سلام مهندس من یه ماینر s11 میخوام بگیرم ایا با کونتور تک فاز برقش رو تامین کنم اداره برق شک میکنه ؟ یا مشکلی نداره؟

  1. سلام در تعداد کم معمولاً کسی چیزی نمیگه

 78. ALI گفت:

  سلام
  ایا اینورتور برای ماینر مناسب است ؟

 79. ALI گفت:

  سلام
  ایا می توانیم با اینورتر 20000 یک ماینر 3000 را تامین کنیم ؟و ایا باید امپر اینورتور را هم لحاض کنیم یا مشکل نیست؟24 ساعته می تونیم با اینورتور کار بکشیم یا خراب میشه؟

  1. سلام میشه استفاده کرد ولی معمولا اینورتر برای استفاده دائمی ۲۴ ساعت طراحی نشده و همین مورد باعث میشه که اینورتر آسیب وارد بشه

 80. Ashkan گفت:

  سلام خسته نباشید
  من میخوام یه دسگاه واتس ماینر M3 بگیرم
  میخواستم بدونم که اگه تو خونه گذاشتم به سیم کشی فشار نمیاد؟
  یا باید از پشت کنتر برق بیارم؟

  1. سلام یه دونه نه مشکل خاصی ایجاد نمیشه فقط از پریز مناسب استفاده کنید مثلاً پریزی که برای برق کولر کشیده شده که سیم های اون معمولاً نمره چهار هست که مناسب هست برای برق دستگاه و نیازی به گرفتن برق پشت کنتور نیست

 81. بهروز گفت:

  سلام مهندس
  آیا وسیله ی هست که برق سه فاز رو به تکفاز تبدیل کنه بطوری که از هر سه تا فاز استفاده بشه یعنی هر سه تا فاز با هم کار کنند و خروجی تکفاز ۲۲۰ ازش بگیریم

  1. سلام سایت الکترومارکت برین این وسیله رو دارن

  2. مهدی گفت:

   عزیزم نیاز به تبدیل نیس
   شما هر یه فازو با نول بگیری میشه تکفاز

 82. سما گفت:

  وقت بخیر.من یه دستگاهs9jدارم ک اکثرا رو 16،17تراهشت هست.هزینه برق1200برا من خیلی زیاده.آیا راهی وجود داره ک بشه این هزینه رو کم کرد؟و اینکه ممکنه اداره برق بخواد بخاطر این میزان مصرف شک کنه؟

  1. سلام میتونین از ژنراتور استفاده کنین

  2. Hadi گفت:

   سلام وقت بخیر
   مهندس بنده یک عدد ماینر s9j می خوام استارت بزنم و تو یه موضوعی گیج شدم لطفا راهنماییم کنید
   و این موضوع این هست که هزینه برق این دستگاه در ماه چقدر میشه
   با فرمول حساب کردم شد یه عدد
   تو سایت ها تحقیق کردم شد یه عدد
   از رو قبض برق حساب کردم شد یه عدد جدید
   اگر زحمتی نیست شما که مسلط هستید بفرمایید چقدر هزینه برقش میشه
   البته اینم بگم که کنتور دیجیتال هست

   1. سلام و درود به صورت تجربی تقریباً ۳۵۰تومن میاد

 83. رضاحسین نجاتی گفت:

  سلام. خونه ما 4طبقه و 4کنتوربرق( 3کنتور25آمپرتکفاز) و یک کنتور32 آمپرتکفاز داره، مستاجرهم نداریم. بااین وضعیت چه تعدادماینر و ازکدوم نوعش میتونیم داشته باشیم؟. و آیا برای خنک نگه داشتن ماینر نیازی به کولرگازی هست؟. متشکرم.

 84. مثی گفت:

  ميخوام تو خونه ٤ تا دستگاهs9j٧ امپر ۱۴.۵ ترش بزارم با کولرش کلا ۳۰ امپر میکشه ایا اداره برق به برق مصرفی منطقه شک میکنه

  1. در حد سه چهارتا معمولاً سخت گیری نمیشه

  2. در حد سه چهارتا معمولاً سخت گیری نمیشه

 85. علی تیموری گفت:

  سلام
  من یه کارخونه دارم با برق ۳ فاز میخواستم بدونم که اگر ۲ عدد دستگاهm32 58th بزارم چقدر برام پول برق میاد چجوری باید پول برق رو محاسبه کنم ایا از اداره برق متوجه میشن؟و احتمال پلمپ شدن کارخونه هم هست؟
  ممنون از پاسخ شما اقای غفاری

  1. سلام یکی دوتا معمولا کمتر سخت گیری میشه و بیشتر در تعداد بالا اداره برق پیگیر میشه
   هزینه برق هم باتوجه به نوع کنتور های خانگی یا صنعتی و یا تجاری متفاوت هست

 86. علی گفت:

  با سلام و خسته نباشید
  برای ماینینگ وقتی مجوز بگیریم و در خانه شروع به ماین کنیم برقی که مورد استفاده قرار میگیره برای ماینر خانگی حساب میشود یا صنعتی ؟؟ ممنون میشم توضیح بدید

  1. سلام با تعرفه برق صادراتی محاسبه میشه

  2. مهدی گفت:

   داداش مصارف زیر ۲۵۰کیلو وات مجوز نمیدن

 87. Hasani گفت:

  با عرض سلامم
  بنده ۴تا دستگاه m3 خریدم برق خونمون هم ۲۵ آمپر هست میخواستم بدونم با برق خونه ۲۵ میشه ۴تا دستگاه روشن کرد یا باید از پشت آمپر برق بکشم. اگه از پشت آمپر برق بکشم آیا میشه همه دستگاها رو راه انداخت ‌.و اینکه با برق خونه چند دستگاه m3 میشه رو انداخت
  باتشکر

  1. سلام این دست موارد رو در لینک زیر کامل آموزش دادیم
   https://kalengi.ir/product/tablo-miner/

 88. 9015538989 گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  ایا اینورتور 4900W
  توانایی پشتیبانی از ماینر 3500w به صورت 24 ساعته داره؟؟
  و اینکه میشه از باطری ماشین استفاده کرد؟؟
  ممنون

  1. سلام به صورت 24ساعته ممکنه به اینورتر اسیب برسه و مورد دوم هم با برق باتری نمیشه که 24 ساعته برق گرفت

 89. محسن گفت:

  سلام
  ببخشید من دسترسی به برق امام دارم
  میخاستم بدونم 4 عدد دستگاه S9 SE 16ths بذارم به هر نحوی داخل خونه ، شرکت برق متوجه این موضوع میشه؟
  چون برق از پشت کنتور گرفته شده
  میشه که از طریق مصرف منطقه متوجه برق امام بشن؟
  مصرف هردستگاه هم 1280w هستش

  1. سلام
   یکی از مواردی که تشخیص میدن اینه یک دفعه بار مصرفی یک ترانس در محل بیشتر میشه و روی اون منطقه بیشتر زوم میکنند
   ولی در تعداد کم معمولا مشخص نمیشه

 90. سینا گفت:

  سلام مهندس برای یک دستگاه ماینر m32 آیا میشه با برق معمولی خانه راه اندازی کرد؟ اداره برق گیر نمیده؟

 91. ایمان گفت:

  سلام !
  من یه دستگاه ماینر خریداری کردم مدل Btc Miner Love Core Aixin A1 25t Med PSU ekonomiska än Antminer S9 S15 S17 T9 +
  ولی متاسفانه در مورد برق اطلاعات کافی ندارم ، میترسم با برق خانگی راه اندازی کنم چون مطمعن نیستم جواب گو هست یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاس

  1. سلام و عرض ادب بله میشه راه اندازی کرد و در لینک زیر آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر

  2. مجید گفت:

   سلام.من یه دستگاه ماینر t2t دارم که ۱۵ امپر مصرف داره.و در یه کارگاه که برقش ۳فازه و در روستا هم هست نصب کردم.میخواستم بدونم اداره برق یه دونه رو متوحه میشه؟ به نظرتون از پشت کنتور بگیرم یا همینطور ادامه بدم متوجه نمیشن؟

   1. سلام در تعداد کم معمولاً کسی چیزی نمیگه و نیاز نیست برق رو از پشت کنتور بگیرید

 92. سعبد گفت:

  سلام.آیا خرید یک دستگاه ماینر در خانه با کنتور خانگی صرفه دارد؟؟

  1. سلام یک درامد معمول به شما میده

 93. امیرحسین گفت:

  سلام وق بخیر ببخشید برق یک خونه سه طبقه داخل روستا چندفاز هست اگرمن بخوام ازماینر داخل خونه استفاده کنم برق خونه میکشه واینکه برق اگه قاچاق باشه منظورم اینه که ازتیربرق بیاد داخل خونه استفاده کنم چندتاماینرجواب میده اگه ازماینراستفاده کنم آیا اداره برق منطقه میفهمه من ازماینراستفاده میکنم چون شهرستان هستیم ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام برق ها یا تک فاز هست و یا سه فاز برق خونه جواب میده ولی بحث قاچاق کمی سخت گیری میشه

   1. محمد گفت:

    سلام وقت بخیر
    جدای بحث سخت گیری ایا برق تک فاز مستقیم از تیر بدون داشتن کنتور میشود برای ماینر استفاده کرد

    1. بله چون همون برق شهر هست

    2. حمیدرضا گفت:

     سلام من میخواستم بدونم میشه از برق خونه برای یک دستگاه ماینر که برق مصرفیش هم حدودا بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلو وات ساعت باشه، استفاده کرد؟؟؟
     منظورم اینه از برق سه فاز استفاده نکنم

    3. هادی گفت:

     سلام
     اگه واسه برق صنعتی در اوج بار ماینر هارو خاموش کنیم مصرف میاد پایین؟ و اینکه خاموش و روشن کردن ماینر ضرر نداره؟ و طرز درست خاموش و روشن کردن چطوریه؟

   2. مونا گفت:

    سلام عزیز
    وقتتون بخیر
    من یه دستگاه خریدم که دو تا پاور ۱۶۰۰ داره …
    فارغ از برق کنتور یا امام یا هر چی
    سیم کشی داخل خونه پریزها ۲.۵
    اگه من پاور ها رو داخل خونه به پریزها بزنم …سیم کشی نمی سوزه…فقط همین دستگاه رو میزارم اما دو پاور داره و ۳۰ تراهاشه…
    ممنون میشم جواب بدین…خودم میدونم که اگر یه کابل مستقل از خروجی کنتور یا قبل کنتور بگیرم استاندارده و مشکلی پیش نمی یاد..
    اما اینم برام سوال شده…ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.‌.بعضیها میگن سیم کشی میسوزه..
    پس نقش فیوز چیه …ممنون

    1. سلام بستگی داره سیم پشت پریز نمره چنده و ایا مصرف کننده دیگه ای هم به این سیم وصل هست یانه

 94. پوربابک گفت:

  آقای مهندس درود بر شما
  بسیار واضح جامع و کامل مفید و نهایتا بدون حاشیه مطالب مربوط به سولات برق ماینر را توضیح دادید سلامت پاینده مانا و عاقبت بخیر باشید

  1. سپاسگزارم از محبت شما

 95. کاربر مهمان گفت:

  با سلام خدمت استاد غفاری سرعت اینترنت و مصرف برای هر دستگاه چقدر است تشکر

  1. سلام برای بهترین عملکرد اینترنت 4g یا td-lte مناسبه
   مصرفش ناچیزه

   1. حامد گفت:

    سلام خسته نباشید
    بنده به کنتور تک فاز منزل ویلایی یک فیوز ۶۳ آمپر نصب کردم
    و از خود کنتور ۲ تا کابل سه در شیش جدا کشیدم
    میخواستم بدونم با توجه به توان این کنتور تا چند عدد دستگاه s9 رو میتونم نصب کنم
    سپاس

    1. سلام این دست مسائل رو در آموزش طراحی تابلو برق ماینر مفصل باز کردیم

  2. علی گفت:

   سلام و خسته نباشید اقا مهندس بابت وقتی که میذارین و جواب میدین.
   من در اطراف تهران برای یکی از دوستان میخوام یه تعداد دستگاه راه اندازی کنم سوله ایشون برق ۳ فاز ۱۵۰ امپر داره ولی چون خودشون کارگاه ام دی اف دارن و دستگاهاشون مصرف برق سه فاز داره .من احتمال اینو دادم که اگه تعداد ۴۰ تا دستگاه s9 بذاریم اداره برق متوجه میشه؟؟
   به نظرتون امکانش هستش اداره برق متوجه بشه؟
   و اینکه میخواستم بدونم با درست کردن استخر بزرگ داخل سوله امکانش هستش توربین بذاریم و برق دستگاه رو از توربین بگیریم؟
   چون متاسفانه گاز نداره سوله که بخوایم ژناتور گازی بذاریم.
   واقعا ممنون میشم اگه راهنمایم کنید چه جوری خودمون برق تولید کنیم با سرمایه ۵۰۰ ملیون ….
   تشکر

   1. سلام وقتتون بخیر در تعداد بالا اگر بخواهید نصب کنید معمولا اداره برق مشکوک می شه و احتمالاً چک بکنه محل شما رو
    و برای راه اندازی پیشنهاد می کنم از دیزل ژنراتور استفاده کنید که بتونید به راحتی تامین برق را انجام بدین

 96. حامد گفت:

  سلام و خسته نباشید
  من یه ماینر چیتا f1 دارم میخواستم بزارم جایی که برق سه فاز داره
  ایا میتونم اسنکار و بکنم؟ و اگه میتونم برای برقش چیکار باید بکنم؟

  1. سلام بله میشه و شما به یک فاز از سه فاز نیاز دارید

 97. میثم گفت:

  سلام
  من تازه ماینر m3 خریدم ۲۲ آمپر برق میکشن هرکدوم،البته فن های خودشو در اوردم وسایلنت باکس گذاشتم که فن ا‌ونم فقط یک آمپر میکشه،محیط هم کاملا سرده

 98. رضا گفت:

  سلام خسته نباشید بنده ی دستگاه ماینر s9 j دارم و برق منزل 15 آمپره و همونطور ک میدونید دستگاه 14.5تراهشته و گاهی تا 16تا 18 تراهشت در حال نوسانه
  خواستم بدونم ی دستگاه رو سازمان برق متوجه میشه یا خیر ممنونم

 99. اسماعیل گفت:

  سلام دوست عزیز میخواستم بدونم ایا با کابل افشان هم میشه از کنتور تا دستگاهای ماینر برای برق ماینر استفاده کنیم یا نه حتما باید کابل مفتول باشه اگه افشان هم میشه استفاده کرد کابل شماره چند باید بگیرم ممنونتم اگه سریعتر راهنمایم کنی

  1. سلام بله میشه و تفاوتی نداره
   هم اندازه کابل مفتول از کابل افشان میشه استفاده کرد

 100. morteza گفت:

  سلام خدمت کارشناسان عزیز میخواستم بدونم میتونم با برق 220 ولت از ماینر M3 استفاده کنم

 101. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر.من یه برق 3فاز 25 آمپر دارم.به ماینر 16 آمپر یه ماینر 12 آمپر و سایلنت باکس 3 آمپر دارم.این مصرف کننده هارو چطوری باید به برق وصل کنم که مشکلی پیش نیاد؟

  1. سلام به زودی یک دوره آموزشی در رابطه با تابلو برق های ماینر در سایت قرار خواهیم داد که مفصل این موارد را توضیح داده ایم

   1. م ب گفت:

    سلام با برق تک فاز آیا میشه کاری کرد؟

 102. reza.hashemi.7701 گفت:

  سلام خدمت دوستان گرامی و همچنین کارشناس عزیز
  یه سوال از خدمتتون داشتم
  با موتور برقی که (حالا چه دیزل یا گاز یا بنزین)3 فاز باشه و10 اسب بخار قدرت و توان 7.5 کیلووات
  میشه به راحتی یه ماینری که توانش 3500 وات مثلا باشه رو راه انداخت؟؟؟؟؟
  اگر موتور برق و خود ماینر فاکتور های دیگه هم داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام بله میشه راه اندازی کرد و ماکزیمم از ۷۰ درصد توان کل ژنراتور میشود استفاده کرد

   1. Vahid گفت:

    سلام دوست گرامی من ی دستگاه m21s دارم که نیاز ب ولتاژ ۲۲۰داره ولی منطقه ما افت فشار داریم و دستگاه بعد ی مدت کم ریست میشه چون ولتاژ ۲۲۰تامین نمیشه ایا در صورت استفاده از استابلایزر مشکل برطرف میشه؟؟

    1. سلام
     بله مشکل تون حل خواهد شد

 103. حسین گفت:

  با سلام خدمت مهندس برق منطقه ما تا 242 ولت بالا میره بعضی مواقع میخوام ماینر s11 بذارم ایا مشکلی ایجاد نمیکنه

  1. سلام به صورت کلی پاور دستگاه ممکن است در نوسان آسیب ببیند که پیشنهاد می کنیم از استابلایزر استفاده بکنید

   1. مهدی گفت:

    باسلام میخواستم یه سوال داشتم میخواستم بدونم برای یک دستگاه ماینر چقدر هزینه و درخانه برق ۳فاز
    هم میتوان گزاشت به چه شکل
    بعد ارز استخراج شده در کجا می‌رود و چگونه آنرا بفروشیم
    (باتشکر ازمدیر کل)

    1. سلام هزینه ها متغیر هست و بسته به نوع دستگاه و تعداد شون متفاوت هست
     ارز استخراج شده به صورت خودکار به کیف پول الکترونیکی تون منتقل میشه و قابل فروش در سایت های صرافی ارز دیجیتال است

     1. اوگي گفت:

      سلام ميتونيم ادرس وارد شده به دستگاهو پاك كنيم و يكي جديد بزنيم؟و چطور

     2. سلام بله میشه
      تو گوگل سرچ کنید کانفیگ ماینر فیلمش هست

 104. مرتضی گفت:

  سلام برای دو عدد دستگاه s11 که میخام بهبرق صنعتی وصل کنم چه وسایلی و نوع سیمی لازم است ؟؟؟

 105. میر گفت:

  سلام وقت بخیر . مصرف ماینر ۳۵۰۰ وات به طور مداوم از کنتور مسکونی ۲۵ امپر مشکل قانونی ندارد ؟ حدودا ۳۰۰۰کیلووات در ماه

  1. سلام فعلاً اداره برق ماینرها مشکل دارد و سخت گیری می کند

 106. کاربر مهمان گفت:

  با سلام خدمت جناب مهندس
  من یک سوالی داشتم
  اگر حین ماینینگ برق قطع شد اونوقت بیت کوین ما چی میشه؟
  و دیگه آیا باید دستگاه ماینر ۲۴ ساعت در حال کار باشه؟
  با تشکر

  1. سلام وقتتون بخیر اتفاقی برای بیت های شما نخواهد افتاد و اگر دستگاه قطع شد حفظ می شود و دستگاه به صورت ۲۴ ساعته می تواند کار کند

 107. آرمین گفت:

  سلام آقای مهندس
  من کنتور خونه ام ۳۰ آمپر هست
  می خوام ی دستگاه m20 که ۱۵ آمپر هست بزارم
  مشکلی پیش نمیاد ؟
  هزینه ی برق هم می خوام بدم.
  برای این دستگاه هزینه ی ماهانه ی برق چقدر هست ؟

  ممنونم

  1. سلام فعلا سخت‌گیری‌های اداره برق سنگین است و پیشنهاد نمی شود

 108. بهروز گفت:

  سلام و عرض ادب.
  استاد ماین کردن با دیزل ژنراتور مشکل قانونی نداره؟
  بعنی از لحاظ مجوز و غیره کسی گیر میده؟؟؟؟

 109. کاربر مهمان گفت:

  سلام
  اگر از یک ژنراتور دیزل برای برق ماینرها استفاده کنیم و کاری به برق اداره برق نداشته باشیم ایا باز هم این کار غیر قانونی است و دولت میتواند ماینرها را جمع اوری کند

  1. سلام خیر با این مسئله مشکلی ندارن

  2. Amir گفت:

   سلام
   من یک ماینر S11 دارم با کابل 16 آمپر میشه به برق خانه وصلش کرد سیم‌های داخلی مشکل پیش نمیاد براشون؟نمی‌سوزد؟ نمیخواد به پریز کولر وصلش کنم؟
   کنتر 3فاز هست

   1. سلام بهتره از کابل مجا استفاده کنید
    بزودی مورد برق ماینر یک دوره آموزشی در سایت قرار خواهیم داد

 110. کاربر مهمان گفت:

  سلام خسته نباشید مهندس اگه دوتا ژنراتور ۱۰۰ کاوا داشته باشیم که به صورت بای پاس هر ۱۲ ساعت یکیش روشن باشه چنتا ماینر ۱۵ امپر جواب میده که به ژنراتور فشار نیاد کابل هم ۳در ۵۰ در ۲۵ موجوده

 111. میر گفت:

  سلام جناب مهندس وقت بخیر . من یه دستگاه m32 دارم که با باکسم چیزی حدود 16.5 آمپر جریان میکشه و حدود 3600 وات مصرف میکنه . دستگاه تو منزل نصب کدم با کابل استاندارد و از جلوی کنتور . با توجه به اخبارات اخیر بسیار نگران جمع آوری و منع استفاده هستم . ایا برای من مشکلی پیش خواهد امد . مصرف در ماه حدود 3000کیلو وات میشه که قبض قبلی فقط 350 کیلو وات بوده . ممنون

 112. کاربر مهمان گفت:

  سلام و خسته نباشید و خدا قوت
  ببخشید برای 5 تا ماینر با هش بین 12 تا 20 از چه موتوربرقی میشه استفاده کرد؟

  1. سلام بستگی داره مدل ماینر تون دقیقا چی باشه و جمع کل آمپر همه اینها را داشته باشید

 113. یه دوست گفت:

  و خدمت مدیر محترم وفعال سایت ک از فعال بودنش خوشم امد مثل مدیر سایتا دگ خودش نمیگیره
  رد گیری از طریق شبکه ممکن هست ولی سخت میباشد و باید شهر به شهر پورت های اون شهر رو زیر نظر بگیرن و زات شبکه این هست که
  برای رد و بدل اطلاعات باید هر دستگاه یک ای پی داشته باشد و یک ادرس مثل ادرس استخر ها تبدیل به ای پی میشه تویه شبکه و از ISPعبور میکنه و توسط پورت شهری توزیع میشه توسط
  ای اس پی ردیابی ممکن نیست چون همواره اپی در حال تغییر جز واردی ک ای پی استاتیک داشته باشین ولی در پورت شهری هر شماره پورت مربوط ب یک شماره تلفن و الی اخر

 114. حسین گفت:

  سلام وقت بخیر. برای 25 تا ماینر T2t h+ 37th silicon با توان2500 وات چه وابل برقی باید استفاده بشه در ایت اتاق 5 در 6 متر . برای هر سیستم یه کابل بکشم نول مشترک باشه میشه . اندازه کابل ها چقد باید باشه؟ ممنون از راهنمایی

  1. سلام
   بستگی داره مسافت کابل تون چقدر باشه

 115. کاربر مهمان گفت:

  درود . من چند وقتیه میخام یکی یا دوتا دستگاه s17 بذارم تو خونه . هرکدوم 3000 وات حدودا. یه کارمند اداره برق میگفت از زمان کم باری و مصرف شدید شما متوجه میشن میان دستگاه و میگرن و من حقیقتا نگران اینم . حتی میگفت تیم هایی تشکیل دادن برای این کار. ایا این موضوع میتونه صحت داشته باشه؟ اطلاعاتی ازین مورد دارید؟

  1. سلام مورد این مساله اطلاع دقیقی ندارم

 116. ali72 گفت:

  سلام
  من شنیدم وقتی از دستگاه ماینر استفاده کنی میزان مصرف برق 30 برابر میشه و از شرکت برق و دادستانی و نیرو انتظامی میان دستگاه جمع میکنن..خاستم ببینم راهی هس که بدون دردسر بشه استخراج کرد یا ن

  1. سلام راه بدون دردسر استفاده از دیزل ژنراتور جهت تامین برق ماینر ها هست

 117. محمد گفت:

  سلام اقای غفاری خسته نباشید من می خواستم ژنراتور بخرم برای ماینینگ می خواستم بدونم مشخصات ژنراتور ،منظورم ولتاژ و امپر خروجی برای ما مهمه یا فرقی نمی کنه و اگه مهمه، ولتاژ خروجی چقدر باید باشه؟

  1. سلام مهم هست و بسته تعداد و نوع ماینر فرق میکنه
   که باید هنگام خرید ژنراتور از فروشنده مشورت بگیرید

 118. یونس گفت:

  با سلام و عرض وقت بخیر .
  من مجوز برق سه فاز 32 آمپر (کشاورزی) برای گلخانه 2000 متر مربعی دارم با تاسیسات (یک عدد الکتروپمپ 5/1 اسب بخار، سیستم پدخنک کننده و سه عدد پمپ گردش آب 25 اسب بخاری، تابلو برق و سیستم روشنایی،‌ سیستم پکیج سونا و جکوزی 5/5 کیلووات و استخر 11 کیلووات ، دوربین های مداربسته و … ) بنظر شما حداکثر از چه تعداد ماینر میتونم استفاده کنم که قبض معقولی برام بیاد و توجه اداره برق جلب نشه ؟
  و اینکه چه مدلی رو برای استخراج ارز دیجیتال بیت کوین و آات کوین ها بهم پیشنهاد میدین که امنیت شبکه رو تضمین کنه ؟
  سپاسگزارم .

 119. احسان گفت:

  با سلام خدمت شما جناب مهندس
  2 تا کنتور برق دارم که با محاسبه آمپر مصرف کننده ها و در نظر گرفتن کمی نوسان یکی از اونها 8 آمپر دیگه جای خالی داره و دیگری 12 آمپر .
  آیا امکانش هست که از هر کنتور یک خروجی بگیرم (فازهای و نولها با هم جفت شود) و به یک استابلایزر وصل کنم و در نهایت یک ماینر 15 آمپر بزارم ؟

  1. سلام نباید به همدیگر متصل کنید و باید بار تون رو به طور مساوی تقسیم کنید

 120. بهزاد گفت:

  اگه ولتاژ بیاد پایین جریان میره بالاتر، مثلا اگه ماینر ده امپر رو ۲۳۰ بکشه حدود ۱۱ تا ۱۲ روی ۲۰۰ ولت میکشه، برای همین ولتاژ ثابت برای اینکه به پاور فشار نیاد مهمه

 121. Ali گفت:

  درورد بر شما
  من متوجه شدم که اگر از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کنیم اداره برق متوجه میشه یا مثلا سیستم مانیتورینگ دارند برق هر کارگاه یا کارخانه صنعتی نمودار داره چک بشه؟ و ایا در واحد صنعتی در حال فعالیت سه عدد دستگاه گذاشته بشه اداره برق منطقه متوجه میشه؟
  ممنون از جواب دهی شما.

  1. اگر کنتور ما از نوع هوشمند سیم کارتی باشد ممکن است اداره برق متوجه شود و از طریق کنترل های معمولی امکان پذیر نیست

 122. فائزه گفت:

  سلام مهندس جان
  برای m32 محافظ 20 آمپر معمولی که روی پریز میخوره کفایت میکنه یا نیاز به استابلایزر داره ؟

  1. سلام
   کار استابلایزر و محافظ با هم فرق داره
   پیشنهاد میکنم ویدیوی زیر رو ببینید
   https://kalengi.ir/swing/

 123. قاسم چ گفت:

  سلام تشکر از سایت بسیار زیبا
  من یه سوالی داشتم . چهل تا ماینر رو میخوام با دیزل ژنراتور راه اندازی کنم . یه مشکلی داشتم خاصیت ماینر خازنی هست ولی خاصیت دیزل سلفی هست . اگر ماینر رو با دیزل راه اندازی کنم مشکلی برای دیزل یا پاورهای ماینر بوجود نمیاره؟

  1. سلام خیر اتفاقی نخواهد افتاد و این نکته را در نظر بگیرید که بیش از ۷۰ درصد توان ژنراتور استفاده نکنید

   1. امیر گفت:

    سلام من یه ترانس جوش دیزلی پر قدرت دارم میشه ازش استفاده کرد

 124. طاها گفت:

  سلام مهندس تو آپارتمان میشه یه دستگاه T2T یا S9 گذاشت؟سیمهای خونه داغ نشن؟اتفاقی نیفته مهندس جان؟

  1. سلام یک دستگاه اتفاق خاصی برای سیم کشی ساختمان ایجاد نمی کند و سیم کشی پریز ها معمولاً سیم دو و نیم هست که یک دستگاه را جواب گو هست

 125. reza گفت:

  سلام مهندس وقت بخیر
  با برق تک فاز 25 آمپر تقریبا چند تا دستگاه s11 میتونیم راه اندازی کنیم؟
  ممنون میشم اگر بنده رو راهنمایی کنید
  و اینکه آیا میشه آمپر رو اضافه کرد با راه حلی یا اینکه باید درخواست بدیم به اداره برق؟

  1. با توجه به جریان مصرفی هر دستگاه در نظر می گیریم و مجموع جریان ها با توجه به ۲۵ آمپر حساب میکنیم به صورت کلی یک آموزش در رابطه با برق ماینر به صورت مفصل در حال آماده سازی است که این موارد را آموزش داده ایم

 126. مسعود مهرور گفت:

  سلام ببخشید من برق صنعتی دارم بهترین راه برای سود از ماینیگ با احتساب برق پیسنهاد کنید و آیا مجوز لازمه با سرمائه زیاد

  1. سلام هر دو مهم هست و نیازه

 127. Ccldodkxjicco گفت:

  سلام جناب میخواستم بدونم این دستگاه ها با برق سه فاز کار میکنن ؟ ینی با برق تک فاز خونگی میشه ی دستگاه رو راه انداخت؟

  1. بله راه اندازی خواهد شد

 128. کاربر مهمان گفت:

  سلام خسته نباشید مهندس جان، بنده دوتا ماینر t17e دارم، یکیش ۵۰ تراهش هس یکیش ۵۳، این ۵۳ تراهش یکی از هشبرداش صفر میشه هرازگاهی،باید خاموش روشن کنم تا درس شه، روزی ۳.۴بار اینجوری میشه، ولتاژم۲۱۵ هس، بنظرتون از ولتاژه مشکل؟البته هر کدوم به یه کنتور وصله، کنتورا مصرف خونگی هم داره،ممنون میشم جواب بدین!!؟

  1. این چنین مشکلاتی معمولاً با آپدیت کردن فریم ویر حل خواهد شد

 129. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس
  ما از یه جعبه تقسیم برق سه فاز صنعتی برای یک عدد ماینر و یک عدد دستگاه بافتدگی برق گرفتیم
  برق ماینر را از یک کلید ۳ پل جعبه تقسیم گرفتیم و برق دستگاه بافندگی را از یک کلید ۳ پل دیگر گرفتیم
  یعنی کلیدهاشون از همدیگه مجزاس
  ولی خب وقتی ماینر روشن میشه روی عملکرد دستگاه بافندگی اثر میزاره و دچار اختلال میشه و درست کاز نمیکنه
  چه کنیم؟

  1. سلام ظاهراً در برق تون افت ولتاژ دارین و باید دستگاه‌های ماینر کمتری روشن کنید که روی دستگاه بافندگی شما تاثیر منفی نگذارد

 130. الهه گفت:

  سلام مهندس وقت بخیر
  استابلایزر 12kv دارم که از اون برای 2 تا m21 استفاده میکنم ، توان m21 هم 3500 هست و 2 تا دستگاه میشه 7 کیلو . ولی وقتی میخوام دستگاه سوم رو وصل کنم استابلایزر بوق اخطار میزنه و در واقع جواب نمیده . استابلایزر 12 کیلو باید 3 تا 3500 رو جواب بده ولی این طور نیست . مشکل چیه ؟
  فاصله استابلایزر تا کنتور 35 هست و از کابل 2*6 افشان استفاده کردم .
  برای سیم کشی بهتره کابل افشان باشه یا تک رشته مفتولی ؟ کابل ها ریاد داغ میکنه.
  ممنون

  1. سلام در بحث یو پی اس و استابلایزر ما مجاز هستیم تنها از ۷۰ درصد توان نامی آنها استفاده بکنیم

   1. امین گفت:

    سلام مهندس . برق خانگی جوابگو سه تا t2t 30th هست ؟

 131. کاربر مهمان گفت:

  سلام جناب مهندس اگر از یه پاور m3 دوتا دستگاه دا تغذیه کنیم چه اتفاقی رخ میده

  1. سلام پاور خواهد سوخت

 132. Alireza گفت:

  سلام.مهندس من شنیدم اداره برق از طریق مودم و اینترنت رد ماینر رو میزنه.این درسته؟
  ممنون میشم جواب بدید

  1. سلام این مسئله صحت ندارد و از طریق مودم نمی شود تشخیص داد

 133. کوهیار گفت:

  سلام مهندس جان خسته نباشید بنده ترانس 25کاوای دارم چند عدد ماینر 53 تراهش t17 متونم کار بزارم راهنمای کنید ممنون میشم

  1. سلام و درود به صورت کلی برای هر کاوا دو آمپر می توان استفاده کرد

 134. کاربر مهمان گفت:

  سلام خسته نباشید
  میخواستم بپرسم ایا میشه با اینورتر تبدیل برق ۱۲ به ۲۲۰ ولت یه ماینر معمولی رو دائمی راه اندازی کرد؟

 135. کاربر مهمان گفت:

  سلام وقت بخیر،
  مهندس جان باتوجه به ممنوعیت نصب ماینر در کشورمان،چنانچه بانصب یک یا چند ماینر در منزل یا محل کارمان باعث مصرف و جریان بیشتری در شبکه برقی که یا همون ترانسی که ما ازش مصرف میکنیم میباشد،
  آیا اداره برق متوجه میشود که در این منزل یا محل کار چنین دستگاهی نصب هست؟ ممنون

  1. سلام معمولا یکی دوتا اداره برق چیزی نمیگه

 136. حسین ابولی گفت:

  سلام مهندس خسته نباشید
  من برق خونه ۳ فاز و متراژ کابل از پایه تا خونه ۱۰ومتر و من‌دو تا دستگاه ۱۶ تراهش دارم تو‌خونه و دو تاشون ۱۸ امپر میکشن ایا شرکت‌برق متوجه من‌میشود یک‌فاز خونه رو‌کامل اختیار دادم‌ب دستگاه ها
  ممنون‌میشم جواب منو‌بدین …..

  1. سلام معمولا فارم های با تعداد بالا رو اداره برق جریمه میکنه

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام مهندس جان
   برق خونمون ۲۵ آمپره یه دستگاه m21s میخواستم بذارم فک کنم ۱۵ آمپر مصرفشه از طرفی یه تعداد از افرادی که مشغول به این کار بودن رو تو این ده روز گرفتن حتی یکیشون فقط دو عدد دستگاه داشت جریمه سنگینی هم شدن میخواستم راهنمایی کنین از طریق مودم میفهمن یا چه راههایی برا شناسایی محل ماینر هس چیکار کنم که شناسایی نشم فقط یدونه دستگاه میخوام بذارم ممنون از وقتی که میذارین مهندس

   1. بخیر از طریق مودم فکرنکنم بتوان تشخیص داد و بیشتر از طریق صدا می توان این مسئله را تشخیص داد

 137. فرزاد گفت:

  با سلام و وقت بخیر
  می خوام دوتا ماینر (m1) تو خونه روشن کنم از تیر برق تا کنتور ۶ متر سیم ۴*۲ اومده و تا خونه ۳۰ متر سیم نیاز دارم میشه بگین چه سیمی استفاده کنم .

  1. سلام کابل 2*6 پیشنهاد میکنم

 138. کاربر مهمان گفت:

  سلام جناب مهدس بنده برای کارگاه جوشکاری درخواست برق سه فاز کردم که کارشناس بیاد میخواستم بدونم اگه من به جای مجوز کارگاه مجوز برق برا مایینگ بگیرم تعداد دستگاه هام10تاm20sهستش برام برق میدن مناطق مسکونی هستش و اینکه طعرفه برقم با تعرفه برق صادراتی میشه یا طعرفه برق صنعتی ممنون بابت پاسخ

  1. سلام اگر مجوز برای ماینینگ بگیرین تعرفه صادراتی حساب میشه و اگر مجوز کارگاه بگیرین صنعتی حساب میشه

 139. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس یکدونه ماینر s9j رو میتونم تو منزل استفاده کنم مشکلی پیش نمیاد

 140. کاربر مهمان گفت:

  سلام.من دستگاه t1 دارم دست دومشو گرفتم.بخاطر صدای زیاد فن هاش خودمون فنهاشو با موتور هود آشپزخونه قوی عوض کردیم خوبم کار میکنه فقط یه مشکلی هست یکی دوتا از برد هام تنبل کار میکنن بعضی وقتا میبینم چراغ یکی از بردها خاموش شده و خنکه.وقتی سیم سوکت شو در میارمو دوباره میزنم با شکی که وارد میشه کار میکنه ولی بعده یه مدت کوتاهی دوباره خاموش میشه.میشه ایرادشو بفرمایین ممنون

  1. سلام فن خودش رو بذارین اگر مشکل رفع شد مشکل از فن هست

  2. یه دوست گفت:

   چیپ شبه ساز فن ماینر براش تهیه کنید اگ دور فن رو 0 نشون بده یعنی فن رو نمیشناسه و برا همین ریسیت میشه بعد مدت کوتاهی

 141. Farshid گفت:

  سلام وقت بخیر خسته نباشید.ی سوال داشتم میخاستم ببینم چ تعداد ماینر با کابل ۴×۱۰ میتونیم بذارم طول کابل حدود ۲۰متر.هر دستگاه ۸آمپر (e9.3)

  1. سلام برای هر فاز شش یا نهایت هفت تا میتونین بذارین

 142. عرفان گفت:

  سلام میخواستم بدونم منزل مسکونی با فیوز 25 آمپر مناسب هست دو عدد دستگاه f1 بزارم جواب میده آیا و اینکه اداره برق متوجه میشه که بیان برای جمع کردن دستگاه ها یا خیر ؟؟؟

 143. Saeedesf گفت:

  سلام خسته نباشید اقای غفاری ما یه انبار داریم براش برق سه فاز گرفتیم ک میتونیم ۱۹ کیلو وات ازش کار بکشیم فاصله ی کنتور تا انبارم ۴۰ متره از چه کابلی برای چندتا دستگاه t2t 32th با توان ۲۲۰۰ وات میتونم استفاده کنم تعداد دستگاهی که میتونم وصل کنم چ تعدادی هست؟و اینکه برای محافظت ازشون چی نصب کنم؟

 144. کاربر مهمان گفت:

  سلام با هر فاز 32 چند تا s9j میشه گذاشت

  1. تقریباً پنج عدد می توان گذاشت

 145. کاربر مهمان گفت:

  سلام خسته نباشید ماینر فنهاش چند امپر مصرف میکنه میخام فن هاسو باز کنم ابیش کنم برا خنک کاری؟چند امپر کم میشه مصرفش

  1. سلام وقتتون بخیر جریان مصرفی فن ها روی خود فن نوشته شده است که در یک برچسب قرار دارد از این طریق میتوانید در بیاورید که چندان پر مصرف میشود

 146. حسین گفت:

  سلام مهندس خسته نباشید.
  من یه برق ۳ فاز ۳۲ امپر دارم که به متراژ ۲۶۰ متر از تراس به ملکم زمینی اوردم با کابل المینیومی ۱۶×۴ که میخواستم دو تا دستگاه m21s58th بزارم که هر کدام ۱۵ امپر نیاز داره به خاطر ضعیف بودن کابلم دارم کابلمو عوض میکنم کابل المینیومی ۲۵+۵۰×۳ دارم میزارم و یه استابلایزر ۱۵ کاوا مخصوص ماینر هم کنتاکتور هم میزارم الان از دو سه تا از این نفر هایی که ماینر میزارن گفتن بازم کابلت جواب نمیده کابلت اب میشه ایا واقعا کابل المینیومی ۲۵+۵۰×۳ هم جواب نمیده دو تا دستگاه m21s58th

  1. سلام کابل 50 جوابگو هست و مشکلی پیش نخواهد اومد

 147. امید گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  ببخشید اگه لطف کنید راهنمایی کنید بعنوان مثال دوعدد ماینر 52 تراهش واتس ماینر تقریبا قیمتشون با یک عدد بیت مین S17 72تراهش برابری میکنه که اون دوتا روی هم قدرتشون بالاتره ؟ کدوم عملکرد بهتری دارند بدون درنظر گرفتن مصرف برق اون دوعدد52 یا یک 72تکی نصب بشه؟ واینکه اون دوعدد با برق خانگی جوابگو هستند یا حتمابرق صنعتی نیازه باتشکر

  1. حسین گفت:

   خیلی ممنون از جوابتون فقط اقای مهندس غفاری کابل ۲۵+۵۰×۳ المینیومی به متراژ ۲۶۰ متر زمینی دارم میکشم مشکلی نداره که اینو دوبار پرسیدم ازتون که یک لحظه یادتون باشه که فاصله من ۲۶۰ متره که دارم با کابل المینیومی میارم

   1. سلام بله خیالتان راحت باشد جوابگو است اگر خودتان هم یک سری به جدول انتخاب کابل که در سایت گذاشتیم بزنید بر این موضوع واقف خواهید شد.

   2. علی گفت:

    سلام و خسته نباشید نباشید من کابل 25 در 4 دارم و فاصله چیزی حدود 120 متر تا پایه برق میخواستم بدونم با 2 فاز از اون چندتا s9j میتونم بزنم با تشکر

    1. سلام طبق جدول انتخاب کابل می توانید به صورت دقیق سطح مقطع کابل مناسب را به دست بیاورید البته در دوره جدیدی که در رابطه با برق ماینر است این موارد را به صورت مفصل آموزش خواهیم داد

   3. ایمان گفت:

    سلام و عرض ادب
    من ۷ دستگاه ebang 27T دارم با برق مصرفی هر کدوم ۲۸۰۰ وات میخاستم بدونم
    ۱_این ۷ تا چند امپر برق مصرف میکنه

    1. سلام جمعا 85 امپر برق مصرف میکنه

 148. کاربر مهمان گفت:

  سلام
  با کابل سه فاز مقطع 4*10 با متراژ 25 متر و کنتور سه فاز 32 آمپر چند دستگاه با توان 2000 میشه نصب کرد؟

 149. alijahedim5 گفت:

  سلام جناب مهندس تو یک هفته سه تا پاور سوزوندم کسی هم علت رو نمیدونه لطفاراهنمایی کنید،دستگاه f1 هست پاور هم گاس پاور فابریکه خودش،ممنون ازوقتی که میگذارید

  1. سلام اف وان کمبود فن داره و هم برای پاور هم برای هشبرد فن اضافه نصب کنین مشکل رفع خواهد شد

  2. کاربر مهمان گفت:

   سلام وقت بخیر
   میشه راهنمایی کنید، ۳ عدد دستگاه m3 دارم برای خرید تابلو برق باید کجا مراجعه کنم‌، که واقعا قیمت مناسب و کاربردی باشه.. و لطفا شماره تماس برای ارتباط با جنابعالی… سپاس

 150. مهدی گفت:

  درود بر شما
  برای ماینری که روش ۵۷ ولت تا مثلا ۶۴ ولت آیا میتوان از ترانس یا آداپتور استفاده کرد؟
  آیا مصرف برق دستگاه کاهش پیدا میکند؟

  1. سلام
   میبایست از آدابتور مخصوص اون ماینر استفاده کنین

 151. کاربر مهمان گفت:

  سلام مهندس وقتتون بخیر
  مهندس کابل برق من 4در10هستش فاصله از تیر برق تا خونه هم50 متر بدون کنتور هم هست از هر فاز چند امپر میشه مصرف کرد؟

 152. یاس گفت:

  سلام وقت بخیر
  با برق خونگی و کابل ۶در۴ با متراژ ۲۰ متر و کنتور ۵۰ آمپر چندتا دستگاه a1 میتونم استفاده کنم توخونه فقط یه کولر واسه دستگاه میخوام بذارم و وسیله دیگه ای استفاده نمیکنم؟

  1. سلام واسه هر فاز 5 تا میشه گذاشت بجز یکی از فاز که کولر روش نصب میشه 4 تا بذاریم
   جمعا 14 تا

 153. alijahedim5 گفت:

  سلام خدمت عزیزان ومهندس عزیز
  من برام مشکلی پیش اومده نمیدونم چیکارکنم
  ۶تا ماینر f1 دارم قبلا خوب کارمیکردن طی دو روزه اخیر ۴عدد هشبرد سوزوندم ۳عدد پاور و یک عدد سوکت
  سیمهای مشکی و زردکه به از پاور به هشبردهاوصل میشه گرم میشن،،سوکت های ماده هم به حدی گرم میشن که بعدازحدوده ۱۰ثانیه انگشت گذاشتن روشون انگشت رو میسوزونه.بهم گفتن f1مصرفه نول بالایی داره بخاطرهمین پاورهاسوختن.تو بدهچلی افتادم الان همه دستگاههام خاموشن چون نگران سوختنشون وقطعاتش پیدانمیشه.لطفا منو راهنمایی کنید بی نهایت ممنونم

  1. سلام ماینر f1 یه طرفش فن نداره که باید دو تا فن یکسره دو سیم اضافه کنی مثل اون طرفش که داغ نکنه سیم فن هم به اون دوتا فلز بالای دستگاه وصل کنین یکیش مثبته یکی منفی

 154. Abolii گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  چه تعداد ماینر m3x v2رو میشه با برق خانگی راه اندازی کرد(توان۲۰۵۰)

  1. سلام در حالت عادی سه تا

 155. محسن گفت:

  سلام خسته نباشین، میخواستم بدونم دستگاه 32th با توان مصرفی 3200w با تعرفه خانگی چقدر برق مصرف می کنه، چون بعضی سایتا زدن 663 هزار تومن ولی فک کنم یکم زیادتر میاد.ممنون میشم جواب بدین

 156. سهیل گفت:

  سلام وقت بخیر
  جناب مهندس من ی مشکل خاص دارم که از هرکی میپرسم نمیدونه چرا؟
  دستگاه e9i آکبند با پاور ۲۲۰۰وات مورچه که تقریبا ۷آمپر مصرف میکنه ، نصب کردم برق مشکلی نداره و کابل هم داغ نمیکنه ولی هرفیوزی میزارم بشدت داغ میکنه ولی قطع نمیکنه( نمیپره) فقط ۳۲ آمپر میزارم کمتر داغ میشه( کابل داغ نمیشه اصلن) فقط وقتی pll دستگاه رو میارم پایین مثلن ۶۵۰ میزارم کمتر داغ میکنه ولی تراهش دستگاه میاد پایین تا۱۰ تراهش ، دستگاه رو آپدیت کردم و با هر ورژن برنامه ای گذاشتم مدتی کارکرد ولی بازهم همون مشکل هست
  ۵تا دستگاهه و همگی این مشکل رو دارند
  ممنون میشم راهنمایی کنید
  سپاس

  1. سلام پیشنهاد میکنم با دستگاه پارو آنالایز کیفیت توان شبکه برق تون رو چک کنید احتملا هارمونیک در شبکه دارین که داره داغ میکنه

 157. ا. م گفت:

  سلام جناب غفاری وقت بخیر

  توی یک فارم تعدادی ماینر ایبنگ با پاور p5راه اندازی کردم
  برق فارم هم سه فاز خانگی،سیم3*10،فاصله حدود20متر
  یعنی طبق مشخصات فنی میشه روی هر فاز نهایتا77امپر بهربرداری کرد
  قبلا همین فارم با 17تا ماینر ام۳ بدون مشکل کار میکرد. ولی الان هشت یا نهایتا نه تا ماینر ایبنگ بیشتر جواب نمیده
  یعنی ماینر بعدی رو که روشن کنم یهو چندتا از ماینرها ریست میشه و دیگه بالا نمیاد و فقط فرایند ریست شدن انجام میشه
  حتی جای ماینرها و یا پاورهاشونم تغییر دادم و p۳گذاشتم اما باز همون اتفاق میوفته
  در صورتی که هر دستگاه رو اگه تکی روشن کنیم بدون مشکل مداوم کار میکنه
  همونطور که میدونید مصرف ام۳حدود ده تا ۱۱امپره ولی ایبنگ۹پلاس نهایتا8امپر مصرف میکنه

  بامولتی متر ولتاژ گرفتم حدود210/240ولت
  و ولتاژ بین دوفاز هم400/450

  بنظرتون پاورها ایراد دارن؟مشکل از نوسان برقه یا مشکل از جای دیگه میتونه باشه

  1. سلام تا به حال با این مشکل مواجه نشدم و میبایست این دست مشکلات به صورت حضوری تست و عیب یابی بشه تا مشکل رو پیدا کرد

 158. بابک گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید من با دستگاه انت ماینر t17+ با ۵۵ تراهش در منزل با کنتور ۲۵ امپر در حال کار هستم دستگاه هیچ مشکلی نداره ولی در برخی مواقع سیم برق داخل پریز وسایل( مثلا شارژر موبایل ) بشددت داغ میشه و یا اگر سشوار روشن بشه بعد از نهایت ۳ دقیقه مینایتوری قطع میکنه . این داغ شدن سیم خیلی اذیت کننده است ولی همه سیمها اینجوری نیستن مثلا یخچال و یا فریزر کاملا کابل خنکه ولی مثلا شارژر خیر. ضمنا این داغی و یا پریدن مینیاتوری حتی در زمان کم بار ترین حالت متزل با چراغ خاموش هم اتفاق میوفته و الان مجبور به خاموش کردن دستگاه شدم تا پیدا مردن دلیل و رفع مشکل.
  و خواهشی دیگه محاسبه احتمالی مصرف برق یا به عبارتی مبلغ قبض برق این دستگاه به ریال چقدر است . ممنون

  1. سلام حدود 14 امپر از مصرف کنتر تون رو این دستگاه داره استفاده میکنه و پیشنهاد میکنم از مینیاتوری کنار کنتور یک کابل مجزا براش ببرین تا مشکل تون حل بشه
   در ضمن بفرمایید کاب از تیر برق تا کنتور تون چه سایزی هست؟

   1. امیرحسین گفت:

    سلام وقت بخیر من میخوام دوتا دستگاه s19داخل خونه استفاده کنم آیا برق خانگی قدرت اینو داره که ماینر ها کارکنن ومن برق قاچاقهم از ایر برق به داخل خانه دارم میشه قاچاق استفاده کرد اگه استفاده کنم اداره برق منطقه میفهمه من ازماینراستفاده میکنم چون روستاهستم

    1. سلام و عرض ادب
     بله قدرتش رو داره
     معمولا با برق قاچاق ممکنه ادیت کنند و پیشنهاد نمیکنم

 159. مهیار گفت:

  سلام بخشید برای یا دستگاه ماینره s19 رو میشه تو خونه با برق تک فاز ۲۵ امپر گزاشت ومشکلی برای برق ساختمان پیش نمیاره
  ۲:با تک فاز ۱۵ امپر هم میشه ؟
  ماهیانه چقدر درامد داره این دستگاه؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلا بله میشه
   بله
   حدودا 35 تا 40 دلار

   1. علی گفت:

    سلام اگه سیم که ب هش برد وصل میشه اشتباه بزنیم چی میشه

    1. سلام برق دی سی هست و باید مثبت منفی در هشتبرد رعایت شود که هشتبرد نسوزد

 160. شروین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  برق کشاورزی میتونه ماینر رو ساپورت کنه…اگه میتونه و مسئله ای نداره برای چندتا ماینر مثلا T17 کافیه؟

  1. سلام بله ساپورت میکنه
   بستگی به ترانس تون داره

 161. شروین گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بنده میخواستم بپرسم برق کشاورزی میتواند برق ماینر رو ساپورت کنه؟
  و اگه میتونه برای چ تعداد؟

 162. Arash گفت:

  سلام استاد اگه یه ارمیچری که برق ورودیش 220 ولت باشه رو بچرخونیم برق خروجیش 220 ولت هست ایا ممنون از زحماتتون ❤️❤️

 163. علی گفت:

  سلام جناب غفاری روز شما بخیر
  سوالی داشتم، من یه ساختمان سه واحدی با سه کنتور ۲۵ آمپر مجزا از هم با سیم جدا جدا از تیر برق و مجاز دارم
  دو واحدش مسکونی خودمون هست و یک واحد سکونت نداره و خالیه
  آیا امکانش هست روی هر کنتور ۲ دستگاه ebit 10.3 24th 2100w نصب کنم؟ (حدودا هر دستگاه ۹.۵ آمپر میکشه)
  آیا از سمت اداره برق گیر میافتم یا مشکلی نداره؟همه شبکه برقمونم مجاز هست و پشت کنتور ندارم

  1. سلام در حد یکی دو تا کسی گیر نمیده و مصرف عادی هست

   1. مرتضی گفت:

    سلام جناب غفاری
    من یه دستگاه ماینر ۱۴۱۸ وات دارم و تو خونه استفاده میکنم
    به نظرتون مشکل ساز میشه و اداره برق گیر میده؟

    1. سلام مصرف کننده سنگینی نیست و نباید مشکلی پیش بیاد

  2. احسان گفت:

   سلام داداش خوبی؟
   آقا ی سوال هنوز داری یواشکی از برق خونگی استفاده میکنی؟ من t2t 26th 2000w خریدم میترسم ب برق بزنم چ کنم؟

 164. علیرضا اداوی گفت:

  سلام مهندس عرض خسته نباشید ما ترانس برقمون ۳۱۵کاوا هستش میخواستیم با استفاده از خازن تا ۶۰۰امپر برق مصرف کنیم ایا امکانش هست؟

  1. سلام به صورت تجربی هر کاوا تقربا میتونید دو امپر ازش بگیرین

  2. میر گفت:

   سلام ، با برق صنعتی سه فاز ، در حالی که دستگاههای کارخانه مشغول بکار هستند آیا میشود تعداد ۱۰ دستگاه واتس ماینر راه اندازی کرد به شکلی که فشاری به کنتور برق و فیوزها وارد نشه یا خیر

   1. سلام بستگی داره به مصرف کارخونه که چند امپر هست و ترانس شون چقدره و همچنین مدل ماینر شما
    همچنین متراژ کابل از ترانس تا تابلو هم مهم هست

 165. ابوالفضل گفت:

  سلام سپاسگذارم از راهنمایی های شما
  ابوالفضل هستم
  برق منزل ما ۳۲ امپر سه فاز هست
  دستگاه ماینر وجود دارد که برق ورودی ان سه فاز باشه؟

  1. سلام خیر کلیه ماینر ها با برق تک فاز کار میکنه

 166. بهراد فانی گفت:

  من یه ژنراتور ac ۲۲۰ خود پایدار ۲۵۰۰وات ساختم که بدونه نیاز به سوخت کار می کنه فقط نمی دونم چند تا ماینر رو می‌تونه ساپورت کنه و توان کشش چند آمپر رو داره، اما هنوز ماینر نخریدم قصد خرید ۴عدد t2t 30تراهش رو دارم آیا این ژنراتور ۲۲۰ولت ۲۵۰۰وات توانایی روشن کردن دستگاه رو داره یا خیر؟

  1. مهرداد گفت:

   شما یک دستگاه میتونین روشن کنین

  2. Sam گفت:

   اگه میشه بامن تماس بگیرین. خریدارم. 09359449850

 167. فرزاد گفت:

  سلام دوستان همینطور که میدونید برا ماینرا تو ایران دیگه مجوز میخواد چون مصرف بالایی دارن حالا یه سوال اگه یه نفر با برق خورشیدی بخواد یه فارم کوچیک بزنه بازم گیر میدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

  1. سلام گیر نمیدن ولی صرفه اقتصادی نداره این مورد

 168. احسان گفت:

  سلام .
  مهندس جان
  بنده از سر در منزل که یک باکس هست و از تیر یک کابل ۶×۴ اگز اشتباه نکنم برای ساختمان (۴کنتور تک فاز ۲۵ آمپری) آمده میخوام برق بگیرم برای ۶ عدد دستگاه ماینر . هر دستگاه هم حدود ۱۵ آمپر جریان میکشه .

  آیا کابلی که از تیر تا باکس، سر در منزل (قبل از کنتور) اومده پاسخگو هست ؟
  چون ۴ عدد کنتور و ۶تا ماینر ۳۲۰۰ واتی قراره ازش جریان کشیده بکشه …

  1. سلام بستگی داره متراژ کابل تون چقدر هست

  2. مهرداد گفت:

   کابل ۶ مفتول بصورت اسمی تا ۵۰متر کشش ۵۸ امپر داره

 169. bb گفت:

  سلام از دو فاز ک بخام از هر کدوم ۷۰ امپر برق برای ماینر بگیرم چ تجهیزاتی لازم هست بگیرم ببندم برای محافظت از ماینرا کابل تجهیزات و اتش سوزی و….

  خودم میخام کلید اتوماتیک، کنتاکتور سه فاز هشتاد امپر و دوتا فیوز سه پل ۸۰ امپر و محافظ جان سه فاز استفاده کنم

  و میخاستم بدونم سه تا دستور رو میشه ب کنتاکتور داد

  اولا وقتی ی فیوز دیگه ک خودم مشخص میکنم بصورت دستی قط بشه

  مدار رو قط کنه کلا

  و دوم با ی سنسور دما میشه بهش دستور داد اگه کولر خاموش و یجوری قط شد مدار رو قط کنه

  و سوما بجای اینکه بخام تک تک برای ماینرا محافظ ولتاژ بذارم با ی محافظ ولتاژ و قرار دادن رو تیغه باز یا بسته کنتاکتور میشه بعد نوسان برق مدار رو قطع کنه

  1. سلام بله این موارد شدنی هست و به یک برقکار صنعتی بدین براتون انجام میده

  2. مهرداد گفت:

   میتونین محافظ ولتاژjbh ۶۳ امپر تک فاز استفاده کنین که دیجیتال هست و خیلی امکان برای تتظیم داره.کنتاکتور فن و کولر هم میتونین بدین به یه رله کنترلر اینترنتی و از راه دور کنترل کنین.و نیازی به کنترل فاز و محافظ جان هم ندارین

 170. حمید بهرامی گفت:

  سلام میشه بفرمایید با برق خانگی چقدر هزینه کنم یه دستگاه بگیرم وچه ارزی ماین کنم با تشکر
  ۰۹۱۲۸۳۸۰۴۲۵

 171. اسماعیل رسولی گفت:

  باعرض سلام و خسته نباشید اگر برق دستگاه ماینر برای مدتی قطع و دوباره وصل شود چه اتفاقی می افتد؟

  1. سلام اتفاقی برای دستگاه نخواهد افتاد فقط در زمان قطعی فراین ماین کردن متوقف میشه و اگرمجدد وصل کنید به صورت خودکار ماین کردن شروع خواهد شد

 172. ترگل باقری گفت:

  سلام به نظرتون ۱۲ تا ماینر مدل ها s11 و s9j با برق صنعتی چقدر مصرف داره؟؟ یعنی انقدر برق مصرف داره که نوسان داشته باشه؟؟! از لحاظ نگرانی بابت محدودیت های این روزا

  1. سلام در فصل گرما توصیه نمیکنیم که مایر بذارین چون هم احتمال اسیب دیدن ماینر هست و هم نوسانات در این روز ها زیاد هست که با گذاشتن ماینر این نوسان بیشتر هم خواهد شد

 173. rayan گفت:

  با سلام
  پاور۲۵۰۰ اگه به ماینر۱۳۰۰ وات وصل بشه

  دراین حالت مصرف برق خود پاورچقدر میشه

  سوال دوم اینکه با ماینر۱۳۰۰ وات که برقش از طریق پاور۲۵۰۰ وات تامین میشه درصورتی که یه کنتور۲۵ امپر رو فقط بهش ماینر وصل کنیم حداکثر چند ماینر به کنتور ۲۵ امپر میشه وصل کرد

  و سوال اخر اینکه پاور۲۵۰۰ وقتی که به ماینر وصل نشده باشه وفقط پاور رو به برق شهری وصل کنیم مصرف برق پاور چقدر میشه

  باتشکر

  1. سلام
   1 1300 وات
   2 حد اکثر 4 تا
   3 در حد چند وات ناچیز هست

 174. محمد گفت:

  می خواستم بدونم می شه بدونه پاور 220 ولت یعنی با برق 12ولت dc یا باتری دستگاه ماینر روشن کرد ؟ اگر می شه چه مشخصاتی باید توجه کرد ممنون می شم توضیح بدید

 175. رضا گفت:

  سلام
  می خواستم برای افزایش برق از طبقه اول فاز بکشم برای طبقه سوم حالا میشه نول رو از طبقه سوم بگیرم (وصل کنم به نول طبقه سوم) ؟
  یا باید نول رو هم از طبقه اول بیارم؟
  ممنون

  1. سلام پیشنهاد میکنم از طبقه اول بگیرین

 176. پرهام گفت:

  با سلام خدمت شما میخواستم بدونم برق خانگی داریم تک فز ولی من دستگاهی که خریدم سه فاز میخواد چی کار کنم

  1. سلام اگر کنتور تک فاز تون کم میاره میتونین درخواست کنتور سه فاز بدین

 177. حسین گفت:

  سلام آیای غفاری برای ماینر m3از چه کابل برقی استفاده کنیم ممنون

  1. غفاری گفت:

   سلام بستگی داره چه تعدادی میخواین بذارین و طول کابل تون چه مسافتی هست

 178. J.golnari گفت:

  سلام خسته نباشید
  با یک برق صنعتی سه فاز ۳۲ آمپر چه دستگاهی پیشنهاد میدین؟
  T17 با ۵۵ th یا ۴ تا s9j

 179. حاج میرزا گفت:

  سلام خواستم بدونم که میشه با ژنراتور برق دیزلی ماین کرد ؟ با یک ژنراتور40کاوا چند تا دستگاه میشه راه اندازی کرد؟

  1. غفاری گفت:

   سلام بله میشه بستگی به امپر هر دستگاه و امپر خروی ژنراتور داره

 180. مهدی گفت:

  سلام آقای غفاری خسته نباشید آقای غفاری ببخشید میتونم شماره وات یا پیج اینستا گرام تون رو داشته باشم و سوالم اینه از برق خانگی ک هیچ وسیله خانگی ازش استفاده نمیشه و فقط تنها برا ماینر هست برای سه تا دستگاه ماینر e10 18تراهش ebang میشه استفاده کرد جواب میده کولر هم دوتا هست ی ۴هزار و ی کولر کوچیک . بعدم سیم داغ میشه حتی شماره اندازه کنتور برداشتم کنتور قدیمی و بجای اتصال در داخل کنتور پشت شماره اندازه به جاش سیم الماتور انداختم اما سرخ شد و دفعات پیش ک خود کنتور بود سیم داغ شد و سیم ک از ستون به کنتور میاد قوی هست و فولادی هست یا همون خشک داغ میشه و ی بار هم سیم سوخت اگه بتونید شماره وات اینستا رو بهم بدید ک سوالم رو واضح تر بیان کنم مممنونم میشم از لطفتون

 181. شقایق گفت:

  سلام استفاده از دو ماینر هزار واتی در منزل صرفه اقتصادی داره؟ و دقیقا بطور متوسط چقد هزینه برق خونگیشه؟

  1. غفاری گفت:

   سلام بستگی داره چند تراهش میده

 182. نیما گفت:

  سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. بنده یه خونه در حاشیه شهر دارم که بعلت برخی مشکلات از استفاده از برق شهری محروم هستیم و اهالی محله همگی از تیر برق بصورت بصورت غیر قانونی برق گرفته اند. در ساعات پیک مصرف بعلت لود زیاد با افت فشار و گاها قطعی برق مواجه میشویم. راهی برای افزایش ولتاژ وجود داردمثلا دستگاهی چیزی در منزل نصب کنیم، متاسفانه اداره برق حاضر به افزایش ترانزیستور موجود نمیشود.

  1. غفاری گفت:

   سلام از دستگاه استابلایزر جهت تثبیت برق تون استفاده کنید

 183. علی ق گفت:

  سلام من تو باغ که برقش ۲۵ آمپر تک فاز کشاورزی هستش به نظرتون چه دستگاهی خوبه بزارم ؟

  1. غفاری گفت:

   سلام میتونین چهار تا S9J بذارین

   1. محمد گفت:

    سلام مهندس جان،
    با برق220 خونه 25 آمپر شهری هم چهار تا s9j که نوشتید، جواب میده ؟
    ممنون پیشاپیش از جواب تون.

 184. علی گفت:

  سلام وقت بخیر
  ببخشید آیا ماین کردن با حداقل یک دستگاه در منزل قانونی هست یا نه؟
  اگر قانونی نیست آیا دستگاه ضبط می شود؟
  اگر مشکلی نداره آیا هزینه برق همان خانگی محاسبه می شود؟
  و اینکه آیا این کار شدنیه یعنی باعث نمی شه که به دستگاه های دیگه آسیب بزنه؟
  با تشکر

  1. غفاری گفت:

   سلام تعداد کم مشکلی نیست و کسی نمیاد سراغ تون
   بله خانگی محاسبه میشه
   بله شدنی هست و موردی نداره

 185. اسماعیل رضوی گفت:

  سلام
  من برقم ۱۸۰ آمپر هست
  میخواستم ۲۰عدد دستگاه ماینر با پاور ۲۰۰۰نصب کنم..
  بدون تابلو برق میشه این کارو انجام بدم تا در هزینه هام صرفه جویی بشه..
  ممنون از راهنماییتون
  و سابت خوبتون

  1. غفاری گفت:

   سلام میشه ولی اصلا پیشنهاد نمیشه و خطرناک هست

 186. حمید گفت:

  سلام اقاي غفاري ممنون از راهنمايي هاتون يک سوال در مورد برق کنتور ها داشتم از تير برق تا کنتور حدود 10 متر سيم 2.5 به کنتور متصل شده و فيوز کنتور 25 امپر مي باشد اگر فيوز را از روي کنتور برداريم(ولي کنتور را از مدار خارج نکينيم) و بعد از کنتور فيوزي نداشته باشيم چند امپر ميشه از بعد کنتور کشيد ممنون ميشم پاسخ بديد .

  1. غفاری گفت:

   سلام نهایتا 30 امپر میتونین با توجه به ظرفیت کابل تون

 187. مسعود گفت:

  سلام خسته نباشید .
  یک سوال داشتم؛چطوری ۲۵ امپر خونگی رو به ۱۰۰ کرد با چه سیستم یا دستگاه میشع

 188. محسن گفت:

  سلام
  اگه برق تک فاز 25 امپر 220 ولت رو با اینورتر به 3 فاز 220 ولت تبدیل کنیم امپر هم افزایش پیدا می کنه؟ (75 امپر میشه)
  یعنی میشه دستگاه بیشتر روشن کرد یا همون 25 امپره!

  1. غفاری گفت:

   سلام خیر امپر افزایش پیدا نمیکنه

 189. محمد گفت:

  سلام. ارادت. من یه دستگاه a1 چهل و نه تراهشی قصدمه بگیرم. کنتور خونه تک فازه و ۱۵ آمپر و ۲۲۰ ولت. توان مصرفی ماینر هم ۵۴۰۰ واته. این کارو انجام بدم هممون میریم رو هوا ؟

  1. غفاری گفت:

   سلام نه چرا برین رو هوا 😐

 190. moein گفت:

  باعرض پوزش یه سوال دیگه ای داشتم راهی دیگر برای حفاظت دستگاه از نوسانات هست یا خیر که از کنتاکتور استفاده نشود؟

  1. غفاری گفت:

   سلام نوسان برق رو در سایت جستجو کنید یه مقاله در رابطه با این مورد نوشتیم

 191. moein گفت:

  سلام ایا برای ۲۰۰ امپر جریان برق ماینر نیازی هست در تابلوی برق کنتاکتور نصب شود؟ ایا کنتاکتور تاثیری بر حفظ سلامت دستگاه دارد در نوسانات ؟حداقل تحمل نوسانات کانتاکتور ها معمولا در چه بازه ای است ؟ ممنون اگر پاسخ دهید.

  1. غفاری گفت:

   سلام کنتاکتور به خودی خود حفاظتی رو انجام نمیده واگر میخواین حفاظت در برابر نوسانات رو داشته باشید مداری که در لینک زیر اموزش دادیم رو اجرا کنید
   https://kalengi.ir/protection-contactor/

 192. Ali گفت:

  سلام خسته نباشید
  آیا با 2 یا 3 عدد ماینر t17 55th می شود با برق مصرفی خانگی راه اندازی کرد ؟ مشکلی در جریان برق به وجود می آید یا نه ؟ برق مصرفی خانگی جوابگوی این تعداد هست ؟

  1. غفاری گفت:

   سلام بله میشه ولی باید سیم ها رو مستقیم از کنتور به ماینر ببرین و کلید مینیاتوری تو رو رنج بالا در نظر بگیرین

 193. جواد گفت:

  سلام
  اقای غفاری ۶تا ماینر ۲۸۰۰وات با ترهش ۲۷ دارم برق۳۰kw کشاورزی .میتونین تقریب بگین بهم چقد درامد و چقد قبض برق باید بدم

 194. مهرداد گفت:

  سلام برای راه اندازی دستگاه ماینری میتوان از باطری که به صفحات خورشیدی وصل باشه استفاده کرد؟

  1. غفاری گفت:

   سلام صرفه اقتصادی نداره این روش و توصیه نمیکنیم