کالنجی - آموزش نوین برق

برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به ۶ سوال متداول در مورد برق ماینر

برق صنعتی برای ماینینگ

برق صنعتی برای ماینینگ و سوالاتی که برخی دوستان در مورد برق ماینر ها امروزه از ما میپرسند باعث شده که در این باره یک آموزش منتشر کنیم و تا جای ممکن به ابهامات شما پاسخ دهیم.

همانطور که میدانید بحث داغ این روز ها در شبکه های خبری مبحث ماینر ها هست و طبیعتاً وقتی به ماینر ها بر میخوریم مبحث برق ماینر و حتی برق صنعتی برای ماینینگ هم جزء موارد مهمی هست که دوستانی که این دستگاه ها را دارند با آن برخورد میکنند.

ماینر چیست ؟

در این پاراگراف توضیح کوتاهی راجع به خود ماینر ها می دهیم تا دوستانی که با این دستگاه آشنایی ندارند یک ذهنیت کلی از ماینر و برق ماینر داشته باشند و اگر اطلاعات کافی راجع به خود دستگاه ماینر دارید میتوانید پاراگراف بعدی را دنبال کنید؛ این روز ها ارز های دیجیتال به شدت در حال رشد هستند و سرمایه گذاری های کلان روی این ارز ها در حال انجام است، چرا که سود بسیار خوبی از این بابت میتوان کسب کرد اما یکی از روش های بدست آوردن این ارز ها، استخراج کردن آن است که دستگاه های ماینر جهت این کار طراحی شده اند و به زبان ساده اگر بگوییم ماینر ها همان ابر کامپیورتر هایی هستند که ارز های قابل استخراج مانند بیت کوین را برایمان استخراج میکنند و این ماینرها حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰(یا بیشتر) پردازنده یا CPU داخل شان قرار دارد و این پردازنده ها جهت فعالیت استخراج به برق نسبتاٌ زیادی نیاز دارند که در این مقاله می خواهیم به برق صنعتی برای ماینینگ و سوالات متداول در رابطه با برق ماینر بپردازیم.

 

سوال ۱: برای برق ماینر نیاز به محافظ برق داریم؟

یکی از بیشترین پرسش هایی که این روز ها از ما می شود این است که برای وصل برق به ماینر، آیا به محافظ برق یا به کنترل فاز هم نیاز داریم یا خیر؟ قبل از این که این سوال را از خودمان بپرسیم میبایست به پاور تغذیه دستگاه مان توجه کنیم که تصمیم نهایی خود را بگیریم، در ویدیوی بالا یک دستگاه M3  را بررسی کردیم و بازه ولتاژ کار این دستگاه ۱۷۶ تا ۲۶۴ ولت AC  است و این خیلی عالی است، بازه ولتاژی که در کمتر دستگاه برقی میتوان یافت این عبارت یعنی اگر ما ولتاژ مان بین ۱۷۶ تا ۲۶۴ ولت باشد، دستگاه قابل راه اندازی است و نباید مشکلی وجود داشته باشد.

  مدار فرمان چپگرد راستگرد سریع با میکرو سوئیچ + فیلم تحلیل نقشه

این بازه ولتاژی در مانیر های مختلف متفاوت است که شما میتوانید بازه ولتاژی پاور دستگاه تان را از روی مشخصاتش بررسی کنید و اگر مثلاً نوشته بود فقط با ولتاژ ۲۳۰  ولت AC کار میکند در این صورت به محافظ برق نیاز دارید ولی اگر مثل دستگاه های M3، S9  و… باشد نیازی به محافظ برق نیست.

سوال ۲: اگر اینقدر بازه ولتاژی خوبی دارد پس چرا پاور دستگاه یا هشبرد(برد هایی که پردازنده ها روی آن نصب است) می سوزد؟

این روز ها که در هوای گرم تابستان به سر میبریم زیاد به این مورد بر می خوریم که دستگاه های زیادی از کار افتاده اند و پاور یا هشبرد شان خراب شده، اگر اینقدر بازه ولتاژی خوب است پس چرا به دلیل نوسان یا دلایل دیگر دستگاه آسیب میبیند؟!

اگر به صورت تجربی این مورد را خدمت تان عرض کنم اغلب خرابی ها در دستگاه های استوک اتفاق می افتد و عمده دلیل خراب شدن پاور یا هشبرد، فن های دستگاه هستند اگر پاور از کار می افتد یا هشبرد میسوزد در ۹۰ درصد مواقع فن های دستگاه عامل این اتفاق است نه نوسان یا افت ولتاژ.

فن ها ممکن است ضعیف شده باشد که اگر تراهش شما از مقداری که شرکت سازنده در مشخصات دستگاه ذکر کرده به صورت خیلی محسوس کمتر باشد این مورد را بررسی کنید.

یک نکته که در دستگاه های M3  تست شده،  فن پاور را باز کنید و بصورت پهنا روی یک میز بگذارید و دستگاه را روشن کنید تا فن پاور نیز روشن شود،یک فن پاور سالم از زمین بلند میشود به صورتی که نصف فن بلند شده و نصفی روی زمین است، به صورت شیب دار ولی اگر فن تعویضی یا نامرغوب باشد با روشن شدن فن که روی میز گذاشتیم اصلا بلند نمی شود.

سوال ۳: برای ماینر ها میتوان بانک خازن گذاشت؟

اغلب دوستانی که این سوال را مطرح میکنند این فکر را در سر دارند که در مصارف موتوری ما بانک خازن می گذاریم و به طبع آن جریان مان کاهش پیدا میکند و در نهایت مثلاً میتوانیم موتور بیشتری را روشن کنیم چون جریان مصرفی را پایین آورده ایم.

دوستان این مورد در مصارف موتوری و جاهایی که کسینوس فی ما نزدیک ۱ نیست خیلی هم خوب است ولی اگر کسینوس فی ما ۱ باشد و خازن گذاری کنیم عملاً خازن نقش مصرف کننده را بازی میکند و به جریان مان افزوده می شود پس به خازن گذاری نیاز نداریم.

  ترمز الکتریکی اینورتر (ترمز dc) و مقاومت ترمز چیست؟

این مورد در جاهایی که از برق صنعتی برای ماینینگ می خواهند استفاده کنند بیشتر به چشم میخورد و گر نه همان طور که در آموزش طراحی تابلو بانک خازنی گفتیم وقتی کنتور ما دیماندی است و ضریب بدی مصرف داریم نیاز به بانک خازن است و در کنتور های خانگی نیاز به بانک خازن نداریم.

سوال ۴: جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

این سوال نیز دوستانی که در برق تازه وارد هستند زیاد از ما می پرسند که ماینر ها چقدر برق مصرف میکنند و به عبارت دیگر جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

یکی از ساده ترین روش های بدست آوردن جریان مصرفی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، بررسی مشخصات پاور دستگاه است و روی خود پاور، این عبارت لحاظ شده مثلا ۱۵A MAX یعنی بیشترین حد جریان مصرفی دستگاه ۱۵ آمپر است و این ممکن است در حالت عادی با دمای نرمال کمتر هم باشد ولی بیشترین حدی که میبایست برایش در نظر بگیریم ۱۵ آمپر می باشد که یعنی اگر بخواهیم کلید مینیاتوری برای این دستگاه نصب کنیم نزدیک ترین رنج به بالا که مینیاتوری ۱۶ آمپر هست برای دستگاه در نظر می گیریم.

اگر هم جریان روی پاور نوشته نشده بود روش دیگر استفاده از آمپر متر های انبری است که نحوه کار با این آمپر متر ها را در آموزش کار با مولتی متر داده ایم.

روش دیگر هم محاسبه جریان مصرفی است با توجه به قانون اهم انجام می دهیم، به این صورت که توان دستگاه را تقسیم بر ولتاژ شبکه می کنیم.

در تصویر زیر به عنوان مثال نحوه محاسبه جریان یک دستگاه M3 را مشاهده میکنید:

p توان دستگاه است و v ولتاژ شبکه و  i هم جریان مصرفی

ممکن است با دیدن تصویر بالا این سوال برای تان پیش بیاید که چرا وقتی محاسبه میکنیم جریان ۹.۵ آمپر است ولی روی خود دستگاه ۱۵ آمپر ذکر شده؟

همانطور که روی پاور دستگاه نوشته شده ۱۵A MAX یعنی نهایت جریانی که مصرف میکند ۱۵ آمپر است و در حالت عادی همانطور که گفتیم جریان کمتری مصرف میکند و دوستانی که ماینر دارند احتمال زیاد این مورد را مشاهده کرده اند که مثلا دستگاه در حالت عادی میانگین۱۲ تراهش به ما می دهد و مقدار لحظه ای دایم در حال نوسان است و ممکن است  یک لحظه ۱۶ تراهش هم بدهد که در این لحظه جریان ممکن از به حد ۱۵ امپر برسد ولی این ماکزیمم هست و بیشتر از این نخواهد شد.

  آموزش برق صنعتی+pdf

سوال ۵: تعرفه مصرف برق ماینر در کشور ما چقدر است؟

پاسخ این سوال در کنتور های مختلف با ضریب های مختلف و نوع کنتور متفاوت است که در انتهای مقاله، یک فایل PDF حاوی آخرین تعرفه مصرف برق در سال ۹۸ را برای تان ضمیمه کرده ایم که با مطالعه کامل این PDF موارد مورد نیاز تان را میتوانید بدست بیاورید.

سوال ۶: برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کنیم یا برق خانگی؟

اگر کمی عمیق تر به این موضوع بنگریم و مصرف برق هم مد نظر مان باشد میتوان پاسخ بهتری را برای این پرسش در نظر گرفت، اگر تعداد دستگاه های مان کم است و مثلاً کمتر از ۱۰ دستگاه هست ( در اینجا از مدل دستگاه صرف نظر میکنیم چون نگاه کلی است) یک برق ۳ فاز خانگی جوابگوی کارمان می شود اما اگر تعداد دستگاه مان زیاد باشد برق صنعتی برای ماینینگ مناسب تر است ولی برق صنعتی برای ماینینگ یک مشکلی که در هزینه برق دارد این است که ضریب دارد به زبان ساده تعرفه کنتور خانگی و کنتور تجاری در یک میزان مصرف، کاملاً متفاوت است و میدانیم در کنتور تجاری مبلغ بیشتری را باید بپردازیم و به همین روال در هنگام مصرف برق صنعتی برای ماینینگ به نسبت برق خانگی مبلغ بیشتری باید بپردازیم چون در قبض مان هر مبلغی باشد ضرب در یک عدد می شود که در مصارف مختلف متفاوت است؛ پس با در نظر گرفتن این نکات ریز میتوان تصمیم گرفت که میتوان از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کرد یا خیر.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که اخبار مربوط به برق در حوزه ماینینگ را دنبال کنید چون مصوبات جدیدی جهت ساماندهی استخراج کننده های ارز دیجیتال در حال تنظیم است.

شما هم سوالی در مورد برق ماینر ها و یا برق صنعتی برای ماینینگ دارید؟ در بخش دیدگاه سایت میتوانید سوال تان را مطرح کنید.

دانلود ویدیو ویدئو
 • ویدیوی مربوط به بررسی برق ماینر
دانلود pdf تعرفه برق PDF
 • فایل PDF مربوط به تعرفه مصرف برق در سال ۹۸

دیدگاه‌ها (422)

*
*

  امید کاربر مهمان ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام ایا میشه با اینورتر 3000 مایونر 2000 برق تامین کرد و آیا مایونر دارای گشتاور راه اندازی اولیه است مثل الکتروموتور

   محمود غفاری مدیر کل ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام قاعدتاً باید جواب بده ولی بنده تست نکردم سوال دومتون هم ماینر جریان راه اندازی نداره

  مهران کاربر مهمان ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام
  اگه توسط دستگاه مبدل، برق تکفاز منزل رو به سه فاز تبدیل کنیم و جهت تغذیه ماینر ها استفاده کنیم قابل صرفه اقتصادی است؟

  مصطفی کاربر مهمان ۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من میخواستم با 3 عدد کارت 3070 ماین کنم میخواستم ببینم با برق خونگی مشکلی نداره؟ تک فاز یا 3 فاز؟ مستقیم به پریز بزنم مشکلی نداره؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام نه مشکلی نداره تا 10 تا هم میشه با پریز عادی خونه با خیال راحت وصل کرد مثل یک کامپوتر معمولی که به برق میزنین

  سیدامیرحسین حسینی کاربر مهمان ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس غفاری.
  بنده یک ماینر Z11 با پاور P 5 1800 وات و قدرت دستگاه من 135 KSOL هستش.و میزان برق مصرق مصرفی دستگاه بنده 1418 وات هست که میشه نزدیک به 7 آمپر و این دستگاه رو درون وان مینرال اویل گذاشتم داخل بالکن آپارتمان و برق مصرفی مو مستقیم از پریز خونه میگیرم پریزی که داخل بالکن برای پکیج رادیاتور طراحی شده است میخاستم ببینم آیا در فصل گرما امکان دارد که به سیم کشی خونه فشار بیارد و سیم ذوب بشه و باعث اتصالی سیم کشی خونه بشه ؟؟؟ و کنتور خانه ما 32B زده بود روش فک کنم 32 آمپر خانگی هستش تک فاز. وراه حلی به غیر از سیم جدا گانه کشیدن از کنتور هست برای اینکه آدم خاطرش بابت سیم کشی جمع باشه و ضمنا بالکن ما تو آشپز خانه هست.
  خیلی ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام یه دونه مشکلی نداره به همین روای میتونید پیش برید

    سیدامیرحسین حسینی کاربر مهمان ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

    ممنون مهندس .
    فقط یه سوال دیگه برق بالکن ما جزوه برق آشپزخانه هستش . امکان داره اسیبی به لوازم اشپزخانه برقی بزنه؟؟؟

     محمود غفاری مدیر کل ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

     اگر جدا باشه بهتر هست ولی تو تعداد کم خیلی محسوس نیست

  محمدرضا کاربر مهمان ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام خسته نباشید.
  من ۶ ماینر s9j ۱۸۰۰ وات رو وصل کردم به برق خانه با کابل مجزا ۲در۶. اما وقتی دستگاه ها رو روشن میکنم هرکدوم ولتاز رو میندازن تااینکه وقتی ۶تا روشن میشن ولتاژ ورودی میشه ۱۸۰ولت.مشکل از کجامیتونه باشه؟ آیا ترانس محل اینقدر ضعیفه یا سیم کشی از برق شهری به خانه ضعیفه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام طبق قانون اهم طبیعی هست که با افزایش جریان ولتاژ افت پیدا کند و با گذاشتن استابلایزر مشکل برطرف خواهد شد

  مهدی کاربر مهمان ۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام خسته نباشید آقای غفاری مطالب بالا مطالعه کردم ولی نتونستم به جوابم برسم
  ماینر s9j 14th در ساعت چند کیلووات برق مصرف میکنه.؟
  تعداد ۸ عدد خریدم الان می خوام دیزل بخرم ولی نمی دونم چه نوع دیزلی و باچه نوع ولتاژ بخرم؟

   محمود غفاری مدیر کل ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام
   هر دستگاه ۳.۲کیلو وات برق مصرف میکنه
   موقع خرید دیزل شرایط رو به فروشنده بگین دیزل مناسب رو بهتون پیشنهاد میدن

  Mohsen کاربر مهمان ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس جان.اخیرا یک فارم درست کردیم که برقمون ۳ فازه که هر فاز ۵۰ آمپر هستش که سرجمع۱۵۰ آمپر داریم.میخوام بدونم حداکثر چندتا دستگاه s9jبزاریم که اداره برق شک نکنه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام بین ۲۰تا۲۵تا میشه گذاشت باتوجه به شرایط دمایی

  شادی کاربر مهمان ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس .
  من یه سیم فاز و یه نول از پشت کنتور دادم برام کشیدن تا ماینر . ولی سر راهش یه اسپیلاتور گذاشتم که تا 25 آمپر رو ساپورت میکنه در ضمن طول سیم از پشت کنتور تا اس/یلاتور 30 متره . بعد از اسپیلاتور یه سیم کشیدم که به سه تا پریز وارد میشه پریزها برای ماینر و کولر گازی و فن دائم کاره و هم سیمی که از گشت کنتور کشیدمک داغ میکنه هم سیمی که از پشت اسپیلاتور اومده . به نظرتون چکار کنم . که داغ نشه

  محسن کاربر مهمان ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس من ۴ تا ماینر e9i پلاس دارم با پاور ۱۸۰۰ میخواستم ببینم میتونم مستقیم از پریز برق بگیرم یا نه؟؟ و اینکه کنتور ۳ فاز ۲۵ امپره و اینکه چه قدر قبض برق میاد برای تعرفه تجاری اداری برای یک دستگاه؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام نه از پرید منطل استفاده نکنید و و برق مجرا براش ببرین
   هر دتگاه میانگین 350 تومن قبضش میاد

  میلاد همتی کاربر مهمان ۲۹ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس
  ببخشید میخاستم 3تا ماینر m3 بخرم
  آیا برق خانگی جواب گو هستش؟؟
  ممنون بابت مطالب خوبتون

   محمود غفاری مدیر کل ۳۱ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام بله جوابگو هست

  Soheil کاربر مهمان ۲۸ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام. وقتتون بخیر.
  آیا میشه یک ماینر 60THی رو با برق تک فاز داخل منزل مسکونی راه اندازی کرد؟ از نظر میزان برق مورد نیاز جوابگو هست؟ و آیا اداره برق متوجه میشه؟ ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام جوابگو میشه و یکی دوتا معمولا چیزی نمیگن

  ali کاربر مهمان ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس جان با برق خانگی ماینر بزاریم اداره برق گیر میده؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام تعداد کم معمولا چیزی نمیگن

  pedram کاربر مهمان ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام وقت بخیر بنده با برق سه فاز خانگی میتونم۵ عدد ماینر اف یک بزارم

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام
   بله میشه

    شایان کاربر مهمان ۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

    سلام جناب مهندس
    من ۴ تا دستگاهs9jبا یک دستگاه m3میخوام وصل کنم برق خونه تک فاز‌ هست جواب میده؟؟
    بعد از پشت کنتور هم میشه برق جدا براشون بکشم‌ نظر شما چیه مهندس؟؟
    لطفا راهنمایی کنید...

     محمود غفاری مدیر کل ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ پاسخ

     سلام بله میشه وصل کرد ولی باید کابل مستقل از کنتور براش بیگرین و از پریز خونه وصل نکنین

  یاسر طائی کاربر مهمان ۲۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  با سلام و احترام
  لطفا" برای بنده بشمارید اگر برق ۳ فاز مختص دستگاه m3 داشته باشم چند دستگاه میتونم روش نصب کنم فقط دستگاه بدون چراغ و کولرو...تا چه تعداد برق ۳ فازم میکشه باتشکر

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام و درود
   این دست موارد رو در لینک زیر کامل آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر

  Ramin کاربر مهمان ۲۱ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام ممنون از سایت خیلی خوبتون . من تازه میخوام ماینر حدود ۲۰۰۰ وات یه دونه بذارم ( احتمالا M3 یا M10 ) هیچی از میزان مصرف و آمپر کنتور نمیدونم و میترسم با مشکل برق مواجه بشم کنتور خونمون تک فازه که دو کولر اوجنرال پنجره ای بهش وصله سایز وسایل از یه کنتور سه فاز دیگه برق میگیرن و فقط همین دو کولر گازی از کنتور تک فاز برق میگیرن میخوام بدونم همین کنتور تک فاز توانایی یه ماینر حدود ۲۰۰۰ وات رو داره ؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر مباحث برق ماینر را به صورت مفصل در لینک زیر آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر _ دانلودی

  افشین کاربر مهمان ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام
  خسته نباشید من 2 دستگاه M3 دارم کنتور 25 امپر جواب نداد وکلید مینیاتور خراب شد ایا کلید مینیاتور 40 امپر بندازم روی کنتور 25 امپر جوا ب میده و
  ازکلید مینیاتور گروه B استفاده کنم یا C
  ممنون و سپاس

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر بله چهل آمپر تیپ c بذارین مناسب هستش

  کامیاب کاربر مهمان ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام خسته نباشید 2 عدد ماینر m3 رو میشه از برق خونه براش استفاده کرد و ایا به برق خونه و وسایلای خونه فشار نمیاد ؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام بله میشه استفاده کرد وباید رنج مینیاتوری رو بالا تر ببرین چ کابل مجزا از کنتور به دستگاه ببرین

  اشکان کاربر مهمان ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  ببخشید مهندس با برق خانه ویلایی ۲۵ آمپر میشه ۳تا s11 گذاشت که هر کدوم توان مصرفیش ۱۵۳۰ وات هست؟؟؟؟؟ مشکلی برای برق خونه بوجود نمیاد؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام وقتتون بخیر میشه استفاده کرد فقط باید کابل مجزا از کنتور براش ببرین و کلید مینیاتوری میتونه در رنج پایین باشه باید رنج بالاتر در نظر بگیرید

  بنیامین کاربر مهمان ۱۶ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام. من دو تا ماینر l3++ دارم. مصرف برق هر کدوم تو حالت حداکثر ۱۰۵۰ واته. سوال اول: میشه هر دو رو به یک پاور ۲۵۰۰ وصل کرد؟ سوال دوم: پاور دستگاه به محافظ یخچال وصله، موردی که نداره؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام در رابطه با سوال اولتون که بحث پاور هست تست نکردم ممکن رو برخی مدلها جواب بده و برخی مدل ها جواب نده و سوال بعدی هم نه مسئله ای نداره میتونید از محافظ یخچال هم استفاده کنید

  مهدی کاربر مهمان ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام جناب مهندس
  واسه ماینینگ با ژنراتور دیزل هم باید مجوزی چیزی بگیریم ؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام نه نیاز نیست

  محمد کاربر مهمان ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام و خسته نباشید خدمت شما دوست عزیز سال نوتون مبارک سوال بنده اینه اگر یک ریگ ماینینگ با ۱۸ گرافیک که توسط سه تا پاور ۱۲۰۰ گرین تغذیه میشن ایا مشکلی از نظر اداره برق نداره که با برق خانگی انرژیشو تامین کنم؟ خیلی ممنونم

   محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام کارت معمولاً چیزی نمیگن چون مصرف پایینی داره به نسبت ماینر

  علی کاربر مهمان ۷ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام
  برای خنثی سازی صدای ماینر اگه از سایلنت باکس استفاده کنیم اونوقت بخوایم محل تهویه هوا واسش ایجاد کنیم بازم صدا میده و دیگه سایلنت باکس کاربردی نداره چیکار باید کنیم!؟ یا اصن نحوه درست استفاده از سایلنت باکس چطوریه !؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام سایلنت باکس فقط صدا رو کاهش میده به طور کامل صدا رو قطع نمی کنه و کاهش صدا توسط عایق های صوتی انجام میشه

  علی کاربر مهمان ۷ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام مهندس من یه ماینر s11 میخوام بگیرم ایا با کونتور تک فاز برقش رو تامین کنم اداره برق شک میکنه ؟ یا مشکلی نداره؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام در تعداد کم معمولاً کسی چیزی نمیگه

  ALI کاربر مهمان ۶ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام
  ایا اینورتور برای ماینر مناسب است ؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام خیر

  ALI کاربر مهمان ۶ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام
  ایا می توانیم با اینورتر 20000 یک ماینر 3000 را تامین کنیم ؟و ایا باید امپر اینورتور را هم لحاض کنیم یا مشکل نیست؟24 ساعته می تونیم با اینورتور کار بکشیم یا خراب میشه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام میشه استفاده کرد ولی معمولا اینورتر برای استفاده دائمی ۲۴ ساعت طراحی نشده و همین مورد باعث میشه که اینورتر آسیب وارد بشه

  Ashkan کاربر مهمان ۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  من میخوام یه دسگاه واتس ماینر M3 بگیرم
  میخواستم بدونم که اگه تو خونه گذاشتم به سیم کشی فشار نمیاد؟
  یا باید از پشت کنتر برق بیارم؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام یه دونه نه مشکل خاصی ایجاد نمیشه فقط از پریز مناسب استفاده کنید مثلاً پریزی که برای برق کولر کشیده شده که سیم های اون معمولاً نمره چهار هست که مناسب هست برای برق دستگاه و نیازی به گرفتن برق پشت کنتور نیست

  بهروز کاربر مهمان ۲۴ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس
  آیا وسیله ی هست که برق سه فاز رو به تکفاز تبدیل کنه بطوری که از هر سه تا فاز استفاده بشه یعنی هر سه تا فاز با هم کار کنند و خروجی تکفاز ۲۲۰ ازش بگیریم

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام سایت الکترومارکت برین این وسیله رو دارن

   مهدی کاربر مهمان ۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   عزیزم نیاز به تبدیل نیس
   شما هر یه فازو با نول بگیری میشه تکفاز

  سما کاربر مهمان ۲۳ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  وقت بخیر.من یه دستگاهs9jدارم ک اکثرا رو 16،17تراهشت هست.هزینه برق1200برا من خیلی زیاده.آیا راهی وجود داره ک بشه این هزینه رو کم کرد؟و اینکه ممکنه اداره برق بخواد بخاطر این میزان مصرف شک کنه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میتونین از ژنراتور استفاده کنین

   Hadi کاربر مهمان ۱۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   سلام وقت بخیر
   مهندس بنده یک عدد ماینر s9j می خوام استارت بزنم و تو یه موضوعی گیج شدم لطفا راهنماییم کنید
   و این موضوع این هست که هزینه برق این دستگاه در ماه چقدر میشه
   با فرمول حساب کردم شد یه عدد
   تو سایت ها تحقیق کردم شد یه عدد
   از رو قبض برق حساب کردم شد یه عدد جدید
   اگر زحمتی نیست شما که مسلط هستید بفرمایید چقدر هزینه برقش میشه
   البته اینم بگم که کنتور دیجیتال هست

    محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

    سلام و درود به صورت تجربی تقریباً ۳۵۰تومن میاد

  رضاحسین نجاتی کاربر مهمان ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام. خونه ما 4طبقه و 4کنتوربرق( 3کنتور25آمپرتکفاز) و یک کنتور32 آمپرتکفاز داره، مستاجرهم نداریم. بااین وضعیت چه تعدادماینر و ازکدوم نوعش میتونیم داشته باشیم؟. و آیا برای خنک نگه داشتن ماینر نیازی به کولرگازی هست؟. متشکرم.

   محمود غفاری مدیر کل ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام در لینک زیر این موارد رو آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر

  مثی کاربر مهمان ۱۷ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  ميخوام تو خونه ٤ تا دستگاهs9j٧ امپر ۱۴.۵ ترش بزارم با کولرش کلا ۳۰ امپر میکشه ایا اداره برق به برق مصرفی منطقه شک میکنه

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   در حد سه چهارتا معمولاً سخت گیری نمیشه

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   در حد سه چهارتا معمولاً سخت گیری نمیشه

  علی تیموری کاربر مهمان ۱۱ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  من یه کارخونه دارم با برق ۳ فاز میخواستم بدونم که اگر ۲ عدد دستگاهm32 58th بزارم چقدر برام پول برق میاد چجوری باید پول برق رو محاسبه کنم ایا از اداره برق متوجه میشن؟و احتمال پلمپ شدن کارخونه هم هست؟
  ممنون از پاسخ شما اقای غفاری

   محمود غفاری مدیر کل ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام یکی دوتا معمولا کمتر سخت گیری میشه و بیشتر در تعداد بالا اداره برق پیگیر میشه
   هزینه برق هم باتوجه به نوع کنتور های خانگی یا صنعتی و یا تجاری متفاوت هست

  علی کاربر مهمان ۶ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام و خسته نباشید
  برای ماینینگ وقتی مجوز بگیریم و در خانه شروع به ماین کنیم برقی که مورد استفاده قرار میگیره برای ماینر خانگی حساب میشود یا صنعتی ؟؟ ممنون میشم توضیح بدید

   محمود غفاری مدیر کل ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام با تعرفه برق صادراتی محاسبه میشه

   مهدی کاربر مهمان ۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

   داداش مصارف زیر ۲۵۰کیلو وات مجوز نمیدن

  Hasani کاربر مهمان ۴ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  با عرض سلامم
  بنده ۴تا دستگاه m3 خریدم برق خونمون هم ۲۵ آمپر هست میخواستم بدونم با برق خونه ۲۵ میشه ۴تا دستگاه روشن کرد یا باید از پشت آمپر برق بکشم. اگه از پشت آمپر برق بکشم آیا میشه همه دستگاها رو راه انداخت ‌.و اینکه با برق خونه چند دستگاه m3 میشه رو انداخت
  باتشکر

   محمود غفاری مدیر کل ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام این دست موارد رو در لینک زیر کامل آموزش دادیم
   https://kalengi.ir/product/tablo-miner/

  9015538989 مشتری ۴ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  وقت بخیر
  ایا اینورتور 4900W
  توانایی پشتیبانی از ماینر 3500w به صورت 24 ساعته داره؟؟
  و اینکه میشه از باطری ماشین استفاده کرد؟؟
  ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام به صورت 24ساعته ممکنه به اینورتر اسیب برسه و مورد دوم هم با برق باتری نمیشه که 24 ساعته برق گرفت

  محسن کاربر مهمان ۲ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  ببخشید من دسترسی به برق امام دارم
  میخاستم بدونم 4 عدد دستگاه S9 SE 16ths بذارم به هر نحوی داخل خونه ، شرکت برق متوجه این موضوع میشه؟
  چون برق از پشت کنتور گرفته شده
  میشه که از طریق مصرف منطقه متوجه برق امام بشن؟
  مصرف هردستگاه هم 1280w هستش

   محمود غفاری مدیر کل ۳ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام
   یکی از مواردی که تشخیص میدن اینه یک دفعه بار مصرفی یک ترانس در محل بیشتر میشه و روی اون منطقه بیشتر زوم میکنند
   ولی در تعداد کم معمولا مشخص نمیشه

  سینا کاربر مهمان ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس برای یک دستگاه ماینر m32 آیا میشه با برق معمولی خانه راه اندازی کرد؟ اداره برق گیر نمیده؟

  ایمان کاربر مهمان ۲۸ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام !
  من یه دستگاه ماینر خریداری کردم مدل Btc Miner Love Core Aixin A1 25t Med PSU ekonomiska än Antminer S9 S15 S17 T9 +
  ولی متاسفانه در مورد برق اطلاعات کافی ندارم ، میترسم با برق خانگی راه اندازی کنم چون مطمعن نیستم جواب گو هست یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید. سپاس

   محمود غفاری مدیر کل ۲۹ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام و عرض ادب بله میشه راه اندازی کرد و در لینک زیر آموزش دادیم
   آموزش طراحی و ساخت تابلو برق ماینر

   مجید کاربر مهمان ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام.من یه دستگاه ماینر t2t دارم که ۱۵ امپر مصرف داره.و در یه کارگاه که برقش ۳فازه و در روستا هم هست نصب کردم.میخواستم بدونم اداره برق یه دونه رو متوحه میشه؟ به نظرتون از پشت کنتور بگیرم یا همینطور ادامه بدم متوجه نمیشن؟

    محمود غفاری مدیر کل ۱۲ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

    سلام در تعداد کم معمولاً کسی چیزی نمیگه و نیاز نیست برق رو از پشت کنتور بگیرید

  سعبد کاربر مهمان ۲۴ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام.آیا خرید یک دستگاه ماینر در خانه با کنتور خانگی صرفه دارد؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام یک درامد معمول به شما میده

  امیرحسین کاربر مهمان ۲۲ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وق بخیر ببخشید برق یک خونه سه طبقه داخل روستا چندفاز هست اگرمن بخوام ازماینر داخل خونه استفاده کنم برق خونه میکشه واینکه برق اگه قاچاق باشه منظورم اینه که ازتیربرق بیاد داخل خونه استفاده کنم چندتاماینرجواب میده اگه ازماینراستفاده کنم آیا اداره برق منطقه میفهمه من ازماینراستفاده میکنم چون شهرستان هستیم ممنون میشم پاسخ بدین

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام برق ها یا تک فاز هست و یا سه فاز برق خونه جواب میده ولی بحث قاچاق کمی سخت گیری میشه

    محمد کاربر مهمان ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام وقت بخیر
    جدای بحث سخت گیری ایا برق تک فاز مستقیم از تیر بدون داشتن کنتور میشود برای ماینر استفاده کرد

     محمود غفاری مدیر کل ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

     بله چون همون برق شهر هست

     حمیدرضا کاربر مهمان ۱۴ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

     سلام من میخواستم بدونم میشه از برق خونه برای یک دستگاه ماینر که برق مصرفیش هم حدودا بین ۲۰۰۰ تا ۳۰۰۰ کیلو وات ساعت باشه، استفاده کرد؟؟؟
     منظورم اینه از برق سه فاز استفاده نکنم

      محمود غفاری مدیر کل ۲۴ فروردین ۱۴۰۰

      سلام بله میشه

     هادی کاربر مهمان ۱۹ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

     سلام
     اگه واسه برق صنعتی در اوج بار ماینر هارو خاموش کنیم مصرف میاد پایین؟ و اینکه خاموش و روشن کردن ماینر ضرر نداره؟ و طرز درست خاموش و روشن کردن چطوریه؟

    مونا کاربر مهمان ۲۲ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام عزیز
    وقتتون بخیر
    من یه دستگاه خریدم که دو تا پاور ۱۶۰۰ داره ...
    فارغ از برق کنتور یا امام یا هر چی
    سیم کشی داخل خونه پریزها ۲.۵
    اگه من پاور ها رو داخل خونه به پریزها بزنم ...سیم کشی نمی سوزه...فقط همین دستگاه رو میزارم اما دو پاور داره و ۳۰ تراهاشه...
    ممنون میشم جواب بدین...خودم میدونم که اگر یه کابل مستقل از خروجی کنتور یا قبل کنتور بگیرم استاندارده و مشکلی پیش نمی یاد..
    اما اینم برام سوال شده...ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.‌.بعضیها میگن سیم کشی میسوزه..
    پس نقش فیوز چیه ...ممنون

     محمود غفاری مدیر کل ۲۶ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام بستگی داره سیم پشت پریز نمره چنده و ایا مصرف کننده دیگه ای هم به این سیم وصل هست یانه

  پوربابک کاربر مهمان ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  آقای مهندس درود بر شما
  بسیار واضح جامع و کامل مفید و نهایتا بدون حاشیه مطالب مربوط به سولات برق ماینر را توضیح دادید سلامت پاینده مانا و عاقبت بخیر باشید

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سپاسگزارم از محبت شما

  ناشناس کاربر مهمان ۱۶ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام خدمت استاد غفاری سرعت اینترنت و مصرف برای هر دستگاه چقدر است تشکر

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام برای بهترین عملکرد اینترنت 4g یا td-lte مناسبه
   مصرفش ناچیزه

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام سلامت باشید

   علی کاربر مهمان ۱۴ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام و خسته نباشید اقا مهندس بابت وقتی که میذارین و جواب میدین.
   من در اطراف تهران برای یکی از دوستان میخوام یه تعداد دستگاه راه اندازی کنم سوله ایشون برق ۳ فاز ۱۵۰ امپر داره ولی چون خودشون کارگاه ام دی اف دارن و دستگاهاشون مصرف برق سه فاز داره .من احتمال اینو دادم که اگه تعداد ۴۰ تا دستگاه s9 بذاریم اداره برق متوجه میشه؟؟
   به نظرتون امکانش هستش اداره برق متوجه بشه؟
   و اینکه میخواستم بدونم با درست کردن استخر بزرگ داخل سوله امکانش هستش توربین بذاریم و برق دستگاه رو از توربین بگیریم؟
   چون متاسفانه گاز نداره سوله که بخوایم ژناتور گازی بذاریم.
   واقعا ممنون میشم اگه راهنمایم کنید چه جوری خودمون برق تولید کنیم با سرمایه ۵۰۰ ملیون ....
   تشکر

    محمود غفاری مدیر کل ۱۸ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام وقتتون بخیر در تعداد بالا اگر بخواهید نصب کنید معمولا اداره برق مشکوک می شه و احتمالاً چک بکنه محل شما رو
    و برای راه اندازی پیشنهاد می کنم از دیزل ژنراتور استفاده کنید که بتونید به راحتی تامین برق را انجام بدین

  حامد کاربر مهمان ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام و خسته نباشید
  من یه ماینر چیتا f1 دارم میخواستم بزارم جایی که برق سه فاز داره
  ایا میتونم اسنکار و بکنم؟ و اگه میتونم برای برقش چیکار باید بکنم؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میشه و شما به یک فاز از سه فاز نیاز دارید

  میثم کاربر مهمان ۱۳ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  من تازه ماینر m3 خریدم ۲۲ آمپر برق میکشن هرکدوم،البته فن های خودشو در اوردم وسایلنت باکس گذاشتم که فن ا‌ونم فقط یک آمپر میکشه،محیط هم کاملا سرده

  رضا کاربر مهمان ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید بنده ی دستگاه ماینر s9 j دارم و برق منزل 15 آمپره و همونطور ک میدونید دستگاه 14.5تراهشته و گاهی تا 16تا 18 تراهشت در حال نوسانه
  خواستم بدونم ی دستگاه رو سازمان برق متوجه میشه یا خیر ممنونم

  اسماعیل کاربر مهمان ۶ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام دوست عزیز میخواستم بدونم ایا با کابل افشان هم میشه از کنتور تا دستگاهای ماینر برای برق ماینر استفاده کنیم یا نه حتما باید کابل مفتول باشه اگه افشان هم میشه استفاده کرد کابل شماره چند باید بگیرم ممنونتم اگه سریعتر راهنمایم کنی

   محمود غفاری مدیر کل ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میشه و تفاوتی نداره
   هم اندازه کابل مفتول از کابل افشان میشه استفاده کرد

  morteza کاربر مهمان ۱ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خدمت کارشناسان عزیز میخواستم بدونم میتونم با برق 220 ولت از ماینر M3 استفاده کنم

   محمود غفاری مدیر کل ۱ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میشه

  محمد کاربر مهمان ۲۹ دی ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقت بخیر.من یه برق 3فاز 25 آمپر دارم.به ماینر 16 آمپر یه ماینر 12 آمپر و سایلنت باکس 3 آمپر دارم.این مصرف کننده هارو چطوری باید به برق وصل کنم که مشکلی پیش نیاد؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام به زودی یک دوره آموزشی در رابطه با تابلو برق های ماینر در سایت قرار خواهیم داد که مفصل این موارد را توضیح داده ایم

    م ب کاربر مهمان ۵ فروردین ۱۴۰۰ پاسخ

    سلام با برق تک فاز آیا میشه کاری کرد؟

  reza.hashemi.7701 مشتری ۲۸ دی ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خدمت دوستان گرامی و همچنین کارشناس عزیز
  یه سوال از خدمتتون داشتم
  با موتور برقی که (حالا چه دیزل یا گاز یا بنزین)3 فاز باشه و10 اسب بخار قدرت و توان 7.5 کیلووات
  میشه به راحتی یه ماینری که توانش 3500 وات مثلا باشه رو راه انداخت؟؟؟؟؟
  اگر موتور برق و خود ماینر فاکتور های دیگه هم داره ممنون میشم راهنمایی کنید.

   محمود غفاری مدیر کل ۳۰ دی ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میشه راه اندازی کرد و ماکزیمم از ۷۰ درصد توان کل ژنراتور میشود استفاده کرد

    Vahid کاربر مهمان ۸ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

    سلام دوست گرامی من ی دستگاه m21s دارم که نیاز ب ولتاژ ۲۲۰داره ولی منطقه ما افت فشار داریم و دستگاه بعد ی مدت کم ریست میشه چون ولتاژ ۲۲۰تامین نمیشه ایا در صورت استفاده از استابلایزر مشکل برطرف میشه؟؟

     محمود غفاری مدیر کل ۸ اسفند ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام
     بله مشکل تون حل خواهد شد

  حسین کاربر مهمان ۲۸ دی ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام خدمت مهندس برق منطقه ما تا 242 ولت بالا میره بعضی مواقع میخوام ماینر s11 بذارم ایا مشکلی ایجاد نمیکنه

   محمود غفاری مدیر کل ۳۰ دی ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام به صورت کلی پاور دستگاه ممکن است در نوسان آسیب ببیند که پیشنهاد می کنیم از استابلایزر استفاده بکنید

    مهدی کاربر مهمان ۸ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

    باسلام میخواستم یه سوال داشتم میخواستم بدونم برای یک دستگاه ماینر چقدر هزینه و درخانه برق ۳فاز
    هم میتوان گزاشت به چه شکل
    بعد ارز استخراج شده در کجا می‌رود و چگونه آنرا بفروشیم
    (باتشکر ازمدیر کل)

     محمود غفاری مدیر کل ۱۱ بهمن ۱۳۹۹ پاسخ

     سلام هزینه ها متغیر هست و بسته به نوع دستگاه و تعداد شون متفاوت هست
     ارز استخراج شده به صورت خودکار به کیف پول الکترونیکی تون منتقل میشه و قابل فروش در سایت های صرافی ارز دیجیتال است

      اوگي کاربر مهمان ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

      سلام ميتونيم ادرس وارد شده به دستگاهو پاك كنيم و يكي جديد بزنيم؟و چطور

      محمود غفاری مدیر کل ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

      سلام بله میشه
      تو گوگل سرچ کنید کانفیگ ماینر فیلمش هست