جشنواره بزرگ عید قربان تا غدیر کالنجی آغاز شد؛ از 10 تا 90 درصد تخفیف ویژه

0 روز 0 ساعت 0 دقیقه 0 ثانیه!

برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به ۶ سوال متداول در مورد برق ماینر

برق صنعتی برای ماینینگ

برق صنعتی برای ماینینگ و سوالاتی که برخی دوستان در مورد برق ماینر ها امروزه از ما میپرسند باعث شده که در این باره یک آموزش منتشر کنیم و تا جای ممکن به ابهامات شما پاسخ دهیم.

همانطور که میدانید بحث داغ این روز ها در شبکه های خبری مبحث ماینر ها هست و طبیعتاً وقتی به ماینر ها بر میخوریم مبحث برق ماینر و حتی برق صنعتی برای ماینینگ هم جزء موارد مهمی هست که دوستانی که این دستگاه ها را دارند با آن برخورد میکنند.

ماینر چیست ؟

در این پاراگراف توضیح کوتاهی راجع به خود ماینر ها می دهیم تا دوستانی که با این دستگاه آشنایی ندارند یک ذهنیت کلی از ماینر و برق ماینر داشته باشند و اگر اطلاعات کافی راجع به خود دستگاه ماینر دارید میتوانید پاراگراف بعدی را دنبال کنید؛ این روز ها ارز های دیجیتال به شدت در حال رشد هستند و سرمایه گذاری های کلان روی این ارز ها در حال انجام است، چرا که سود بسیار خوبی از این بابت میتوان کسب کرد اما یکی از روش های بدست آوردن این ارز ها، استخراج کردن آن است که دستگاه های ماینر جهت این کار طراحی شده اند و به زبان ساده اگر بگوییم ماینر ها همان ابر کامپیورتر هایی هستند که ارز های قابل استخراج مانند بیت کوین را برایمان استخراج میکنند و این ماینرها حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰(یا بیشتر) پردازنده یا CPU داخل شان قرار دارد و این پردازنده ها جهت فعالیت استخراج به برق نسبتاٌ زیادی نیاز دارند که در این مقاله می خواهیم به برق صنعتی برای ماینینگ و سوالات متداول در رابطه با برق ماینر بپردازیم.

 

سوال ۱: برای برق ماینر نیاز به محافظ برق داریم؟

یکی از بیشترین پرسش هایی که این روز ها از ما می شود این است که برای وصل برق به ماینر، آیا به محافظ برق یا به کنترل فاز هم نیاز داریم یا خیر؟ قبل از این که این سوال را از خودمان بپرسیم میبایست به پاور تغذیه دستگاه مان توجه کنیم که تصمیم نهایی خود را بگیریم، در ویدیوی بالا یک دستگاه M3  را بررسی کردیم و بازه ولتاژ کار این دستگاه ۱۷۶ تا ۲۶۴ ولت AC  است و این خیلی عالی است، بازه ولتاژی که در کمتر دستگاه برقی میتوان یافت این عبارت یعنی اگر ما ولتاژ مان بین ۱۷۶ تا ۲۶۴ ولت باشد، دستگاه قابل راه اندازی است و نباید مشکلی وجود داشته باشد.

  ساعت نجومی چیست ؟ نحوه نصب ساعت نجومی + نحوه تنظیم کردن ساعت نجومی

این بازه ولتاژی در مانیر های مختلف متفاوت است که شما میتوانید بازه ولتاژی پاور دستگاه تان را از روی مشخصاتش بررسی کنید و اگر مثلاً نوشته بود فقط با ولتاژ ۲۳۰  ولت AC کار میکند در این صورت به محافظ برق نیاز دارید ولی اگر مثل دستگاه های M3، S9  و… باشد نیازی به محافظ برق نیست.

سوال ۲: اگر اینقدر بازه ولتاژی خوبی دارد پس چرا پاور دستگاه یا هشبرد(برد هایی که پردازنده ها روی آن نصب است) می سوزد؟

این روز ها که در هوای گرم تابستان به سر میبریم زیاد به این مورد بر می خوریم که دستگاه های زیادی از کار افتاده اند و پاور یا هشبرد شان خراب شده، اگر اینقدر بازه ولتاژی خوب است پس چرا به دلیل نوسان یا دلایل دیگر دستگاه آسیب میبیند؟!

اگر به صورت تجربی این مورد را خدمت تان عرض کنم اغلب خرابی ها در دستگاه های استوک اتفاق می افتد و عمده دلیل خراب شدن پاور یا هشبرد، فن های دستگاه هستند اگر پاور از کار می افتد یا هشبرد میسوزد در ۹۰ درصد مواقع فن های دستگاه عامل این اتفاق است نه نوسان یا افت ولتاژ.

فن ها ممکن است ضعیف شده باشد که اگر تراهش شما از مقداری که شرکت سازنده در مشخصات دستگاه ذکر کرده به صورت خیلی محسوس کمتر باشد این مورد را بررسی کنید.

یک نکته که در دستگاه های M3  تست شده،  فن پاور را باز کنید و بصورت پهنا روی یک میز بگذارید و دستگاه را روشن کنید تا فن پاور نیز روشن شود،یک فن پاور سالم از زمین بلند میشود به صورتی که نصف فن بلند شده و نصفی روی زمین است، به صورت شیب دار ولی اگر فن تعویضی یا نامرغوب باشد با روشن شدن فن که روی میز گذاشتیم اصلا بلند نمی شود.

سوال ۳: برای ماینر ها میتوان بانک خازن گذاشت؟

اغلب دوستانی که این سوال را مطرح میکنند این فکر را در سر دارند که در مصارف موتوری ما بانک خازن می گذاریم و به طبع آن جریان مان کاهش پیدا میکند و در نهایت مثلاً میتوانیم موتور بیشتری را روشن کنیم چون جریان مصرفی را پایین آورده ایم.

دوستان این مورد در مصارف موتوری و جاهایی که کسینوس فی ما نزدیک ۱ نیست خیلی هم خوب است ولی اگر کسینوس فی ما ۱ باشد و خازن گذاری کنیم عملاً خازن نقش مصرف کننده را بازی میکند و به جریان مان افزوده می شود پس به خازن گذاری نیاز نداریم.

  نصب کنتاکتور با شستی استپ و استارت

این مورد در جاهایی که از برق صنعتی برای ماینینگ می خواهند استفاده کنند بیشتر به چشم میخورد و گر نه همان طور که در آموزش طراحی تابلو بانک خازنی گفتیم وقتی کنتور ما دیماندی است و ضریب بدی مصرف داریم نیاز به بانک خازن است و در کنتور های خانگی نیاز به بانک خازن نداریم.

سوال ۴: جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

این سوال نیز دوستانی که در برق تازه وارد هستند زیاد از ما می پرسند که ماینر ها چقدر برق مصرف میکنند و به عبارت دیگر جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

یکی از ساده ترین روش های بدست آوردن جریان مصرفی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، بررسی مشخصات پاور دستگاه است و روی خود پاور، این عبارت لحاظ شده مثلا ۱۵A MAX یعنی بیشترین حد جریان مصرفی دستگاه ۱۵ آمپر است و این ممکن است در حالت عادی با دمای نرمال کمتر هم باشد ولی بیشترین حدی که میبایست برایش در نظر بگیریم ۱۵ آمپر می باشد که یعنی اگر بخواهیم کلید مینیاتوری برای این دستگاه نصب کنیم نزدیک ترین رنج به بالا که مینیاتوری ۱۶ آمپر هست برای دستگاه در نظر می گیریم.

اگر هم جریان روی پاور نوشته نشده بود روش دیگر استفاده از آمپر متر های انبری است که نحوه کار با این آمپر متر ها را در آموزش کار با مولتی متر داده ایم.

روش دیگر هم محاسبه جریان مصرفی است با توجه به قانون اهم انجام می دهیم، به این صورت که توان دستگاه را تقسیم بر ولتاژ شبکه می کنیم.

در تصویر زیر به عنوان مثال نحوه محاسبه جریان یک دستگاه M3 را مشاهده میکنید:

p توان دستگاه است و v ولتاژ شبکه و  i هم جریان مصرفی

ممکن است با دیدن تصویر بالا این سوال برای تان پیش بیاید که چرا وقتی محاسبه میکنیم جریان ۹.۵ آمپر است ولی روی خود دستگاه ۱۵ آمپر ذکر شده؟

همانطور که روی پاور دستگاه نوشته شده ۱۵A MAX یعنی نهایت جریانی که مصرف میکند ۱۵ آمپر است و در حالت عادی همانطور که گفتیم جریان کمتری مصرف میکند و دوستانی که ماینر دارند احتمال زیاد این مورد را مشاهده کرده اند که مثلا دستگاه در حالت عادی میانگین۱۲ تراهش به ما می دهد و مقدار لحظه ای دایم در حال نوسان است و ممکن است  یک لحظه ۱۶ تراهش هم بدهد که در این لحظه جریان ممکن از به حد ۱۵ امپر برسد ولی این ماکزیمم هست و بیشتر از این نخواهد شد.

  تحلیل انواع روش های تولید، انتقال و توزیع انرژی الکتریکی

سوال ۵: تعرفه مصرف برق ماینر در کشور ما چقدر است؟

پاسخ این سوال در کنتور های مختلف با ضریب های مختلف و نوع کنتور متفاوت است که در انتهای مقاله، یک فایل PDF حاوی آخرین تعرفه مصرف برق در سال ۹۸ را برای تان ضمیمه کرده ایم که با مطالعه کامل این PDF موارد مورد نیاز تان را میتوانید بدست بیاورید.

سوال ۶: برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کنیم یا برق خانگی؟

اگر کمی عمیق تر به این موضوع بنگریم و مصرف برق هم مد نظر مان باشد میتوان پاسخ بهتری را برای این پرسش در نظر گرفت، اگر تعداد دستگاه های مان کم است و مثلاً کمتر از ۱۰ دستگاه هست ( در اینجا از مدل دستگاه صرف نظر میکنیم چون نگاه کلی است) یک برق ۳ فاز خانگی جوابگوی کارمان می شود اما اگر تعداد دستگاه مان زیاد باشد برق صنعتی برای ماینینگ مناسب تر است ولی برق صنعتی برای ماینینگ یک مشکلی که در هزینه برق دارد این است که ضریب دارد به زبان ساده تعرفه کنتور خانگی و کنتور تجاری در یک میزان مصرف، کاملاً متفاوت است و میدانیم در کنتور تجاری مبلغ بیشتری را باید بپردازیم و به همین روال در هنگام مصرف برق صنعتی برای ماینینگ به نسبت برق خانگی مبلغ بیشتری باید بپردازیم چون در قبض مان هر مبلغی باشد ضرب در یک عدد می شود که در مصارف مختلف متفاوت است؛ پس با در نظر گرفتن این نکات ریز میتوان تصمیم گرفت که میتوان از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کرد یا خیر.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که اخبار مربوط به برق در حوزه ماینینگ را دنبال کنید چون مصوبات جدیدی جهت ساماندهی استخراج کننده های ارز دیجیتال در حال تنظیم است.

شما هم سوالی در مورد برق ماینر ها و یا برق صنعتی برای ماینینگ دارید؟ در بخش دیدگاه سایت میتوانید سوال تان را مطرح کنید.

 • ویدیوی مربوط به بررسی برق ماینر
 • فایل PDF مربوط به تعرفه مصرف برق در سال ۹۸
محمود غفاری

در زمینه برق صنعتی فعالیت میکنم، از آنجایی که علاقه مند به آموزش نوین برق هستم وچندین سال در زمینه برق صنعتی و ساختمان به صورت عملی وتئوری اطلاعت کسب کردم خوشحال میشوم این اطلاعات را با شما به اشتراک بگذارم. سپاسگزارم

  نوشته‌های مرتبط

  دیدگاه‌ها

  *
  *

   محمود غفاری

   سلام در فصل گرما توصیه نمیکنیم که مایر بذارین چون هم احتمال اسیب دیدن ماینر هست و هم نوسانات در این روز ها زیاد هست که با گذاشتن ماینر این نوسان بیشتر هم خواهد شد

   محمود غفاری

   سلام اتفاقی برای دستگاه نخواهد افتاد فقط در زمان قطعی فراین ماین کردن متوقف میشه و اگرمجدد وصل کنید به صورت خودکار ماین کردن شروع خواهد شد

   حمید بهرامی

   سلام میشه بفرمایید با برق خانگی چقدر هزینه کنم یه دستگاه بگیرم وچه ارزی ماین کنم با تشکر
   ۰۹۱۲۸۳۸۰۴۲۵

   اسماعیل رسولی

   باعرض سلام و خسته نباشید اگر برق دستگاه ماینر برای مدتی قطع و دوباره وصل شود چه اتفاقی می افتد؟

   ترگل باقری

   سلام به نظرتون ۱۲ تا ماینر مدل ها s11 و s9j با برق صنعتی چقدر مصرف داره؟؟ یعنی انقدر برق مصرف داره که نوسان داشته باشه؟؟! از لحاظ نگرانی بابت محدودیت های این روزا

   محمود غفاری

   سلام خیر توصیه نمیشه

   محمود غفاری

   سلام
   1 1300 وات
   2 حد اکثر 4 تا
   3 در حد چند وات ناچیز هست

   rayan

   با سلام
   پاور۲۵۰۰ اگه به ماینر۱۳۰۰ وات وصل بشه

   دراین حالت مصرف برق خود پاورچقدر میشه

   سوال دوم اینکه با ماینر۱۳۰۰ وات که برقش از طریق پاور۲۵۰۰ وات تامین میشه درصورتی که یه کنتور۲۵ امپر رو فقط بهش ماینر وصل کنیم حداکثر چند ماینر به کنتور ۲۵ امپر میشه وصل کرد

   و سوال اخر اینکه پاور۲۵۰۰ وقتی که به ماینر وصل نشده باشه وفقط پاور رو به برق شهری وصل کنیم مصرف برق پاور چقدر میشه

   باتشکر

   محمد

   می خواستم بدونم می شه بدونه پاور 220 ولت یعنی با برق 12ولت dc یا باتری دستگاه ماینر روشن کرد ؟ اگر می شه چه مشخصاتی باید توجه کرد ممنون می شم توضیح بدید

   محمود غفاری

   سلام پیشنهاد میکنم از طبقه اول بگیرین

   محمود غفاری

   سلام اگر کنتور تک فاز تون کم میاره میتونین درخواست کنتور سه فاز بدین

   رضا

   سلام
   می خواستم برای افزایش برق از طبقه اول فاز بکشم برای طبقه سوم حالا میشه نول رو از طبقه سوم بگیرم (وصل کنم به نول طبقه سوم) ؟
   یا باید نول رو هم از طبقه اول بیارم؟
   ممنون

   پرهام

   با سلام خدمت شما میخواستم بدونم برق خانگی داریم تک فز ولی من دستگاهی که خریدم سه فاز میخواد چی کار کنم

   غفاری

   سلام بستگی داره چه تعدادی میخواین بذارین و طول کابل تون چه مسافتی هست

   حسین

   سلام آیای غفاری برای ماینر m3از چه کابل برقی استفاده کنیم ممنون

   J.golnari

   سلام خسته نباشید
   با یک برق صنعتی سه فاز ۳۲ آمپر چه دستگاهی پیشنهاد میدین؟
   T17 با ۵۵ th یا ۴ تا s9j

   غفاری

   سلام بله میشه بستگی به امپر هر دستگاه و امپر خروی ژنراتور داره

   حاج میرزا

   سلام خواستم بدونم که میشه با ژنراتور برق دیزلی ماین کرد ؟ با یک ژنراتور40کاوا چند تا دستگاه میشه راه اندازی کرد؟

   مهدی

   سلام آقای غفاری خسته نباشید آقای غفاری ببخشید میتونم شماره وات یا پیج اینستا گرام تون رو داشته باشم و سوالم اینه از برق خانگی ک هیچ وسیله خانگی ازش استفاده نمیشه و فقط تنها برا ماینر هست برای سه تا دستگاه ماینر e10 18تراهش ebang میشه استفاده کرد جواب میده کولر هم دوتا هست ی ۴هزار و ی کولر کوچیک . بعدم سیم داغ میشه حتی شماره اندازه کنتور برداشتم کنتور قدیمی و بجای اتصال در داخل کنتور پشت شماره اندازه به جاش سیم الماتور انداختم اما سرخ شد و دفعات پیش ک خود کنتور بود سیم داغ شد و سیم ک از ستون به کنتور میاد قوی هست و فولادی هست یا همون خشک داغ میشه و ی بار هم سیم سوخت اگه بتونید شماره وات اینستا رو بهم بدید ک سوالم رو واضح تر بیان کنم مممنونم میشم از لطفتون

   غفاری

   سلام بستگی داره چند تراهش میده

   شقایق

   سلام استفاده از دو ماینر هزار واتی در منزل صرفه اقتصادی داره؟ و دقیقا بطور متوسط چقد هزینه برق خونگیشه؟

   غفاری

   سلام از دستگاه استابلایزر جهت تثبیت برق تون استفاده کنید

   نیما

   سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. بنده یه خونه در حاشیه شهر دارم که بعلت برخی مشکلات از استفاده از برق شهری محروم هستیم و اهالی محله همگی از تیر برق بصورت بصورت غیر قانونی برق گرفته اند. در ساعات پیک مصرف بعلت لود زیاد با افت فشار و گاها قطعی برق مواجه میشویم. راهی برای افزایش ولتاژ وجود داردمثلا دستگاهی چیزی در منزل نصب کنیم، متاسفانه اداره برق حاضر به افزایش ترانزیستور موجود نمیشود.

   غفاری

   سلام نهایتا 30 امپر میتونین با توجه به ظرفیت کابل تون

   غفاری

   سلام میشه ولی اصلا پیشنهاد نمیشه و خطرناک هست

   غفاری

   سلام تعداد کم مشکلی نیست و کسی نمیاد سراغ تون
   بله خانگی محاسبه میشه
   بله شدنی هست و موردی نداره

   غفاری

   سلام میتونین چهار تا S9J بذارین

   علی ق

   سلام من تو باغ که برقش ۲۵ آمپر تک فاز کشاورزی هستش به نظرتون چه دستگاهی خوبه بزارم ؟

   علی

   سلام وقت بخیر
   ببخشید آیا ماین کردن با حداقل یک دستگاه در منزل قانونی هست یا نه؟
   اگر قانونی نیست آیا دستگاه ضبط می شود؟
   اگر مشکلی نداره آیا هزینه برق همان خانگی محاسبه می شود؟
   و اینکه آیا این کار شدنیه یعنی باعث نمی شه که به دستگاه های دیگه آسیب بزنه؟
   با تشکر

   اسماعیل رضوی

   سلام
   من برقم ۱۸۰ آمپر هست
   میخواستم ۲۰عدد دستگاه ماینر با پاور ۲۰۰۰نصب کنم..
   بدون تابلو برق میشه این کارو انجام بدم تا در هزینه هام صرفه جویی بشه..
   ممنون از راهنماییتون
   و سابت خوبتون

   حمید

   سلام اقاي غفاري ممنون از راهنمايي هاتون يک سوال در مورد برق کنتور ها داشتم از تير برق تا کنتور حدود 10 متر سيم 2.5 به کنتور متصل شده و فيوز کنتور 25 امپر مي باشد اگر فيوز را از روي کنتور برداريم(ولي کنتور را از مدار خارج نکينيم) و بعد از کنتور فيوزي نداشته باشيم چند امپر ميشه از بعد کنتور کشيد ممنون ميشم پاسخ بديد .

   غفاری

   سلام نوسان برق رو در سایت جستجو کنید یه مقاله در رابطه با این مورد نوشتیم

   غفاری

   سلام نه چرا برین رو هوا :|

   غفاری

   سلام خیر امپر افزایش پیدا نمیکنه

   مسعود

   سلام خسته نباشید .
   یک سوال داشتم؛چطوری ۲۵ امپر خونگی رو به ۱۰۰ کرد با چه سیستم یا دستگاه میشع

   محسن

   سلام
   اگه برق تک فاز 25 امپر 220 ولت رو با اینورتر به 3 فاز 220 ولت تبدیل کنیم امپر هم افزایش پیدا می کنه؟ (75 امپر میشه)
   یعنی میشه دستگاه بیشتر روشن کرد یا همون 25 امپره!

   محمد

   سلام. ارادت. من یه دستگاه a1 چهل و نه تراهشی قصدمه بگیرم. کنتور خونه تک فازه و ۱۵ آمپر و ۲۲۰ ولت. توان مصرفی ماینر هم ۵۴۰۰ واته. این کارو انجام بدم هممون میریم رو هوا ؟

   moein

   باعرض پوزش یه سوال دیگه ای داشتم راهی دیگر برای حفاظت دستگاه از نوسانات هست یا خیر که از کنتاکتور استفاده نشود؟

   غفاری

   سلام بله میشه ولی باید سیم ها رو مستقیم از کنتور به ماینر ببرین و کلید مینیاتوری تو رو رنج بالا در نظر بگیرین

   غفاری

   سلام کنتاکتور به خودی خود حفاظتی رو انجام نمیده واگر میخواین حفاظت در برابر نوسانات رو داشته باشید مداری که در لینک زیر اموزش دادیم رو اجرا کنید
   http://kalengi.ir/protection-contactor/

   moein

   سلام ایا برای ۲۰۰ امپر جریان برق ماینر نیازی هست در تابلوی برق کنتاکتور نصب شود؟ ایا کنتاکتور تاثیری بر حفظ سلامت دستگاه دارد در نوسانات ؟حداقل تحمل نوسانات کانتاکتور ها معمولا در چه بازه ای است ؟ ممنون اگر پاسخ دهید.

   Ali

   سلام خسته نباشید
   آیا با 2 یا 3 عدد ماینر t17 55th می شود با برق مصرفی خانگی راه اندازی کرد ؟ مشکلی در جریان برق به وجود می آید یا نه ؟ برق مصرفی خانگی جوابگوی این تعداد هست ؟

   غفاری

   سلام صرفه اقتصادی نداره این روش و توصیه نمیکنیم

   جواد

   سلام
   اقای غفاری ۶تا ماینر ۲۸۰۰وات با ترهش ۲۷ دارم برق۳۰kw کشاورزی .میتونین تقریب بگین بهم چقد درامد و چقد قبض برق باید بدم

   مهرداد

   سلام برای راه اندازی دستگاه ماینری میتوان از باطری که به صفحات خورشیدی وصل باشه استفاده کرد؟

   غفاری

   سلام بله شدنی هست اگر توان خروجی متناسبی داشته باشه

   غفاری

   سلام مقدار ثابتی نداره و کاملا بستگی به ترانسی داره که در محله تون اداره برق نصب کرده

   غفاری

   سلام بله میتونه از عمده دلایل همین مورد باشه

   غفاری

   سلام ماینر ها کلا تک فاز هستن
   منظور کنتور های سه فاز + نول هست که در منازل نصب میشه و منزل دارای سه فاز به همراه یک نول است

   علیرضا

   سلام،ماینر تک فاز هم وجود داره؟منظورتون از برق سه فاز خانگی همون برق تکفاز هس؟

   محمد

   سلام.اقای غفاری من اراک هستم .همسایه ما چنتا دستگاه ماینر کار گزاشته داخل منزلش.ایا نوسان برق خانه ما ک زیاد است .میتونه علتش ماینر ها باشه؟
   ممنون

   علی

   با سلام خدمت شما میخاستم بدونم برق ورودی از تیر برق تا کنتور بدون در نظر گرفتن کنتور برق شهری چند آمپره یعنی تک فاز چند آمپر ورودی به کنتور میده 3 فاز چند آمپر ؟ ممنون

   مهران

   سلام آيا ميتوان از ژنراتورهاي برق بنزيني براي ماينرها استفاده كرد ممنون

   محمود غفاری

   سلام در اینترنت خرید ماینر رو جستجو کنید

   محمد

   سلام آقای غفاری منم میخوام دستگاه ماینر بخرم از کجا باید تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید

   محمود غفاری

   سلام سیم مجزا بگیرین براش مشکلی نیست

   اذرنیا

   سلام دوتا دستگاه داریم t17e که برقشون 2915 w
   با برق خونگی که از کنتور سیم مجزا بکشیم مشکلی پیش نمیاد یا باید عمل دیگه ای انجام بدم

   محمود غفاری

   سلام بستگی به ترانس تون داره

   محمود غفاری

   سلام میبایست ترانس تون رو افزایش بدین که اداره برق باید بیاد و عوض کنه

   Reza

   سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مقاله خوبتون
   من یه سئوال داشتم میخواستم ۱۰۰عددs9jبخرم با توجه به اینکه هر ماینر تقریبا نیاز به ۷ آمپر شدت جریان نیاز داره میخواستم بدونم چجوری میشه برقش رو تامین کرد به برق سه فاز صنعتی هم دسترسی دارم

   Amirr

   سلام خسته نباشید میخواستم ۱۰۰ عدد دستگاه s9jبخرم برق سه فاز صنعتی هم دارم میخواستم بدونم با برق سه فاز صنعتی چند تا s9jراه میفته

   محمود غفاری

   سلام با این ولتاژ پایین کار نمیکنه و اگر محافظ نبود پاور رو میسوزوند
   حد اقلش همون طور که نوشته شده 200ولت هست

   محمد

   سلام ممنون از راهنماییتون در مورد سوال زیر، ولی الان من ی مشکلی دارم که ولتاژم بعضی وقتا میاد ۱۸۵ ،ایا مشکلی واسه ماینر یا پاورش پیش میاد؟ بازه ولتاژی با مشخصات پایین در برق ۲۲۰ چقدر هستش؟در ضمن محافظ ولتاژ دارم که ب جهت همون مشکل روی ۱۸۰ گذاشتم. (((((مشخصات پاور s9j هستش، میشه در موردش توضیح بدین
   input 100_ 140
   maxآمپر 83.3 output 12 v
   input 200 _264
   maxآمپر output 12 v 15۰))))))

   محمود غفاری

   سلام به زبان ساده ار بگم یعنی ماینر تون هم با برق 110 کار میکنه و هم با برق 220 بقیه اش ولتاژ و جریانی هست که خروجی پاوره و بهش کاری نداریم چون خود پاور به هشبرد میرسونه

   محمود غفاری

   سلام بله طبیعتا مصرف تون پایین تر میاد

   علیرض۶

   سلام من چهارتا ماینر دارم
   الان یکم مصرف توی قسمت های دیگه بالا رفته باعث میشه کنتور بپره یکی از ماینر ها رو خاموش کردم درست شد
   یه سوال دستگاه من چهار هشتبرد داره اگه دوتاشو از مدار خارج کنم مصرف ماینر میاد پایین یعنی نصف میشه یا تاثیری نداره ؟
   با تشکر

   وحید

   سلام برق پشت کنتور ک از ستون میاد چند آمپر جواب میده

   محمد

   سلام خسته نباشین ، اینا مشخصات پاور روی s9j هستش میشه در موردش توضیح بدین
   input 100_ 140
   maxآمپر 83.3 output 12 v
   input 200 _264
   maxآمپر output 12 v 15۰

   محمود غفاری

   سلام اگر باشه بهتره ولی ضروری نیست

   حمزه

   سلام اتصال ارت برا ماینرها چقد مهمه

   محمود غفاری

   سلام سوال اول بله همین طوره
   و اون 25 امپر هر فاز هست که مجموعش 75 امپر میشه

   علی

   سلام
   من از برق خیلی سر در نمی ارم سوال شاید مسخره باشه
   در مورد امپر سوال داشتم
   مثلا اگر ده تا دستگاه 2000w داشته باشیم
   باید 2000×10 و تقسیم بر 230 کنیم؟
   چون مثلا کنتر های سه فاز قوی روشون نشوته 25 امپر
   و اگر امپر ده تا دستگاه حساب کنیم چیزی بالغ بر 90 امپر براورد می شه.

   محمود غفاری

   سلام روی مشخصات ماینز ذکر شده

   جواد

   سلام خسته نباشین ،بازه ولتاری s9 j چقدر ،کمتر از چند باشه مشکل پیش میاد وچی میشه

   محمود غفاری

   سلام وقتی زنراتور میذارین نهایتا تا 70 درصد توان زنراتور استفاده کنین

   بهزاد

   سلام براي من يك مشكلي پيش اومده دستگاه هاي من با برق شهري كار مي كنند ولي وقتي مي خواهم با ژنراتور كار كنند به محض اينكه به حداكثر مصرف مي رسند باعث مي شوند ژنراتور ريپ بزنه و افت ولتاژ اتفاق بيافته و دستگاه ها از مدار خارج شوند حتي زمانيكه دستگاه هاي كمتري رو به هر فاز وصل ميكنم بازم اين مشكل بوجود مياد با تشكر لطفا راهنمايي كنيد

   محمد

   سلام وقت بخیر.من یه ماینرm20دارم.میخواستم وصل کنم به برق خونه.بعد شنیدم میگن جریان مصرفی برق خونه که بالامیره اداره برق متوجه این نوسان میشه و امکان اینکه بیاددستگاهوببره هس.میخواستم اگه بشه منو تواین زمینه راهنمایی کنید.ممنون

   محمود غفاری

   سلام بستگی داره چند متر هست طول کل مسیر

   مهدی

   سلام
   خسته نباشی
   با عرض پوزش. یک کابل چهار رشته شماره شش وارد کنتور شده از بیرون
   و سه تا فیوز پنجاه امپر داخله.
   الان من با کابل چهار در چهاری که توی حیاط به کارگاه دارم چند امپر می تونم استفاده کنم
   یاا یک سیم دو رشته شماره شش یا ده هم اضافه کنم به یکی دیگه از فیوزا.
   به نظرتون چند دستگاه امپر پایین در حد شش هفت می تونم روی این کابل اصلی استفاده کنم.که اب نشه یه موقع.
   ممنون از کمکتون

   arash

   اخه چطوری

   محمود غفاری

   سلام برای مایتر مشکل به وجود و میبایست طبق مشخصات برق ورودی که روی برچسبش نوشته ولتاژ بدیم

   arash

   سلام عزیز اگه ماینر و به یه برق قویتر از اون چیزی که استفاده میکنه وصل کنیم و برق بصورت مستقیم‌بره داخل ماینر واسه ماینر مشکلی بوجود میاد یا نه.
   اقا ما پر از سوالیم شمارم داریم اذییت میکنیم

   محمود غفاری

   سلام بستگی داره کابل تون چند متر و چه مقطعی هست و کنتور تون چند امپره

   محمود غفاری

   سلام بستگی داره کابل تون چند متر و چه مقطعی هست و کنتور تون چند امپره

   علیرضا

   سلام ی سوال داشتم در همین زمینه
   با برق خانگی میشه چند ماینر کار گذاشت
   من میخواستم ی مشاوره بدید

   arash

   سلام عزیز با برق ۲۲۰ولت چندتا ماینر که مصرفشون ۱۲ ولت و ۲۰۵۰ وات هست میشه راه انداخت

   محمود غفاری

   یعنی به تعداد مثلا 10 تا 10 تا در ده جا با کنتور مختلف نصب کنید

   عرفان

   سلام الان یکی از مشکلات مهم نه پول برق هست نه تعرفه ان ، مشگل این که بی درد سر ماین کنیم و شرکت برق چوب لای چرخ ما نکنه
   به نظرتون برای این کار چکار کنیم ؟ برق از پشت کنتر بگیرم یا هر چی به نظر شما چکار باید کرد ؟

   arash

   در چندین مرحله تقسیم کنم و بصورت غیر متمرکز یعنی چی یه تو ضیح مختصر میدید

   محمود غفاری

   سلام میتونین در چندین محل تقسیم کنید و به صورت غیر متمرکز راه اندازی کنید

   arash

   سلام
   عزیز من میخوام صدتا ماینر بخرم و استفاده کنم برقش و چطوری باید تهیه کنم اصلا امکان پذیر هست همچین چیزی؟

   محمود غفاری

   25 رو ضرب در 230 کنید توان تون بدست میاد

   هادی

   کنتور تک فاز ۲۵ آمپر

   محمود غفاری

   سلام و عرض ادب کنتور های تک فاز در دو حالت 25و 50 امپر موجود هست و میبایست روی کنتور تون چک کنید و دربیارین چند امپر هست

   هادی

   سلام خسته نباشین با برق خانگی حداکثر چند هزار وات میشه برق گرفت یعنی اینکه حداکثر دستگاه چند وات چند آمپری میشه وصل کرد؟

   محمود غفاری

   سلام خیر به صورت مدام مناسب نیست و بهتره از برق شهر برای این کار استفاده بشه

   احسان

   سلام می خواستم بپرسم آیا می شود از برق باطری ماشین سنگین برای برق مورد نیاز ماینر استفاده کرد یا نه ؟
   البته برقی که با دستگاه به 220 وات تبدیل شود را میگویم .
   لطفا راهنمایی کنید و پاسخ را در صورت امکان به جیمیل من ارسال کنید .
   منتظر پاسخ شما هستم .
   تشکر

   محمود غفاری

   سلام عدد 2050 یا 1650 رو تقسیم برق 230 کنین جریان به دست میاد

   Arash

   سلام اون دستگاهی که ند نظرمه یکیش ولتاژ کارکردش ۱۲ ولت و توان مصرفیش ۲۰۵۰ وات و اون یکی دستگاه ۱۲ ولت و ۱۶۵۰ و توان مصرفی دارن

   محمود غفاری

   سلام بستگی داره ماینر تون چند آمپر جریان می‌کشه

   Arash

   سلام عزیز من تو بحث برق کاملا مبتدی ام خلاصه ببخشید اگه سوالایی پرسیدم که مسخره و پیش پا افتاده بود.
   دوست عزیز الان با برق خونگی چندتا دستگاه ماینر میشه استفاده کرد و کدوم دستگاها با برق خونگی جواب میدن

   محمود غفاری

   سلام از بابت افتادن این اتفاق متاسفم برای مطمئن شدن از خراب نشدن شما باید دونه دونه ماینر ها رو روشن کنین و تست کنین

   محمود غفاری

   خواهش میکنم

   آژوان

   ممنون ⁦♥️⁩

   محمود غفاری

   3تا جواب میده

   علیرضا

   تابلو برق ما دچار اتصال شد و آتیش و سوزی شد ولی آتیش به ماینر ها ما نرسیده آیا ماینر های ما خراب می شن

   آژوان

   مشخصات دستگاه زده 1420وات و
   12ولت

   محمود غفاری

   سلام چند امپر میکشه؟

   آژوان

   با کنتور 25 آمپر

   آژوان

   سلام وقتتون بخیر
   با برق خانگی چند دستگاه e9i میشه بدون مشکل گذاشت؟

   محمود غفاری

   سلام طبق قانون اهم، بله

   محمد

   باسلام و تشکر از شما
   اگر بخواهیم وسیله ۱۰۰ واتی که در حالت معمول ۰/۵ آمپر میکشه رو با برق ۱۲ولت روشن کنیم اونوقت باید ۱۰۰رو بر۱۲ تقسیم؟یعنی با برق ۱۲ولت 9آمپر میکشه؟

   محمود غفاری

   سلام بستگی داره چه دتسگاهی میخوانی بزارین و کنتور تون چند امپره

   سیرو

   سلام با برق و کنتور خونگی میشه چند دستگاه ماینر استفاده کرد؟

   Mahdi

   سلام براي اينكه نفهمن از ما ماينر استفاده ميكنيم راهش چيه كه از پشت كنتور بكشيم كلا يه دستگاه ميخوام بخرم

   محمود غفاری

   سلام بهتره سیم مجزا براش ببرین از جعبه فیوز و محافظ برق نیاز چندانی بهش نیست

   Iman

   سلام
   دستگاه Ebit 10.1 پاور کنون ۲۶۰۰ واتی،ماکس ۱۵ آمپر
   میخواستم ببینم برای اینکه از برق خانگی تک فاز استفاده کنم به سیم کشی ساختمون آسیب میزنه؟ یا خود پاور؟
   از محافظ های برق بالای ۲۰ آمپر استفاده کنم تاثیر داره؟

   روزبه

   ضمن تشکر از کالنجی
   بعنوان کسی که دو سال پیش ماینر خریدم و استفاده کرده یک توصیه به دوستان می کنم. ماینر خریدن در حجم بالا و با برق و مکان ارزان به صرفه هست.به فکر خریدن یکی دوتا ماینر نباشید.سختی شبکه اجازه هیچ سود دهی به شما نخواهد داد. اگر علاقه دارید به کریپتو می تونید بیت کوین بخرید و فریز کنید. در این مدت هم ترید کردن رو یاد بگیرید.
   سمت ماینینگ نرید. من هم خونده بودم چنین پیامی رو اما توجه نکردم تا اینکه سر خودم اومد.

   محمود غفاری

   سلام ویدیو در صفحه قرار داره

   مجید

   سلام خسته نباشید ممنون از راهنمایی خوبتون
   فرمودید رو پاور دستگاه حداقل ولتاژ و حداکثر رو زده !؟ونوشتید از ویدئوی بالا ک روی m3 نشون دادیم هست ولی ویدیویی نیس !!؟؟

   محمود غفاری

   سلام خیر
   برای کسب اطلاعات بیشتر روی لینک زیر کلیک کنین
   http://kalengi.ir/cable/

   حسن دانشبان

   با سلام
   برای جریان ۱۲۰ آمپر کابل ۶ سه فاز خوبه یا خیر؟
   در واقع ۱۲ ماینر t2t?

   محمود غفاری

   سلام از پاور های بیت ماین اصل استفاده کنین و اگر سوکت ها نخورد روش چور کنین

   رسول

   سلام پاورها ی لیانلی و ... خیلی ضعیف هستند و در مقابل افت یا افزایش ولتاژ سریع میسوزن.متخصصین میگن باید استابلایزر گذاشت ولی هزینه ش زیاد میشه .از کنترل فاز و ... نمیشه استفاده کرد که هزینه کمتر بشه ؟یا راهکاری شما چیشنهاد میکنید؟

   محمود غفاری

   سلام خیر مناسب نیست چون ماینر جریان دی سی 160 امپر نیاز نیاز داره که پنل خورشیدی جوابگو نیست

   Hosein

   سلام
   اگه پنل خورشیدی بطوری که مستقیما از برق ۱۲ ولت پنل باشه مبدل به ۲۲۰ رو حذف کنیم و همچنین پاور دستگاه ماینر رو هم حذف کنیم
   میشه آیا؟
   صرفه اقتصادی داره؟

   محمود غفاری

   سلام کابل یه تیکه اگه باشه این جریان تقریبا فول لود هست ولی دو تیکه هست به همین خاطر گرم میشه
   که بهتره جریان رو 5 تا 10 امپر کاهش بدین

   Hosein pourhmadiyan

   سلام خسته نباشید من از کابل ۶×۲مفتول به مسافت۲۵ متر۵۰ امپر برق میکشم کابل تا حدوی گرم میشه در ضمن کابل وصله داره دو تیکه است به نظرتون مشکلی واسم پیش نمیاد کابل کشش این جریانو داره ممنون میشم نظربدین

   محمود غفاری

   سلام قاعدتا باید کم بشه ولی این که کم نمیشه باید بررسی بشه به صورت عملی تا دلیلش رو پیدا کرد

   محمود غفاری

   سلام دوست عزیز پولی که شما پرداخت میکنین به عوامل مختلفی بستگی داره که مهم ترینش جریان مصرفی تون به همراه نوع تعرفه که خانگی هست صنعتی و ... هست مربوط میشه

   موسوی

   سلام استاد بزرگوار
   یکی از دوستان سوالی مشابه گذاشتن من تکمیلش میکنم
   من یدونه m2v2 دارم ،با آمپر متر انبری که از ورودی چک میکنم 10 آمپر میانگین مصرف میکنه،یدونه شبیه ساز فن روش گذاشتم و فن ها رو جدا کردم،باتوجه به اینکه روی هر فن حدود 2.5آمپر نوشته انتظار داشتم با حذف هر فن 2.5آمپر کم بشه اما متاسفانه حتی 1 آمپر هم کم نشد،ممنون میشم توضیح بفرمایید

   Mamal

   سلام
   اگه برای برق سه فاز صنعتی ترانسی بزاریم که جریان برق و افزایش بده (مثلاً ۲۰۰ آمپر برق به ما بده) آیا پول برقی که برای ما میاد هم زیاد محاسبه میشه یا نه
   نمی‌دونم منظورم درست گفتم یا نه
   ممنون میشم جواب بدین

   محمود غفاری

   سلام نیازی نیست خود پاور رنج جریانی بالایی داره

   رامین

   سلام.میخام ماینر نو بگیریم استابلایز بگیرم خوبه تو عمر دستگاه تاثیر داره؟؟؟

   محمود غفاری

   سلام هر فاز 150 کیلو وات

   محمود غفاری

   سلام اگر فن رو باز کنین هشبرد ارور میده و بالا نمیاد

   سعید

   سلام
   ممنون از مطلب مفیدتوم
   یه سوال: 150 کیلو وات 3فاز یعنی هر فاز 150 کیلو وات داره یا هر فاز 50 کیلو وات؟

   حسن محمدپور

   فن های m3 چند آمپر مصرف میکنن اگه دربیاریم چقدر مصرف میاد پایین؟

   ایملن

   سلام هارمونیک ایجاد شده توسط,۱۰۰ دستگاه m3 چقدر است و در صورت نیاز به چگونه می توان آنرا کنترل و حذف کرد?

   محمود غفاری

   سلام طبیعتا برق خانگی

   منصور

   سلام خسته نباشد برق خانگی ارزان تر است یا تجاری؟؟؟

   جواد

   مرسیییییییییییییییییییییییی
   بسیار مفید و کامل

   محمد

   سلام خسته نباشید
   اموزش اینورترهای سانترنو هم بذارید

   محمود غفاری

   سلام استابلایزر میتوننه

   Zx8000

   سلام من کارگاه تراشکاری دارم که موتور دارن وقتی اونا کار میکنن اینطرف ماینرا که کار میکنن برق کم میاد و کنترل فاز عمل میکنه برقو قطع میکنه
   سوالم اینه که آیا استبلایزر میتونه این مورد رو برطرف کنه یا خازن بزارم برای برق ورودی کل ?

   محمود غفاری

   سلام یا اتصال تون سست و یا هشبرد مشکل داره
   ولتاژ خروجی پاور هم چک کنین

   بهنام

   سلام من دستگاه m3 دارم ۱۳.۵ هش که کابل برق یکی از هش بردا روکش سیم نول اب میشه علتش از چیه

   محمود غفاری

   سلام مینیاتوری تون چه مارکی هست؟

   مرتضی

   سلام من دستگاهی دارم ۲۸ امپر میکشه .دو عد فیوز ۳۲ امپر برا اطمینان گزاشتم . یکی اول سیم بعد کنتور یکیم نزدیک دستگاه .لازم به ذکر طول سیم ۳۰ متر نمره ۶ میباشد.سیم تو حد متعادل گرم میشه .اوایل فیوزا داغ نمیکرد الان بعد یه ماه شدیدا هر دو فیوز مینیاتوری داغ میکنه طوری که یه لحظه نمیشه دست رو فیوزا گزاشت .میشه بگین علت چیه ؟ایا خطرناکه ؟.

   محمد ایمان

   سلام ، چه نوع کابلی برای زدن به دو شاخه خونه خوبه که دستگاه ای که 1380 آمپر مصرف می کند ANTMINER S9I چه نو کابلی مناسبش هست ؟

   محمود غفاری

   سلام گذاتشن پنل خورشیدی برای ماینر ها هزینه اولیه سنگینی داره که صرفه اقتصادی نداره

   محمد

   سلام میشه از پنل های خورشیدی برای ماینر استفاده کرد یا اصلا پنل خورشیدی جوابگو هست ؟؟؟