امکان پرداخت در محل برای محصولات پستی فعال شد!

کالنجی - آموزش نوین برق

برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به ۶ سوال متداول در مورد برق ماینر

برق صنعتی برای ماینینگ

برق صنعتی برای ماینینگ و سوالاتی که برخی دوستان در مورد برق ماینر ها امروزه از ما میپرسند باعث شده که در این باره یک آموزش منتشر کنیم و تا جای ممکن به ابهامات شما پاسخ دهیم.

همانطور که میدانید بحث داغ این روز ها در شبکه های خبری مبحث ماینر ها هست و طبیعتاً وقتی به ماینر ها بر میخوریم مبحث برق ماینر و حتی برق صنعتی برای ماینینگ هم جزء موارد مهمی هست که دوستانی که این دستگاه ها را دارند با آن برخورد میکنند.

ماینر چیست ؟

در این پاراگراف توضیح کوتاهی راجع به خود ماینر ها می دهیم تا دوستانی که با این دستگاه آشنایی ندارند یک ذهنیت کلی از ماینر و برق ماینر داشته باشند و اگر اطلاعات کافی راجع به خود دستگاه ماینر دارید میتوانید پاراگراف بعدی را دنبال کنید؛ این روز ها ارز های دیجیتال به شدت در حال رشد هستند و سرمایه گذاری های کلان روی این ارز ها در حال انجام است، چرا که سود بسیار خوبی از این بابت میتوان کسب کرد اما یکی از روش های بدست آوردن این ارز ها، استخراج کردن آن است که دستگاه های ماینر جهت این کار طراحی شده اند و به زبان ساده اگر بگوییم ماینر ها همان ابر کامپیورتر هایی هستند که ارز های قابل استخراج مانند بیت کوین را برایمان استخراج میکنند و این ماینرها حدود ۲۰۰ الی ۵۰۰(یا بیشتر) پردازنده یا CPU داخل شان قرار دارد و این پردازنده ها جهت فعالیت استخراج به برق نسبتاٌ زیادی نیاز دارند که در این مقاله می خواهیم به برق صنعتی برای ماینینگ و سوالات متداول در رابطه با برق ماینر بپردازیم.

 

سوال ۱: برای برق ماینر نیاز به محافظ برق داریم؟

یکی از بیشترین پرسش هایی که این روز ها از ما می شود این است که برای وصل برق به ماینر، آیا به محافظ برق یا به کنترل فاز هم نیاز داریم یا خیر؟ قبل از این که این سوال را از خودمان بپرسیم میبایست به پاور تغذیه دستگاه مان توجه کنیم که تصمیم نهایی خود را بگیریم، در ویدیوی بالا یک دستگاه M3  را بررسی کردیم و بازه ولتاژ کار این دستگاه ۱۷۶ تا ۲۶۴ ولت AC  است و این خیلی عالی است، بازه ولتاژی که در کمتر دستگاه برقی میتوان یافت این عبارت یعنی اگر ما ولتاژ مان بین ۱۷۶ تا ۲۶۴ ولت باشد، دستگاه قابل راه اندازی است و نباید مشکلی وجود داشته باشد.

  نحوه نصب رله کنترل بار در مدار سه فاز

این بازه ولتاژی در مانیر های مختلف متفاوت است که شما میتوانید بازه ولتاژی پاور دستگاه تان را از روی مشخصاتش بررسی کنید و اگر مثلاً نوشته بود فقط با ولتاژ ۲۳۰  ولت AC کار میکند در این صورت به محافظ برق نیاز دارید ولی اگر مثل دستگاه های M3، S9  و… باشد نیازی به محافظ برق نیست.

سوال ۲: اگر اینقدر بازه ولتاژی خوبی دارد پس چرا پاور دستگاه یا هشبرد(برد هایی که پردازنده ها روی آن نصب است) می سوزد؟

این روز ها که در هوای گرم تابستان به سر میبریم زیاد به این مورد بر می خوریم که دستگاه های زیادی از کار افتاده اند و پاور یا هشبرد شان خراب شده، اگر اینقدر بازه ولتاژی خوب است پس چرا به دلیل نوسان یا دلایل دیگر دستگاه آسیب میبیند؟!

اگر به صورت تجربی این مورد را خدمت تان عرض کنم اغلب خرابی ها در دستگاه های استوک اتفاق می افتد و عمده دلیل خراب شدن پاور یا هشبرد، فن های دستگاه هستند اگر پاور از کار می افتد یا هشبرد میسوزد در ۹۰ درصد مواقع فن های دستگاه عامل این اتفاق است نه نوسان یا افت ولتاژ.

فن ها ممکن است ضعیف شده باشد که اگر تراهش شما از مقداری که شرکت سازنده در مشخصات دستگاه ذکر کرده به صورت خیلی محسوس کمتر باشد این مورد را بررسی کنید.

یک نکته که در دستگاه های M3  تست شده،  فن پاور را باز کنید و بصورت پهنا روی یک میز بگذارید و دستگاه را روشن کنید تا فن پاور نیز روشن شود،یک فن پاور سالم از زمین بلند میشود به صورتی که نصف فن بلند شده و نصفی روی زمین است، به صورت شیب دار ولی اگر فن تعویضی یا نامرغوب باشد با روشن شدن فن که روی میز گذاشتیم اصلا بلند نمی شود.

سوال ۳: برای ماینر ها میتوان بانک خازن گذاشت؟

اغلب دوستانی که این سوال را مطرح میکنند این فکر را در سر دارند که در مصارف موتوری ما بانک خازن می گذاریم و به طبع آن جریان مان کاهش پیدا میکند و در نهایت مثلاً میتوانیم موتور بیشتری را روشن کنیم چون جریان مصرفی را پایین آورده ایم.

دوستان این مورد در مصارف موتوری و جاهایی که کسینوس فی ما نزدیک ۱ نیست خیلی هم خوب است ولی اگر کسینوس فی ما ۱ باشد و خازن گذاری کنیم عملاً خازن نقش مصرف کننده را بازی میکند و به جریان مان افزوده می شود پس به خازن گذاری نیاز نداریم.

  نصب کنتاکتور با دو شستی استپ استارت مجزا

این مورد در جاهایی که از برق صنعتی برای ماینینگ می خواهند استفاده کنند بیشتر به چشم میخورد و گر نه همان طور که در آموزش طراحی تابلو بانک خازنی گفتیم وقتی کنتور ما دیماندی است و ضریب بدی مصرف داریم نیاز به بانک خازن است و در کنتور های خانگی نیاز به بانک خازن نداریم.

سوال ۴: جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

این سوال نیز دوستانی که در برق تازه وارد هستند زیاد از ما می پرسند که ماینر ها چقدر برق مصرف میکنند و به عبارت دیگر جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

یکی از ساده ترین روش های بدست آوردن جریان مصرفی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، بررسی مشخصات پاور دستگاه است و روی خود پاور، این عبارت لحاظ شده مثلا ۱۵A MAX یعنی بیشترین حد جریان مصرفی دستگاه ۱۵ آمپر است و این ممکن است در حالت عادی با دمای نرمال کمتر هم باشد ولی بیشترین حدی که میبایست برایش در نظر بگیریم ۱۵ آمپر می باشد که یعنی اگر بخواهیم کلید مینیاتوری برای این دستگاه نصب کنیم نزدیک ترین رنج به بالا که مینیاتوری ۱۶ آمپر هست برای دستگاه در نظر می گیریم.

اگر هم جریان روی پاور نوشته نشده بود روش دیگر استفاده از آمپر متر های انبری است که نحوه کار با این آمپر متر ها را در آموزش کار با مولتی متر داده ایم.

روش دیگر هم محاسبه جریان مصرفی است با توجه به قانون اهم انجام می دهیم، به این صورت که توان دستگاه را تقسیم بر ولتاژ شبکه می کنیم.

در تصویر زیر به عنوان مثال نحوه محاسبه جریان یک دستگاه M3 را مشاهده میکنید:

p توان دستگاه است و v ولتاژ شبکه و  i هم جریان مصرفی

ممکن است با دیدن تصویر بالا این سوال برای تان پیش بیاید که چرا وقتی محاسبه میکنیم جریان ۹.۵ آمپر است ولی روی خود دستگاه ۱۵ آمپر ذکر شده؟

همانطور که روی پاور دستگاه نوشته شده ۱۵A MAX یعنی نهایت جریانی که مصرف میکند ۱۵ آمپر است و در حالت عادی همانطور که گفتیم جریان کمتری مصرف میکند و دوستانی که ماینر دارند احتمال زیاد این مورد را مشاهده کرده اند که مثلا دستگاه در حالت عادی میانگین۱۲ تراهش به ما می دهد و مقدار لحظه ای دایم در حال نوسان است و ممکن است  یک لحظه ۱۶ تراهش هم بدهد که در این لحظه جریان ممکن از به حد ۱۵ امپر برسد ولی این ماکزیمم هست و بیشتر از این نخواهد شد.

  طریقه نصب فتوسل

سوال ۵: تعرفه مصرف برق ماینر در کشور ما چقدر است؟

پاسخ این سوال در کنتور های مختلف با ضریب های مختلف و نوع کنتور متفاوت است که در انتهای مقاله، یک فایل PDF حاوی آخرین تعرفه مصرف برق در سال ۹۸ را برای تان ضمیمه کرده ایم که با مطالعه کامل این PDF موارد مورد نیاز تان را میتوانید بدست بیاورید.

سوال ۶: برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کنیم یا برق خانگی؟

اگر کمی عمیق تر به این موضوع بنگریم و مصرف برق هم مد نظر مان باشد میتوان پاسخ بهتری را برای این پرسش در نظر گرفت، اگر تعداد دستگاه های مان کم است و مثلاً کمتر از ۱۰ دستگاه هست ( در اینجا از مدل دستگاه صرف نظر میکنیم چون نگاه کلی است) یک برق ۳ فاز خانگی جوابگوی کارمان می شود اما اگر تعداد دستگاه مان زیاد باشد برق صنعتی برای ماینینگ مناسب تر است ولی برق صنعتی برای ماینینگ یک مشکلی که در هزینه برق دارد این است که ضریب دارد به زبان ساده تعرفه کنتور خانگی و کنتور تجاری در یک میزان مصرف، کاملاً متفاوت است و میدانیم در کنتور تجاری مبلغ بیشتری را باید بپردازیم و به همین روال در هنگام مصرف برق صنعتی برای ماینینگ به نسبت برق خانگی مبلغ بیشتری باید بپردازیم چون در قبض مان هر مبلغی باشد ضرب در یک عدد می شود که در مصارف مختلف متفاوت است؛ پس با در نظر گرفتن این نکات ریز میتوان تصمیم گرفت که میتوان از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کرد یا خیر.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که اخبار مربوط به برق در حوزه ماینینگ را دنبال کنید چون مصوبات جدیدی جهت ساماندهی استخراج کننده های ارز دیجیتال در حال تنظیم است.

شما هم سوالی در مورد برق ماینر ها و یا برق صنعتی برای ماینینگ دارید؟ در بخش دیدگاه سایت میتوانید سوال تان را مطرح کنید.

دانلود ویدیو ویدئو
 • ویدیوی مربوط به بررسی برق ماینر
دانلود pdf تعرفه برق PDF
 • فایل PDF مربوط به تعرفه مصرف برق در سال ۹۸

نظر کاربران (171)

*
*

  مهیار کاربر مهمان ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام بخشید برای یا دستگاه ماینره s19 رو میشه تو خونه با برق تک فاز ۲۵ امپر گزاشت ومشکلی برای برق ساختمان پیش نمیاره
  ۲:با تک فاز ۱۵ امپر هم میشه ؟
  ماهیانه چقدر درامد داره این دستگاه؟
  ممنون میشم پاسخ بدین

   محمود غفاری مدیر کل ۳۱ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلا بله میشه
   بله
   حدودا 35 تا 40 دلار

  شروین کاربر مهمان ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  برق کشاورزی میتونه ماینر رو ساپورت کنه...اگه میتونه و مسئله ای نداره برای چندتا ماینر مثلا T17 کافیه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۵ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله ساپورت میکنه
   بستگی به ترانس تون داره

  شروین کاربر مهمان ۲۳ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقتتون بخیر
  بنده میخواستم بپرسم برق کشاورزی میتواند برق ماینر رو ساپورت کنه؟
  و اگه میتونه برای چ تعداد؟

  Arash کاربر مهمان ۱۶ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام استاد اگه یه ارمیچری که برق ورودیش 220 ولت باشه رو بچرخونیم برق خروجیش 220 ولت هست ایا ممنون از زحماتتون ❤️❤️

  علی کاربر مهمان ۹ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام جناب غفاری روز شما بخیر
  سوالی داشتم، من یه ساختمان سه واحدی با سه کنتور ۲۵ آمپر مجزا از هم با سیم جدا جدا از تیر برق و مجاز دارم
  دو واحدش مسکونی خودمون هست و یک واحد سکونت نداره و خالیه
  آیا امکانش هست روی هر کنتور ۲ دستگاه ebit 10.3 24th 2100w نصب کنم؟ (حدودا هر دستگاه ۹.۵ آمپر میکشه)
  آیا از سمت اداره برق گیر میافتم یا مشکلی نداره؟همه شبکه برقمونم مجاز هست و پشت کنتور ندارم

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام در حد یکی دو تا کسی گیر نمیده و مصرف عادی هست

  علیرضا اداوی کاربر مهمان ۶ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام مهندس عرض خسته نباشید ما ترانس برقمون ۳۱۵کاوا هستش میخواستیم با استفاده از خازن تا ۶۰۰امپر برق مصرف کنیم ایا امکانش هست؟

   محمود غفاری مدیر کل ۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام به صورت تجربی هر کاوا تقربا میتونید دو امپر ازش بگیرین

  ابوالفضل کاربر مهمان ۶ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام سپاسگذارم از راهنمایی های شما
  ابوالفضل هستم
  برق منزل ما ۳۲ امپر سه فاز هست
  دستگاه ماینر وجود دارد که برق ورودی ان سه فاز باشه؟

   محمود غفاری مدیر کل ۸ شهریور ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام خیر کلیه ماینر ها با برق تک فاز کار میکنه

  بهراد فانی کاربر مهمان ۳۰ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  من یه ژنراتور ac ۲۲۰ خود پایدار ۲۵۰۰وات ساختم که بدونه نیاز به سوخت کار می کنه فقط نمی دونم چند تا ماینر رو می‌تونه ساپورت کنه و توان کشش چند آمپر رو داره، اما هنوز ماینر نخریدم قصد خرید ۴عدد t2t 30تراهش رو دارم آیا این ژنراتور ۲۲۰ولت ۲۵۰۰وات توانایی روشن کردن دستگاه رو داره یا خیر؟

  فرزاد کاربر مهمان ۲۷ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام دوستان همینطور که میدونید برا ماینرا تو ایران دیگه مجوز میخواد چون مصرف بالایی دارن حالا یه سوال اگه یه نفر با برق خورشیدی بخواد یه فارم کوچیک بزنه بازم گیر میدن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

   محمود غفاری مدیر کل ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام گیر نمیدن ولی صرفه اقتصادی نداره این مورد

  احسان کاربر مهمان ۲۶ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام .
  مهندس جان
  بنده از سر در منزل که یک باکس هست و از تیر یک کابل ۶×۴ اگز اشتباه نکنم برای ساختمان (۴کنتور تک فاز ۲۵ آمپری) آمده میخوام برق بگیرم برای ۶ عدد دستگاه ماینر . هر دستگاه هم حدود ۱۵ آمپر جریان میکشه .

  آیا کابلی که از تیر تا باکس، سر در منزل (قبل از کنتور) اومده پاسخگو هست ؟
  چون ۴ عدد کنتور و ۶تا ماینر ۳۲۰۰ واتی قراره ازش جریان کشیده بکشه ...

   محمود غفاری مدیر کل ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بستگی داره متراژ کابل تون چقدر هست

  bb کاربر مهمان ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام از دو فاز ک بخام از هر کدوم ۷۰ امپر برق برای ماینر بگیرم چ تجهیزاتی لازم هست بگیرم ببندم برای محافظت از ماینرا کابل تجهیزات و اتش سوزی و….

  خودم میخام کلید اتوماتیک، کنتاکتور سه فاز هشتاد امپر و دوتا فیوز سه پل ۸۰ امپر و محافظ جان سه فاز استفاده کنم

  و میخاستم بدونم سه تا دستور رو میشه ب کنتاکتور داد

  اولا وقتی ی فیوز دیگه ک خودم مشخص میکنم بصورت دستی قط بشه

  مدار رو قط کنه کلا

  و دوم با ی سنسور دما میشه بهش دستور داد اگه کولر خاموش و یجوری قط شد مدار رو قط کنه

  و سوما بجای اینکه بخام تک تک برای ماینرا محافظ ولتاژ بذارم با ی محافظ ولتاژ و قرار دادن رو تیغه باز یا بسته کنتاکتور میشه بعد نوسان برق مدار رو قطع کنه

   محمود غفاری مدیر کل ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله این موارد شدنی هست و به یک برقکار صنعتی بدین براتون انجام میده

  حمید بهرامی کاربر مهمان ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام میشه بفرمایید با برق خانگی چقدر هزینه کنم یه دستگاه بگیرم وچه ارزی ماین کنم با تشکر
  ۰۹۱۲۸۳۸۰۴۲۵

  اسماعیل رسولی کاربر مهمان ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  باعرض سلام و خسته نباشید اگر برق دستگاه ماینر برای مدتی قطع و دوباره وصل شود چه اتفاقی می افتد؟

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اتفاقی برای دستگاه نخواهد افتاد فقط در زمان قطعی فراین ماین کردن متوقف میشه و اگرمجدد وصل کنید به صورت خودکار ماین کردن شروع خواهد شد

  ترگل باقری کاربر مهمان ۵ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام به نظرتون ۱۲ تا ماینر مدل ها s11 و s9j با برق صنعتی چقدر مصرف داره؟؟ یعنی انقدر برق مصرف داره که نوسان داشته باشه؟؟! از لحاظ نگرانی بابت محدودیت های این روزا

   محمود غفاری مدیر کل ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام در فصل گرما توصیه نمیکنیم که مایر بذارین چون هم احتمال اسیب دیدن ماینر هست و هم نوسانات در این روز ها زیاد هست که با گذاشتن ماینر این نوسان بیشتر هم خواهد شد

  rayan کاربر مهمان ۲ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام
  پاور۲۵۰۰ اگه به ماینر۱۳۰۰ وات وصل بشه

  دراین حالت مصرف برق خود پاورچقدر میشه

  سوال دوم اینکه با ماینر۱۳۰۰ وات که برقش از طریق پاور۲۵۰۰ وات تامین میشه درصورتی که یه کنتور۲۵ امپر رو فقط بهش ماینر وصل کنیم حداکثر چند ماینر به کنتور ۲۵ امپر میشه وصل کرد

  و سوال اخر اینکه پاور۲۵۰۰ وقتی که به ماینر وصل نشده باشه وفقط پاور رو به برق شهری وصل کنیم مصرف برق پاور چقدر میشه

  باتشکر

   محمود غفاری مدیر کل ۵ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام
   1 1300 وات
   2 حد اکثر 4 تا
   3 در حد چند وات ناچیز هست

  محمد کاربر مهمان ۲ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  می خواستم بدونم می شه بدونه پاور 220 ولت یعنی با برق 12ولت dc یا باتری دستگاه ماینر روشن کرد ؟ اگر می شه چه مشخصاتی باید توجه کرد ممنون می شم توضیح بدید

   محمود غفاری مدیر کل ۵ مرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام خیر توصیه نمیشه

  رضا کاربر مهمان ۲۲ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  می خواستم برای افزایش برق از طبقه اول فاز بکشم برای طبقه سوم حالا میشه نول رو از طبقه سوم بگیرم (وصل کنم به نول طبقه سوم) ؟
  یا باید نول رو هم از طبقه اول بیارم؟
  ممنون

   محمود غفاری مدیر کل ۲۲ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام پیشنهاد میکنم از طبقه اول بگیرین

  پرهام کاربر مهمان ۱۸ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام خدمت شما میخواستم بدونم برق خانگی داریم تک فز ولی من دستگاهی که خریدم سه فاز میخواد چی کار کنم

   محمود غفاری مدیر کل ۲۲ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام اگر کنتور تک فاز تون کم میاره میتونین درخواست کنتور سه فاز بدین

  حسین کاربر مهمان ۱۳ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آیای غفاری برای ماینر m3از چه کابل برقی استفاده کنیم ممنون

   غفاری مدیر کل ۱۷ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بستگی داره چه تعدادی میخواین بذارین و طول کابل تون چه مسافتی هست

  J.golnari کاربر مهمان ۹ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  با یک برق صنعتی سه فاز ۳۲ آمپر چه دستگاهی پیشنهاد میدین؟
  T17 با ۵۵ th یا ۴ تا s9j

  حاج میرزا کاربر مهمان ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خواستم بدونم که میشه با ژنراتور برق دیزلی ماین کرد ؟ با یک ژنراتور40کاوا چند تا دستگاه میشه راه اندازی کرد؟

   غفاری مدیر کل ۵ تیر ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میشه بستگی به امپر هر دستگاه و امپر خروی ژنراتور داره

  مهدی کاربر مهمان ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آقای غفاری خسته نباشید آقای غفاری ببخشید میتونم شماره وات یا پیج اینستا گرام تون رو داشته باشم و سوالم اینه از برق خانگی ک هیچ وسیله خانگی ازش استفاده نمیشه و فقط تنها برا ماینر هست برای سه تا دستگاه ماینر e10 18تراهش ebang میشه استفاده کرد جواب میده کولر هم دوتا هست ی ۴هزار و ی کولر کوچیک . بعدم سیم داغ میشه حتی شماره اندازه کنتور برداشتم کنتور قدیمی و بجای اتصال در داخل کنتور پشت شماره اندازه به جاش سیم الماتور انداختم اما سرخ شد و دفعات پیش ک خود کنتور بود سیم داغ شد و سیم ک از ستون به کنتور میاد قوی هست و فولادی هست یا همون خشک داغ میشه و ی بار هم سیم سوخت اگه بتونید شماره وات اینستا رو بهم بدید ک سوالم رو واضح تر بیان کنم مممنونم میشم از لطفتون

  شقایق کاربر مهمان ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام استفاده از دو ماینر هزار واتی در منزل صرفه اقتصادی داره؟ و دقیقا بطور متوسط چقد هزینه برق خونگیشه؟

   غفاری مدیر کل ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بستگی داره چند تراهش میده

  نیما کاربر مهمان ۱۴ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ممنون بابت اطلاعات مفیدتون. بنده یه خونه در حاشیه شهر دارم که بعلت برخی مشکلات از استفاده از برق شهری محروم هستیم و اهالی محله همگی از تیر برق بصورت بصورت غیر قانونی برق گرفته اند. در ساعات پیک مصرف بعلت لود زیاد با افت فشار و گاها قطعی برق مواجه میشویم. راهی برای افزایش ولتاژ وجود داردمثلا دستگاهی چیزی در منزل نصب کنیم، متاسفانه اداره برق حاضر به افزایش ترانزیستور موجود نمیشود.

   غفاری مدیر کل ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام از دستگاه استابلایزر جهت تثبیت برق تون استفاده کنید

  علی ق کاربر مهمان ۷ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام من تو باغ که برقش ۲۵ آمپر تک فاز کشاورزی هستش به نظرتون چه دستگاهی خوبه بزارم ؟

   غفاری مدیر کل ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میتونین چهار تا S9J بذارین

  علی کاربر مهمان ۵ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام وقت بخیر
  ببخشید آیا ماین کردن با حداقل یک دستگاه در منزل قانونی هست یا نه؟
  اگر قانونی نیست آیا دستگاه ضبط می شود؟
  اگر مشکلی نداره آیا هزینه برق همان خانگی محاسبه می شود؟
  و اینکه آیا این کار شدنیه یعنی باعث نمی شه که به دستگاه های دیگه آسیب بزنه؟
  با تشکر

   غفاری مدیر کل ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام تعداد کم مشکلی نیست و کسی نمیاد سراغ تون
   بله خانگی محاسبه میشه
   بله شدنی هست و موردی نداره

  اسماعیل رضوی کاربر مهمان ۳ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  من برقم ۱۸۰ آمپر هست
  میخواستم ۲۰عدد دستگاه ماینر با پاور ۲۰۰۰نصب کنم..
  بدون تابلو برق میشه این کارو انجام بدم تا در هزینه هام صرفه جویی بشه..
  ممنون از راهنماییتون
  و سابت خوبتون

   غفاری مدیر کل ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میشه ولی اصلا پیشنهاد نمیشه و خطرناک هست

  حمید کاربر مهمان ۱ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام اقاي غفاري ممنون از راهنمايي هاتون يک سوال در مورد برق کنتور ها داشتم از تير برق تا کنتور حدود 10 متر سيم 2.5 به کنتور متصل شده و فيوز کنتور 25 امپر مي باشد اگر فيوز را از روي کنتور برداريم(ولي کنتور را از مدار خارج نکينيم) و بعد از کنتور فيوزي نداشته باشيم چند امپر ميشه از بعد کنتور کشيد ممنون ميشم پاسخ بديد .

   غفاری مدیر کل ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام نهایتا 30 امپر میتونین با توجه به ظرفیت کابل تون

  مسعود کاربر مهمان ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید .
  یک سوال داشتم؛چطوری ۲۵ امپر خونگی رو به ۱۰۰ کرد با چه سیستم یا دستگاه میشع

  محسن کاربر مهمان ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  اگه برق تک فاز 25 امپر 220 ولت رو با اینورتر به 3 فاز 220 ولت تبدیل کنیم امپر هم افزایش پیدا می کنه؟ (75 امپر میشه)
  یعنی میشه دستگاه بیشتر روشن کرد یا همون 25 امپره!

   غفاری مدیر کل ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام خیر امپر افزایش پیدا نمیکنه

  محمد کاربر مهمان ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام. ارادت. من یه دستگاه a1 چهل و نه تراهشی قصدمه بگیرم. کنتور خونه تک فازه و ۱۵ آمپر و ۲۲۰ ولت. توان مصرفی ماینر هم ۵۴۰۰ واته. این کارو انجام بدم هممون میریم رو هوا ؟

   غفاری مدیر کل ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام نه چرا برین رو هوا :|

  moein کاربر مهمان ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  باعرض پوزش یه سوال دیگه ای داشتم راهی دیگر برای حفاظت دستگاه از نوسانات هست یا خیر که از کنتاکتور استفاده نشود؟

   غفاری مدیر کل ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام نوسان برق رو در سایت جستجو کنید یه مقاله در رابطه با این مورد نوشتیم

  moein کاربر مهمان ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ایا برای ۲۰۰ امپر جریان برق ماینر نیازی هست در تابلوی برق کنتاکتور نصب شود؟ ایا کنتاکتور تاثیری بر حفظ سلامت دستگاه دارد در نوسانات ؟حداقل تحمل نوسانات کانتاکتور ها معمولا در چه بازه ای است ؟ ممنون اگر پاسخ دهید.

   غفاری مدیر کل ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام کنتاکتور به خودی خود حفاظتی رو انجام نمیده واگر میخواین حفاظت در برابر نوسانات رو داشته باشید مداری که در لینک زیر اموزش دادیم رو اجرا کنید
   http://kalengi.ir/protection-contactor/

  Ali کاربر مهمان ۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید
  آیا با 2 یا 3 عدد ماینر t17 55th می شود با برق مصرفی خانگی راه اندازی کرد ؟ مشکلی در جریان برق به وجود می آید یا نه ؟ برق مصرفی خانگی جوابگوی این تعداد هست ؟

   غفاری مدیر کل ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میشه ولی باید سیم ها رو مستقیم از کنتور به ماینر ببرین و کلید مینیاتوری تو رو رنج بالا در نظر بگیرین

  جواد کاربر مهمان ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام
  اقای غفاری ۶تا ماینر ۲۸۰۰وات با ترهش ۲۷ دارم برق۳۰kw کشاورزی .میتونین تقریب بگین بهم چقد درامد و چقد قبض برق باید بدم

  مهرداد کاربر مهمان ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام برای راه اندازی دستگاه ماینری میتوان از باطری که به صفحات خورشیدی وصل باشه استفاده کرد؟

   غفاری مدیر کل ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام صرفه اقتصادی نداره این روش و توصیه نمیکنیم

  علیرضا کاربر مهمان ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام،ماینر تک فاز هم وجود داره؟منظورتون از برق سه فاز خانگی همون برق تکفاز هس؟

   غفاری مدیر کل ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام ماینر ها کلا تک فاز هستن
   منظور کنتور های سه فاز + نول هست که در منازل نصب میشه و منزل دارای سه فاز به همراه یک نول است

  محمد کاربر مهمان ۹ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام.اقای غفاری من اراک هستم .همسایه ما چنتا دستگاه ماینر کار گزاشته داخل منزلش.ایا نوسان برق خانه ما ک زیاد است .میتونه علتش ماینر ها باشه؟
  ممنون

   غفاری مدیر کل ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله میتونه از عمده دلایل همین مورد باشه

  علی کاربر مهمان ۸ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  با سلام خدمت شما میخاستم بدونم برق ورودی از تیر برق تا کنتور بدون در نظر گرفتن کنتور برق شهری چند آمپره یعنی تک فاز چند آمپر ورودی به کنتور میده 3 فاز چند آمپر ؟ ممنون

   غفاری مدیر کل ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام مقدار ثابتی نداره و کاملا بستگی به ترانسی داره که در محله تون اداره برق نصب کرده

  مهران کاربر مهمان ۶ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آيا ميتوان از ژنراتورهاي برق بنزيني براي ماينرها استفاده كرد ممنون

   غفاری مدیر کل ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بله شدنی هست اگر توان خروجی متناسبی داشته باشه

  محمد کاربر مهمان ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام آقای غفاری منم میخوام دستگاه ماینر بخرم از کجا باید تهیه کنم لطفا راهنمایی کنید

   محمود غفاری مدیر کل ۴ اردیبهشت ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام در اینترنت خرید ماینر رو جستجو کنید

  اذرنیا کاربر مهمان ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام دوتا دستگاه داریم t17e که برقشون 2915 w
  با برق خونگی که از کنتور سیم مجزا بکشیم مشکلی پیش نمیاد یا باید عمل دیگه ای انجام بدم

   محمود غفاری مدیر کل ۲۸ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام سیم مجزا بگیرین براش مشکلی نیست

  Reza کاربر مهمان ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید خیلی ممنون از مقاله خوبتون
  من یه سئوال داشتم میخواستم ۱۰۰عددs9jبخرم با توجه به اینکه هر ماینر تقریبا نیاز به ۷ آمپر شدت جریان نیاز داره میخواستم بدونم چجوری میشه برقش رو تامین کرد به برق سه فاز صنعتی هم دسترسی دارم

   محمود غفاری مدیر کل ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام میبایست ترانس تون رو افزایش بدین که اداره برق باید بیاد و عوض کنه

  Amirr کاربر مهمان ۱۸ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام خسته نباشید میخواستم ۱۰۰ عدد دستگاه s9jبخرم برق سه فاز صنعتی هم دارم میخواستم بدونم با برق سه فاز صنعتی چند تا s9jراه میفته

   محمود غفاری مدیر کل ۱۹ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام بستگی به ترانس تون داره

  محمد کاربر مهمان ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

  سلام ممنون از راهنماییتون در مورد سوال زیر، ولی الان من ی مشکلی دارم که ولتاژم بعضی وقتا میاد ۱۸۵ ،ایا مشکلی واسه ماینر یا پاورش پیش میاد؟ بازه ولتاژی با مشخصات پایین در برق ۲۲۰ چقدر هستش؟در ضمن محافظ ولتاژ دارم که ب جهت همون مشکل روی ۱۸۰ گذاشتم. (((((مشخصات پاور s9j هستش، میشه در موردش توضیح بدین
  input 100_ 140
  maxآمپر 83.3 output 12 v
  input 200 _264
  maxآمپر output 12 v 15۰))))))

   محمود غفاری مدیر کل ۱۳ فروردین ۱۳۹۹ پاسخ

   سلام با این ولتاژ پایین کار نمیکنه و اگر محافظ نبود پاور رو میسوزوند
   حد اقلش همون طور که نوشته شده 200ولت هست