آموزش برق صنعتی, مقالات برق, ویدیو های آموزش برق

برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به 6 سوال متداول در مورد برق ماینر

برق صنعتی برای ماینینگ

برق صنعتی برای ماینینگ و سوالاتی که برخی دوستان در مورد برق ماینر ها امروزه از ما میپرسند باعث شده که در این باره یک آموزش منتشر کنیم و تا جای ممکن به ابهامات شما پاسخ دهیم.

همانطور که میدانید بحث داغ این روز ها در شبکه های خبری مبحث ماینر ها هست و طبیعتاً وقتی به ماینر ها بر میخوریم مبحث برق ماینر و حتی برق صنعتی برای ماینینگ هم جزء موارد مهمی هست که دوستانی که این دستگاه ها را دارند با آن برخورد میکنند.

ماینر چیست ؟

در این پاراگراف توضیح کوتاهی راجع به خود ماینر ها می دهیم تا دوستانی که با این دستگاه آشنایی ندارند یک ذهنیت کلی از ماینر و برق ماینر داشته باشند و اگر اطلاعات کافی راجع به خود دستگاه ماینر دارید میتوانید پاراگراف بعدی را دنبال کنید؛ این روز ها ارز های دیجیتال به شدت در حال رشد هستند و سرمایه گذاری های کلان روی این ارز ها در حال انجام است، چرا که سود بسیار خوبی از این بابت میتوان کسب کرد اما یکی از روش های بدست آوردن این ارز ها، استخراج کردن آن است که دستگاه های ماینر جهت این کار طراحی شده اند و به زبان ساده اگر بگوییم ماینر ها همان ابر کامپیورتر هایی هستند که ارز های قابل استخراج مانند بیت کوین را برایمان استخراج میکنند و این ماینرها حدود 200 الی 500(یا بیشتر) پردازنده یا CPU داخل شان قرار دارد و این پردازنده ها جهت فعالیت استخراج به برق نسبتاٌ زیادی نیاز دارند که در این مقاله می خواهیم به برق صنعتی برای ماینینگ و سوالات متداول در رابطه با برق ماینر بپردازیم.

سوال 1: برای برق ماینر نیاز به محافظ برق داریم؟

یکی از بیشترین پرسش هایی که این روز ها از ما می شود این است که برای وصل برق به ماینر، آیا به محافظ برق یا به کنترل فاز هم نیاز داریم یا خیر؟ قبل از این که این سوال را از خودمان بپرسیم میبایست به پاور تغذیه دستگاه مان توجه کنیم که تصمیم نهایی خود را بگیریم، در ویدیوی بالا یک دستگاه M3  را بررسی کردیم و بازه ولتاژ کار این دستگاه 176 تا 264 ولت AC  است و این خیلی عالی است، بازه ولتاژی که در کمتر دستگاه برقی میتوان یافت این عبارت یعنی اگر ما ولتاژ مان بین 176 تا 264 ولت باشد، دستگاه قابل راه اندازی است و نباید مشکلی وجود داشته باشد.

این بازه ولتاژی در مانیر های مختلف متفاوت است که شما میتوانید بازه ولتاژی پاور دستگاه تان را از روی مشخصاتش بررسی کنید و اگر مثلاً نوشته بود فقط با ولتاژ 230  ولت AC کار میکند در این صورت به محافظ برق نیاز دارید ولی اگر مثل دستگاه های M3، S9  و… باشد نیازی به محافظ برق نیست.

سوال 2: اگر اینقدر بازه ولتاژی خوبی دارد پس چرا پاور دستگاه یا هشبرد(برد هایی که پردازنده ها روی آن نصب است) می سوزد؟

این روز ها که در هوای گرم تابستان به سر میبریم زیاد به این مورد بر می خوریم که دستگاه های زیادی از کار افتاده اند و پاور یا هشبرد شان خراب شده، اگر اینقدر بازه ولتاژی خوب است پس چرا به دلیل نوسان یا دلایل دیگر دستگاه آسیب میبیند؟!

اگر به صورت تجربی این مورد را خدمت تان عرض کنم اغلب خرابی ها در دستگاه های استوک اتفاق می افتد و عمده دلیل خراب شدن پاور یا هشبرد، فن های دستگاه هستند اگر پاور از کار می افتد یا هشبرد میسوزد در 90 درصد مواقع فن های دستگاه عامل این اتفاق است نه نوسان یا افت ولتاژ.

فن ها ممکن است ضعیف شده باشد که اگر تراهش شما از مقداری که شرکت سازنده در مشخصات دستگاه ذکر کرده به صورت خیلی محسوس کمتر باشد این مورد را بررسی کنید.

یک نکته که در دستگاه های M3  تست شده،  فن پاور را باز کنید و بصورت پهنا روی یک میز بگذارید و دستگاه را روشن کنید تا فن پاور نیز روشن شود،یک فن پاور سالم از زمین بلند میشود به صورتی که نصف فن بلند شده و نصفی روی زمین است، به صورت شیب دار ولی اگر فن تعویضی یا نامرغوب باشد با روشن شدن فن که روی میز گذاشتیم اصلا بلند نمی شود.

سوال 3: برای ماینر ها میتوان بانک خازن گذاشت؟

اغلب دوستانی که این سوال را مطرح میکنند این فکر را در سر دارند که در مصارف موتوری ما بانک خازن می گذاریم و به طبع آن جریان مان کاهش پیدا میکند و در نهایت مثلاً میتوانیم موتور بیشتری را روشن کنیم چون جریان مصرفی را پایین آورده ایم.

دوستان این مورد در مصارف موتوری و جاهایی که کسینوس فی ما نزدیک 1 نیست خیلی هم خوب است ولی اگر کسینوس فی ما 1 باشد و خازن گذاری کنیم عملاً خازن نقش مصرف کننده را بازی میکند و به جریان مان افزوده می شود پس به خازن گذاری نیاز نداریم.

این مورد در جاهایی که از برق صنعتی برای ماینینگ می خواهند استفاده کنند بیشتر به چشم میخورد و گر نه همان طور که در آموزش طراحی تابلو بانک خازنی گفتیم وقتی کنتور ما دیماندی است و ضریب بدی مصرف داریم نیاز به بانک خازن است و در کنتور های خانگی نیاز به بانک خازن نداریم.

سوال 4: جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

این سوال نیز دوستانی که در برق تازه وارد هستند زیاد از ما می پرسند که ماینر ها چقدر برق مصرف میکنند و به عبارت دیگر جریان مصرفی برق ماینر ها چقدر است؟

یکی از ساده ترین روش های بدست آوردن جریان مصرفی دستگاه های استخراج ارز دیجیتال، بررسی مشخصات پاور دستگاه است و روی خود پاور، این عبارت لحاظ شده مثلا 15A MAX یعنی بیشترین حد جریان مصرفی دستگاه 15 آمپر است و این ممکن است در حالت عادی با دمای نرمال کمتر هم باشد ولی بیشترین حدی که میبایست برایش در نظر بگیریم 15 آمپر می باشد که یعنی اگر بخواهیم کلید مینیاتوری برای این دستگاه نصب کنیم نزدیک ترین رنج به بالا که مینیاتوری 16 آمپر هست برای دستگاه در نظر می گیریم.

اگر هم جریان روی پاور نوشته نشده بود روش دیگر استفاده از آمپر متر های انبری است که نحوه کار با این آمپر متر ها را در آموزش کار با مولتی متر داده ایم.

روش دیگر هم محاسبه جریان مصرفی است با توجه به قانون اهم انجام می دهیم، به این صورت که توان دستگاه را تقسیم بر ولتاژ شبکه می کنیم.

در تصویر زیر به عنوان مثال نحوه محاسبه جریان یک دستگاه M3 را مشاهده میکنید:

p توان دستگاه است و v ولتاژ شبکه و  i هم جریان مصرفی

ممکن است با دیدن تصویر بالا این سوال برای تان پیش بیاید که چرا وقتی محاسبه میکنیم جریان 9.5 آمپر است ولی روی خود دستگاه 15 آمپر ذکر شده؟

همانطور که روی پاور دستگاه نوشته شده 15A MAX یعنی نهایت جریانی که مصرف میکند 15 آمپر است و در حالت عادی همانطور که گفتیم جریان کمتری مصرف میکند و دوستانی که ماینر دارند احتمال زیاد این مورد را مشاهده کرده اند که مثلا دستگاه در حالت عادی میانگین12 تراهش به ما می دهد و مقدار لحظه ای دایم در حال نوسان است و ممکن است  یک لحظه 16 تراهش هم بدهد که در این لحظه جریان ممکن از به حد 15 امپر برسد ولی این ماکزیمم هست و بیشتر از این نخواهد شد.

سوال 5: تعرفه مصرف برق ماینر در کشور ما چقدر است؟

پاسخ این سوال در کنتور های مختلف با ضریب های مختلف و نوع کنتور متفاوت است که در انتهای مقاله، یک فایل PDF حاوی آخرین تعرفه مصرف برق در سال 98 را برای تان ضمیمه کرده ایم که با مطالعه کامل این PDF موارد مورد نیاز تان را میتوانید بدست بیاورید.

سوال 6: برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کنیم یا برق خانگی؟

اگر کمی عمیق تر به این موضوع بنگریم و مصرف برق هم مد نظر مان باشد میتوان پاسخ بهتری را برای این پرسش در نظر گرفت، اگر تعداد دستگاه های مان کم است و مثلاً کمتر از 10 دستگاه هست ( در اینجا از مدل دستگاه صرف نظر میکنیم چون نگاه کلی است) یک برق 3 فاز خانگی جوابگوی کارمان می شود اما اگر تعداد دستگاه مان زیاد باشد برق صنعتی برای ماینینگ مناسب تر است ولی برق صنعتی برای ماینینگ یک مشکلی که در هزینه برق دارد این است که ضریب دارد به زبان ساده تعرفه کنتور خانگی و کنتور تجاری در یک میزان مصرف، کاملاً متفاوت است و میدانیم در کنتور تجاری مبلغ بیشتری را باید بپردازیم و به همین روال در هنگام مصرف برق صنعتی برای ماینینگ به نسبت برق خانگی مبلغ بیشتری باید بپردازیم چون در قبض مان هر مبلغی باشد ضرب در یک عدد می شود که در مصارف مختلف متفاوت است؛ پس با در نظر گرفتن این نکات ریز میتوان تصمیم گرفت که میتوان از برق صنعتی برای ماینینگ استفاده کرد یا خیر.

البته این نکته هم در نظر داشته باشید که اخبار مربوط به برق در حوزه ماینینگ را دنبال کنید چون مصوبات جدیدی جهت ساماندهی استخراج کننده های ارز دیجیتال در حال تنظیم است.

شما هم سوالی در مورد برق ماینر ها و یا برق صنعتی برای ماینینگ دارید؟ در بخش دیدگاه سایت میتوانید سوال تان را مطرح کنید.

دیدگاهی در مورد “برق صنعتی برای ماینینگ + پاسخ به 6 سوال متداول در مورد برق ماینر

 1. محمد گفت:

  سلام . من فضای زیاد بدون رفت امدو مزاحمت دارم بعلاوه برق ۴۸ روستارو کامل در دست دارم بدون دخالت و مزاحمت راهنماییم کنید چجوری از این امتیازی که هیچ فایده ای نداره به نفع خودم برای پول در اوردن استفاده کنم و ازش یه فرصت بسازم

 2. آرمان گفت:

  سلام استاد خسته نباشین
  میشه با اینورتر ماینر تغزیه کرد؟

  1. سلام خیر پیشنهاد نمیشه

  2. علی عمویی گفت:

   سلام..برق ۳فاز ۴۰آمپر دارم چندتا ماینر ۱۰آمپر میتونم بزارم؟؟

 3. محمد رضا قنواتی گفت:

  سلام ببخشید میشه بگید ک یک دستگاه ک ۱۳۰۰ وات مصرف میکنه و شبانه روز روشن باشه در ماه چقد قبض برق میاد ما ساکن اهوازیم و منطقه گرم هست برق هم خانگی

  1. mostafarahmati گفت:

   سلام مهندس اگه بخوایم پاور روحذف کنیم چطورمیشه؟هشبردهابابرق ۱۲ولت dcکارمیکنه اگه باسلول خورشیدی برق ۱۲بگیریم بایدچندامپرداشته باشه اصلاشدنی هست؟میشه پاورحذف کرد برق ۱۲ولت با امپربالاباسلول خورشیدی بهش داد؟

  2. سلام
   امکان حذف پاور به هیچ وجه نیست پاور سوییچینگ هست و با برق عادی ۱۲ ولت دستگاه آسیب میبینه

 4. فاطمه عبدی گفت:

  سلام مهندس من برای 10 تا دستگاهs9 و ۴تا دستگاه m21 و ۳ تا s11 می خوام سوله اجازه کنم تو شهرک صنعتی برق سه فازش باید چند آمپر باشه تا مشکلی پیش نیاد؟؟؟برای دستگاه m21 نوشته ۲۲۰۰ وات برای هر دستگاه و s9 نوشته۱۲۵۰ وات و s11 نوشته ۱۵۲۰ وات ! در کل من حساب کردم در جمع ما ۲۵۸۶۰ وات برق لازم داریم چند آمپر برق سه فاز صنعتی باید داشته باشیم؟؟

  1. سلام و درود
   در آموزش طراحی تابلو برق ماینر این دست موارد رو کامل آموزش دادیم

  2. محمد گفت:

   سلام ، دریافت برق ۳فاز خانگی برای یک مکان خانگی داخل بافت امکان پذیر هست؟

 5. شاهین محمدی گفت:

  سلام مهندس جان
  من ۴ تا دستگاه s9j گذاشتم تو فصل زمستون تقریبا بدون مشکل کار کرد ولی الان ک داریم وارو فصل بهار میشیم انقدر ب سیمها فشار اورده و نول رو کاملا آب میکنه و اینم بگم‌ ک من از سه عدد سیم ۶ سوا استفاده کردم ک دوتاش فاز هستش و یکیش نول ب طول ۲۴ متر .ولی الان انقدر فشار آورده ک واسه همه رو آب کرده میشه بگید چه راهکاری وجود داره من باید چیکار کنم ک این سیم اینجوری نشه یا اصلا نمیتونم دستگاه بزارم .ممنون میشم جواب بدین

  1. سلام در برق تک فاز باید سیم فاز و نول هم ساز هم باشه نه که نول رو کوچکتر انتخاب کنید

 6. رضا مقیمی گفت:

  سلام وقت بخیر من شیش عددm3 دارم و ۳تا هم t2t37 th
  از برق شبکه استفاده میکنم چهار تا فاز از یک سیم شبکه گرفتم
  کابل هایی هم که از شبکه گرفتم کابل نمره ۱۰هست از الیکتریکی که خریم گفتن هر کابل ۷۰امپر جواب میدع
  ولی الان مشکل داارم نمیتونم همه ماینر ها رو روشن کنم خاموش میشن باید چیکار کنم
  حتی ۳تا t2t ها رو هم که روشن میکنم بازم یکیش خاموش میشه

  1. سلام وقتتون بخیر باید یک کابل کمکی هم وصل کنید چون ۷۰ آمپر بستگی داره در چه متراژی باشه و اینکه اگر هم دایمی روشن باشه طبیعتاً کابل داغ میکنه و فشار روی شبکه میاد باید یا کابل را عوض کنید یا یک کابل تقویتی کنارش نصب کنیم

 7. مهدی سررشته گفت:

  سلام ببخشید من دوتا دستگاه sj9 دارم میخواستم ببینم با برق خونگی اگه ماین کنم مشکلی برای خودم یا دستگاها پیش نمیاد؟؟ لطفا جواب بدید خیلی برام مهمه

  1. سلام وقتتون بخیر اگر کسی گزارش نده مشکل خاصی رخ نمیده

 8. امیر رستمی گفت:

  با سلام
  میخواستم با سرمایه ۵۰۰میلیون تومنی
  ۱۰تا ۱۵دستگاه s9j بگیرم
  یه گاوداری دارم با برق سه فاز ۲۵
  و یک سردخونه با برق سه فاز
  میخواستم ببینم کدوم یکی بهتره برای فارم
  و اینکه مثلا روی کنتور نوشته باشه ۱۰آمپر من میتونم از سیم اصلی ۲۰امپر برق بگیرم یا نه سیم برق هم همون ۱۰تا ۱۵امپر میده بهم
  و سوال اخر اینکه من میخوام برق سه فاز به دستگاه تا وصل کنم آیا امکان پذیره ۱۵تا دستگاه به برق شه فاز سیم اصلی (همون برق دزدی)وصل کنم یا خیر
  و اینکه کسی هست که کاملا وارد باشه به این کار که بتونه کمکم کنه و هزینه آشم هرچقدر بشه قبول دارم چه تلفنی چه اینکه سمت جنوب کشور باشه حضوری بیاد فارم راه بندازه و تمام هزینه هاش با بنده باشد
  واقعا هیچ سایتی ندیدم که به این خوبی پاسخگو باشه از آدمین مچکرم که در این شرایط سخت پاسخگوی سوالات مردم هست

  1. سلام
   1هر کدوم از دو محل که امپر کنتور بیشتره و کابلش بزرگتر هست
   2بله میشه ولی اداره برق چک کنه که جریان بیش از حد کنتور میگیرین گیر میده
   3خیر پیشنهاد نمیشه و اداره برق متوجه خواهد شد در اغلب مواقع
   پیشنهاد میشه چند جا بذارین با تعداد کم که فشار روی شبکه هم نمیاد
   4خیر کسی رو سراغ ندارم

  2. مهدی قهرمانی گفت:

   سلام من یه دونه یا دوتا دستگاه s9j میتونم خونه استفاده کنم برادرم کولر گازی داره برق انداخته میتونم از اون هم استفاده کنم مشکل گزارش نداشته باشم از لحاظ امنیت مشکل برق و اداره برق و استفاده بیشتر برق و بردن دستگاه و جریمه من پیش نمیاد یعنی اداره برق میفهمه استاد ممنون

  3. سلام اگه گزارش داده نشده مشکلی پیش نمیاد

  4. ناصر منصوری گفت:

   سلام
   با توجه به تجربه اینجانب در زمینه برق صنعتی وساختمان که دارم چنانچه مدیریت مصرف،یعنی تقسیم جریان مصرفی طبق نیاز واصول که به مصرف کننده وکابلها ومحل اتصالات وترانس وشبکه فشار نیاید وهمگی بطورعادی ونرمال به وظیفه خودعمل کنند،ومحاسبه دقیق انجام شود هیچ مشکلی پیش نمیاید. بنده اهواز هستم ودر زمینه های فوق خدمت گذاری میکنم.

  5. علی گفت:

   بیت کوین روی ۲۹ یا ۳۰ هزار بخر رفت بالا ۴۰ یا ۶۰ هزار بفروش خودتو گرفتار ماینینگ نکن

 9. امیرحسین گفت:

  سلام مهندس من ۲ تا ماینرs9j گذاشتم از کنتور کابل ۲*۶ کشیدم میخواستم بدونم این چقد ماهانه هزینه برقشه ؟ و ایا واسه دوتا دستگاه اداره برق گیر میده؟

  1. سلام وقتتون بخیر هزینه برقش کامل به کنتور تون بستگی داره که تجاری هست یا مسکونی هست یا در مناطق سردسیر و گرمسیر هست
   و مورد دوم هم اگر کسی گزارشی چیزی نده معمولاً اتفاق خاصی نمی‌افتد

 10. فری گفت:

  باسام من یک ماینر t1 دارم که سوک انتقال برق پاور به هشبرد داغ شده و خراب شده ولی روی سیم سوکت دیگری هست و دوسوکته است مشه از اون استفاده کرد. سیم دیگری هم هست که دوتا سوکت داره میشه از هردو سوکت استاده نمود متشکرم

  1. حمید حیدری گفت:

   عرض سلام دارم خدمت دوست عزیزی که این مطالب ها رو نوشته لطفا اگه امکان داره بفرماید که با توجه به اینکه برق باطری ماشین ۱۲ ولت دی سی هست آیا می‌شود به جایگزین پاور دستگاه کرد ممنونم

  2. سلام خیر امکان پذیر نیست چون پاور یه منبع سوئیچینگ هست و باتری یه منبع ثابت

 11. A گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  در یک واحد آپارتمان تا چندتا کارت گرافیکی میشه ران کرد که دچار مشکلات برقی و داغ کردن سیم کشی و… نشیم؟

  1. سلام کارت گرفیک مصرف خاصی نداره تا چهل پنجاه تا راحت جواب میده

 12. محمد سام گفت:

  سلام وقت بخیر
  من میخوام یک دستگاه t17
  یا s17
  بگیرم برق خونه هم سه فاز هست. ایا اداره برق متوجه مصرف غیر مجاز برق 1 دستگاه میشه؟
  مشکلی پیش نمیاد ؟

  1. امیر علی گفت:

   در خدمتم

 13. علی گفت:

  مهندس از زحماتتان متشکرم
  قدرت قراردادی به چه صورت است؟ آیا شرکت برق، حداکثر مصرف مجاز برای انشعاب خانگی مشخص کرده؟ مثلا ماهانه یا سالانه یا روزانه ؟مثلا 23 یا 24 آمپر ساعت مصرف دائمی برای مشترکین (کنترلر 25 آمپر) غیر مجازه؟

  1. سلام منظور از قدرت قراردادی همان آمپری است که اداره برق به شما اجازه مصرف داده اگر روی کنتور تون دقت کنید مثلا عبارت ۲۵ آمپر نوشته و جلوش داخل پرانتز ۷۵ آمپر هم نوشته یعنی این که مصرف مجاز شما ۲۵ آمپره ولی خود کنتور توانایی عبور جریان تا ۷۵ آمپر رو داره

 14. Mostafa گفت:

  سلام وقت بخیر
  اگر خنک سازی ماینر با روش واتر کول یا روغن باشد کاهش مصرف برق چند وات یا چند درصد برق ماینر می باشد.
  مصرف پاور ها هم حدود چند وات است.

  ممنون

  1. سلام در حد مقدار چند میلی آمپر جریان پایین میاد که محسوس نیست و گذاشتن ماینر در روغن صرفاً برای کم کردن صدا مناسب هست

 15. سیاوش مهدوی گفت:

  اول سلام و تشکر که وقت میگذارید و جواب میدید،
  یک سوال دارم، اگر ژنراتور گازسوز استفاده کنیم برای لحظه شروع کار ماینرها آیا نیاز هست که در تابلو برق خازن هم در نظر بگیریم؟
  ممنون

  1. سلام و درود خیر نیازی به خازن گذاری نیست

  2. سعید انصافی گفت:

   سلام جناب ژنراتور شما چند آمپر قیمتش چند یه توضیح بدی ممنون میشم

  3. سلام
   ما فقط آموزش ارائه میکنیم

 16. Shahin گفت:

  سلام و عرض ادب وقتتون بخیر بنده یک دستگاه ماینر با مصرف برق 2000 وات دارم می‌خوام بدونم اگر داخل خونه قرارش بدم با استفاده از برق خانگی و دستگاه به صورت دائم بیست و چهار ساعت روشن باشه از روی مقدار مصرف برق یا شبکه اینترنت مصرفی امکان داره که متوجه بشن یا خیر؟

  1. سلام یکی دوتا مشکل خاصی پیش نمیاد

  2. سعید انصافی گفت:

   سلام مهندس ما منزل سازمانی ساکن بودیم فروختن دستگاهام بردن دوتا بود پنجاه ملیون جریمه کردن کنتر نداشتیم. الان بردم یه جای دیگه از پشت کنتر کابل ۶ کشیدم دوتا اس ۹ بزارم از جلو کنتر اداره برق میاد سراغ خونه مصرف بره بالا مارو گرفته بودن چند نفر اینجوری اورده بودن. حالا دوتا دستگاه ده امپر فشار نمیاره به کابل تیر برق ؟ممنون میشم جواب بدی چون شدید احتیاج دارم به روشن کردنش

  3. سلام کامل بستگی داره به مامورای اداره برق محلتون برخی جاها سخت میگیرن برخی جاها نه

 17. غلامحسین افشاری گفت:

  سلام
  ایا با ولتاژ دی سی خروجی پنلهای خورشیدی 330 وات 10 امپر ( البته با یری و موازی کردن پانلها می توان به ولتاژها و امپرهای بالاتر دی سی رسید ) می توان برای تغذیه پاور ماینر استفاده کرد . حداقل ولتاژ دی سی ورودی پاور ماینر چقدر باشد ؟

  1. سلام در بحث ماینر ها باید از پاور خود ماینر استفاده بشه که پاور ماینر هم برق ورودی ۲۲۰ ولت متناوب است و به نظر بنده صرفه اقتصادی نداره که تجهیزات پنل خورشیدی برای ماینر نصب کنید

 18. حسین گفت:

  با سلام من یک ماینر +L3 دارم(برای استخراج دوج و لایت کوین) که مصرف برقش ۸۵۰ الا ۹۵۰ وات هست میخواستم ببینم روی این هم حساسیت نشون میدن و ردیابی میشه ؟

  1. سلام در توان های پایین مشکل خاصی پیش نمیاد

  2. شایان بزرگمنش گفت:

   سلام خوبین میخواستم ببینم 2تا دستگاه وصل کنیم هزینه اش چقدر میشه و بعد درآمدش چجوری هست ممنون میشم جواب بدین

  3. سلام بستگی داره چه دستگاهی نصب کنین

  4. باقر زمانی گفت:

   سلام من چرا نمیتونم رو حساب کاربری قبلیzamani6597 وارد بشم؟

  5. سلام با شماره موبایل 6597 وارد حساب کاربری تون بشین مشکل تون برطرف شد

 19. مهران گفت:

  سلام خسته نباشید من میخوام یک دستگاه ماینر m21s روی برق خانگی تک فاز نصب کنم خواستم ببینم جواب میده مشکلی پیش میاد یان؟؟

  1. سلام و درود
   بله میشه نصب کرد

  2. واتسماین گفت:

   سلام، در یک شهر از استان همدان دوتا دسگاههe10.1 وصل کردم،اولی مشکل نداشت روز یعد دومیو وصل کردم ک فیوز میپرید، فیوز کنتور رو ۴۰ امپر انداختم که دسگاه دوم بعداز چند ساعت سیمی ک ب پریز متصل بود آب شد و تیر برق جرقه زد ولی برقا قطع نشد و فیوزبیستوپنجه پریز پرید، کابرای خونه پنج هستن، باید چکار کنم،با یه دسگاهمشکلی نیست با دوتا مشکل پیش اومد

 20. مهران فدایی گفت:

  سلام
  جناب من دوتا دستگاه s9 دارم و با برق خانگی کار میکنه، این دو تا نوسانی برقی واسه همسایه ها و مشکلی واسشون درست نمیکنه؟
  ی کابل ۱.۵ متر با طول ۳۵-۴۰ متر هم از پشت کنتور کشیدم قبلا
  الان میتونم یکیش رو با برق پشت کنتور راه بندازم و یکیش رو با برق نرمال ک از کنتور میاد؟

خوشحال می شویم نظر یا سوال تان را با ما در میان بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *